تاریخ
پنج شنبه 21 شهريور 1398

کارگاه آموزشی کنگره60: عدالت، آیا همه افراد در کنگره با هم برابرند؟

موضوع : دستور جلسات هفتگي
به نظر من تعادل یعنی هر شخصی باید در جایگاه واقعی خود قرار بگیرد. البته هر شخص یا هر چیزی در هر جایگاهی که هست، عین عدالت می‌باشد. حال اگر من از وضعیت حال حاضر خود راضی و خشنود نیستم، می‌توانم با سعی و تلاش جایگاه خود را ترفیع دهم.
کارگاه آموزشی کنگره60: عدالت، آیا همه افراد در کنگره با هم برابرند؟

این جلسه یازدهمین جلسه از دور بیست و پنجم از سری کارگاه های آموزشی عموی کنگره 60 نمایندگی ستارخان به استادی راهنمای محترم مسافر مجتبی، نگهبانی مسافر حمید و دبیری مسافر محسن با دستور جلسه (عدالت، آیا همه افراد در کنگره با هم برابرند؟) شنبه مورخ 16 شهریورماه سال جاری راس ساعت 17:00 آغاز به کارکرد.

خلاصه سخنان استاد:

خیلی خوشحالم که در این جایگاه در حال خدمت کردن هستم. دستور جلسه این هفته در رابطه با عدالت، آیا همه افراد در کنگره باهم برابرند می‌باشد. به نظر من تعادل یعنی هر شخصی باید در جایگاه واقعی خود قرار بگیرد. البته هر شخص یا هر چیزی در هر جایگاهی که هست، عین عدالت می‌باشد.

حال اگر من از وضعیت حال حاضر خود راضی و خشنود نیستم، می‌توانم با سعی و تلاش جایگاه خود را ترفیع دهم. تمامی انسان‌ها در ابتدای خلقت خود شرایط برابر و یکسانی داشته‌اند، ولی در ادامه و با حرکت هر شخصی بنا بر نوع خواست و عملکرد جایگاه خود را مشخص نمودند. به‌عنوان مثال یک فرد دنبال کار و دیگری سراغ تحصیل می‌رود، حال شخصی که ادامه تحصیل نداده قطعاً نمی‌تواند انتظار داشته باشد که میزان آگاهی‌اش با فرد دیگری برابر و یکسان باشد.

در کنگره60 هم دقیقاً به همین صورت می‌باشد، یعنی تمام افراد تازه‌وارد در کنگره60 شرایط و امکانات یکسانی دارند، ولی در ادامه نوع تلاش و خواست‌های هر فرد است که مشخص می‌کند در کدام جایگاه قرار می‌گیرد.

یکی بعد دو سال هنوز درگیر رهایی از اعتیاد است ولی دیگری بعد گذر دو سال به جایگاه کمک راهنمایی رسیده است، و این بستگی به خود شخص دارد. در کنگره60 هیچ‌گونه برتری نسبت به دیگری وجود ندارد و تنها تفاوت میان افراد به میزان تلاش و خواستشان است که یکی مورداحترام قرار می‌گیرد و جایگاه‌های گوناگون را تجربه می‌کند و دیگری نمی‌تواند به این جایگاه برسد و در ذهن خود تصور می‌کند که فلان راهنما یا ایجنت از وی برتر است که مورداحترام قرار می‌گیرد.

تنها موردی که موجب می‌شود فرد خود را از دیگران بهتر و برتر بداند تکبر می‌باشد. مانند جنگ جهانی دوم که فقط به خاطر کبر ورزیدن شخصی شروع شد که تصور می‌کرد جنس وی از باقی انسان‌ها برتر است و بر اساس همین تفکر اشتباه میلیون‌ها انسان نابود شدند.

نکته نهایی اینکه شخص سفر اولی باید بداند که اگر در این شب‌های محرم تا دیروقت عزاداری کند و فردایش دارو جواب وی را ندهد و وی سراغ گریز زدن مواد یا دارو برود و سفرش خراب شود، دقیقاً عین عدالت است زیرا شخص هنوز متوجه نشده که در کجای کار قرار گرفته است. ممنون از اینکه به صحبت‌های من توجه نمودید.

تهیه و تنظیم: مسافر محمدحسین

تعداد بازدید از این مطلب : 300
ادامه مطالب در آرشیو دستور جلسات هفتگي
دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
5 نظر  
  • احسان پورپشنگ
زمان ارسال
1398/06/23 23:26:41
درود بر جناب دهقان.آقا پس چرا آغاز نامه جناب دهقان و راهنمایان جدید در قسمت تحقیقات گذاشته نمیشه؟ با احترام
  • مسافرجعفرنمایندگی ابن سینا
زمان ارسال
1398/06/23 9:27:37
خداقوت خدمت همه عزیزان
  • فریدون،،ستارخان،،
زمان ارسال
1398/06/22 20:46:54
یک جلسه فوق العاده ،باحضور راهنمای محترم،مجتبی دهقانی
  • همسفر عاصفه
زمان ارسال
1398/06/22 14:0:31
خدا قوت استاد دهقان عزیز.
  • مهدی
زمان ارسال
1398/06/21 21:8:2
خدا قوت به اقای دهقان . بیان شما همیشه آموزنده و دلنشین است . ممنون بابت همه خدمات جنابعالی
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب