English Version
English

پایه آموزشی بر مبنای جهان‌بینی

پایه آموزشی بر مبنای جهان‌بینی

ابتدا لازم است تعریفی مختصر در رابطه با کلمه لژیون داشته باشم. لژیون (legion) از تقسیمات ارتش روم است که سه الی شش هزار سرباز را شامل می‌شود. اولین ارتش منظم و حرفه‌ای توسط سزار آگوستوس تشکیل داده شد و آگوستوس ارتش را به شیوه لژیون، مرتب و طبقه‌بندی نمود. درضمن ارتش روم از سربازانی کارکشته مانند رنجرهای امروزی به نام لژیونر تشکیل می‌شد و گروهان لژیون یک فرمانده‌ی ژنرال داشت. همینطور ارتشی از زندیان فرانسه بودند که برای سرکوب و ایجاد نظم به کشورهای تحت استعمار فرانسه گسیل می‌شدند و به همین جهت به فوتبالیست‌هایی که به کشورهای دیگر می‌روند لژیونر می‌گویند؛ البته در حال حاضر اصطلاح لژیونر در ورزش هم استفاده می‌شود.

اما کنگره ۶۰ و لژیون‌هایی که پایه و شیرازه اصلی نمایندگی‌ها را در برمی‌گیرند چه ویژگی‌هایی دارند؟ جناب آقای مهندس در سی‌دی قایق نجات می‌فرمایند: هر لژیون؛ مثل یک کشتی، قایق و یک سفینه نجات است که راه و روش بیرون آمدن از اعتیاد را به دوستانش که در حال غرق شدن هستند نشان می‌دهد و قدمی تازه برای انسان‌های فکور و اندیشمندانی که به بن‌بست حیات رسیده‌اند، باز خواهد نمود.

در لژیون اعتماد به یکدیگر و احترام متقابل را می‌آموزیم و راه تزکیه را یاد می‌گیریم و می‌فهمیم که تزکیه و پالایش با داشتن معرفت و عمل سالم انجام می‌گیرد و تا نقطه تفکر در شخص ایجاد نشود، این مهم انجام نمی‌گیرد. هر لژیون یک راهنما دارد و تعدادی رهجو که خودشان با اختیار و انتخابِ آزادانه و باتوجه‌ به حسشان، راهنما را انتخاب می‌کنند. لژیون‌ها در بخش همسفران و مسافران فعالیت می‌کنند و به‌صورت دایره‌وار می‌نشینند. دایره‌وار بودن به این دلیل است که بالا و پایین مطرح نباشد و همه عزیزان همدیگر را رؤیت کنند و احاطه کامل داشته باشند. در لژیون راجع به موضوعی مشارکت می‌کنند و از تجربیات خود به دیگر اعضای لژیون می‌گویند. همچنین لژیون یک مکان امن برای گرفتن آموزش است و راهنما نقش نظارت و آموزش در حوزه اعتیاد را دارد.

حال سؤال مطرح شده این است که ویژگی‌های لژیون قوی چیست؟ یکی از ویژگی‌های لژیون قوی این است که پایه آموزشی خود را بر مبنای جهان‌بینی بنا نهاده‌اند و همواره طبق اصول، قوانین و حرمت کنگره ۶۰ حرکت می‌کنند. همچنین از ویژگی‌های مهم دیگر این است که هر رهجو و حتی خود راهنما فقط به تزکیه و پالایش خود فکر کنند و در این مسیر برای دیگران نیز مشوق خوبی باشند. این امر باعث می‌شود که مواظب حس‌های منفی خودشان باشند و کمترین تنشی نباشد و امواج نورانی و پاک در این فضا حاکم باشد.

دیگر ویژگی یک لژیون قوی این است که راهنما با آمادگی بالا و عشق و محبت خالصانه وارد لژیون بشود و همه اعضاء نیز به همین شکل حضور داشته باشند. عشق و محبت خالصانه عامل حرکت و تلاش است. بار علمیِ لژیون نکته مهمی است که زیرمجموعه تعقل و تفکر راهنماست و ایمان هم نوری هست که بر قلب همه رهجوها می‌تابد و امید به رهایی، موتور حرکت است.

در پایان، اگر بخواهیم لژیونی قوی داشته باشیم؛ اعضای لژیون که متشکل از رهجوها هستند، باید قوی باشند و با سوختِ عشق، محبت، عقل و ایمان موتور را به حرکت وادارند. همه رهجوها مسلح به سلاح عشق، عقل و ایمان باشند که اساس کار کنگره ۶۰ است تا در نبرد با نیروهای منفی و بازدارنده و اعتیاد پیروز میدان باشند.

از گروه پرتلاش سایت تشکر می‌کنم که بنده را برای این دستور جلسه انتخاب کردند تا فرصتی باشد که بتوانم در این مقوله تفکر و تحقیق کنم و با شما عزیزان به اشتراک بگذارم. به امید لژیون‌هایی موفق و قوی و پر از رهایی.

نویسنده: همسفر نوشین کمک‌راهنمای لژیون دوم
تهیه مطلب و ویراستار: همسفر مریم
ارسال: همسفر لیلا

همسفران نمایندگی شادآباد

ویژه ها

دیدگاه شما

26 دیدگاه

 • لیلا طاهری

  سلام و خدا قوت خدمت خانم نوشین عزیزم ، بسیار عالی.ان شالله قایق نجاتی باشید برای خیل دردمندان که برای کمک خواهند آمد.خدا قوت گروه وبلاگ.

 • همسفر فروزان لژیون یازدهم

  سلام خدا قوت به راهنمای محترم خانوم نوشین خیلی عالی توصیح دادید ان شاالله من رهجو بتوانم تمام وظایف که به عهده من هست به انجام برسونم تا رهجو خوب برای کنگره و راهنمام باشم

 • همسفر سمانه ۱۷

  خانم نوشین عزیز بسیار عالی بود مقاله جامع و کاملی را ارایه دادید وبه نکات خیلی خوب و آموزنده اشاره کردید خدا قوت بابت لژیون خوب و رهجوهای فرمانبردارتان امیدوارم همیشه پایدار باشید با تشکر از وبلاگ نویسان محترم.

 • همسفر حوریه

  خدا قوت کمک راهنمای محترم،خانم نوشین عزیزم. مثل همیشه بسیار عالی بیان کردید. خداوند به علم و قلمتان برکت بدهد. خدا قوت و تشکر خدمت تیم پرتلاش وبلاگ شاد آباد

 • همسفر شمسیان

  خانم نوشین عزیز؛ بسیار از بیان مفیدتان سپاسگزارم. حتما در اداره لژیون کاربردی خواهم نمود. خدا قوت

 • مسافر توحید

  خداقوت

 • فاطمه عبدی لژیون 24

  خانم نوشین‌ خدا قوت خدا شما را برای کنگره و همه ما حفظ کند. شما بسیار عالی هستید و عالی می نویسید. 🌹

 • همسفر اکرم

  خانم نوشین عزیز، از مطالب خوبی که در اختیار ما قرار دادید بسیار ممنونم و امیدوارم همیشه پیروز باشید. وبلاگ نویسان عزیز خدا قوت.

 • همسفر هدیه لژیون 11.شادآباد

  خداقوت کمک راهنمای عزیز از مطالبتان آموزش گرفتم و امیدارم در تمام لژیون ها خروجی ها به مصادف ورودی ها کثیر باشد .آمین

 • مریم کرمی

  خانم نوشین عزیز ممنونم از مقاله خوبی که ارائه دادید توفیقتان روزافزون

 • همسفر ربابه لژیون یکم

  خدا قوت خدمت کمک راهنمای محترم خانم نوشین عزیز،ممنونم از مطالب آموزنده و خوبتان ،موفق باشید. خدا قوت خدمت وبلاگ نویسان محترم

 • فهیمه لژیون18

  سلام وخداقوت خدمت خانم نوشین عزیز دوست داشتنی ممنونم بسیار عالی وجامع بیان کردین خداقوت به گروه وبلاگ

 • همسفر نرگس ۱۹

  خدا قوت خانم نوشین عزیز بسیار عالی توضیح دادید از آموخته هایتان آموختم وهمزمان لذت خاصی در وجودم نشست وخداوند را شاکر شدم که آگاهی ما با ورود به سایت افزون می شود. با سپاس از گروه پر تلاش وبلاگ

 • مژگان سلیمانی 3

  خانم نوشین عزیز خدا قوت، بسیار مفید و روان توضیح داده بودید،خیلی ممنونم

 • بیتا همسفر لژیون یازدهم

  سلام خدا قوت خانم نوشین عزیزم چقدر جالب و آموزنده بود ممنون بابت اطلاعات ارزندتون راهتان در نور

 • عزیزه28

  خداقوت کمک راهنمای مهربان و دوست داشتنی خانم نوشین عزیزم سپاس گزارم از مقاله جامع وکاملتان برایم آموزنده بود سپاس ازگروه سایت

 • صعری ازیون ۱۱

  خداقوت خانم نوشین عزیز کمک راهنمایی محترم سپاس از مطلب اموزسی که مطرح کر دید گروه وبلاک خداقوت

 • مهدیه همسفرعلی لژیون ۴شادآباد

  خداقوت به کمک راهنمای محترم خانم نوشین بسیار عالی بود و استفاده کردم خداقوت به گروه وبلاگ نویس

 • فاطمه عبدی لژیون ۲۴

  خانم نوشین محترم چهره شما همیشه به من انرژی مثبت میدهد انشاالله همیشه سلامت باشید و خوشا به سعادت شما که خدمتگزار صادق و صالح کنگره شصت هستید.

 • سولماز فداکار ۲۸

  کمک راهنمای محترم خانم نوشین عزیز و مهربانم سپاس فراوان از مقاله بسیار جامع و کاملی که در ارائه نمود بسیار استفاده کرده و آموزش گرفتم. انشاالله بتوانیم به گفته شما با سلاح عشق عقل و ایمان در نبرد با تاریکی ها پیروز باشیم.

 • مریم نظری

  خدا قوت خانم نوشین عزیزم مثل همیشه عالی بود. استفاده کردم و آموزش گرفتم. خدا قوت گروه پرتلاش وبلاگ

 • پوران همسفر عباس1

  خداقوت، خانم نوشین عزیز، بسیارعالی بود، سپاس خداقوت به گروه وبلاگ

 • همسفر سهیلا لژیون ۲

  خدا قوت خانم نوشین عزیزم، شما از لژیون قوی فرمودید و از سلاح عشق و ایمان و عقل ، از عشق به رهجو که نشانه ای کامل از وجود خودتان است من بارها بارها خدا راشکر کردم و شکر میکنم که با حس ام شما را انتخاب کردم و این عشق شماست که باعث شده عاشق آموختن و عاشق لژیون خودمان باشیم و این حس حتی در فضای مجازی هم کم نشده ، دوستتان دارم و بهترینها را برایتان آرزو میکنم 🌹

 • سیده زهراشادآبادِلژیون ۲

  خانم نوشین عزیز ممنون و سپاس از خدمتی که با عشق انجام دادید.بسیار آموختم .و برای داشتن شما خداوند را شاکرم .خداوند بهترین برکات را به شما وخانواده محترم نازل کند.

 • زهرا زارعی لژیون 23

  خدا قوت و‌ممنون از نکاتی که مطرح نمودید، موفق باشید

 • همسفر فاطمه لژیون سوم

  خدا قوت خانم نوشین عزیزم. مثل همیشه بسیار عالی بیان کردید. خداوند به قلمتان برکت بدهد. تشکر از وبلاگ نویسان عزیز