تاریخ
شنبه 2 شهريور 1398

مهندس دژاکام در گفتگو با ایرنا : بیماری اعتیاد کاملا قابل درمان است

موضوع : مقالات و مصاحبه های مهندس
مدیرکل جمعیت احیای انسانی کنگره ۶۰، با تقسیم بندی اعتیاد به دو بخش درمانی به روش تدریجی (DST) و بازتوانی، تاکید کرد: معتقد هستیم بیماری اعتیاد کاملا قابل درمان است.
مهندس دژاکام در گفتگو با ایرنا : بیماری اعتیاد کاملا قابل درمان است

حسین دژاکام روز شنبه درباره چند وچون حضورکنگره ۶۰ درسیزدهمین کنگره همایش دانش اعتیاد که در سالن همایش‌های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد، افزود: بخش بیماری در کنگره ۶۰ بالاتر از بیماری روانی است چرا که در جسم و ناقل های عصبی در بیماری اعتیاد فرد دچار مشکل می شود.  
وی ادامه داد: درکنگره ۶۰ چیزی به نام وسوسه نداریم و یک فرد درمان شده در انبار مواد مخدرهم که استراحت کند هیچگاه وسوسه نخواهد شد ولی کسی که ترک کرده چون ناقل‌های عصبی نرمال نیست دچار وسوسه می شود و حتی به خواب نمی رود که به دلیل ترشح سه هورمومن استیل کولین، آدرنالین و سروتونین است.
مدیرکل جمعیت احیای انسانی کنگره ۶۰، ادامه داد: دارویی که واقعاً بدن نیاز دارد، مثل مصالحی است که شما برای ساختن یک ساختمان نیاز دارید. چه نوع مصالحی باید به کار ببرید؟ و برای بیماری، داروی مناسب نیاز داریم. دوم اینکه اندازه مناسب و در زمان مناسب استفاده شود.  
به گفته وی، در کنگره ۶۰، به این دلیل داروی شربت تریاک(ot) در نظر گرفته شده است که دارای ۲۵نوع آلکالوئید و کاملاً سازگار با سیستم عصبی است و می تواند آن را بازسازی و ترمیم کند. نکته بعدی زمان مناسب است. تمام برنامه های کنگره ۶۰ TDS است، چون طول عمر دارو ۷ یا ۸ ساعت است، ولی شخص صبح، ظهر و شب با فاصله ۸ ساعت استفاده می کند. اگر یک بار فقط مصرف کند، ۷ تا ۸ ساعت حالش مساعد است، بعد از آن شخص دچار کمبود دارو  می شود.  
مهندس دژکام در عین حال یادآورشد: پله های کاهش درمان dst، ۲۱ روز است. از دیدگاه من اگر فردی گرسنه باشد و برای این فرد گرسنه، ما تمام بزرگان عرفان و روانشناسی را جمع کنیم و بگوییم برای این شخص حرف بزنید که این شخص سیر شود، این اتفاق هیچوقت میسر نخواهد شد.
مدیرکل جمعیت احیای انسانی کنگره ۶۰، با ذکر این نکته که فرد مصرف کننده تریاک، وقتی تریاکش را قطع می کند، دچارزودانزالی می شود و این بخاطر این است که سیستم  بیو شیمی بدنش مشکل دارد، گفت: Dst مثل غذای اصلی می باشد، بقیه موارد مثل سالاد، فلفل و سبزی می باشد. جهان بینی، ورزش، گروه خانواده و غیره مثل سالاد و دسر هستند.  
دژکام اظهارداشت: ما خیلی از افراد را داریم که اصلاً کنگره نیامده اند، ولی روی پله و به اندازه، دارویشان را مصرف می کنند. اعتیاد، یعنی شخص در بدنش یکسری کمبودها دارد و این مسائل باید حل شوند. این مسائل شوخی نیست. افرادی که مواد را یک مرتبه قطع می کنند، تعادل روحی و روانی کمی دارند، فقط زور می زنند که تا شب مواد مصرف نکنند.  

