تاریخ
دوشنبه 8 بهمن 1397

عزمی راسخ؛ اولین سال رهایی از بند نیکوتین مسافر سیگار حسن

موضوع : درمان سیگار
همیشه اجرایی کردن دانسته ها لذت بخش ترین قسمت است...
عزمی راسخ؛ اولین سال رهایی از بند نیکوتین مسافر سیگار حسن

اولین سالروز رهایی از سیگار مسافر حسن در محل شعبه قندیان تبریز، با نگهبانی مسافر پرویز و دبیری مسافر سعید و استادی کمک راهنما مسافر پویا  با دستور جلسه "وادی پنجم"  روز یکشنبه مورخه 1397/10/30  رأس ساعت 15:45 برگزار شد.

خلاصه سخنان استاد:

سلام دوستان پویا هستم یک مسافر

خیلی خوشحال هستم در خدمت شما هستم تا اولین سال رهایی سیگار حسن را جشن بگیریم. یکی از مهم‌ترین وادی‌ها برای درمان سیگار و مواد مخدر وادی پنجم است. در جهان ما تفکر قدرت مطلق حل نیست بلکه توأم با رفتن و رسیدن آن را کامل می‌کند. معنی در خود وادی است و آن‌هم اینکه مشکلات ما با تفکر خالی حل نخواهد شد، تصمیم می‌گرفتیم که مواد و سیگار مصرف نکنیم و چون تنها فکر می‌کردیم و کار عملیاتی انجام نمی‌دادیم  و راه‌حلی برای آن نداشتیم نمی‌توانستیم کاری از پیش ببریم. 

ما چون آموزش نداشتیم نمی‌توانستیم با بزرگ‌ترین معضل اجتماعی یعنی اعتیاد مقابله کنیم. قبل از وادی پنجم چهار وادی را گذر کرده‌ایم، ما درست تفکر کردن را آموختیم و از ناامیدی گذشتیم و مسئولیت را بر گردن گرفتیم و فهمیدیم که باید برنامه‌ها را اجرا بکنیم. مثالی که در وادی هست همان قضیه ساندویچ است که ما فراهم کرده‌ایم و حالا باید آن را بخوریم تا از آن لذت ببریم. همیشه اجرایی کردن دانسته‌ها لذت‌بخش‌ترین قسمت است. اگر دانسته‌هایمان از آموزش‌ها و سی‌دی‌ها را کاربردی نکنیم، عالم بی‌عمل خواهیم بود. وادی مهمی است که ما را از ذهنیات و تفکراتمان به سمت حرکت به‌سوی هدف هدایت می‌کند. ما با درست مصرف کردن آدامس نیکوتین دار و در روی برنامه بودن و با عملی کردن این‌ها می‌توانیم وادی پنجم را جامه عمل بپوشانیم.

سخنان استاد در مورد مسافر:

قسمت دوم دستور جلسه اولین سال رهایی سیگار حسن عزیز هست. همه ما شاهد هستیم که حسن جزو خدمتگزاران کنگره 60 و اولین رهجوی لژِیون بنده هست. حسن با تخریب زیاد و شدید سیگار و بیماری آسم وارد لژیون شد. حسن سفرش را به نحو احسنت انجام داد. در اوایل سفر سیگارش با مشکل خیلی جدی در محل کارش مواجه شد و از من راهکار خواست، بنده گفتم باید مسیرت را ادامه بدهی و اگر می‌خواهی مشکلی بر مشکلاتت اضافه نشود باید سفرت را ادامه بدهی. این مشکلات در اوایل سفر پیش می‌آید و می‌خواهد ما را امتحان بکند که آیا ما خواسته درمان داریم یا نداریم! ما در کنگره بایستی این‌ها را بشناسیم و حسن توانست تشخیص بدهد و بتواند با این آموزش‌ها درست سفر بکند و بتواند الآن بدون سیگار زندگی بکند. درصد خیلی بیشتری از بیماری آسم حسن با درمان سیگارش، درمان شد. امروز اولین تولد سیگار لژیون من نیز هست و حس خیلی خوبی دارم و خوشحال هستم.

