English Version
English

خداوند انسان را از روی علاقه و دوستی آفرید

خداوند انسان را از روی علاقه و دوستی آفرید

یک شاگرد چگونه می تواند حق شاگردی را ادا کند؟
بهترین کاری که می‌تواند انجام دهد این است که مطالب معلمش را خوب یاد بگیرد. خودم به تجربه متوجه شده‌ام که، شاگردی که مطالب استاد، آموزش ها و تکالیف را با دقت انجام می‌دهد بیشترین اثر را روی استاد می‌گذارد و باعث خوشحالی و رضایت استاد می‌شود که شاگردش چقدر به نکات خوبی دست پیدا کرده است. شاگرد بایستی آموزش‌ها و آن چیزهایی که ما در کنگره گفته‌ایم را با ادب و احترام اجرا کند و طبق آموزش های کنگره عمل کند.

در کنگره همه افراد از تازه وارد تا دیده‌بانان، از یک منبع آموزشی استفاده می‌کنند؛ اما دریافت ها و برداشت‌هایشان متفاوت است، مهم‌ترین عامل این تفاوت چیست؟
دانایی در تکامل عقل و حس خیلی مهم است. برای مثال انسانی که دانایی بیشتری دارد، وقتی کتاب 60 درجه را می‌خواند، با شخصی برای اولین بار مطالب کتاب شصت درجه را می‌خواند، برداشتش متفاوت است و چیزی‌های جدیدی دریافت می‌کند. در این مسئله حس نیز تاثیر دارد؛ یعنی وقتی حس شما خوب است موضوع را با حس خوب نگاه می‌کنید و می‌خوانید. یک زمانی حس شما خوب است و وقتی کتاب 60 درجه را می‌خوانید یک سری نکات برایتان باز می‌شود و وقتی یک هفته بعد همان مطالب را با حس بد می‌خوانید اصلا آن نکات برایتان روشن نمی‌شود.

در کلام الله آمده است: ( لَآيَاتٍ لِقَوْمٍ يَعْقِلُونَ) یعنی نشانه‌ها برای عاقلان است؛ یعنی تکامل عقل. وقتی انسانی در مراحل تکاملی بالاتر است، زمانی که مطلبی را می‌خواند یک سری نکات برایش باز می شود. آیا وقتی فردی در مراحل پایین‌تر تکاملش است مطالب کمتری برایش مشخص می شود؟ در کلام الله آمده است (لَآيَاتٍ لِقَوْمٍ يَتَفَكَّرُونَ) یعنی کسی که مطلب را می‌خواند و ساعت‌ها تفکر و بررسی می‌کند به یک باره موضوعات برایش مشخص می‌شود. و در ادامه (الْآیَاتِ لِقَوْمٍ یَعْلَمُونَ) یعنی نشانه‌ها برای کسانی است که علم، دانایی و حس خوبی دارند؛ پس بستگی دارد که در چه مرحله ای از تفکر باشیم و چقدر تفکر کنیم و در چه مرتبه‌ای از عقل، حس پالایش یافته و در چه مرتبه‌ای از دانایی باشیم، دریافت های ما متفاوت است.

سوالم در مورد تصویر دوم، ساختار درون است، جایی که شخص دوباره به حفره های تاریکی کشیده می‌شود در کتاب 60 درجه گفته شده، اینجا با کمک نیروهای الهی شخص نجات پیدا می کند. چه اتفاقی می افتد که دوباره به تاریکی بر میگردد؟
تصویر می‌گوید که انسان در حفره فرو می‌رود، حال یا نجات پیدا می‌کند یا ممکن است که نجات پیدا نکند. خیلی‌ها ممکن است سفرشان را رها کنند و بروند؛ پس همه نجات پیدا نمی‌کنند. چه کسانی نجات پیدا می‌کنند؟ کسانی که استقامت به خرج می‌دهند، یعنی کسانی که تحت فشار هستند و تاریکی را تجربه کرده‌اند؛ اما کار ضد ارزشی انجام نمی‌دهد و قرص و الکل هم مصرف نمی‌کند، شخصی که این‌ اعمال را انجام نمی‌دهد در همان حالتی است که پنجه‌هایش روی آن سنگ‌ها کشیده می‌شود و آب کم کم فروکش می کند، این آب در ابتدا خیلی شدید است، اما کم و کمتر می شود تا فروکش کند.

این سوال یک زاویه دیگری هم دارد؛ اصلا چرا این اتفاق برایش می‌افتده؟ این تصویر کتاب برای همه اتفاق می‌افتد، یعنی این‌ها مراحل درون سفر است، یعنی هر کسی که درمان را انجام می‌دهد، تصویر گل چسبناک و جوانه ها و رفتن در حفره ها برایش اتفاق می‌افتد و فرقی هم نمی کند. حال وقتی یک نفر وارد کنگره شد و سپس به درمان رسید و وارد سفر دوم شد و مدتی گذشت و الان دوباره به تاریکی رفت این مربوط به این تصویر نیست. اینجاست که در پیام آمده است: سفر دوم به مراتب هم سخت و هم سهل است. اگر ما بعد از اینکه آن نشانه ها و سلامتی و جایگاه را دریافت کردیم، اهریمن با زیباترین شکل ممکن می‌خواهد آن گوهر را از ما بگیرد، اگر آن حقه روی ما اثر نکرد، حقه چه زمانی روی ما اثر می کند؟

موقعی که فکر می‌کنیم خیلی بلد هستیم، موقعی که ارتباطمان با آموزش‌های کنگره از بین می‌رود و ضعیف می‌شود و می‌گوییم حالا سی دی هم نوشتی، گوش کردی یا نکردی، آن فن را اهریمن روی ما می‌زند و فکر می‌کنیم خیلی بلد هستیم و کارمان درست است، غرور و منیت می‌گیریم، وقتی فنش روی ما اثر کرد ما را از مسیر خارج می‌کند و آن گوهری که بدست آوردیم را از دستمان در می‌آورد و دوباره به تاریکی بر می‌گردیم.

چه‌کار انجام دهم که ظرفیتم بالا برود و مشکلات زندگی من را از هدف انسانی‌ام دور نکند؟
(درویش بگفتا که به جز سوزش دل نیست راه گذر از بند شیاطین که جدایی) ظرفیت شما با انتخاب های درست و با تحمل سختی ها زیاد می شود. انسان در دو راهی و چند راهی قرار می گیرد و راه درست را انتخاب می‌کند، ممکن است راه درست فشار بیاورد و سخت باشد و خستگی و بی خوابی داشته باشد و این یک شبه حاصل نمی شود. انسان ها دو گروه هستند انسان هایی که می‌گویند من کاری که دوست دارم را انجام می دهم، من دلم می خواهد و انسان هایی که می گویند من کار درست را انجام می دهم. آنهایی که می گویند من این گونه هستم و این کار را دوست دارم، اشکالی ندارد، این گونه باش و لذت ببر اما آنهایی که این گونه هستند ممکن است فرم خوبی داشته و با محبت باشند اما این ها از زندگی لذت می‌برند، اما ظرفیتشان تغییر نمی‌کند، این که شما از زندگی لذت ببری یعنی چیز خوبی درون ظرفت باشد، آب گوارا و شربت و عسل باشد،از زندگی لذت می‌بری.

اما اگر در ظرفت آب گل آلود و زهر باشد، از زندگی لذت نمی بری، پس لذت بردن از زندگی به محتویات ظرف بستگی دارد، اما اینکه ظرفت بزرگ باشد، به لذت و چیزی که در ظرف است ربطی ندارد. می گویی من این گونه هستم و کاری که دلم بخواهد انجام می‌دهم حالا اگر حال دلت خوب بود، ظرفت را با شربت پر می کنی و لذت می بری، اما ظرفت همان کاسه و فنجان می‌ماند، اما می‌گویی نه، من دلم این را می‌خواهد، اما کاری که معلمم به من گفته و سخت و درست است را انجام می‌دهم و آنگاه من به خودخواهی و منیت خودم غلبه می کنم، آن زمان ظرفیت بالاتر می رود، این ادامه دارد و با انتخاب های درست و صراط مستقیم و تحمل دشواری ها اتفاق می افتد.

