English Version
English

روش DST تنها راه درمان اعتیاد

روش DST تنها راه درمان اعتیاد

چهارمین جلسه از دوره نهم کارگاه‌های آموزشی عمومی، خصوصی  نمایندگی اسلامشهر با استادی مسافر مهدی، نگهبانی راهنما مسافر فرهاد و دبیری مسافر میثم با دستور جلسه: "صورت‌مسئله اعتیاد" دوشنبه ۳ شهریور ۱۴۰۲ ساعت ۱۷ آغاز به کارکرد.


 

خلاصه سخنان استاد:
همان‌گونه که می‌دانید کتاب چهارده مقاله توسط آقای مهندس دژاکام به رشته تحریر درآمدهاست، در اولین مقاله این کتاب صورت‌مسئله اعتیاد را موردبررسی قرار می‌دهد و برای نخستین بار  به جهانیان ارائه می‌دهد.
در این مقاله شرح می‌دهند که دسته اول مصرف‌کنندگان، نامزدهای اعتیاد می‌باشند که تصور می‌کند هیچ‌گاه تبدیل به یک مصرف‌کننده دائمی نخواهند شد، گروه دوم اشخاصی هستند که از اعتیاد خود خرسند هستند و تصور می‌کند که چون شرایط مالی و مکانی برای مصرف دارند و مواد مخدر به آن‌ها نیروی مضاعف می‌دهد پس با مصرف مواد مخدر هیچ مشکلی برایشان پیش نمی‌آید، درصورتی‌که این گروه در آینده به‌شدت دچار مشکلات مختلف خواهند شد، گروه سوم اشخاصی هستند که خواستار درمان هستند و موضوع بحث ما نیز این دسته می‌باشند.

بنده در اواخر دوران مصرفم خواستار درمان بودم که به لطف خداوند با کنگره  ۶۰ آشنا شدم و با فرمان‌برداری و استمرار در جهت دریافت آموزش‌ها توانستم پس از ١٠ ماه و ۱۳ روزبه رهایی برسم، در این مقاله اشاره می‌شود که علم پیچیده نیست و هر چیزی کلیدی دارد، آقای مهندس کلید درمان اعتیاد را مشخص کردن صورت‌مسئله آن می‌دانند و در ادامه شرح می‌دهند که شخص با داروی مناسب ظرف مدت مناسب با مقدار مناسب می‌تواند به درمان برسد و همچنین روش DST را برای انجام آن ارائه دادند.
ایشان دلیل این موضوع که چرا هیچ گروه یا مجموعه‌ای در دنیا  نتوانسته درمانی برای اعتیاد پیدا کنند و بسیاری از ترک‌ها با شکست و بازگشت مواجه می‌شود را  همین مشخص نبودن صورت‌مسئله اعتیاد عنوان نمودند، اگر سؤالی به‌صورت کاملاً مجهول پرسیده شود و مشخص نباشد که صورت‌مسئله آن چیست قطعاً نمی‌توان جواب صحیحی برای آن یافت.

بنده بایستی بررسی کنم چه مقدار مصرف می‌کنم، چند سال درگیر این مصرف بودم و چه صدماتی به جسم، روان و جهان‌بینی بنده واردشده است تا بتوانم راهکار مناسبی برای درمان آن پیدا کنم. آقای مهندس نیز در سال ۶۳ اقدام به ترک نموده و پس از ۳ سال مجدداً به مصرف بازگشت کردند و درنهایت در سال ۷۶ به‌صورت مسئله و درمان اعتیاد پی بردند.
بنده نیز ۳ مرتبه ترک ناموفق داشتم و به مصرف بازگشت کردم، زیرا تصور می‌کردم که با قطع مصرف دیگر از دنیای اعتیاد خارج شدم درصورتی‌که جسم و روان بنده تحت‌فشار بود و بنده علمی به این موضوع نداشتم و با ورود به کنگره بود که متوجه شدم که مثلث درمان چیست و درمان چگونه رخ می‌دهد، در کنگره متوجه شدم ابتدا بایستی جسم خود را درمان کنم تا بتوانم درک درستی از درمان صور پنهان داشته باشم.

متن، عکس و ویرایش: مسافر رضا لژیون پنجم
وبلاگ مسافران نمایندگی اسلامشهر

ویژه ها

دیدگاه شما

0 دیدگاه

تاکنون نظری برای این مطلب ارسال نشده است .