 

اعلام سفر سیگار:

بیش از 20 سال تخریب سیگار- به روش DST و داروی درمان آدامس نیکوتین دار- راهنما آقای پویا – رهایی از بند نیکوتین 1 سال و چند ماه

پیام مسافر حسن:

همه سفر اولی‌ها این جایگاه را تجربه کنند و مصرف داروی درمانشان یعنی آدامس نیکوتین دار جدی بگیرند.

سخنان مسافر حسن:

من در خانواده سفر موادم را مطرح نکرده بودم و گفته بودم که برای درمان سیگار می‌روم. بعد از دو سه ماه که آمدم با خودم گفتم که من که دروغ گفته‌ام بگذار این دروغم را به واقعیت تبدیل بکنم. لژیون ویلیام وایت را می‌دیدم و آن موقع آقا پویا شالشان را تازه گرفته بودند و من باراهنمایم آقا حجت مشورت کردم و ایشان گفتند که دو ماه از سفرت گذشته می‌توانی سفر سیگارت را شروع کنی و با اجازه آقا پویا در لژِیون ویلیام وایت نشستم. من قبل از کنگره می‌گفتم اگر بشود دو روز سیگار نکشم کلاً نخواهم کشید اما خدا را شکر الآن آن دو روز، دو سال و بیشتر شده است که سیگار نمی‌کشم و همه این‌ها در سایه کنگره 60 حاصل‌شده است. از آقا پویا خیلی تشکر می‌کنم از آن جمله راهنماهایی هست که خیلی انرژِی دارد و همیشه از ایشان انرژِی فراوان گرفته‌ام.

من قبل از درمان سیگار ماهی دو نوع اسپری آسم استفاده می‌کردم و پسرم مهران شاهد همه آن سرفه‌ها و شب‌بیداری‌هایم هست اما خدا را شکر الآن هرچند ماه یک‌بار اسپری مصرف می‌کنم، قبلاً هر چندصدمتر که راه می‌رفتم، می‌ایستادم تا نفس بگیرم. هم آسم داشتم و هم عصبی بودم اما الآن بهبودی نزدیک 80 درصد پیداکرده‌ام. از آقای مهندس دژاکام تشکر می‌کنم. ما اینجا راحت نشسته‌ایم و خواستیم موادمان و خواستیم سیگارمان را درجای گرم‌ونرم و به‌رایگان و به‌راحتی درمان می‌کنیم. جاهای دیگر این‌گونه نیست. من تجربه کمپ ندارم اما دو سه روز قبل که با وانت کار می‌کردم نزدیک جاده صوفیان یک کمپی بود و چند نفر از کمپ فرار کرده بودند و مسئولین کمپ چند نفر مصرف‌کننده را کنار جاده شلاق می‌زدند و یکی که فرار کرده بود سنگی را برداشته و به یکی از همکاران شوفر ما می‌گفت که سریع من را ازاینجا خارج کن و الا با سنگ‌سرت را خواهم شکست و یکی دیگر تعریف می‌کرد که آن‌ها را در آب یخ می‌اندازند و...؛ اما در کنگره کاملاً مسیر متفاوت است. انسان‌های با ظاهر مناسب و باشخصیت به‌عنوان راهنمایان داریم که ما را راهنمایی می‌کنند و تجربیاتشان را در اختیار ما قرار می‌دهند. با گوش دادن به سی‌دی‌ها امراضی داشتم که حل‌شده است.

عکس: مسافر عبدالله
نگارش و تنظیم: مسافر طیب

تعداد بازدید از این مطلب : 1524
ادامه مطالب در آرشیو درمان سیگار
دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
1 نظر  
  • مسافرطیب - تبریز- لژیون پنجم
زمان ارسال
1397/11/08 12:29:12
خدا قوت به آقا پویا کمک راهنمای محترم و برادر عزیزم حسن و. تبریک
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب