تاریخ
چهار شنبه 23 مرداد 1398

مصاحبه با دیده بان محترم آقای کامران

موضوع : اخبار داخلی
گفت‌وگویی کوتاه با یکی از چهارده دیده‌بان جمعیت احیای انسانی کنگره 60 جناب آقای کامران
مصاحبه با دیده بان محترم آقای کامران

 گفت‌وگویی دوستانه و کوتاه با یکی از دیده‌بان های جمعیت احیای انسانی کنگره 60 جناب آقای کامران در رابطه با خدمت های ایشان در این سازمان مردمی نهاد و دستور جلسه ای این هفته ی کنگره 60 در ادامه ی متن به همراه خواهیم داشت.

با سلام و احترام خدمت آقای کامران دیده‌بان محترم ضمن خیرمقدم و خوش‌آمد به شعبه نیک‌آباد؛

لطفاً خودتان را به‌رسم کنگره معرفی نمایید؟

سلام دوستان کامران هستم یک مسافر، آنتی ایکس شیره، تریاک، الکل؛ تخریب بیست سال، روش درمان DST با داروی اپیوم، با کمک راهنمای خوبم آقای علی خدامی 18 ماه سفر کردم رهایی 11 سال و 10 ماه در ادامه سفر نیکوتین داشتم به مدت ده ماه باراهنمایی آقای مهندس دژاکام روش درمان DST با آدامس نیکوتین و 6 سال و 6 ماه است که آزاد و رها هستم.

از خدمت‌هایی که در کنگره انجام داده‌اید بگویید.

خاطراتم از خدمت از روزی است که وارد کنگره شدم و در ساختمان بهزیستی در اصفهان با یک پیک‌نیک و کتری چایی درست می‌کردیم و از همان روز اول خدمت را در کنار آموزش داشتیم جایگاه‌های خدمتی تقریباً همه را در کنگره تجربه کرده‌ام و امروز هم که در خدمت شما هستم دیده‌بان هستم در قسمت تدوین و جمع‌آوری قوانین کنگره فعالیت می‌کنم.

لذت‌بخش‌ترین خدمت کدام بوده است؟

تصور می‌کنم که نوع خدمت مهم نیست مهم این است که با چه حسی مسئولیت را به انجام برسانید اگر با حس خوب انجام شود فرقی نمی‌کند از یک چایی درست کردن تا دیده‌بانی یک حس را دارد مهم این است با چه حسی انجام گیرد همه‌ی خدمت‌ها لذت‌بخش هستند.

از خاطرات تلخ و شیرین خدمت برایمان صحبت کنید.

خاطرات خیلی زیادی دارم یادم هست در سال 84 امکانات خیلی کم بود ما وقتی وارد کنگره شدیم سی دی نبود و کاست بود و وادی‌ها هم کاملاً مکتوب نشده بود و آماده نبود تا وادی هشتم آقای مهندس صحبت کرده بودند من لحظه‌شماری می‌کردم که کاست جدید بیاید و از آن استفاده کنم خاطرم هست که در نشریات یک میز کوچک بود که سی‌دی‌ها را روی آن می‌چیدند و دنبال این بودیم که یک سی دی جدید بیاید و از آن استفاده بکنیم و برایم خیلی جالب بود و در قسمت خدمت‌ پذیرایی خاطرم هست که کل سرمایه ما یک پیک‌نیک، یک کتری و یک قوری چایی بود و در  شرایطی که برف و باران می‌آمد باید چایی را آماده می‌کردیم و حس خوبی بود البته خاطرات تلخ و شیرین در کنگره زیاد است دردها را می‌بینیم شادی‌ها را می‌بینیم و همه ثبت می‌شود اما مهم این است که در کل برای بچه‌ها اتفاقات خوبی می‌افتد و ما بیشتر نگاهمان به این اتفاقات خوب است که می‌افتد.

با توجه به این جمله که خدمت باعث می‌شود که فرد در کنگره بماند و خدمت‌ها چرخشی است چه امری می‌تواند در ماندگاری ما در کنگره تأثیر داشته باشد؟

هیچ‌کسی نمی‌تواند کسی را از کنگره بیرون کند و یا خدمتی را از کسی بگیرد ممکن است جابجا شود و ممکن است شما یک مسئولیتی داشته باشید و دوره‌اش تمام شود ولی به اعتقاد من اگر جوهره خدمت در بچه‌ها شکل‌گرفته باشد خیلی سریع می‌تواند در سیستم جای مناسب خودش را پیدا کند.

بنابراین آن چیزی که باعث می‌شود ما ماندگار شویم هر خدمتی را که انجام می‌دهیم با تمام وجود انجام دهیم به خاطر دلمان نه به خاطر اینکه خودمان را نشان دهیم و یا به خاطر دل کسی این کار را انجام دهیم اگر با تمام وجود انجام دهیم مطمئناً آن‌قدر انرژی و حس خوب در ما ایجاد می‌کند که خودش پله‌ای می‌شود برای خدمت‌های بعدی عموماً بچه‌هایی که در کنگره ماندگار نمی‌شوند خدمت را آن‌طور که بایدوشاید انجام نمی‌دهند یعنی بدون آموزش خدمت تبدیل می‌شود به خیانت، بدون آموزش خدمت تبدیل می‌شود به ضد خودش و این دو (آموزش و خدمت) مکمل هم هستند اگر کسی در جایگاه خدمتی این دو را کنار هم داشته باشد مطمئناً از خدمت حس خوبی پیدا می‌کند و در کنگره ماندگار می‌شود همان‌طور که خیلی‌ها ماندگار شدند و هنوز خدمت می‌کنند.