وی خاطرنشان کرد: کنگره ۶۰، پراز تحصیل کرده شده است، ما قهرمان راگبی کشور شدیم و این شوخی نیست. مراکز علمی بیایند تحقیق کنند و ببینند که ما به یک چیزی رسیده ایم. این قهرمانان راگبی، همه مصرف کننده  ماده ی مخدر شیشه بوده اند. ما در کنگره۶۰، ۱۵ نفر عضو تیم ملی داریم. فقط که به حرف نیست، به عمل کار بر آید.
دژاکام با اشاره به اینکه هم اکنون کتاب ۱۴ مقاله درباره بیماری اعتیاد بصورت مشترک با دکتر ویلیام ال وایت نوشته شده که در نوع خودش جزء مقالات قابل توجه محسوب می شود، خاطرنشان کرد: این کتاب در شهریور ۹۷ رونمایی وجلد نخست آن که در یک سال به چاپ ششم رسید.
وی اظهارداشت: علاقه مند هستم که متخصصان این کتاب را مد نظر قرار دهند. از طرفی بودجه آن را صرف تحقیقات کردیم و به بهترین مقالات جایزه می دهیم. مدیرکل جمعیت احیای انسانی کنگره ۶۰ در بخش دیگری از سخنان خود همچنین با اشاره به حضور متخصصان و کارشناسان مختلف حوزه اعتیاد ودرمان آن در این کنگره، تصریح کرد: هرچند کنگره ۶۰ فقط ریکاوری آن قوی نیست و ریکاوری بخشی از کار ما رو تشکیل می دهد اما از نظر ما بیماری اعتیاد کاملا قابل درمان است.

محسن مغاری متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص جراحی کولورکتال، پروکتولوژیست هم درباره تجارب بالینی درمان بیماری با رویکرد تئوری ایکس گفت: برخی از افرادی که در کنگره ۶۰ با روش DST با داروی OT تحت درمان بیماری اعتیاد قرارگرفته اند اذعان داشتند بیماری را که از قبل به آن مبتلا بودند در حین درمان اعتیاد، درمان شده است.
حسن مغاری اضافه کرد: دربدو امر تصور می‌شد که این‌یک رویکرد کاملاً اتفاقی و تصادفی بوده است و در ادامه تعداد این افراد بیشتر شد. وی تصریح کرد: سیستم ایکس یا همان مجموعه‌ ناقل‌های عصبی و یا نوروترانسمیترها دراثر سوءمصرف مواد مخدر یا اختلالات روانی و جهان‌بینی فرد از تعادل خارج می‌شود و این یعنی اینکه بیماری‌های روان‌تنی یا سایکوسوماتیک دراثراختلال در سیستم ایکس افراد به وجود می‌آید؛ باید توجه داشت که در حال حاضر تعداد زیادی بیماری روان‌تنی وجود دارد.
وی در ادامه گفت: برخی از بیماری‌ها در کنگره ۶۰ به درمان رسیدند و خوشبختانه در سه سال اخیر به نتایج خوبی دست‌یافتیم، به‌عنوان‌مثال ما دو بیمار مبتلابه کرون داشتیم که بیماری این افراد درمان و به زندگی عادی خود برگشتند. همچنین این متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص جراحی کولورکتال در ادامه موضوع «ترمیم» رایکی ازتصاویری که در تئوری ایکس مطرح می‌شود عنوان کرد و گفت: بدین شکل بیمارانی هستند که جسم آن‌ها توانایی‌ترمیم دارد و این افراد مشکلی ندارند اما برخی افراد در شرایطی قرار دارند که سیستم بیوشیمی بدن آن‌ها به‌گونه‌ای تخریب‌شده که توانایی بازسازی و ترمیم ندارد که برای این قبیل افراد عملیات معکوس را انجام دادیم، درواقع با انجام درمان با سفر ایکس به‌مرور بازگشت به حالت تعادل را تجربه می‌کنند.

به گفته دکتر مغاری درواقع باید گفت که اکثر بیماران مبتلابه بیماری‌های مزمن روانی و عصبی که در سیستم ایکس آن‌ها تخریب ایجادشده می‌توانند با روش درمانی کنگره ۶۰ سلامتی خود را به دست بیاورند. در سیزدهمین کنگره شناخت اعتیاد که طی روزهای ۳۰ مرداد تا یک شهریور برگزار شد، به افراد و پژوهشگرانی که تحقیقات و پژوهش های خود را در قالب مقاله و پوسترارائه کردند، جوایزی از سوی جمعیت احیای انسانی کنگره ۶۰ و دبیرخانه همایش ارائه شد.  

جوایز DST کنگره ۶۰ به مبلغ بیست میلیون ریال به دکتر محمد صالحی، جایزه مبلغ چهل میلیون ریالی به دکتر مسعود حاجی رسولی ها و جایزه به مبلغ شصت میلیون ریالی به دکتر امید مساح وجایزه هشتاد میلیون ریالی به آنی دژاکام اهدا شد.
 جوایز کنگره ۶۰ درحوزه بازتوانی نیز به افراد برتر اهدا شد و جایزه بیست میلیون ریالی به فرنگیس شریفی، سی میلیون ریالی به مهرنوش ایرانی، چهل میلیون ریالی به عصمت خالقی و جایزه پنجاه میلیون ریالی به اسماعیل مردانی تعلق گرفت. درپایان این مراسم ازحامیان و شرکت هایی که از کنگره حمایت کردند نیزتجلیل بعمل آمد.
درپایان این مراسم ازحامیان و شرکت هایی که از کنگره حمایت کردند نیزتجلیل بعمل آمد.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا)
www.irna.ir/news/83449219/

دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
34 نظر  
 • مسافر جواد لژیون ۴شفای مشهد
زمان ارسال
1398/06/12 22:31:52
سلام وخداقوت خدمت آقای مهندس
 • علی
زمان ارسال
1398/06/12 17:0:19
با تشکر از مطالب خوبتان و سپاس از زحمات آقای مهندس دژاکام
 • مسافر ابراهیم
زمان ارسال
1398/06/11 22:0:3
با عرض سلام و خداقوت خدمت تمامی خدمتگذاران کنگره ۶۰
 • مرتضی
زمان ارسال
1398/06/11 17:48:35
خداقوت اقای مهندس
 • ستار لژیون شماره 24 شعبه کرج
زمان ارسال
1398/06/11 12:55:28
درود بر جناب آقای مهندس حسین دژاکام عزیز و بزرگواروخانواده محترمش که این بستر را فراهم وبه وجود آ وردندتا من ودیگر مصرف کننده گان بتوانیم درمان شو یم وبه آرامش وتعادل برسیم ودرود وسپاس به تمامی خدمت گذاران کنگره شصت به ویژه شعبه کرج.
 • شارود
زمان ارسال
1398/06/11 9:27:5
درود فراوان بر جناب مهندس و دکتر مغاری.خداوند را شاکرم که با روش dst به درمان رسیدم و بابت این نعمت خداوند بزرگ را سپاسگزارم و تشکر فروان دارم از جناب مهندس دژاکام.
 • مسافربابک لژیون دوم دانیال اهواز
زمان ارسال
1398/06/11 7:35:17
درودبربنیان گزارکنگره۶۰ خداوند شمارا پاداشی نیک عطافرماید دردنیاواخرت که بندگانش را ازتاریکی به سوی روشنایی رهنمون می فرمایید
 • همسفر فاطمه از شعبه نیک آباد
زمان ارسال
1398/06/10 21:54:44
با عرض سلام وخداقوت خدمت آقای مهندس وتمام کسانی که به هر نوعی علم ودانش کنگره را از طریق مصاحبه سمینار و.. را انتقال می دهند. چقدر زیبا جناب مهندس در مورد درمان اعتیاد توضیح دادند.خدا طول عمر وتوفیق سلامتی را به ایشان بدهد.
 • حمید ، حسنانی
زمان ارسال
1398/06/10 15:55:44
خداقوت به همه‌ی عزیزان ، متأسفانه نبودم توهمایش این یک آجر از مابپذیرید
 • مسافر ابراهیم شعبه امین قم
زمان ارسال
1398/06/09 14:24:55
سند های بدون نقص کنگره شصث محکم ترین دلیل است که بیماری اعتیاد کاملا قابل درمان می باشد.با سپاس
 • حامد
زمان ارسال
1398/06/08 23:23:34
خدا قوت، حقیقت در ادامه پرده از نقاب می‌گشاید 👏👏👏👏
 • همسفر سعیده ، دانیال اهواز
زمان ارسال
1398/06/08 21:51:48
با سلام و عرض ادب خدمت جناب مهندس عزیز خدا رو هزاران بار شاکرم که درمان اعتیاد در کشور ما هست تا بتوانیم از این علم و دانش بهره ببریم خداوند به جناب مهندس و خانواده گرامی و فداکارشون سلامتی و عمر با عزت بده به امید اینکه هرچه زودتر علم درمان اعتیاد به مرزهای خارج از ایران هم فرستاده بشه 🌹🌹🌹🌸🌸🌸🌸
 • شهناز -لژیون 5 -شعبه ستارخان
زمان ارسال
1398/06/07 21:47:15
خدایا شکرت و زنده باد بنیان کنگره 60
 • محمدمحمودی
زمان ارسال
1398/06/07 14:32:21
امیدوارم هرچه سریعتر درمان در سرار دنیا تجربه بشه....ولی بااین شرایط حاکم فکرنمیکنم حالاحالاها اون جهانی که باید بشه اتفاق بیوفته....من فکرمیکنم با رفت و آمدهای مدام چه به خارج ایران و چه از خارج به ایران باید رخ بده ....و چه بهترکه کسانیکه درمان شده اند در این آمدورفتها باشن ...چراکه کسانیکه رهاودرمان میشن باخودشون افراد دیگه رو برای درمان به کنگره میارن....حال چه درخارج و چه درایران....به امید اون وز زیبا که قطعا از ایران به جهان خواهد بود این خیر بزرگ...(علی رغم تحریمی که از کل جهان به ایران داره وارد میشه)....خداقوت به همه خیرخواهان.....🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷
 • مسافر منصورازهیدج
زمان ارسال
1398/06/07 8:56:32
انشاالله برسد زمانی که کنگره مرکزیت درمان اعتیاد شود،خدا قوت
 • مسافر فرهاد فیروزی
زمان ارسال
1398/06/07 8:19:18
سلام و خداقوت خدمت جناب مهندس
 • همسفر سمیرا از شعبه ی چالوس
زمان ارسال
1398/06/06 21:51:35
خدا قوت به آقای مهندس
 • محمد
زمان ارسال
1398/06/05 20:53:34
خدا قوت به مهندس و همه خدمتگذران کنگره
 • عقیل نمایندگی حسنانی.
زمان ارسال
1398/06/05 12:9:12
سلام ....خدا قوت زنده باد
 • مسافر محسن آبادان
زمان ارسال
1398/06/04 17:37:49
سلام و خداقوت خدمت جناب مهندس
 • همسفر ندا
زمان ارسال
1398/06/04 9:33:25
خداقوت
 • همسفر الیاس
زمان ارسال
1398/06/04 7:17:1
درود بر جناب مهندس دژاکام سپاس از خدمتگزاران محترم
 • مسافر اسماعیل یوسفی از قم
زمان ارسال
1398/06/04 6:57:20
سلام غلام همت شما هستم تا انتهای ابدیت.
 • همسفر از سلمان
زمان ارسال
1398/06/04 0:29:52
خدا قوت جناب مهندس دژاکام. وجود شما برای تک تک ما بچه های کنگره موجب افتخار ومباهات است امیدوارم علم تان روز به روز افزون تر و وسیع تر شود.
 • مونا
زمان ارسال
1398/06/04 0:18:46
باعث خوشبختی ماست که در گروهی هستیم که متد و تئوری های قوی و محکمی همچون نظریه x و روش DST را به جهانیان می شناساند.
 • همسفرهما
زمان ارسال
1398/06/03 23:12:27
خدا قوت به بزرگ مرد و حلال مشکل اعتیاد به مواد مخدر و الکل
 • همسفر لیلا(شعبه استاد معین)
زمان ارسال
1398/06/03 19:35:43
با سلام و خدا قوت به جناب مهندس بسیار خوشحالم که روز به روز روش درمان اعتیاد شناخته میشه و به زودی زود تمام جهان را فرا خواهد گرفت و انسانهای زیادی نجات خواهند یافت
 • همسفر محدثه
زمان ارسال
1398/06/03 14:50:38
سلام و خداقوت خدمت جناب مهندس که افتخار بزرگی برای دنیا محسوب میشوند❤❤❤❤
 • محمدعینی.اصفهان
زمان ارسال
1398/06/03 12:51:44
تشکر بسیار فراوان از جناب آقای مهندس
 • همسفر محبوبه اصفهان
زمان ارسال
1398/06/03 12:30:47
بسیار خوشحالم که کنگره 60 هر روز بیشتر از روزقبل رشد دارد و مصداق همان درختیست که از باغ بیرون زده...خدا قوت خدمت آقا مهتدس وتمامی خدمتگزاران.
 • 6ابراهیم حقشناس
زمان ارسال
1398/06/03 12:22:33
بسیار عالی وجذاب بود خدارا شکر که درایران اعتیاد به درمان کامل وقطعی رسیده است
 • مسافر محمد رضا فایر من کرجی
زمان ارسال
1398/06/03 11:26:34
خداوند بزرگ را بخاطر برکت وجود مهندس عزیز و خانواده ی محترمشون شاکرم. دستبوستان هستم
 • مهدی جوان
زمان ارسال
1398/06/03 10:5:52
سلام بسیار بسیار خداوند رو شاکرم که در این دوره حیات در کنگره ۶۰ تحت آموزشهای ناب بنیان کنگره ۶۰ حال خوش رو تحربه میکنم . زندگی در روشنایی آن هم پس از تجربه تاریکی بسیار لذت بخش هست و لذت بخش تر از آن حس حقیقی مسافر بودن است . سپاس از جناب مهندس حسین دژاکام و خانواده محترمشون . به امید تاسیس آکادمی کنگره ۶۰
 • جلال امینی
زمان ارسال
1398/06/02 23:27:49
عرض سلام وخداقوت و تبریک خدمت بنیان کنگره مسافران و همفران محترم
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب