English Version
English

پس‌انداز؛ یک علم است

پس‌انداز؛ یک علم است

سیزدهمین جلسه لژیون سردار از دوره دوم همسفران نمایندگی حر، با دستور جلسه «پس‌انداز» با استادی پهلوان همسفر نرگس نگهبانی همسفر زهرا و دبیری همسفر فرخنده در ساعت ۱۵ روز سه‌شنبه هفتم خرداد ماه ۱۴۰۱ برگزار شد.
خلاصه سخنان استاد:
تبریک عرض می‌کنم  به همه اعضا لژیون سردار شعبه حر، ان‌شالله در ادامه در قسمت همسفران این شعبه حتما پهلوان  خواهید داشت.
به نظر من پس انداز یک علم و یک پله است که باید آموزش ببینیم و انجام بدهیم، ما در کنار پس انداز بسیاری از مطالب مثل قناعت کردن و از کمترین امکانات بیشترین بهره را بردن، قوی شدن، اعتماد بنفس داشتن و… را آموزش می‌گیریم؛ شاید اگر من پس انداز نمی‌کردم،نمی‌توانستم این جایگاه را تجربه کنم.

آقای مهندس همیشه  از چگونه پس انداز کردن و در چه راهی خرج کردن آن و در رابطه با منابع مالی صحبت کرده‌اند.
دستور جلسات ماهانه لژیون سردار مثل دنور، پهلوان، عضویت لژیون سردار همه برای نشان دادن راهکار به ما هستند و تجربیاتی را در اختیار ما می‌گذارند که بدانیم پهلوان‌ و دنور چه کسانی هستند؟ و این افراد از تجربیات خود بگویند.
شما کار بسیار بزرگی انجام‌ می‌دهید، گذشتن از مال بسیار سخت است و بستگی به بزرگی نفس ، علم، دیدگاه و وسعت دید دارد.
تاسیس دانشگاه شاید بیست سال در فکر آقای مهندس بوده  که امروز تحقق پیدا کرده است این از وسعت دید ایشان است.
من آرزو می‌کنم در سال ۱۴۰۱ هم بتوانم جایگاه پهلوانی را تمدید کنم، این دومین سال است که با مسافرم در این جایگاه هستیم؛ سال اول مسافرم و سال دوم که مهندس اجازه دادند خانواده‌ها شرکت کنند من توانستم به این جایگاه نائل شوم و در ادامه دوست دارم‌ میلیاردی فکر کنم چون؛ همیشه  چیزی را که خواستم تلاش کردم و اتفاق افتاده است؛ شما هم جایگاه بالاتری را بخواهید، خواسته مهم است،  در کنار آن تلاش و کوشش هم باید وجود داشته باشد.
سال اول خدمت مالی برای من؛ یک میلیون تومان بود و بعد پنج میلیون تومان، بعد شش میلیون تومان بعد آن دنوری و در نهایت پهلوانی؛ می‌خوام بگویم از کجا به کجا رسیدم قدم برداشتم، حرکت کردم و تلاش مستمر داشتم، وعده خداوند دروغ نیست، هر قدمی که برداشتم حالم بهتر شد؛ خداوند می‌فرمایند دست بندگان من را بگیر تا من دستت را بگیرم، وقتی در این‌مسیر قرار گرفتم‌ انگار دست خداوند روی شانه‌های من بود، وقتی که به بندگان خدا کمک کنی و در مسیر درست حرکت کنی می‌توانی دست خداوند را روی شانه‌های خودت احساس کنی و آنگاه احساس قدرت کنی، تا وقتی به این باور نرسیم که؛ خدمت به خلق چقدر ارزشمند است نمی‌توانیم حال خوش را تجربه کنیم.
خداوند به همه ما قدرت داده است، به یکی بیشتر به یکی کمتر که برای تکامل من است؛ برای اینکه درست استفاده کنم و زندگی خود را بهتر کنم؛ مالی که به من داده یک امانت است که ان‌شاالله امانتدار خوبی باشم؛ مال بنده‌ای است که در مال من گذاشته شده و من دستی از طرف خدا به طرف او می‌شوم.
کنگره کارهای بزرگی انجام می‌دهد مثل تاسیس دانشگاه و  آزمایشگاه‌های مدرن برای درمان بسیاری از بیماری‌ها؛ ما افتخار این را داریم که خدمتگزار هستیم؛ علم کنگره به جایی رسیده است که ملاقات کنندگان آقای مهندس، از قشر پزشکان هستند و از راهنمایی‌های ایشان بهره می‌برند.
ما افراد زیادی را دیدیم که بعد از بخشش پشیمان هستند اما در کنگره چنین چیزی نیست! افراد زیادی پیش آقای مهندس می‌روند و التماس می‌کنند که پهلوان شوند، کجای دنیا  چنین چیزی را دیده‌اید؟
کسانی‌ که در این مسیر قرار گرفتند  اسمان قوی داشته‌اند و به فرمان عقل نزدیک شده‌اند.

چکیده مشارکت اعضا لژیون سردار
سلام دوستان انسیه هستم همسفر
روزهایی که لژیون سردار داریم را دوست دارم زیرا سرشار از انرژی است و انسان‌هایی‌‌ که خدمت می‌کنند.
  بارها آقای مهندس فرمودند: پرونده اعتیاد بسته و مشکل اعتیاد در کنگره حل شده‌ است و اکنون بر روی درمان بیماری‌ها ، در آزمایشگاه یا در دانشگاهی که برای تاسیس آن برنامه ریزی می‌کنند، کار می‌کنند ان‌شاالله هرچه زودتر دانشگاه کنگره تاسیس شود و این علم‌ جهانی شود.
دستور جلسه امروز پس‌انداز است، من امروز کتاب عشق را نگاه می‌کردم که پس انداز را خیلی زیبا توضیح دادند (اگر ما بخواهیم از اضطراب و بسیاری از نگرانی‌ها دور شویم، یکی از پله‌هایی که به ما کمک می‌کند تا به آرامش برسیم و مراحل سخت را پشت سر بگذاریم، پس‌انداز است؛ زندگی فراز و نشیب‌های زیادی دارد با پس‌انداز می‌توان هرچند کم، نقش اساسی در برطرف کردن مشکلات داشته باشیم) اما تا زمانی که این کار را انجام ندهیم و لمس نکنیم نمی‌توانیم اهمیت پس‌انداز را درک کنیم؛ من در گذشته اهل پس‌انداز نبودم و هر پولی که داشتم را خرج می‌کردم؛ اما از زمانی که وارد لژیون سردار شدم، هر چقدر کم باز هم پس‌انداز می‌کنم، ان‌شاالله بتوانم خیر و برکاتش را هم درک کنم.
ما دو نوع پس‌انداز داریم، مادی و معنوی؛ همانطور که ما از لحاظ مالی خود را قوی می‌کنیم، بایستی از نظر معنوی با خواندن کتب و گوش کردن سی‌دی‌ها و انواع مطالبی که می‌توانیم در کنگره و خارج از کنگره آموزش بگیریم بار معنو‌ی‌ خود را بالا ببریم. ان‌شالله به آن نقطه برسم که از نظر مادی و معنوی خودم را ارتقاء بدهم و از خدمتگزاران کنگره باشم.
آقای مهندس فرمودند: در عین حال که این مرحله را طی می‌کنید به فرزندان‌ خود هم آموزش دهید زیرا آن‌ها از پدر و مادر همه چیز را یاد می‌گیرند؛ پس انداز تک‌تک ما اعضای لژیون سردار، می‌تواند به رشد و ارتقاء کنگره کمک کند.

سلام دوستان سمیرا هستم  همسفر
همیشه در لژیون سردار بودن یک توفیق است.
چیزی که برای من بعد از لژیون سردار پررنگ بوده و همیشه با تمام وجود لمس کردم، این بود که خیلی راحت حکمت بیشتر مسائل را متوجه می‌شوم؛ این لطف پروردگار است که حجاب‌ها از جلوی چشم انسان برداشته می‌شود و شما می‌توانید حقیقت موضوع را با تمام حس و مولکول‌های بدن احساس کنی و این خیلی مبارک است.
قشنگی لژیون سردار به این است که وجود را مبارک، دل را روشن، حس را قوی می‌کند و قدرت را با تمام وجودت احساس می‌کنی.
هیچ برنامه‌ریزی برای سال بعد انجام ندادم و از خداوند خواستم که خودش برای من بهترین‌ها را رقم بزند چون می‌دانم از آن چیزی که خودم می‌خواهم خیلی فراتر خواهد بود؛ اگر خواسته‌ شما این  باشد که از خداوند بخواهید برای شما بهترین‌ها رقم بخورد، دقیقا همین اتفاق خواهد افتاد.
زیاد بخواهید، سیستم کنگره ۶۰ آنقدر قوی است که به تک تک شما این قدرت و شهامت را بدهد که از تمام وجود، از چیزی که برای شما ارزشمند است به راحتی عبور کنید و ببخشید.

سلام دوستان اکرم هستم همسفر
در بحث انسان‌شناسی می‌گویند: انسان تنها موجودی است که می‌تواند خودش را بازسازی کند؛ همه موجودات یکبار خلق می‌شوند، اما انسان موجودی است که می‌تواند یک بار دیگر متولد شود؛ این تولدهای کنگره ۶۰ با تولد در شناسنامه خیلی فرق می‌کند؛ حال خوب شما و حس خوبی که به جمع داديد، یک آفرینشی است که باید بگردیم و آن را پیدا کنیم این نوع نگرش را کنگره ۶۰ به من داده است؛ انسان برای خلق خودش حتما باید آگاهی را بالا ببرد واین را در کنگره با سی‌دی و لژیون آموزش می‌گیریم و این آگاهی به انسان اعتماد به نفس می‌دهد و می‌تواند حال ما را خوب کند و در کنارش ما می‌توانیم حال دیگران را خوب کنیم.
خداوند را شکر که این بستر را پیدا کردیم و هر روز چیزهای بهتری را آموزش می‌گیریم؛ من خیلی اهل پس‌انداز هستم اما امروز یاد گرفته‌ام برای کمک کردن به دیگران حساب دیگری باز کنم، از امام سجاد می‌پرسند؛ زندگی گوارا یعنی چه؟ ایشان می‌فرمایند: زندگی گوارا یعنی این‌که هم خودت رشد کنی هم موجب رشد دیگران شوی.
همه این حرف‌ها را در کنگره۶۰ با تمام وجودم درک کردم.
گروهی از خواسته‌های ما معقول و برای ما عزیز هستند و اگر بتوانیم از آن‌ها بگذریم، می‌توانیم جایگزین دیگری پیدا کنیم و دیگران را هم شاد کنیم.
یک نفر سفر حج خود را فروخت و  چند زندانی را آزاد کرد، این آموزش است؛ خواسته‌‌ای که برای آن سال‌ها تلاش کردیم و حالا که باید به آن برسیم، به خاطر دیگران از آن بگذریم؛ این کار علم و آگاهی عمیقی می‌خواهد و این آگاهی‌ها را ما در کنگره  آموزش می‌گیریم.


سلام دوستان فاطمه هستم  همسفر
امروز حس من خیلی خوب است و انرژی خیلی بالایی دارم و بسیار مشتاق دیدار پهلوان و شرکت در لژیون سردار بودم؛ هر روز به خاطر حضورم در کنگره  خدا را شکر می‌کنم، واقعا بیرون از کنگره نمی‌شود زندگی کرد همه حال خراب هستند. قسمت فیزیولوژی مغز آدم‌هایی که اهل پس‌انداز هستند، با آدم‌های دیگر متفاوت است.
خانواده من اهل پس‌انداز نبودند اما من همیشه پول داشتم چون خواسته‌های من طلایی بودند یعنی‌ چیزی را که می‌خواستم باید آن را تهیه می‌کردم حتی زمانی که می‌خواستم ازدواج کنم از پس‌انداز خودم جهیزیه‌ تهیه کردم و آن‌ها را خیلی دوست دارم زیرا خودم زحمت خریدشان را کشیده‌ام.
بعد از ازدواج‌ مسافرم مصرف‌کننده شد، آن زمان شروع کردم به طلا خریدن هر پولی را که داشتم، طلا می‌خریدم؛ همیشه می‌گفتم: پول شاید نتواند درد من را درمان کند اما از غم دل من کم می‌کند؛ آقای مهندس وقتی گفتند: چه کسی می‌تواند عضو لژیون مالی شود من سریع اعلام آمادگی کردم، چون پس‌انداز داشتم، دنوری هم همین‌طور، آن‌قدر پس‌انداز می‌کنم که ان‌شاالله پهلوان شوم.

سلام دوستان زهرا هستم همسفر 
ان‌شاالله به خیر و برکت قدم‌های شما به زودی یک پهلوان از شعبه حر تا زمان جشن گلریزان خود را معرفی کند.
من زمانی که وارد کنگره شدم اوضاع مالی‌ام در حد صفر بود چون هر کسی که مسافر دارد، اوضاع مالی خوبی ندارد و وقتی به کنگره می‌آییم به قول معروف کفگیر به ته دیگ خورده است؛ پس از ورود آموزش‌ها را دریافت ‌کردم؛ با گرفتن آموزش‌ها و صحبت‌های آقای مهندس که در بیشتر سی دی‌ها عنوان می‌کنند که چگونه پس انداز کنیم و امور مالی خود را درست کنیم خدا را شکر من هم گوش دادم و کاربردی کردم و خدا را شکر می‌کنم که توانستم دنور شوم.

ضبط صدا: همسفر عاطفه لژیون پانزدهم کمک راهنما همسفر سمیرا
تایپیست: همسفران:فرحناز، فرخنده، صالحه، مریم، سمیرا، معصومه

ویراستاری: همسفران: عاطفه معصومه، فرحناز

عکاسی و ارسال: همسفر زهرا لژیون دوازدهم کمک راهنما همسفر فاطمه

لژیون سردار همسفران نمایندگی حر

ویژه ها

دیدگاه شما

28 دیدگاه

 • همسفر مریم ملکی، نماینگی سهروردی اصفهان

  سلام وخداقوت خدمت تمامی دوستان عزیزم در لژیون سردار خداقوت خدمت خانم نرگس،از استادی ایشان آموزش گرفتم همچنین از مشارکتهای بقیه دوستان لذت بردم وآموزش گرفتم موفق وپیروز باشید

 • زهرا م همسفر جعفر لژیون دوم کنگره خواجو

  باعرض سلام وخداقوت به لژیون سردار نمایندگی حر خسته نباشید وتشکر از گروه سایت حر 🌹🌹🌹🌹

 • همسفر آرزو از لژیون ۲

  خداقوت به دوستان با عشق و محبت🌺🌺

 • همسفر منیژه ،از لژیون نهم

  باعرض سلام و خسته نباشید به اعضای لژیون سردار باآرزوی موفقیت و سربلندی .⚘🍃

 • لیلا همسفر لژیون ۲ شعبه سهروردی اصفهان

  خداقوت خدمت تمام عزیزان خدمتگزار

 • همسفر مونا . ستارخان

  خدا قوت به خانم نرگس عزیز ممنون از مطالب آموزنده و زیبایی که مطرح فرمودید . از مشارکت های بسیار خوب عزیزان همسفر هم لذت بردم . موفق باشید .

 • همسفر طیبه لژیون چهارم شعبه سهروردی اصفهان

  سلام وخداقوت به اعضای لژیون سردار🌹🌹🌹

 • همسفر شهناز لژیون دهم نمایندگی سهروردی اصفهان محمدیه

  خداقوت به تمامی همسفران کنگره شصت به تمامی کسانی که دستو قلب بخشنده ی خودرا به‌واسطه ی آموزشهای ناب کنگره صد چندان کردن خداراشکر میکنم که حس هم در من بیدار شد و توانستم قطره ای باشم از اقیانوس بخشندگی در کنگره

 • همسفر فاطمه لژیون شعبه امین قم

  سلام وخداقوت به همه اعضا لژیون سردار، انشالله همه بتونیم جایگاه دنوری را تجربه کنیم

 • همسفر شهناز لژیون (چهاردهم) شعبه خواجو

  سلام وخدا قوت به اعضای لژیون سردار 🌺🌺🌺

 • همسفر بتول لژیون نهم شعبه ستارخان تهران

  سلام خدا قوت به پهلوان عزیز وهمه ی کسانی که در هر جایگاهی به کنکره کمک می کنند انشالله که پایدار باشین

 • لیلا همسفر ابراهیم شعبه چالوس لژیون سوم

  سلام خداقوت

 • همسفر کبری

  سلام دوستان کبراهستم همسفر یعقوب خیلی زیباست واقعالذت بردم بخشش کار بزر گان است وماباید به اون دانای کامل برسیم تابتوانیم ببخشیم ودرمقابلش توقعی نداشته باشیم وما باید بااموزش گرفتن وچشم گفتن واطاعت کردن علم ودانای واندیشه رابرای خودمان پس انداز کنیم وبه ارامش برسیم همون طور که وقتی پولی پس انداز می کنیم ازاسترس مون نگرانی مون کم میشه اموختن علم ودانای هم مثل همین است من اگر به دانای عقل برسم می توانم ببخشم ممنون وخسته نباشید خدمت تمامی ِلژیون های سردار که باعشق می بخشن ویه خسته نباشید هم خدمت کمک راهنمایان عزیز وکمک راهنمای خوبم خانم مهری که بامحبت وعشق وعلاقه به ماها اموزش می دهند ووقت شونا دراختیار ما می گذارن سپاسگزارم

 • همسفر طاهره سیدی لژیون چهارم شعبه صالحی

  تبریک و خدا قوت به پهلوان عزیز خانم نرگس 🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹

 • مسافر سهراب انجمیان نمایندگی باباطاهر همدان

  بنام نامی آفریدگار عشق..پس انداز یعنی عاقبت اندیشی وتفکر صحیح در مورد زندگی فردی و اجتماعی درکجا پس انداز کنیم چگونه به مصرف رسانیم سعادت دنیوی و اخروی را از خدای جان دریافت کنیم در کنگره سنت ومقام پهلوانی از آن دسته آند سعادتمندان تمامی ادوار بشری پهلوانان هرگز نمی‌میرند

 • زهرا هستم همسفر اسماعیل لژیون دهم

  عرض سلام وخدا قوت خدمت خانم نرگس وبقیه دوستان عزیرم امیدوارم من هم بتونم توی این راه اعظیم قدم بردارم

 • همسفر مریم ملکی لژیون ۱۸

  سلام وعرض ادب واحترام ، حضور پهلوان گرامی خانم نرگس عزیز درشعبه حر را خیرمقدم عرض میکنم .وجودتان سراسر خیر وآموزش است از باحضورتان انرژی مضاعفی گرفتم انشاالله درپرتو نیروهای الهی به اهدافتان دست یابید🌺🌺🌺🌺خداقوت به خدمتگزاران شعبه🌹🌹🌹🌹

 • همسفر کبرا لژیون اول رهجوی کمک راهنما خانم نسرین شعبه شهرری

  پهلوان همسفر نرگس عزیز از صحبت های شما بسیار انرژی گرفتم ، انشاالله این جایگاه به تمام کسانی که خواستار آن هستند، برسد . سپاسگزارم.

 • همسفر فرحناز لژیون دوازدهم ۱۲ شعبه حر

  با عرض سلام و خیر مقدم خدمت استاد جلسه پهلوان خانم نرگس عزیز، جلسه بسیار پر بار و الهام بخشی بود ،صحبت‌هایتان بسیار عالی و آموزنده و بسبار تاثیر گذار بود، امیدوارم در تمام مراحل زندگیتون در مسیر کنگره همواره خوش بدرخشید، شما بزرگواران بهترین الگو و سر لوحه زندگی ما همسفران هستید، انشالله این روزی نصیب همه آرزومندان شود و انشاالله امسال ما هم شاهد پهلوانان شعبه حر باشیم 💖🌺💖🌺 خدا قوت به مشارکت کنند‌گان عزیز ، بسیار عالی و آموزنده بود،💖🌺💖🌺خدا قوت خدمت همه خدمتگزاران شعبه و بخش سایت خدمتتان پربرکت 🌹🌹🌹🌹🌹

 • همسفر زهره ( حسنانی )

  خدا قوت خانم نرگس عزیز ... مثل همیشه‌ از صحبتای دلنشین شما استفاده کردم . جایگاه پهلوانی را خدمت شما تبریک عرض میکنم . مستدام باشید .

 • فاطمه شعیب از لژیون2 گلپايگان

  سلام خدا قوت

 • همسفر عاطفه لژیون پانزدهم شعبه حر

  درود و خیر مقدم خدمت پهلوان خانم نرگس عزیز امیدوارم در تمام مراحل زندگی در مسیر کنگره موفق و سربلند و خدمتگزار باشید. ان‌شالله به یمن حضور الهام بخش شما، شاهد پهلوان و دنورهای بیشتری در شعبه حر باشیم و مسیر خدمت برای مشتاقان باز و هموار شود🌹🌹🌹

 • زهرا همسفرامین لژیون دوازدهم نمایندگی حر

  خدارقوت خدمت خانم نرگس هزیز شعبه حر را با وجود خود مزین فرمودید، از سخنان عالی شما استفاده کردم و آموزش گرفتم، امیدوارم همیشه سلامت و شاد باشید 💜🌺💜🌺💜🌺💜🌺 خداقوت خدمت تمامی خدمتگزاران جلسه و اعضا پر تلاش سایت ک شبانه روزی خدمت میکنند خدمتتان پربرکت آرزوی دنوری و پهلوانی را برای همه عزیزان مشتاق خدمت مالی دارم انشالله با خواست و تلاش حتما به این خدمت ها میرسیم 😍💞🌸😍💞🌸😍💞🌸

 • همسفر سعیده ع نمایندگی صالحی

  خدا قوت خانم نرگس عزیز بسیار عالی و تاثیرگذار بود صحبتهای زیباتون خداوند را سپاسگزارم که بار دیگر شما در جریان صحبتهای شما در جایگاه استادی قرارگرفتم به امید روزی که من هم یکی از خدمتگزاران در جایگاه پهلوانی باشم و از همین لحظه سپاسگزار خداوند هستم که این اجازه و لیاقت به من داده شد. 🌹❣️🌹

 • کمک راهنمامسافرجعفرلژیون چهارم نمایندگی حافظ

  خداقوت وتشکر ازشماهمسفران محترم

 • همسفر زینب لژیون دوازدهم

  با عرض سلام و خدا قوت خدمت خانم نرگس عزیز و بزرگوار و همه دوستان عزیز،ازخواندن تک تک مشارکت های شما عزیزان واقعا لذت بردم و خیلی مفید و پر از آموزش بود انرژی گرفتم ممنون و سپاسگزارم از شما،انشاالله من هم یک روزی بتوانم عضو لژیون پر از عشق و محبت سردار باشم و از برکات این لژیون بهره مند شوم😊🌹🌹🌹💖 با تشکر فراوان از تمام خدمتگزاران شعبه پایدار و سلامت باشید🌹

 • همسفر اعظم.لژیون دهم نمایندگی حر

  عرض سلام و خدا قوت خدمت خانم نرگس پهلوان محترم . بسیار بسیار از صحبت های دلنشین شما حس خوب و انرژی زیادی دریافت کردم. در پناه الله و حمایت استاد سردار همواره در مسیر خدمت چون نگین انگشتری بدرخشید.

 • همسفر معصومه لژیون دهم کمک راهنمای تازه واردین

  سلام و خیر مقدم خدمت خانم نرگس عزیز بسیار جلسه عالی و دلنشینی بود .از صحبت‌های شما عزیز استفاده کردم .امیدوارم ما هم بتونیم لذت پهلوانی را بچشیم