در مورد دستور جلسه کار، تحصیل و قدرت و تأثیر آن در زندگی بگویید.

در کنگره بچه‌ها نباید تک‌بعدی عمل بیایند انسان تک‌بعدی را آقای مهندس در وادی سیزده بیان می‌کنند که میمون دستش را در سوراخ درخت می‌کند تا آذوقه را دربیاورد اما دستش گیر می‌کند ما نباید تک‌بعدی عمل کنیم باید از آموزش‌های کنگره استفاده کنیم و به تمام جنبه‌های زندگی‌مان برسیم من باور و ایمان‌دارم بچه‌هایی که در کنگره به این شکل عمل می‌کنند اثراتش در خانواده خودش را نشان می‌دهد و حتی بچه‌ها از این آموزش‌ها تأثیر می‌گیرند و فرزندان هم مسئولیت‌پذیرمی شوند و آن‌ها سعی می‌کنند در زندگی‌شان اهداف مختلفی را با توجه به اولویت‌های زندگی‌شان دنبال کنند.

اولویت ما در کنگره درمان است ولی درمان طوری نیست که شخص را بستری کرده باشیم و یا در سقوط آزاد باشد و در خماری به سر ببرد درمان ما طوری صورت می‌گیرد که روزبه‌روز حال شخص ازنظر فکری، روحی، روانی، فیزیکی وضعیت مناسب‌تری پیدا می‌کند بنابراین وقتی شرایط مساعد می‌شود و اگر شخص در کنار درمان کارش را ادامه دهد البته تعادل را رعایت بکند مطمئناً در کارش هم  توفیقاتی به دست خواهد آورد و مطمئناً اگر بخواهد کارش را توسعه دهد تحصیلش را می‌تواند ادامه دهد.

البته در کنگره تحصیل فقط درس نیست که فقط به‌صورت آکادمیک باشد یک قسمت آن آکادمیک است و ما می‌توانیم در مورد کارمان و برای توسعه کارمان تحصیل کنیم و آن را توسعه دهیم بچه‌های کنگره از آموزش‌های کنگره استفاده کرده‌اند و ضمن اینکه به درمان رسیده‌اند از آموزش‌ها هم استفاده کرده و موفقیت‌های زیادی در تمام امورات زندگی کسب کره‌اند و این برمی‌گردد به آموزش‌هایی که از کنگره گرفته‌اند و در رشد و توسعه کارشان و تجربه‌ای که کسب می‌کنند علم بیشتری در مورد کارشان به دست می‌آورند روزبه‌روز در حال پیشرفت هستند و تک‌بعدی عمل نمی‌کنند و این رمز موفقیت بچه‌هاست و بچه‌ها را باید به سمتی سوق داد در مسیرشان که قرار دارند هم به درمان برسند هم به کارشان و هم تحصیل علم که مربوط به سوادشان و هم مربوط به کارشان می‌شود هر علمی را که کسب کنید تحصیل است و امیدوارم که بچه‌ها از این دستور جلسه نهایت استفاده را ببرند و خودشان را فقط معطوف به درمان نکنند.

آقای مهندس در صحبت‌های روز چهارشنبه تأکید داشتند علاوه بر اینکه همسفران 40 سی دی کامل بنویسند که وارد سفر دوم شوند مسافران نیز برای ورود به سفر دوم باید 40 سی دی را کامل بنویسند نظر شما در مورد قانونی که آقای مهندس گذاشته‌اند چیست؟

یک‌وقتی هست که من فقط از طریق حس شنوایی اطلاعات را به مغز منتقل می‌کنم  این تعدادی گیرایی دارد اما زمانی که شما هم می‌شنوید چشمت کار می‌کند و هم‌زمان مطالب را می‌نویسید با چند حس انتقال اطلاعات می‌کنید بنابراین ماندگاری اطلاعات بیشتر می‌شود این تجربه‌ای شده بچه‌هایی که می‌نویسند خیلی مطالب را بهتر درک می‌کنند مطالب کنگره به‌قدری  اطلاعات در سی دی گنجانده‌شده اگر بخواهید این اطلاعات را وارد ریزش بشوید هر سی دی می‌تواند یک کتاب زندگی باشد این اگر بخواهد 45 دقیقه شنوایی داشته باشد به‌سرعت فرار است یعنی امروز گوش می‌دهید و فردا فراموش می‌کنید اما اگر علاوه بر گوش دادن بنویسید این ضبط می‌شود و ماندگاری‌اش خیلی بیشتر است مخصوصاً اگر در پایان سی دی نتایج حاصله را و برداشت‌ها را در چند خط بنویسید به‌محض اینکه دفتر را بازکرده و نگاهی به برداشت بکنیم کل مطالب سی دی به ذهنمان می‌آید و به نظر من این خیلی خوب است.