در پیام سفر دوم از پیوند با بندهای اولین نام برده شده، منظور از بندهای اولین چیست؟
(خَلَقَ الْإِنْسَانَ مِنْ عَلَقٍ) خداوند انسان را از علاقه و دوستی آفرید. به فرمان خداوند عشق در آن‌ها دمیده شد و با هم جمع شدند، یعنی اگر این‌ها را قبول کنیم یا همان آیه خداوند را قبول کنیم، ذرات کنار هم می‌آید و یک موجود را به وجود می‌آورد. پس پایه اصلی‌ آفرینش انسان و خلق موجودات، علاقه و محبت است؛ یعنی از عشق خالق و مخلوق نشات گرفته است.

بندهای اولین اشاره به همان محبتی که در آفرینش انسان بوده است می‌کند. شبیه عشق بین بچه و مادر است. بچه که به دنیا می آید آن بند ناف و بند اولین که داشته است و از آن تغذیه و رشد می کرده است و به دنیا آمد و شیر خورده و در آغوش مادر بوده است، این محبتی‌ست که بین مادر و فرزند بوده است، یعنی برگشتن به آن علاقه ای که در بدو آفرینش انسان بوده است.

آیا بین قالب نفس در مرد و زن فرقی هست؟
قاطعا فرقی وجود دارد، چون خواسته‌ها و طیف آن در مرد و زن در حالت عادی و تعادل باید با هم فرق دارد‌، چون نقششان فرق دارد، اگر ما به دو موجود، خواسته و حس مشترک بدهیم دیگر دادن نفس مشترک کار بی معنی است، اما مکمل همدیگر هستند، پس طیف خواسته ها در نفسشان باید تفاوت داشته باشد، اما اشتراکات هم وجود دارد، مثلا هر زن و مردی در تعادل خودش، هنر، علم، کمک کردن و طبیعت را دوست دارد و در بین آنها مشترک است، اما تفاوت هایی هم باید وجود داشته باشد اما نفسشان متفاوت و مکمل باشد.

تایپ: همسفر علی محمودی
عکس: مسافر فرهاد
مصاحبه گر و تنظیم کننده: مسافر علی هادی

ویژه ها

دیدگاه شما

243 دیدگاه

 • پروین سادات اصغرزاده لژیون 20سلمان فارسی اصفهان

  عاااالی بود. بسیار آموختم. خدا قوت و راهتان پر رهرو باد،🙏

 • همسفر معصومه حقانی شعبه سلمان فارسی

  سلام دوستان معصومه هستم همسفر خیلی عالی وپراز آموزش بود از خدمتگزاران سایت سپاسگزارم

 • همسفر عاطفه(لژیون چهارم) شمس

  درود

 • همسفر مریم لژیون ۲۶سلمان فارسی اصفهان

  سلام دوستان مریم هستم یک همسفر انشاالله خدا شما رو حفظ کنه انرژی گرفتم

 • امیرشعبه وحید

  درودبرانسانهایی که شکافنده علم هستندبخصوص استادامین عزیز که مطالب زیباشون ازهر می نابی انسان رومست ترمیکنه

 • همسفر زهرا لژیون نه سلمان فارسی

  با عرض سلام وخداقوت خیلی جامع و کامل بیان کردید آموزش های فراوانی گرفتم خسته نباشید آقای استاد امین

 • همسفر عصمت لژیون ۱۴ سلمان فارسی

  سلام وخداقوت خدمت استاد امین استادجهان بینی بسیار لذت بردم از صحبت های زیباتون 🌷🌷🌷

 • همسفر طاهره * لژیون نهم * شعبه سلمان فارسی

  با عرض سلام و خدا قوت به استاد امین و سپاس فراوان از بچه های سایت👏👏👏👏

 • همسفر زهره لژیون 14شعبه سلمان فارسی

  با سلام و خدا قوت خدمت استاد امین و گروه سایت🌹🌹🌹🌹

 • همسفر زهرا لژیون 21🌹سلمان فارسی

  با درود و سپاس از استاد امین گرامی 🌹 و تشکر از عزیزان در قسمت سایت 🌹

 • همسفر مدینه از لزیون ۱۷ شعبه سلمان فارسی اصفهان

  خیلی عالی بیان کردن

 • همسفرفاطمه لژیون۱۲شعبه سهروردی

  باعرض سلام وخسته نباشید خدمت جناب استادامین از سخنان شما لذت بردم.بهترینهاراازخداوندبرای شما خواستارم.امیدوارم من هم هرچه رودررویی خدمتگزاران صدیق کنگره ۶۰باشم.

 • همسفر مریم کمک‌راهنمای ل ۲۲ نمایندگی سلمان فارسی

  خدا قوت خدمت استاد جهانبینی و تشکر بابت آموزش‌هاتون خدا قوت خدمت اعضای سایت

 • همسفر اکرم،لژیون21،شعبه سلمان فارسی

  سلام و خداقوت خدمت استاد گرامی، بسیار سپاسگزارم بابت آموزش‌های پر محتوا و کاربردی که برای ما آموزش می‌دهید و خداقوت خدمت عزیزان سایت، متشکرم 🙏🏻💐

 • همسفرآرزو لژیون20شعبه سلمان فارسی

  سلام وخسته نباشید خدمت استاد امین مثله همیشه سخنانتون به دلم نشست امیدوارم بتوانم سخنانتون رادرزندگی ام هم کاربردی کنم

 • همسفر محبوب سلمان فارسی، لژیون (۲۰)

  عرض سلام و احترام خدمت استاد امین بزرگوار🌷 با آموزشهای نابتون مسیر زندگی برام هموار شده و از هیچ مشکلی ترسی ندارم چون آموزشها راه درست را برام نشانه گذاری کرده از شما بسیار سپاسگزارم 🙏 از صحبت هاتون لذت بردم ازخدا برایتان بهترین ها را خواستارم 🌷🌷🌷🌷

 • همسفر طاهره لژیون ۲۰ سلمان فارسی

  با سلام و درود فراوان خدمت استاد جهان بینی اقای امین عزیز مثل همیشه بسیار عالی و پر از اموزش بود از صمیم قلبم صمیمانه سپاسگزارم بابت این اموزشهای ناب که به ما میدهید و از خداوند متعال ارزوی سلامتی و تندرستی برایتان دارم 🌺🌺🌺🌺 تشکر میکنم از اعضا محترم سایت 🌹🌹🌹🌹🌹

 • همسفر محدثه ِلژیون ۱۲ شعبه سلمان فارسی

  خداراهزاران بار شکر بابت معلم و استاد های خوب مثل اقای مهندس و استاد امین

 • همسفر پروین،لژیون ۱۲،شعبه سهروردی

  سلام و خداقوت خدمت استاد امین سخنان پربار و آموزنده ای را بیان کردید سپاسگزارم انشاالله همیشه در جایگاه خود بدرخشید🌹🌹🌹

 • همسفر آرزو لژیون ۲۲سلمان فارسی

  سلام وخداقوت ،استاد امین عزیز مثل همیشه از سخنان شما آموزش جدیدی گرفتم ،سپاسگذارم،

 • همسفر زهرا ل ۱۹ شعبه سلمان فارسی

  بسیااار عالی وپر بار ،استاد انشالله که همیشه در صحت وسلامتی باشید

 • همسفر ساناز لژيون ١٧سلمان فارسي

  سلام و درود استاد امين براي شما و خانواده عزيزتان سلامتي آرزومندم

 • فریبا ل ۲۱ شعبه سلمان فارسی

  با عرض خدا قوت خدمت استاد امین بسیار عالی بود آموزش گرفتم من خودم چند نکته را تجربه کردم

 • حکیمه همسفر جواد ل ۱۲ش سهروردی

  سلام و خدا قوت به عزیزان خدمتگزار در سایت، جناب امین بسیار عالی وجامع بیان کردید و آموزش گرفتم

 • همسفر ساجده لژیون ۱۸ سلمان فارسی

  سلام وعرض ادب خدمت استاد امین از آموزش های نابتون سپاسگزارم 🌹 وخدمت گذاران سایت تشکر میکنم🌺

 • مرضیه لژیون پنجم شعبه ی سلمان فارسی اصفهان

  سلام وخداقوت به شما استاد امین عزیز آموزش گرفتم ودرکنار شما آموزش گرفتن کارهرکسی نیست فوق العاده بود جامع وکامل مثل همیشه انشالله درتمامی مراحل خوش بدرخشید

 • همسفر اعظم ل ۲۲ شعبه سلمان فارسی

  سلام وخدا قوت خدمت استاد عزیزم امین دژاکام اما همیشه از شما آموزش میگیریم انشاالله که همیشه‌ خوش بدرخشید همسفر اعظم ل ۲۲ از شعبه‌ سلمان فارسی.

 • همسفر زهره ل ۲۱...سلمان فارسی

  ممنون استاد محترم بابت آموزش های ناب وزیباتون🙏🏻🌹

 • همسفر ریحانه لژیون21 سلمان فارسی

  بسیار از صحبت های شما استفاده کردم🙏🌺 خداقوت به خدمتگذاران سایت🌹

 • زهراازلژیون‌۱۲سلمان‌فارسی

  سلام خدمت‌استاد امین‌‌ممنون‌خیلی عالی‌بود‌ وخدا‌قوت‌به‌اعضای ‌سایت

 • افسانه شعبه سهروردی لژیون ۱۲

  سلام و احترام خدمت استاد امین واقعا عالی بود و خیلی خیلی آموزش گرفتم امیدوارم بتونم این آموزش ها را کاربردی و عملی کنم وسطح دانایی و آگاهی خودم را افزایش بدهم امیدوارم موفق باشید ازاعضای سایت هم کمال تشکر رادارم

 • همسفر شهناز لژیون دوازدهم سهروردی اصفهان2331

  بسیار زیبا و آموزنده بود تشکر از مسافر علی و خداقوت به استاد محترم آقای امین♥️♥️♥️

 • زهرا جوانمرد لژیون ۱۷ سلمان فارسی

  خداروشکر که ما جایی مثل کنگره وافرادی مثل استاد بزرگ جهان بینی آقای امین رو داریم که در کنارشون بتونیم آموزش بگیریم وبه تکامل برسیم

 • همسفر شقایق کمک راهنمای ل۱۷ سلمان فارسی 7163

  استاد امین عزیز در محضر شما آموزش گرفتن سعادتی است که من بهش افتخار میکنم پایدار باشید و سلامت خدا قوت خدمت اعضای سایت

 • خانم نرگس از لژیون ۱۱ سلمان فارسی

  سلام و خسته نباشید خدمت استاد امین ممنون لابت آموزشهای خوبتون

 • همسفر سعیده لژیون ۱۲ سلمان فارسی

  سلام و عرض ادب خدمت استاد امین خیلی خیلی مطالب‌هاتون آموزنده است 💐🌷

 • همسفر فاطمه شعبه سلمان فارسی اصفهان لژیون 197

  سلام وخدا قوت به آقای امین جانشین بنیانگذار کنگره 60خوشحالم که راه کنگره برایم باز شد وازاین مطالب زیبا بتوانم استفاده کنم

 • همسفر هدیه ل ۱۱ سلمان فارسی

  با عرض سلام و ادب و احترام و خداقوت خدمت همه اعضا شکر شکر شکر بابت انجام این عمل عظیم استاد امین بزرگوار مثل همیشه عالی بود از شما بابت تمام آموزش‌های خالصانه سپاسگزارم

 • همسفر مینا لژیون ۲۳ شعبه سلمان فارسی

  بسیار عالی، سپاسگزار و قدردان استاد ارجمند هستیم، ممنون از آموزش‌های ناب شما

 • همسفر زهره لژیون ۱۸ سلمان فارسی

  سلام و خدا قوت خدمت استاد جهان بینی آقای امین 🌼بسیار عالی ،دلنشین و آموزنده بود 💐💐خداوند را شاکرم که به من فرصت این آموزش گرفتن رو داد 💐ان شاءالله تک تک آموزش ها رو کاربردی کنیم 🌹🌹

 • همسفر مهسا سلمان فارسی۲۵

  عرض سلام و خداقوت بسیاااااار عالی بود آموزش گرفتم🌺🌺🌺

 • همسفر زهره لژیون ۵ سلمان فارسی

  سلام وخداقوت جانانه خدمت شما آقای امین دژاکام بسیار عالی 🌹🌹🌹 سپاس از تمامی دوستان در سایت 🌺🌺🌺🙏🙏🙏

 • همسفر زهرا، راهنمای تازه واردین، سلمان فارسی

  بسیار تشکر می‌کنم از استاد امین عزیز خیلی عالی بود و نکات قابل تاملی را بیان فرمودید انشالله بتونم کاربردی کنم

 • همسفر مریم ل ۱ شعبه سلمان فارسی

  خداقوت خدمت استاد امین عزیز مثل هميشه از صحبت های شما آموزش گرفتم تشکر از خدمتگزار ان

 • همسفر مینا لژیون ۱۹ سلمان فارسی

  سلام و عرض ادب بسیار عالی بود

 • همسفرزهراق لژیون۱۱سلمان فارسی

  سلام و خدا قوت نکات بسیار زیبایی را بیان کردید

 • همسفر کمک راهنما اعظم از سلمان فارسی

  با عرض سلام و خدا قوت خدمت استاد امین عزیز مطالب بسیار عالی و مفید وآموزنده بود سپاسگزارم از شما و خانواده محترمتان

 • همسفر سودابه ل ۱۹ سلمان فارسی

  سلام و خداقوت به استاد امین عزیز مثل همیشه صحبت هاتون عالی و آموزنده بود انشاالله که بتونیم آموزش های شما رو در تمام زندگیمون کاربردی کنیم

 • همسفر سودابه ل ۱۹ سلمان فارسی

  سلام و خداقوت به استاد امین عزیز مثل همیشه صحبت هاتون عالی و آموزنده بود انشاالله که بتونیم آموزش های شما رو در تمام زندگیمون کاربردی کنیم

 • کمک راهنماهمسفر وجیهه سلمان فارسی۱۹

  سلام وعرض ادب خدمت استاد عزیزم آقای امین وتشکر از ایشان به خاطر آموزش های نابشان وتشکر خداقوت خدمت عزیزان سایت

 • مسافر ابوذر. ل۳ شعبه بهشهر

  سلام و عرض ادب . استاد امینِ بزرگوار خداقوت عالی بود.. خوشحالم ک تونستم وارد کنگره بشم و درمانمو شروع کنم و درکنارش انغدر مطالب آموزشی و پرمحتوا دریافت کنم .خداروشکر..

 • همسفر سمانه از شعبه بهشهر

  سلام و عرض ادب.متشکرم از جانشین بنیان کنگره که همیشه بهترین و ناب ترین آموزشها را در اختیار ما میگذارند و ار کاربران سایت متشکرم.

 • همسفرسهیلاکمک راهنمای لژیون دوم تاکستان

  عرض سلام وخداقوت خدمت جانشین بنیان کنگره ۶۰ استادجهان بینی آقا امین دژاکام ،ازسخنان ارزشمندشمابسیاربهره بردم خداوندحافظ شما وخانواده محترمتان باشد.تشکرازخدمتگزاران سایت.

 • همسفرصالحه لژیون۱۵شعبه حر

  سلام ،خدا قوت،خیلی عالی بود.

 • همسفر فرخنده شعبه حر لژیون ۱۲

  الهی شکر شکر شکر خدا قوت به استاد جهان بینی و خدمتگزاران کنگره ۶۰

 • محمد کشانی لژیون ۱۷ ابوریحان

  سخنان حکیمانه استاد امین را باید آویزه گوش خود کنیم

 • همسفر شهره لژیون ۵ شیخ بهایی، اصفهان

  عرض سلام خدمت جانشین بنیان کنگره ۶۰ استاد امین،بسیار از صحبت های پر بار و آموزنده‌ی شما لذت بردم از شما بسیار سپاسگزارم.از خمت گزاران سایت هم بسیار سپاسگزارم.

 • همسفرنفیسه لژیون نهم شعبه دهخدا

  خداقوت🌹

 • طاهره لژیون ۱۴ شعبه میرداماد

  بسیار عالی درود خداوند بر بنیان کنگره ۶۰آقای حسین دژاکام و پسرشون آقای امین خداوند به شما بزرگان سلامتی عطا بفرمایند ❤️

 • ناهید، همسفر

  سلام، بسیار جالب و مفید بود. متشکرم

 • همسفر فاطمه ک از لژیون پنجم سهروردی

  خدا قوت به استاد امین بزرگوار چقدر دوست دارم شما را از نزدیک ببینم. موفق و سربلند باشید

 • الهه امیری فرد لژیون هشتم

  خداقوت

 • همسفر رعنا

  با عرض سلام و خدا قوت، از اینکه مطالب پیچیده را بشکل ساده و قابل فهم بیان میکنید از شما سپاسگزارم و سلامتی و موفقیت شما را در تمامی مراحل زندگی آرزومندم.

 • همسفر رعنا

  با عرض سلام و خدا قوت، از اینکه مطالب پیچیده را بشکل ساده و قابل فهم بیان میکنید از شما سپاسگزارم و سلامتی و موفقیت شما را در تمامی مراحل زندگی آرزومندم.

 • همسفر رعنا

  با عرض سلام و خدا قوت، از اینکه مطالب پیچیده را بشکل ساده و قابل فهم بیان میکنید از شما سپاسگزارم و سلامتی و موفقیت شما را در تمامی مراحل زندگی آرزومندم.

 • حمیدکریمی حسنانی

  سلام و درود خدا بر مجاهدین راه حق

 • منیر همسفر میلاد لژیون سوم کمک راهنما همسفر زهره176

  خداقوت شبعه شهری

 • همسفرفاطمه رضایی لژیون هشتم شعبه دهخدا

  خداقوت

 • زهرا همسفر کاظم لژیون9 شعبه شفا مشهد

  سلام وخداقوت خدمت استاد عزیز باعشق وبا محبت کنگره 60استاد امین بسیار لذت بردم وآموزش گرفتم از مصاحبه زیباتون.. حق یار ویاورتان

 • همسفر شمسی لژیون هشتم کمک راهنما خانم زهرا شعبه ی شهر ری 49674272

  سلام خدا قوت خدمت استاد امین عرض ادب دارم که هر زمان که صحبت میکنند با آرامشی که در بیان دارند بنده نیز به آرانش میرسم‌ و خدا را شاکرم که به سبب مسافرم با این مکان مقدس و دوستان کنگره ای آشنا شدم . امیدوارم قسمت شود که بنیان گذار کنگره واستاد امین رو بتوانم به زودی از نزدیک زیارت کنم .

 • همسفر شهین ازشعبه شیخ بهایی

  باعرض سلام وادب خدمت استاد جهان بینی اقای امین ،ازاینکه مطالب را بسیارساده وقابل هضم اموزش می دهید بسیارسپاسگزارم و بهترینها ی خدادند رابرای شما ارزومندم. تشکراز اعضای سایت

 • رابط خبری. سمیه همسفر حمزه. کمک راهنما خانم زینب. لژیون ۱۰. شهرری

  باسلام و خدا قوت. ممنون بابت آموزشهایتان . با آموزش‌های شما معانی قرآن را می‌فهمم و درک می‌کنم. امیدوارم در تمام مراحل زندگی موفق و پیروز باشید

 • رابط خبری. سمیه همسفر حمزه. کمک راهنما خانم زینب. لژیون ۱۰. شهرری

  باسلام و خدا قوت. ممنون بابت آموزشهایتان . با آموزش‌های شما معانی قرآن را می‌فهمم و درک می‌کنم. امیدوارم در تمام مراحل زندگی موفق و پیروز باشید

 • الهه رابط خبری لژیون دوم شهرری کمک راهنما خانم الهام

  بسیار جامع و کامل بود و خیلی لذت بردم

 • رابط خبری. سمیه همسفر حمزه. کمک راهنما خانم زینب. لژیون ۱۰. شهرری

  باسلام و خدا قوت امیدوارم در تمام مراحل زندگی موفق و پیروز باشید

 • همسفر آمنه لژیون دوم ساوه

  ممنون شما معلم جهان بینی استاد امین تشکر ازشما وجناب آقای مهندس ما آرامش زندگی مون مدیون شما هستیم🌹🌹🙏🙏🧡

 • همسفر آمنه لژیون دوم ساوه

  ممنون شما معلم جهان بینی استاد امین تشکر ازشما وجناب آقای مهندس ما آرامش زندگی مون مدیون شما هستیم🌹🌹🙏🙏🧡

 • مسافر فرهاد لژیون نهم

  سلام خیلی خوشحالم از اینکه در زمانی زندگی میکنم که میتوانم از این آموزشها استفاده کنم سپاسگزارم استاد پاینده باشید

 • مینا همسفر امیرحسین لژیون۲۰ آکادمی

  خدا فوت به شما،آموزشهاتون عالی

 • همسفرمهری لژیون دهم

  خداقوت بسیار تأثیرگذار بود

 • علیرضا عطایی. لژیون۱۵ سهروردی

  سلام و عرض ادب خدا قوت به همه خدمت گذاران کنگره۶۰ ایشالله سایه اقا امین مستدام باشه همیشه

 • همسفر زهره لژیون هشتم دهخدا

  سلام و خدا قوت به استاد امین عزیز 🌹 ممنون از مصاحبه ی زیبا و آموزندتون

 • همسفر معصومه لژیون سوم شعبه نیما یوشیج بهشهر

  سلام و خدا قوت به استاد بزرگوار.مصاحبه بسیار زیبایی بود.موفق باشید.خدا قوت به گروه سایت

 • زهرا همسفر کاظم لژیون9 شعبه شفا مشهد

  سلام وخداقوت خدمت به استاد جهان بینی استاد گرامی استاد امین.. ممنون از مصاحبه ی ارزشمندتان..

 • مریم س لژیون دوم شعبه سهروردی

  سلام و درودخدمت شما استاد امین مثل همیشه سخنانتان عالی و اموزنده بود و با تشکر از طراحان سوالات و خدمتگزاران سایت

 • همسفر نصیبه از لژیون سوم ازشعبه نیما یوشیج بهشهر

  باعرض سلام خسته نباشید مثل همیشه عالی موفق وپایدار باشید

 • همسفر آزاده لژیون هفتم رهجوی خانوم زهره

  سلام و عرض ادب خدا قوت وسپاس از شما استاد گرامی بسیار پر بار و آموزنده بود.

 • همسفر فهیمه لژیون هفتم شعبه شهرری

  با درود و خدا قوت خدمت آقای امین خیلی استفاده کردم

 • همسفرمریم لژیون هشتم کمک راهنما خانم زهرا

  سلام و خدا قوت به استاد امین ممنون به خاطر این مصاحبه زیبا استفاده کردم

 • همسفر لیلا از لژیون ۱۱شعبه سلمان فارسی

  سلام وخدا قوت خدمت شما استاد امین مثل همیشه عالی واموزنده پایدار و پیروز باشید

 • خدیجه سادات همسفر .. لژیون ده ..نیما یوشیج

  با سلام و سپاس فراوان به استاد جهان بینی ،جملات شما در وجود چون زهر من می‌نشیند وآ رام آرام وجودم راسیقل میدهد .. وخسته نباشید به تمام کسانی که برای نجات انسانهای در تاریکی ،تلاش میکنند...

 • همسفر فوزیه لژیون دهم خانم زینب شعبه شهرری

  ممنون بابت این مصاحبه زیبا و ممنون از صحبت‌های ارزشمند استاد امین عزیز.

 • مریم هستم همسفر علیرضا کمک راهنما خانم فاطمه

  خداقوت به شمااستادامین واقای مهندس ماارامش خودرامدیون زحمات شما هستیم که برای ما وقت میذارید ممنون سپاسگزارم در پناه خداوند باشید 🙏🙏🌹🌹

 • همسفر شمسی لژیون هشتم کمک راهنما خانم زهرا شعبه ی شهر ری 49674272

  سلام خدا قوت بسیار با مفهوم و کاربردی بود آموزش فرارانی گرفتم دست تمامی عزیزان که این بستر مفید را فراهم کرده اند درد نکنه متشکرم

 • مریم هستم از لژیون 3شعبه زالپارس

  ممنون از استاد امین گرامی استاد جهان بینی ممنون که وقت گذاشتین خیلی جملات و مثال های عالی می رنید برای بهتر فهمیدن من خدا را شکر که با کنگره و متون کنگره اشنا شدم

 • همسفر زینب لژیون ۳ نیما یوشیج بهشهر

  بسیار عالی استار بزرگوار خداوند پشت وپناهتان باشد ❤💯💥

 • کریم و محمد حسن لژیون 16حسنانی

  استاد امین خدا قوت ما با آموزش شما وجناب مهندس دوباره با قرآن آشنا شدیم واشتی کردیم کنگره مکان امن ومقدسی است به خاطر انسانهای مانندشما وجناب مهندس نه به خاطر سنگ وساختمان پاینده باشید

 • همسفرالهه نوری لژیون هشتم دهخدا

  بسیارعالی وآموزنده پایدارباشید

 • همسفر زینب لژیون دهم نیما یوشیج

  بسیار عالی وآموزنده بود،لذت بردم،تشکر از عزیزان برای تهیه این مصاحبه عالی

 • مسافر علی نمایندگی گرگان

  سپاس از استاد امین و وبلاگ شادآباد و خداقوت به خدمتگزاران

 • همسفرمعصومه ل یازدهم نیمایوشیج بهشهر

  خداقوت به گروه سایت.بسیار عالی و آموزنده بودخیلی استفاده کردم.ممنون ازشما

 • زهره مسافر نیکوتین از شهرری

  بسیار عالی بود سایه تان کم نشود حضرت استاد

 • طاهره لژیون ۵

  با عرض سلام و خدا قوت به استادامین عزیز بسیار عالی بود لذت بردم

 • مسافر علی لژیون ۱۲ حسنانی

  سلام وخداقوت به همه عزیزان مخصوصا استاد امین عزیز،خیلی استفاده کردم از مطالب پر بار وارزشمندتان، انشالله بتوانیم این آموزش ها را کاربردی کنیم، در پناه حق پایدار باشید🌹

 • همسفر پگاه،لژیون ۲۲ شیخ بهایی

  سلام و خداقوت به کلیه خدمتگزاران ،بسیار عالی 🙏🏻🌹

 • همسفرفاطمه لژیون۵فردوسی

  سلام خداقوت به استادبزرگ جهانبینی آقای امین خداوندپشت وپناهتون

 • همسفرناهیدشعبه شهرری رابط خبری لژیون4

  باسلام وعرض ادب ممنونم بسیار عالی بود

 • هدی لژیون هشتم آکادمی

  سلام و خداقوت عالی بود بسیار استفاده کردم

 • کمک راهنما زهره لژیون سوم از شهر ری

  استاد بزرگوار بسیار صحبت‌ها تون آموزنده و دلنشین بود، خدا قوت به شما بزرگوار 🌹🌹

 • سحرهمسفرسعید لژیون 5 فردوسی

  عرض سلام و خدا قوت و خسته نباشید خدمت استاد گرامی بسیار عالی و آموزنده بود خیلی آموزش گرفتم🙏🙏🙏

 • همسفر نازنین از لژیون هشتم خانم زهرا شعبه شهرری

  ان شالله همیشه سالم و تندرست باشید کمال تشکرو سپاس

 • همسفر نازنین از لژیون هشتم خانم زهرا شعبه شهرری

  ان شالله همیشه سالم و تندرست باشید کمال تشکرو سپاس

 • همسفر نازنین از لژیون هشتم خانم زهرا شعبه شهرری

  ان شالله همیشه سالم و تندرست باشید کمال تشکرو سپاس

 • فریبا هستم یک همسفر لژیون هفت شعبه آ کا می

  درود وخداقوت بسیار عالی بود آموختم وامیدوار م این آموزش ها چراغ راهمان شود🙏🏼🙏🏼🙏🏼🌸🍀🌸🍀🌸🍀

 • همسفر اکرم فرهنگیان شعبه فردوسی مشهد

  سلام و عرض ادب خدمت استاد جهان‌بینی، استاد امین عزیز، ممنونم بخاطر آموزش‌های نابی که در اختیار منِ همسفر قرار می‌دهید. خداقوت خدمت خدمتگزاران🙏🌹🌹🌹

 • همسفر پروین از اکادمی

  چه سوالات خوبی پرسیده شده و چه جوابهای استادانه ای ممنون از استاد امین عزیز استاد جهان بینی و سپاس از زحمات عزیزان خدمتگزار سایت

 • زهراکاظمی لژیون هشتم

  خداقوت

 • همسفر زهرا (م ) لژیون یکم نجف آباد

  عرض سلام وخداقوت خدمت استاد گرانقدر آقای امین مثل همیشه سخنانتان پربار وچراغ راهمان هست انرژی گرفتم تشکر

 • همسفر سولماز لژیون هشتم دهخدا قزوین

  خدا قوت به جانشین کنگره ۶۰ جناب استاد امین

 • Zahra.vrلژیون۶شعبه صائب تبریزی

  خداقوت خدمت استادامین بزرگوار مثل همیشه،مطالب مفیدوآموزنده بود🌷

 • Zahra.vrلژیون۶شعبه صائب تبریزی

  خداقوت خدمت استادامین بزرگوار مثل همیشه،مطالب مفیدوآموزنده بود🌷

 • همسفر فاطمه شعبه فردوسی مشهد

  فوق العاده آموزنده بود و جای تفکر داشت ، ممنون از آموزش های نابتون و خداقوت استاد بزرگوار

 • همسفر زری شعبه ی عمان سامانی شهرکرد ،لژیون چهارم

  خدا قوت خدمت استاد امین.بسیار ممنون بابت مطالب بسیار پربار و آموزنده ی شما.

 • مسافر حسین (دبیر لژیون ۱۱) شعبه شمس

  همیشه از مصاحبه ی دیدبان محترم استاد امین اموزش بسیار گرفتم سپاس فراوان از زحمات شما بزرگان همچنین خدا قوت به عزیزان خدمت گزار سایت 🙏💓🧡💓🧡💓🧡💓🧡💓🧡💓🙏

 • همسفر فرزانه لژیون 14 شیخ بهایی

  بسیار عالی انشاالله بتونم این آموزش های ناب کاربردی کنم استاد امین عزیز خدا حفظ تون کنه واقعا آموزش هاتون بی نظیر هستند ممنونم از گروه سایت واقعا مصاحبه ها عالی هستند و در هر مصاحبه ای نکته ای نهفته مستدام باشید 🌹♥️

 • همسفر فرحناز از نمایندگی سهروردی اصفهان

  درود و سپاس خدمت استاد امین گرامی ،چه قدر آموزنده و مفید بود ،سایه‌تان مستدام باد با آرزوی موفقیت برای نمایندگی شادآباد

 • همسفرلیلا از شعبه حافظ

  با سلام واحترام وخداقوت مصاحبه بسیارعالی وآموزنده بود.خداقوت به تمامی خدمت گذاران سایت💐💐💐💐💐💐💐💐💐💐💐💐💐💐💐💐💐

 • همسفر آذر ،، مرزبان، ،شعبه زاگرس

  خدا قوت و درود و سپاس پایدار باشین

 • فاطمه حسینی لژیون نهم

  خیلی ممنون از سخنان زیباتون

 • کریم شیبه حسنانی لژیون 16

  استاد عزیز خدا را شکر که خدا اجازه داد که با آموزشهای شما و جناب مهندس دوباره مزه خلقت وزنده شدن واحیا را با بچه های کنگره تجربه و کنم

 • همسفر مهناز لژیون ۱۴

  سلام وخداقوت خدمت جناب استاد بزرگوار بسیار عالی بود ولذت بردم واموزش گرفتم بسیار سپاسگزارم

 • همسفر لیلا کمک راهنمای لژیون یکم سبزوار

  سلام خداقوت به استاد امین بزرگوار ازاین گفتگو بسیار آموزش گرفتم خداوند شما را حفظ کند. تشکر وخداقوت به خدمت گذاران شاد آباد وخداقوت به خدمت گذاران عزیز درقسمت سایت.

 • همسفر ملیحه لژیون دوم نمایندگی خمین

  سلام .خدا قوت خدمت شما صحبتهاتون عالی و تاثیر گذار بود لذت بردم استاد امین عزیز آرزوی من دیدن شما است

 • همسفرلیلا از لژیون سوم شعبه خرم اباد

  عرض سلام و ادب خدمت استاد گرانقدر از سخنان اموزنده و گهربارتان مثل همیشه استفاده کردم پیروز ومستدام باشید .

 • فاطمه حسینی لژیون نهم

  خدا قوت خیلی عالی بود

 • فاطمه بشیری همسفر،، لژیون هشتم دهخداقزوین

  خدا قوت

 • همسفر ثریا لژیون نهم نمایندگی دهخدا

  سلام خدا قوت استاد عزیز عالی بود ⚘⚘⚘

 • مریم هستم همسفر مجید لژیون 12شیخ بهایی

  سلام وخدا قوت به اقای استاد امین سپاس فراوان 💜💜💜بسیار آموزش گرفتم از بیانات زیباتون 💜💜💜💜💜

 • زهرازورقی همسفرلژیون نهم‌شعبه دهخدا

  سلام خداقوت خیلی عالی وآموزنده بودتشکر

 • همسفر سیده فاطمه توکلی لژیون هشتم شعبه

  خدا قوت

 • همسفر فاطمه لژیون نهم شعبه امین قم

  سلام و خدا قوت خدمت استادبزرگوار بابت آموزشهای نابتون بسیار سپاسگزارم🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻

 • پروین همسفر مهدی‌ لژیون نهم شعبه دهخدا 6

  سلام وخداقوت خدمت استاد گرامی آقای امین عالی بود خداوند مهربان همیشه نگهدارت باشه وهمیشه سلامت باشید 🤲🤲🤲🤲🤲🤲🤲🤲💐💐💐💐💐💐

 • همسفر نرگس لژیون دوم شعبه زاگرس

  سلام وخداقوت خدمت استاد امین بسیار استفاده کردم از صحبت هاتون

 • همسفرزهرا

  سلام وخسته نباشید خدمت شما بزرگواران و سپاس از زحماتتون

 • همسفر نیره لژیون دوم نمایندگی زاگرس

  خدا قوت وخسته نباشید خدمت استاد امین بسیار عالی متشکرم ممنون

 • کمک راهنما مریم‌.گیلان

  بسیار آموزنده وعالی استادامین عزیزم .خدا راشکر شما استادما هستی تابه حال خوش برسیم .

 • همسفر شهره لژیون 11سلمان فارسی

  سلام وخدا قوت خدمت استاد عزیز آقای امین سخنان شما مثل همیشه آموزنده بود.بسیار عالی پراز انرژی

 • همسفرفاطمه رضایی لژیون هشتم شعبه دهخدا

  سلام وخداقوت به استادامین عزیز

 • همسفر مرضیه لژیون هشتم شعبه( دهخدا )

  خدا قوت به استاد امین

 • همسفرمریم اسماعیلی ل نهم ازقم شعبه ی امین

  سلام وخداقوت خدمت استادگرانقدربسیارعالی وآموزنده بوداستفاده کردم

 • همسفرمریم اسماعیلی ل نهم ازقم شعبه ی امین

  سلام وخداقوت خدمت استادگرانقدربسیارعالی وآموزنده بوداستفاده کردم

 • همسفرسمیه لژیون نهم شعبه امین قم

  عالی بود وبسیار آموزنده خدا قوت به استاد امین

 • معصومه مسافر نیکوتین شعبه دهخدای قزوین

  خدا قوت

 • همسفر مریم ل ۱ شعبه سلمان فارسی

  خداقوت خدمت استادبزرگوار خیلی آموزش گرفتم وانرژی دریافت کردم

 • هم سفر فریده لژیون ۹ شعبه د

  دوستت داریم استاد امین همیشه پایدار باشی و سلامت

 • منصوره همسفر حمید لژیون دوم شعبه اردستان

  عرض سلام وخداقوت خدمت استاد بزرگوارمان جناب آقای امین دژاکام🌹🌹🌹 از مطالب خوب شما بسیار آموزش گرفتم و سپاسگذارم🌹

 • همسفر زهره شعبه زاگرس(لژیون دوم)

  خداقوت سپاس فراوان ازاستادامین بخاطر مطالب آموزنده‌ای که دراختیار مامیگذارن🌸

 • همسفر الهام از لژیون هفتم سهروردی

  سلام و خداقوت خدمت استاد بزرگوار اقای امین از مطالب شما اموزش گرفتم مستدام باشید

 • همسفر الهام از لژیون هفتم سهروردی

  سلام و خداقوت خدمت استاد بزرگوار اقای امین از مطالب شما اموزش گرفتم مستدام باشید

 • همسفر الهام از لژیون هفتم سهروردی

  سلام و خداقوت خدمت استاد بزرگوار اقای امین از مطالب شما اموزش گرفتم مستدام باشید

 • همسفر الهام از لژیون هفتم سهروردی

  سلام و خداقوت خدمت استاد بزرگوار اقای امین از مطالب شما اموزش گرفتم مستدام باشید

 • همسفر الهام از لژیون هفتم سهروردی

  سلام و خداقوت خدمت استاد بزرگوار اقای امین از مطالب شما اموزش گرفتم مستدام باشید

 • همسفر معصومه لژیون چهارم عمان سامانی

  خدا قوت. بسیار آموزش گرفتم. سپاسگزارم

 • کمک راهنماى تازه واردين فريده از فردوسى مشهد

  سپاس از استاد ارجمند جناب امين مثل هميشه آموزشهاى نابى گرفتم

 • همسفر ندا لژیون پنجم نمایندگی سهروردی اصفهان

  ممنونم از خدمتگزاران شعبه شادآباد به خاطر طرح سوالات خیلی عالیشون😍😍 سپاسگزارم از استاد خوبی‌ها

 • همسفر ساناز ل ۶ نمایندگی صاحب تبریزی

  خدا قوت خدمت استاد جهان بینی امین دژاکام خیلی عالی و آموزنده به سوالات پاسخ دادید و آموزش گرفتم متشکرم از شما استاد بزرگوار ، از خداوندی خدا خواستارم همیشه شما استاد بزرگ و خانواده محترم و بنیان کنگره ۶۰ جناب آقای مهندس دژاکام سلامت و مستدام باشید .🙏

 • همسفرزلیخا لژیون سوم282

  سلام و خداقوت به استاد بزرگوار آقای امین مانند همیشه مطالب آموزنده و عالیی برایمان داشتین بسیار آموزش گرفتم و سپاس گذار زحمات شما هستم آرزوی موفقیت در ادامه راه را برای شما و خانواده محترمتان را از خداوند خواستارم

 • فاطمه از لژیون چهارده شعبه شیخ بهایی

  سلام و خدا قوت خدمت شما بسیار اموزنده و پر محتوا امیدوارم که بتوانم حق شاگردی را به جا بیاورم و رهجوی خوبی باشم تا در سراط مستقیم قرار بگیرم.

 • وجیهه همسفر ناصر لژیون 9 شعبه شفامشهد مشهد

  سلام وخداقوت خدمت استاد بزرگوار آقای امین 🌺بسیار عالی وآموزنده بود واستفاده کردم🌼امیدوارم بتوان روزی شما راهم ملاقات کنم🙏🏻ممنون از تمامی خدمتگزاران کنگره 🙏🏻🌼

 • زهرا همسفر معین از لژیون نهم دهخدای قزوین

  خدا قوت استاد عزیز🌹🌹🌹مطالب مفید و آموزنده بود سپاس فراوان🌼🌼🌼

 • همسفر زیبالژیون نهم شعبه دهخدا قزوین

  سلام وعرض ادب وخسته نباشید خدمت شما استادگرامی،،ممنون بابت مطالب خوب وارزشمندی که به ما ارائه می کنیداز خداوندبزرگ برای شماوخانواده شماطول عمروسلامتی طالب هستم 🌹🌹🌹

 • همسفر زهره لژیون نهم دهخدا

  مرسی از استاد امین عزیز

 • همسفر زهراس از اصفهان شعبه شیخ بهایی لژیون ۱۶

  با سلام خدمت استاد عزیز جناب امین بسیار تا بسیار آموزش گرفتم از صحبت های خوبتان

 • همسفر فرخنده از شعبه ‌شیخ بهایی اصفهان

  سلام وعرض احترام خدمت استاد امین بسیار عالی و آموزنده بودسپاسگذارم از خدمتگزاران سایت تشکر می کنم موفق باشید

 • همسفر سعیده لژیون نهم شعبه دهخدا

  خدا قوت عالی بود

 • همسفر رویا لژیون ۷

  عالی مثل همیشه سخنان ناب و واقعیتهای محض زندگی که خود من در درک این مطالب عاجزم

 • همسفرمریم لژیون🌻🌷نهم🌷🌻

  سلام وخسته نباشیدمیگم به عزیزان، وخداقوت میگم به همسفران شعبه دهخدای قزوین،

 • همسفر آرزو از خرم اباد

  سلام و خدا قوت خدمت استاد گران قدر ممنون بابت تمام آموزشهای نابتون مستدام و سر بلند باشید

 • شراره دری

  سلام و عرض ادب واحترام شراره هستم یک همسفر خدا قوت به جناب مهندس واستاد امین قدر دان وجود وحضورتون هستم. لژیون ۲۵

 • همسفر سودابه لژیون چهار از شعبه عمان سامانی شهرکرد

  بسیار سپاسگزارم از استاد امین، دیدبان محترم، بابت آموزش های قشنگشون و تشکر از عزیزان خدمتگزار در سایت

 • همسفر عسل لژیون 14 شعبه شیخ بهایی

  سلام وعرض احترام. خسته نباشید، استاد امین مثل همیشه جذاب و زیبا بیان کردین بسیار سپاس

 • کمک راهنمای لژیون نهم نمایندگی دهخدا همسفر زهرا

  خدا قوت خدمت استاد امین عزیز ممنون از مصاحبه بسیار خوبتون مستدام باشید.

 • همسفر هانیه لژیون بیست و هفتم شاداباد

  خداقوت و خسته نباشید به اقای امین وخدارو سپاسگذارم ک کنگره و شمارو در راه من قرار داد تا بتونم از اطلاعاتتون استفاده لازم رو ببرم ممنونم از شما و کسانی ک به کنگره خدمت میکنند

 • همسفر مریم لژیون یکم،نمایندگی خرم آباد

  سلام و خدا قوت خدمت جانشین بنیان کنگره استاد امین عزیز، صحبتهاتون مثل همیشه بسیار عالی بود. تشکر از خدمتگزاران سایت.

 • همسفررعناشعبه میرداماداصفهان

  خداقوت خدمت استادامین عزیزبسیااااارعالی بود 🌹🌹🌹 خیلی آموزنده👏👏👏👏👏👏👏

 • همسفر روح انگیز لژیون 14ازشیخ بهایی اصفهان

  سلام خدمت آقای امین خدا قوت میگم استاد از خداوند شاکرم که در مکتب شما عزیز علم جهان بینی آموزش میگیرم و آنقدر نکته به نکته از شما آموزش میگیرم سایتون مستدام

 • همسفر معصومه از لژیون سوم نجف آباد اصفهان

  سلام و خدا قوت خدمت استاد امین بسیار و بسیار از مصاحبه ی شما آموزش گرفتم و خدا را شکر میکنم که کنگره را سر راه من قرار داد تا بتوانم راه درست زندگی کردن را بیاموزم. خدا قوت به خدمتگزاران سایت.

 • اکرم همسفر امید شعبه میرداماد

  استاد بزرگوارم خداروشکر بابت تک تک کلامتان وجودتان افکار واندیشه نابتان.... ذهنتان سبزو جاوید بزرگ مرد مهربان ودلسوز

 • همسفر صدیقه لژیون سوم شعبه نجف آباد

  سلام و درود چقدر زیبا بود استاد امین گرامی کلامتان چون همیشه پر از معنا و بار آموزشی است انشاله که قدرت درک و دریافت پیام های شما را به شکل درست داشته باشم

 • همسفرمعصومه لژیون نهم

  تشکر وسپاس فراوان از استادامین عزیز بابت آموزشهای ناب وارزشمندتون،خدا حافظ ونگهدارتون باشه انشاالله،خداقوت به دوستان در واحد سایت

 • یگانه راهنمای تازه واردین (میرداماد) اصفهان

  عرض سلام وادب خدمت استاد جهان بيني اقای امین دژاکام بسیار از صحبتهاتون استفاده ، آموزش و لذت بردم برایتان عمری با عزت همراه با سلامتی و موفقیت های روز افزون آرزومندم. تشکر از همسفر علی و مسافر فرهاد

 • منیژه‌همسفررسول‌لژیون‌۶،شعبه‌حکیم‌هیدجی

  خداروشکرکه‌درکنگره‌هستم‌وآموزش‌میبینم

 • عصمت لژیون هفتم سهروردی

  سلام و خسته نباشید خدمت استاد امین هزاران بار شکر که خدا من را در چنین راهی قرار و مشغول آموزش گرفتن در کنگره هستم 🌹🌹🌟🌟🌟🌟✨✨✨

 • همسفر زری سلمان فارسی

  عرض ادب و احترام خدمت استاد بزرگوار آقای امین دژاکام بسیار از سخنان پر محتوای شما آموزش گرفتم از شما بابت این آموزش های زیبا و کاربردی سپاسگزارم. خدا را هزاران هزاران مرتبه شکر که من توانستم به کنگره بیام و اموزش بگیرم🙏🏼🙏🏼

 • فریده بهرامی.یک همسفر.77

  سلام وعرض ارادت خدمت استاد امین.بنده کاملا حس جناب عالی در مورد استاد وشاگردی درک میکنم.بسیار مطالب ارزنده بود.وافتخار میکنیم.که در جای جای صحبت هاتون از کلام خداوند استفاده میکنید.سپاسگزارم.پاینده باشید🙏🏻🙏🏻🙏🏻🌹🌹

 • سعیده همسفر علی لژیون نهم

  سلام ممنون سپاس گذار از شما استاد محبت خداوند حافظ شما باشد استاد امین عزیز،⁦♥️⁩⁦♥️⁩⁦♥️⁩

 • هسفر شهلا لژیون یکم شعبه حکیم هیدجی.

  چقدر ماهید استاد امین سایتون مستدام. خدا رو هزاران بارشاکرم که دانش آموز مکتب شما هستم.🙏🙏🙏🤲🤲🤲

 • همسفر لیلا لژیون ۱۴ شعبه شیخ بهایی

  سلام بسیار عالی بود خدا قوت.

 • همسفر فرشته (ساوه)

  ممنون از مصاحبه‌گر سوالات خیلی خوبی رو طرح کردید و جوابهای خیلی عالی هم پاسخ داده شده ، خیلی استفاده بردیم. خدا قوت

 • همسفر راضیه نمایندگی حر

  با عرض سلام وخدا قوت خدمت استاد امین وتمامی خدمتگزاران بسیار عالی وآموزنده بود سپاس بابت این اموزشهای خوبتان خدارو شکر شکر شکر ⚘⚘⚘⚘

 • همسفر رقیه لژیون هفتم

  خدا قوت خدمت استاد امین گرامی خیلی آموزش گرفتم تشکر از وبلاک نویسان

 • همسفر فروغ لژیون ۶صالحی

  خدایا شکرت می‌کنم که در این جمع گرم و صمیمی آموزش می‌گیرم من که بسیار لذت بردم و آموختم🙏

 • لیلا همسفر لژیون ۲ شعبه سهروردی اصفهان

  خداقوت خدمت استادامین مطالب شما مثل همیشه بسیار بارآموزشی برایم داشت و درود خدا برشما وخانواده محترمتان باد .سایتان مستدام

 • ناهید فروغی ل ۱۷ شیخ بهایی

  عرض ادب و احترام خدمت استاد عزیز آقای امین بزرگوار بسیار تا بسیار از سخنان پر محتوای شما آموزش گرفتم از شما بابت این آموزش های زیبا و کاربردی سپاسگزارم.

 • همسفر زهره.ا لژیون ۲ شعبه امام قلی خان

  عرض سلام وادب خداقوت به استاد امین ممنون از مطالب آموزنده که در اختیار ما می گذارید خدا قوت به خدمتگزاران سایت

 • اکبر-نمایندگی ساوه

  با عرض سلام و خدا قوت خدمت استاد امین مثل همیشه ارزنده و گرانبها و تشکر از کسانی که این مصاحبه را انجام دادند.

 • همسفر حسن اشرفی از پرستار

  با سلام و تشکر و خدا قوت به همه خدمتگذاران کنگره و خصوصا استاد عزیز و مهربان اقای امین من اموزش دیدم و لذت بردم.

 • همسفر نیلوفر لژیون ۱۷شیخ بهائی

  خداقوت ب استاد جهان بینی اقای امین ،بسیار اموزش گرفتم از مطالب عالی شما ،درود برشما 🌹🌹🌹🌹

 • همسفر شکوفه لژیون هفتم سهروردی اصفهان

  سلام خدا قوت به استاد امین که خیلی زیبا بیان می‌کنند بسیار آموزش گرفتم انشاالله همیشه سلامت باشیدوتشکر از قسمت سایت را🌹🌹🌹💐💐💐🌸🌸🌸🌸

 • همسفر زهره لژیون سوم شعبه گنجعلی خان

  سلام و خدا قوت خدمت استاد امین استاد بزرگ جهان‌بینی بسیار تا بسیار مطالب پر محتوا و آموزنده بود بسیار آموزش گرفتم ممنونم از شما مستدام باشید و همچنین خدا قوت به کسانی که این مصاحبه زیبا تهیه کردند موفق باشید

 • همسفر مریم ع لژیون ۳خواجو

  خداقوت به استادجهان بینی آقاامین وبچه های سایت موفق باشید.

 • همسفر سُهالژیون سوم خواجو

  درود براستاد عزیز آقای امین که همیشه روحم تازه میشه از صحبتهاشون،تنشان سلامت خداقوت به همه خدمتگزاران

 • همسفر عفت شعبه سهروردی اصفهان

  عرض سلام واحترام خدمت استاد امین بزرگوار سپاسگزارم از آموزش‌های ناب شما، سوالات بسیار عالی بود ممنونم از گردآورندگان این مصاحبه با ارزش

 • عارفه همسفر میرداماد اصفهان لژیون ۵

  سلام بسیار سپاسگزارم از استاد امین واقعا اموزش جالبی گرفتم و خداوند حفظشان بفرماید و شکر شکر که در کنگره در اموزشهای بسیار عالی اقای مهندس و خانواده گرامی شان قرار گرفتم

 • همسفر پریسا پریسا شیخ بهایی

  بسبار بسیار از این مصاحبه استفاده کردم ،خداقوت به خدمت گزاران سایت

 • مسافرعبدالله دانیال اهواز

  سلام ،بسیار عالی بود،خداقوت به اقاامین استادجهانبینی ودوستانی که در بخش وبلاگ خدمت میکنند.

 • همسفر اعظم ی لژیون ۷شیخ بهایی

  باسلام بسیار اموزنده بود خداقوت به همه عزیزان خدمتگزار کنگره ۶۰

 • همسفر محدثه ِلژیون ۱۲ شعبه سلمان فارسی

  عالی بود خدا قوت

 • همسفرزهره لژیون ششم شعبه شمس

  سلام و عرض ادب خدمت آقای امین و خدمتگزاران سایت. از مطالب آموزنده شما آموزش گرفتم. سپاسگزارم

 • زهرا (ح) هستم همسفر از لژیون دوم سهروردی اصفهان

  با سلام و خدا قوت خدمت استاد جهان بینی استاد امین عزیز بابت مطالب زیبا و آموزنده تون آموزش گرفتم انشاالاه که همیشه موفق و سربلند و پیروز باشید 🌹🌹🌹🌹

 • لیلا همسفر لژیون ۲ شعبه سهروردی اصفهان

  عرض خداقوت خدمت حناب استاد امین .مطالب مثل همیشه پرمحتوا بود بسیارآموزش گرفتم وخداقوت خدمت تمام عزیزان درقسمت سایت

 • همسفر الناز لژیون هفتم شعبه شیخ بهایی اصفهان

  سلام و عرض احترام‌ خدمت جناب مهندس امین بزرگوار از صحبت های ناب شما بسیار آموزش گرفتم ممنونم از پرسش و پاسخ های عالی تون ان شاءالله همیشه در بهترین جایگاه ها باشید از خداوند سلامتی خیر و برکت برای شما از خداوند خواستارم

 • همسفر سمیه لژیون دوم شعبه خمین

  سلام و خسته نباشید به آقا علی محمودی و آقا فرهاد و همچنین آقای علی هادی واقعا خیلی کامل و خوب بیان کردی، کلی انرژی گرفتم... انشالله همیشه موفق باشید

 • همسفر ملیحه مرزبان شعبه حسنانی

  مثل همیشه عالی وپر از آموزش 🌹 ممنونم از دیده بان محترم آقای امین وخداقوت میگم به عزیزان خدمتگزار سایت و شعبه

 • همسفرفاطمه الف لژیون5 نمایندگی خواجو

  عرض سلام و خداقوت خدمت استاد جهانبینی استادامین عزیز من همیشه از سخنان شما انرژی میگیرم خداحفظتان کند مصاحبه بسیارزیبایی بود لذت بردم از همه کسانی کع برای طراحی و گرداوری و تنظیم این مصاحبه زحمت کشیدند تشکر ویژه میکنم خداقوت به همگی

 • همسفرعاطفه لژیون چهاردهم شیخ بهایی

  خداوند به شما وخانواده محترمتان طول عمر و سلامتی عطا فرماید.بسیار زیبا و آموزنده بود

 • همسفر طیبه لژیون 2شیخ بهایی

  خدا قوت به آقای امین بسیار آموزش گرفتم سپاسگزارم 🌹

 • مسافر بهروز . لژیون دوم. ش اسلام شهر

  سلام خدمت تک تک عزیزان. خدا قوت خدمت تمامی دوستان. عرض خدا قوت خدمت عکاس عزیز آقا فرهاد

 • فرهاد لژیون سوم شادآباد

  خدا قوت عرض میکنم خدمت همه ی خدمتگزار های شعبه .ممنون بابت این مصاحبه که آموزش های زیادی در آن بود

 • مهدیه همسفرعلی لژیون ۴شادآباد

  خداقوت به استاد جهان بینی آقای امین بسیار عالی واموزنده بود خداقوت به گروه مصاحبه

 • همسفر ام البنین از لژیون ۲۷

  باسلام خدمت استاد جهان‌بینی خیلی از بیانات پر بار واموزنده شما انرژی وآموزش گرفتم از خداوند برای شما استاد سلامتی وطول عمر خواهند واز گروه مسافران وگروه سایت سپاسگزارم برای تهیه این گزارش

 • نسترن همسفر احمد لژیون ۲۷شاداباد

  سلام وخدا قوت خدمت استاد بزرگوار سپاسگزارم بابت بیان مطالب پر بارتون که با گوش کردن به صحبت هاتون گره ای از گره های درونم باز میشود خداوند عمری پر ازسلامتی وروشنایی به شما بدهد 🤲🌹 ممنونم از گروه مسافران برای تهیه این گزارش وهمچنین گروه وبلاگ نویسان 🌹

 • شکیلا همسفر ارتش

  خدا قوت استاد امین استاد جهانبینی خیلی آموزش گرفتم سپاسگزارم 🙏

 • سعید آبیار.لژیون سوم نمایندگی شادآباد

  خدا قوت خدمت خدمتگزاران وبلاگ و ممنون بابت تهیه این مصاحبه عالی و زیبا.با آرزوی طول عمر برای آقای مهندس و خانواده محترمشان.

 • مسافر مصطفی لژیون 15 شاد آباد

  سلام تشکر و خداقوت خدمتگزاران عزیز

 • همسفر مریم کمک راهنمای شعبه شهرضا

  تشکر از استاد که خیلی زیبا سوالات را پاسخ داده و مطلب را برای من روشن نمودند آموزش گرفتم به مصاحبه‌گر و تنظیم کننده و تایپیست خداقوت بابت ثبت این مصاحبه پر معنا

 • مسافر حسن لژیون دوازدهم شاد آباد

  سلام دوستان حسن هستم یک مسافر خدا قوت و تشکر از خدمتگزاران وبلاگ شاد آباد

 • سعید

  ممنون از این مصاحبه لذت بردم خداقوت به همه خدمتگذاران وبلاگ شادآباد

 • همسفر علی - شادآباد

  خداقوت به استاد امین و تمام عزیزان خدمتگزار بویژه عزیزانی که در وبلاگ صادقانه خدمت می کنند

 • مسافر فرهاد شادآباد

  حضور همه دیدبانان خصوصا استاد جهان بینی کنگره 60 در غنیمتی است بس گرانبها و خدمتگزاران در همه سایتهای کنگره این غنایم ارزشمند را بین همه اعضا تقسیم میکنند.تشکر ویژه از علی هادی عزیز

 • همسفر فریده

  خداوند شما را حافظ و پشتیبان باشد که هر کلامتان کلیدی ست برای همه ی کسانی که اهل تفکر و کاوش هستند و به دنبال حل مسائلشان؛ اینقدر روشن و رسا پاسخ می دهید که هر مطلب عمیقی ساده و قابل فهم می شود برای من حقیر، همواره روشنگر و عاشق و معلم بمانید الهی🤲🏻 ممنونم از گروه وبلاگ مسافران شادآباد بابت این گفتگوی ارزشمند و پرنور🌹

 • مسافر محمدرضا لژیون مرزبانی

  ممنون و متشکرم از زحمتکشان واحد وبلاگ بی صبرانه منتظر قسمت دوم مصاحبه با استاد امین بودم واقعا لذت بردم

 • فریبا بزرگ‌زاده از شعبه ارتش

  خدا قوت خدمت استاد جهان بینی و همه شما عزیزان بسیار عالی بود و سوالها بسیار زیبا طراحی شده بود . استاد با پاسخ هاشون کلی ذهن بنده رو باز کردند .بسیار تا بسیار متشکرم .