English Version
English

برگزاری همایش بزرگ دو و میدانی خانوادگی «جام مسافر» در ورزشگاه تختی/ معرفی سفیران پیشگیری از اعتیاد

برگزاری همایش بزرگ دو و میدانی خانوادگی «جام مسافر» در ورزشگاه تختی/ معرفی سفیران پیشگیری از اعتیاد

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر؛ به دنبال برگزاری اولین همایش بزرگ خانوادگی «جام مسافر»، نشست مشترک خبری ستاد مبارزه با موادمخدر و اداره کل وزارت ورزش و جوانان استان تهران و جمعیت احیای انسانی کنگره ۶۰ در راستای برگزاری این همایش برگزار شد.

غلامرضا رجبی، سرپرست دفتر توسعه مشارکت‌های مردمی و سازمان‌های مردم نهاد ستاد مبارزه با مواد مخدر در این نشست گفت: با توجه به اهمیت ورزش در مسیر مبارزه با اعتیاد به خصوص ورزش همگانی، با همکاری وزارت ورزش و کنگره ۶۰ ، شاهد مسابقه دوی خانوادگی در دو‌ رده حرفه‌ای و مبتدی با شعار «نه به اعتیاد» و «یاریگر هم باشیم» خواهیم بود.

وی افزود: همانطور که از شعار این همایش مشخص است، این همایش می‌تواند زمینه‌ای برای فعالیت‌های مثبت و عزم جدی برای مبارزه با اعتیاد باشد.

سرپرست دفتر توسعه مشارکت‌های مردمی و سازمان‌های مردم نهاد ستاد ادامه داد: ورزشکاران، پیشکسوتان ورزشی در این همایش حضور خواهند داشت و امیدواریم شاهد یک رویداد بانشاط و با انگیزه باشیم.

رجبی با بیان اینکه این اولین همایش «جام مسافر» است، اظهار امیدواری کرد که در سال‌های آتی این همایش را به‌عنوان یک رویداد ثابت برگزار کنیم.

وی ادامه داد: ورزش در همه عرصه‌ها پیام‌آور صلح، دوستی و نشاط است و در حوزه آسیب‌های اجتماعی نیز می‌تواند خیلی مؤثر باشد و حتی در مانایی افرادی که ترک اعتیاد داشته‌اند، تأثیرگذار باشد.

سرپرست دفتر توسعه مشارکت‌های مردمی و سازمان‌های مردم نهاد ستاد گفت: بالغ بر ۶۵۰ نفر از گروه های مختلف مردمی برای حضور در این همایش ثبت‌نام کرده‌اند و همچنین از چهره‌های شاخص برای حضور در این همایش دعوت شده است که می‌توان به ساره جوانمردی قهرمان پارالمپیک، علیرضا حیدری پیشکسوت کشتی، دبیر کمیسیون انرژی و رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی اشاره کرد.

رجبی گفت: همچنین چندین پیشکسوت ورزشی در این همایش حضور دارند و قرار است از چهره‌های ورزشی نیز تجلیل و به عنوان سفیران پیشگیری از اعتیاد معرفی شوند.

کرمعلی ایرجی رئیس هیئت دوومیدانی استان تهران نیر درباره این همایش گفت: این یک دوی همگانی در دو بخش حرفه‌ای و آماتور است که مسابقه رده مردان در مسیر هشت کیلومتری و رده بانوان در مسیر چهار کیلومتری خواهد بود.

وی با بیان اینکه این همایش جمعه سوم تیر ماه با همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر، کنگره ۶۰، هیئت دوومیدانی تهران و مجموعه تختی برگزار می‌شود، اظهار داشت: امیدوارم که رویداد خوبی پیش‌رو داشته باشیم و سیاست‌هایی که اداره کل ورزش و جوانان استان تهران در گسترش فعالیت‌های ورزشی دارد، محقق شود.

رئیس هیئت دوومیدانی استان تهران تصریح کرد: الان فصل مسابقات صحرانوردی است و ما در داخل تهران فضایی به این شکل و همچون مجموعه تختی برای اینگونه رقابت‌ها نداریم.

ایرجی گفت: خوشبختانه جوایز خوبی در نظر گرفته شده است و به نظرم یکی از فشرده‌ترین مسابقات خواهد بود.

وی اظهار کرد: قهرمانان حال حاضر دوومیدانی ایران در این رویداد ثبت‌نام کرده‌اند و یکی از اهداف ما شناساندن مجموعه تختی به مردم است و انتظار داریم که خانواده‌ها با این مجموعه در شرق تهران آشنا شوند.

ایرجی بیان کرد: در تمام کشورهای همسایه، رویدادهای بزرگ دوومیدانی برگزار می‌شود و این رویداد می‌تواند آغازگر یک میزبانی بین‌المللی در تهران و کشور باشد.

وی یادآور شد: پریسا عرب، پریچهر شاهی، محمدجعفر مرادی دونده المپیکی ایران و دوندگان ملی‌پوش جوانان و نوجوانان، از جمله نفرات شاخصی هستند که در این مسابقه شرکت خواهند کرد.

بابک لطفی مدیر روابط عمومی جمعیت احیای انسانی کنگره ۶۰  گفت: در بخش حرفه‌ای ۵۵ نفر خانم و ۱۳۷ نفر آقا ثبت‌نام کرده‌اند که به نفرات اول تا سوم هر رده به ترتیب ۵۰، ۳۰ و ۲۰ میلیون تومان اهدا می‌شود.

وی افزود: در  بخش غیرحرفه‌ای نیز ۳۳۳ خانم و ۲۳۵ آقا ثبت‌نام کرده‌اند که در هر رده به ۱۱ نفر اول هر کدام یک میلیون تومان اهدا می‌شود.

لطفی بیان داشت: بالغ بر ۲ هزار نفر این مسابقه را نظاره‌گر خواهند بود و از دکتر جهانگیر درویش طراح مجموعه ورزشی تختی در این همایش تجلیل خواهد شد.

ستاد مبارزه با مواد مخدر

ویژه ها

دیدگاه شما

16 دیدگاه

 • مسافرمحمدرضا دبیرخبری لژیون هفت شفا

  خدا قوت خسته نباشید

 • مسافر غلامعلی لژیون دوم شوشتر

  با سلام و خداقوت به مهندس و بابک لطفی که این امر خطیر را اجرا نمودند

 • همسفر زهره کمک راهنماشعبه شهرضا

  تشکر از زحمات آقابابک برای مسابقات 🌺🌺🌺🌺🌺

 • علی رابط سایت لژیون۷

  سلام خدا قوت .خدا راشکر که مسیر کنگره راپیدا کردم

 • مهدی قبادی نمایندگی شفای مشهد.لژیون هفتم

  سلام عالی خداقوت.

 • مسافر حسین ق لژیون ۷ رضا

  سلام و درود به بنیان کنگره ۶۰ مهندس عزیز ، خدا را شکر میکنم و افتخار میکنم که رهجوی کنگره هستم از مهندس عزیز تشکر میکنم بابت این تفکر قشنگ و عظیم خدا قوت به دیده بان عزیز آقای بابک و همه خدمتگذارن سپاس از عزیزان سایت

 • دبیر خبری لژیون 12 شعبه شفا مشهد

  سلام بسیار خرسند از این خبر عالی و امیدوارم دوستان در زمینه ورزش مشارکت بیشتر انجام دهند و از این فرصت پیش آمده بیشترین بهره مندی بدست بیارن و برای سلامتی خودشون ارزش قائل بشن

 • مسافر رضا لژیون هفت شفا

  درود و سپاس خدمت جناب مهندس بخاطر بوجود اوردن این همه اعتماد به نفس در من مسافر بخاطر برگزاری اینچنین مسابقاتی ..فقط در یک کلام میگویم ممنونم و دست بوستان هستم

 • مسافر محمد هستم دبیر خبری لژیون دهم شعبه شفا

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت تمامی اعضاء مخصوصاً خدمتگزاران کنگره ۶۰ . فرصت خوبیست برای بیان و کارآمد بودن کنگره ۶۰ در بحث اعتیاد و درمان و همچنین پیشگیری از این بلای خانمانسوز. کنگره ۶۰ = درمان 🌹🌹🌹

 • مسافر امیر/لژیون دوم/شعبه دهخدا

  خداقوت

 • مسافر شعیب دبیر خبری لژیون ۱۸شفا

  خداقوت خدمت مهندس عزیز و دیدبانان زحمت کش انشالا روزی برسه که همه کنگره و کار بزرکی که انجام میده رو بشناسن و تعداد شعبات اینقدر زیاد بشه که هیچ معتادی که خواهان ریزش است پشت در نمونه آمین

 • احمدخراسانی دبیرخبرل 9 شفا مشهد

  موفقیت روز افزون کنگره ۶۰...در عرصه اجتماع بخصوص میادین ورزش ...باعث شعف و غرور و استقامت من مسافر میباشد ...تبریک‌ به بنیان و تمام مسافرین کنگره ۶۰...با تشکر از دوستان سایت 🙏😊💐

 • مسافر سعید دبیر خبری لژیون 15شعبه شفا

  سپاس بیکران از مهندس عزیزو دیدبان محترم اقای بابک وتمامی خدمت گزاران کنگره ۶۰ 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏 با اروزوی موفقیت برای تمامی شرکت کنندگان جام مسافر🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹

 • مسافر روح‌الله راهنمای تازه واردین شعبه شیراز

  خدا قوت به سفیران پیشگیری از اعتیاد بیایید این آتش ویرانگر را خاموش کنیم خدا قوت به بابک عزیز و همه اعضای کنگره 60 ,,،💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕

 • مسافر محمود لژیون 10 رهجوی مسافر حسین نمایندگی شمس

  سلام و خداقوت. باعث افتخار هست که مجموعه عظیم کنگره 60 همیشه پیشرو و پرچمدار در امور کارهاست و این فقط از درایت و هوشمندی جناب مهندس و خانواده عزیزشون و البته دیده بانان محترم و همه عزیزان خدمتگزار است.

 • ابتهال هستم همسفر جمیل لژیون 14 شعبه رودکی

  سلام وعرض خدا قوت به اعضای محترم سایت برای نشر مطالب 🌹🌹🌹🌹🌹🌹