شعبه نیک‌آباد را چگونه دیدید؟

واقعاً شعبه روبه‌پیشرفت است و شاهد پیشرفت بخصوص قسمت همسفران هستم نسبت به 14 ماه پیش که آمدم و این نتیجه زحمت‌های تمامی خدمتگزاران شعبه است و مکان و فضا نسبت به گذشته کمی کم شده و امیدوارم به‌زودی زود ساخت زمین کنگره آغاز شود و باز شاهد پیشرفت بهتر از این باشیم و برای تک‌تک افراد خدمتگزار چه سفر اولی چه سفر دومی آرزوی موفقیت می‌کنم.

و کلام آخر ...

خیلی خوشحالم که امروز به این شعبه آمدم حس خیلی خوبی دارم و از شما متشکرم و برای خدمتگزاران سایت آرزوی موفقیت می‌کنم.

 

تهیه و تنظیم مصاحبه: کمک راهنما لژیون سوم همسفر زهره

عکاس: مرزبان محترم همسفر طاهره

ارسال: کمک راهنما لژیون چهارم همسفر مریم

همسفران نمایندگی نیک آباد

تعداد بازدید از این مطلب : 553
ادامه مطالب در آرشیو اخبار داخلی
دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
14 نظر  
 • سامان لژیون2 نمایندگی دانیال اهواز
زمان ارسال
1398/05/26 7:25:14
با عرض سلام و خدا قوت خدمت دیده بان محترم کنگره 60،با احترام وسپاس فراوان آقای کامران به شعبه دانیال اهوازم تشریف بیارید.
 • همسفر مرضیه شعبه شادآباد
زمان ارسال
1398/05/24 10:54:31
آقای کامران سپاس از صحبت های آموزنده و پر نکته شما در پناه حق موفق و موید باشید سپاس برای تهیه مصاحبه
 • شارود
زمان ارسال
1398/05/24 7:24:23
خداقوت به جناب آقای کامران دیده بان محترم.بسیار استفاده کردم از صحبت های زیباتون و ممنون از آموزش های که در این گفتگو ارائه دادید. تشکر از عزیزان وبلاگ نیک آباد.
 • همسفر مریم شعبه سلمان فارسی
زمان ارسال
1398/05/23 23:35:32
عرض سلام‌ و خدا قوت خدمت دیده بان محترم ؛ آقای کامران‌. از زحمتهایی که ابتدا تا کنون برای راه اندازی شعبه های اصفهان کشیده اید بسیار سپاسگزارم. مصاحبه تون هم عالی بود.تشکر از همسفران عزیز شعبه نیک آباد
 • مسافر غلام ل(6) دانیال اهواز
زمان ارسال
1398/05/23 22:41:7
بادرود و سلام خدمت دیده بان محبوب و راهنمای عزیزم و خسته نباشید به خدمتگزاران شعبه نیک آباد.
 • مسافرمحمد عینی.سهروردی
زمان ارسال
1398/05/23 21:43:3
خدا قوت خدمت اعضای محترم نیک آباد. تشکر از آقای کامران محترم.براستی که اگر شما پرچم بر دست نگرفته بودید ما کجا،چه به سر می بردیم.
 • مهدی بناییان
زمان ارسال
1398/05/23 21:42:15
خداقوت به دیده بان محترم آقای شریفیان و تهیه کنندگان این گزارش
 • همسفر سحر
زمان ارسال
1398/05/23 15:9:12
تشکز از دیده بان محترم، آقای کامران ،ممنون از صحبتهای آموزنده شما . خداقوت خدمت خانم زهره عزیزم.
 • مسافر بهزادجلالی،اصفهان
زمان ارسال
1398/05/23 14:19:44
عرض سلام و خداقوت خدمت دیده بان محترم آقا کامران عزیز و کلیه دوستان گل شعبه نیک آباد
 • امیر سلمان
زمان ارسال
1398/05/23 13:35:23
خداقوت به آقا کامران عزیز و خدمتگزاران شعبه نیک آباد
 • همسفرازشعبه سلمان اصفهان
زمان ارسال
1398/05/23 13:22:39
باتشکرازآقا کامران بابت اطلاعات دقیق وخداقوت به همسفران شعبه نیک آباد همسفر خانم زهره .
 • حمید لژیون ۶ امین گلی
زمان ارسال
1398/05/23 12:14:56
خداقوت خدمت اقای کامران
 • مسافر عليرضا نجف آبادي اراك
زمان ارسال
1398/05/23 11:8:10
خدا قوت خدمت ديده بان محترم آقاي شريفيان . ممنون از همسفران محترم بابت تهيه گزارش
 • غلامرضا
زمان ارسال
1398/05/23 10:56:24
ممنون از شما و خدا قوت به همه خدمتگزاران کنگره ، شماها بهترین الگو برای من هستین
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب