تاریخ
شنبه 2 شهريور 1398

گزارش روز دوم اردو سراسری کنگره60

موضوع : اخبار داخلی
روز دوم اردو با فعالیت های ساخت سد بر روی رودخانه، راه اندازی نانوایی، شروع بازیهای الک بال و تیراندازی با کمان و همچنین آغاز اولین شب فستیوال برگزار شد.
گزارش روز دوم اردو سراسری کنگره60

اولین روز شهریورماه و دومین روز اردوی سراسری با شروع فعالیت لژیونهای اردو پیگیری شد. ساخت سد بر روی رودخانه، شروع به کار رادیو بلد نیما، راه اندازی نانوایی و شروع بازیهای الک بال و تیراندازی با کمان، از مهمترین رویدادهای دومین روز اردو بود. همچنین آغاز به کار و اولین شب فستیوال اردو از جذابیتهای روز دوم اردو بود.

 لژیون صبحانه اولین روز فعالیت خود را از ساعت ۵ صبح آغاز ‌کرد. صبحانه نان و پنیر، گردو و عسل بود که از ساعت ۷ الی ۸ صبح سرو گردید.

 دقایقی پس از زمان صبحانه دیدبان اردو آقای علی خدامی به اتفاق چند تن از اردوبانان به بررسی محل رودخانه و طراحی سد اردو پرداختند. ساخت سد پس از خط کشی کف رودخانه به کمک ردی از سنگ و آماده سازی مصالح اولیه با شرکت قریب به اتفاق اعضای اردو از حدود ساعت ۱۰ صبح رقم خورد.

 این سد خاکی که برای آبتنی و مسابقات شنا ساخته می شود، به عرض حدود ۱۴ متر هر ساله یکی از جذاب ترین فعالیتهای اردو است که انرژی و حس شور و شادی ویژه ای برای اعضای اردو به همراه دارد. ساخت سد تا حدود ساعت ۱۲:۳۰ ظهر به طول انجامید.

در خلال ساختن سد لژیون میانوعده شربت گوارایی را کنار محل رودخانه برای رفع خستگی اعضا فراهم کردند.

نهار روز دوم اردو عدس پلوی بسیار خوشمزه و لذیذی بود که توسط لژیون نهار طبخ شده بود .

معمولا پس از صرف نهار اعضای اردو به استراحت می پردازند. از قسمتهای همیشه برقرار اردو لژیون چایی است که از صبح چایی و انواع دمنوش را برای افراد حاضر می کنند.

یکی از جذاب ترین قسمتهای اردو که حالا یک لژیون مجزا هم دارد، لژیون حمام است. افراد در زمانهای استراحت خود به آبتنی، صحبتهای گروهی، استحمام، گردش در طبیعت اطراف اردو و همچنین بازیهای مختلفی میپردازند که توسط لژیون بازی و سرگرمی راه اندازی و هدایت می شود.

ورزش تیر و کمان از بازیهای امروز بود که از صبح برقرار شده بود. در این قسمت افراد علاقه مند برای تیراندازی با کمان آموزش داده میشوند و سپس با هم به رقابت تیر اندازی می پردازند. از بازیهای جذاب و پرطرفدار اردوی سراسری بازی الکبال است. این بازی از بازیهای ابداعی و تکامل یافته خود اردوست. در واقع ترکیبی از بازی الک دولک و بیسبال است که شور و نشاط و رقابت ویژه ای را برای بلدهای اردوی سراسری فراهم می کند. بازی افتتاحیه الکبال بین بلدهای چهارم و دهم ساعت ۱۷ برگزار شد.

برخی اعضای تیم راگبی حاضر در اردو نیز به آموزش بازی راگبی و انجام بازی تمرینی تفریحی با اعضا پرداختند که مورد استقبال قرار گرفته بود.

همچنین بلد داران حدود ساعت ۴ بعد از ظهر جلسه نیم ساعته ای با اعضای بلد خود داشتند تا هماهنگی های مورد نیاز برای شرکت در بازی های مختلف را انجام دهند. عموم بازیهای لژیون بازی و سرگرمی به گونه ای است که بلدها(مناطق چادر) به رقابت با یکدیگر می پردازند.

رادیو بلد نیما هم فعالیت خود را از بعد از ظهر روز جمعه آغاز کرد. رادیو بلد نیما رادیوی محلی زنده ای است که گفتگو با اعضا، اعلام اخبار اردو، اطلاع رسانی موارد مختلف و اجرای برنامه های هنری فرهنگی مختلف به صورت زنده را در دستور کار خود دارد.

پس از صرف شام خاگینه لذیذی که لژیون شام فراهم کرده بود، آخرین و مهمترین رویداد روز دوم اردو، افتتاح فستیوال اردوی بیستم به صورت رسمی بود. فستیوال با سخنان دیدبان محترم اردو آقای خدامی، دیدبان محترم آقای حکیمی و در ادامه اجرای زنده آوای شکرگزاری و همخوانی اعضا رسما آغاز به کار نمود.

فستیوال امسال با برنامه های شاد و مفرح و با طراحی های نسبتا جدید از بخشهای اصلی اردو است که محل آموزش شادی، محبت و رفع بسیاری از گره های درونی برای اعضا است. به امید ادامه اردویی موفق مانند همیشه، سرشار از آموزش مهر و شادی.

لژیون خبرگزاری اردوی بیستم

 

تعداد بازدید از این مطلب : 1341
ادامه مطالب در آرشیو اخبار داخلی
دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
12 نظر  
 • مریم کریم پور
زمان ارسال
1398/06/03 19:59:8
سلام . خداقوت به همه خدمتگزاران اردو.....
 • مسافرصمد
سلام.با آرزوی روزهای خوب و خوش برای شما عزیزان
 • محمد
زمان ارسال
1398/06/03 12:42:50
با سلام امیدوارم به همه دوستان خوش بگذرد .دوستتان دارم
 • همسفر از سلمان
زمان ارسال
1398/06/03 0:40:54
امید وارم به همگی خیلی خوش بگذره وخاطرات زیبایی برای همگی رقم بخورد
 • مسافر
زمان ارسال
1398/06/02 17:49:31
موفق باشيد دوستان،خدا به همراهتان
 • خندان
زمان ارسال
1398/06/02 15:26:41
ممنونم از لژيون خبرگزاري كه با جزيئات أخيار و اطلاعات روزانه رو منتقل مي كنند.به طوري كه شور و خال اردو را به خوبي به خواننده منتقل مي كنند.🙏🏻😍
 • همسفر الهام لژیون سوم عمان سامانی
زمان ارسال
1398/06/02 13:56:32
الهی همیشه شاد باشید.
 • مسافر پیمان - لژیون 2 - دانیال اهواز
زمان ارسال
1398/06/02 13:14:58
موفق باشید
 • همسر محمد شعبه اروند
زمان ارسال
1398/06/02 13:0:14
من با خواندن مطالب و دیدن عکس ها انرژی گرفتم واقعا،تبریک میگم به تمام عزیزانی که آنجا حضور دارند
 • همسفر محبوبه اصفهان
زمان ارسال
1398/06/02 11:24:52
باتشکر از لژیون خبرگزاری. همچنین تشکر از برگزار کنندگان این برنامه مفرح.
 • همسفر یاسمن
زمان ارسال
1398/06/02 11:11:59
گزارش ها به قدری عالی و جامع هستن که حس اردو رو با همان نشاط و صمیمیت منتقل میکنه. خدا قوت
 • يوسف ازقزوين
زمان ارسال
1398/06/02 11:6:41
عرض سلام وخسته نباشيد خدمت تمام عزيزان شركت كننده دراين اردو . واقعا كنگره 60يك دانشگاه براي آموزش زندگي است بايد قدر آن رابدانيم
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب