English Version
English

من چقدر از زندگی بهره می برم

من چقدر از زندگی بهره می برم

امروز از صبح کمی استرس داشتم قرار بر این بود که دیده‌بان لژیون سردار مسافر علیرضا زرکش  به شعبه ما در نمایندگی شهرری مشرف شوند و بنده مصاحبه‌ای با ایشان داشته باشم؛ وقتی‌که شرایط گفت‌وگو مهیا شد، آن‌قدر پرمحتوا، آموزنده و شمرده و با آرامش به سؤالات پاسخ می‌دادند که آرامش تمام وجودم را فراگرفت. لحظاتی که در کنار ایشان گذراندم بسیار پربار و مثمر ثمر بود و در همان دقایق کم آموزش‌های عمیقی دریافت کردم که خالی از لطف نیست شما همراهان بزرگوار هم از آن بهره‌مند شوید.

پیشنهاد شما برای عزیزانی که توان مالی دارند و بر سر دوراهی ورود به لژیون سردار هستند چیست؟

صحبت‌های آقای مهندس را وقتی گوش می‌کنیم و مکالمه‌هایی که با استادان خوددارند را می‌شنویم و آنچه را که آقای مهندس از آن مکالمه برای ما توضیح می‌دهند و روشن می‌کنند و همیشه حکایت می‌کنند و می‌گویند که آدم‌ها بر سر دوراهی هستند؛ یعنی یا باید به راست یا به چپ حرکت کنند، یا این کار را انجام بدهیم یا آن کار را انجام ندهیمکنگره اگر کاری را از ما می‌خواهد فهم آن را هم به ما می‌دهد، اگر من در کنگره هستم، اگر من در جایگاه سفر دومی هستم، شرایط کنگره را درک کرده‌ام و لذت خدمت در کنگره را چشیده‌ام و اگر احساس می‌کنم نیاز به این بودن دارم، یکجایی باید اعتماد کنم؛ اینکه من به چپ می‌خواهم بپیچم یا به راست می‌خواهم بپیچم این دو منظره قطعاً یکسان نیست. من باید یکجایی به کنگره اعتماد کنم و این حرکت را انجام دهم و فکر می‌کنم افرادی که خدمت مالی می‌کنند باایمانشان این کار را می‌کنند و قطعاً لطف خداوند شامل تک‌تک ما می‌شود و در این قضیه قدم می‌گذاریم و شروع به لذت خدمت کردن می‌کنیم، لذت بخشش، لذت گذشت، لذت همسان شدن با کائنات.

چه چیزی باعث می‌شود که یک خدمت‌گزار در هر جایگاهی دچار منیت نشود و مسئولیت خودش را به نحو احسن انجام بدهد؟

ما دیگر از دیده‌بان در کنگره جایگاهی بالاتر نداریم؛ البته ابتدا نگهبان کنگره شخص آقای مهندس و جانشین آقای استاد امین و بعد دیده‌بان‌ها هستند. من به‌عنوان یک دیده‌بان نگاه می‌کنم می‌بینم که قبل از من دیده‌بان‌ها بوده‌اند و خودم را جای دیده‌بانی می‌گذارم که امروز نیست و می‌بینم بعد از او دیده‌بان‌ها بوده‌اند. چیزی که من با خودم بارها تکرار می‌کنم این است که قوی‌تر از تو هم آدم‌هایی هستند، فهمیده‌تر از تو هم هستند نشانه‌اش این است که وقتی من مشارکت بچه‌ها را گوش می‌کنم می‌بینم چقدر زاویه دیدشان قوی و قشنگ‌تر از من است و چقدر قشنگ‌تر و صاف‌تر از من دارند خدمت می‌کنند؛ پس لزومی برای منیت، فخرفروشی، احساس اینکه چه اتفاقی برای من می‌افتد نیست. تنها اتفاقی که برای من خدمت‌گزار در کنگره می‌افتد این است که لطف خداوند شامل حال من شده است و من در جایگاه یک ‌دیده‌بان فکر نمی‌کنم شخصیتی باشم که در کنار جناب آقای مهندس بنشینم و با ایشان حشرونشر کنم، این فقط لطف خداوند هست که شامل حال من شده است.

چرا پرداخت پول و بخشیدن آن حال انسان را خوب و خوش می‌کند؟

چون جنس آن متفاوت است. استاد امین می‌گویند: پول معادل انرژی است؛ پس آن انرژی است، یعنی اصل جنس است. وقتی شما با اصل جنس بازی می‌کنید حالتان را بهتر می‌کند مخصوصاً اینکه شما اصل جنس را می‌بخشید. یک‌زمانی شما کفشی که سال‌ها پا کرده‌اید را می‌بخشید و یک‌زمانی است که شما یک ماشینی دارید و یک نفر را تا یک مسیری می‌رسانید، یک‌زمانی یک نفر را از خیابان رد می‌کنید و یک‌زمانی است که شما از آن عصاره می‌بخشید، از آن انرژی می‌بخشید، از آن چیزی که به‌سختی به دست آورده‌اید می‌بخشیدکسب انرژی و حفظ آن کار بسیار سختی است این را کنگره به ما یاد می‌دهد من فکر می‌کنم که اصلاً قدرت این کارها را ندارم اگر توان و قدرتی هست همه آن در سایه کنگره است. کنگره که می‌گویم یعنی آقای مهندس دژاکام.

تأسیس لژیون سردار در پیشبرد اهداف کنگره، من‌جمله در جهت آکادمی و جهانی‌شدن کنگره به چه شکلی است؟

بسیار آیتم مهم واصلی است. خود جناب آقای مهندس بی‌پرده راجع به این موضوع صحبت می‌کنند و می‌گویند این مثلث سه ضلع دارد یکی علم ماست، یکی نیروی انسانی و یکی پول ما است، اگر کسی این سه ضلع را داشته باشد می‌تواند قله‌های تاریک حیات را فتح کند. حالا عامل بسیار مؤثری دارد، آقای مهندس با تفکر اینکه بگویم ژرف، عمیق این‌ها گزافه نیست پس می‌گویم آقای مهندس با این تفکر عظیم این نگاه عظیم را به وجود آورده‌اند و این بازی بزرگ را شروع کردند، این بازی بزرگ نیاز به بازیکن دارد درست است که یک منیجر و یک مهندس دارد یک شخصی که چیدمان دارد و مهندسی می‌کند؛ ولی یک سری آدم‌ها باید در این بازی، بازی کنند و با به وجود آوردن این مثلث و جایگاه‌ها باعث شده است که این مثلث و این دایره و این اتفاقات به‌سرعت شعاع پیدا کند و کمک کند. بسیار پول مؤثر است و تأثیر زیادی می‌گذارد. مثل آب می‌ماند وقتی‌که جاری می‌شود اگر در جهت درست باشد آبادانی به وجود می‌آورد و مهم این است که کشاورز و هدایت‌کننده آن جریان، چه کسی باشد؟ که در این زمینه جناب آقای مهندس هستند.

عضویت در لژیون سردار تأثیری در بهبود سفر مسافر یا همسفر دارد یا نه؟

قطعاً تأثیر مثبتی خواهد داشت. شما به‌هیچ‌وجه نمی‌توانید خدمت کردن را در کنگره در جهت رسیدن به رهایی کتمان کنید. من فکر می‌کنم که یک سفر اولی هم وقتی به درک آن برسد می‌تواند با تأیید راهنما خدمت مالی کند. حالا فرقی ندارد چه مسافر و چه همسفر. یک‌جوری ما باید به کنگره وصل باشیم ما برای وصل شدن بهانه می‌خواهیم. این‌که شما خدمت مالی می‌کنید، اینکه از اعضاء لژیون سردار می‌شوید شما عضویت دارید وقتی‌که عضویت داشته باشید می‌توانید وارد لژیون شوید شما وقتی عضویت دارید جلوی در به شما اجازه ورود می‌دهند. اگر عضویت نداشته باشید شما تماشاگر هستید آن شخصی که بازی می‌کند قطعاً حال خوش و کیف بیشتری دارد تا شخصی که فقط تماشاچی است.

جمله یا بهتر است بگویم آیه خداوند سریع الحساب است را چگونه می‌توانید برای ما توصیف کنید؟

می‌گویند سرعت خداوند زیاد است و خودش هم گفته که من سریع الحساب هستممن به‌شخصه این چیزها را درک نمی‌کنم، من به‌عنوان دیده‌بان لژیون سردار در لژیون سردار یکسری مشاهدات عینی دارم؛ وقتی با بچه‌های لژیون سردار صحبت می‌کنیم می‌بینیم که چه اتفاقاتی در زندگی‌شان افتاده است؛ شاید به‌ظاهر کسی از دور نگاه کند و بگوید این گزافه است، این بزرگ‌نمایی است، این سیاه نمایی است؛ اصلاً این‌طور نیست؛ وقتی عیناً شما می‌بینید که کارِ نشد، شد می‌شود، درب بسته، باز می‌شود، وقتی‌که گرمای وجود خداوند را در خانواده احساس  می‌کنید، در مال خود احساس می‌کنید، در همسفرت احساس می‌کنید، در تمامی اطرافت آن را احساس می‌کنیداینکه قرار است یک‌چیزی شود که تو متضرر شوی؛ ولی این چیزی که قرار است بشود از کنار تو به‌آرامی رد می‌شود و هیچ آسیبی به تو نمی‌رساندچه چیزی می‌توانی اسم این را بگذاری؟ تا دیروز که من مواد مصرف می‌کردم این‌ها نبودند همه‌اش کُن تاک بود، برخورد و درگیری بود تا دیروز که من وارد لژیون سردار نشده بودم و تا زمانی که بخشش را تجربه نکرده بودم این‌طور نبود؛ ولی امروز انگار که چیزهای جدیدی دارید، یک بلیتی دارید که می‌توانید وارد یک ارتعاش جدیدی بشوید.

با توجه به دستور جلسه این ماه لژیون سردار که پس‌انداز است رابطه آن با دستور جلسه وادی پنجم در چیست؟ برای ما بیان بفرمایید:

در وادی پنجم می‌گوید تو در چهار وادی تفکر کردی و حالا تو برای هدفت در عالم خاک باید حرکت کنی و یکی از آیتم‌هایی که تو باید در عالم خاک خواسته‌ات را ببینی پس‌انداز است و این پس‌انداز دو لبه دارد یکی در صور پنهان و یکی در صور آشکار است، یکی بخشش مال و یکی گذشت مال استاین‌ها را کنگره به ما یاد می‌دهد. آقای مهندس وقتی‌که با اساتیدش صحبت می‌کند می‌گوید: کلید و قفل، وقتی‌که از پس‌انداز و بخشش صحبت می‌کند می‌گوید کلید و قفل، پس‌انداز شاه‌کلید است.

از نظر شما رسالت اعضاء لژیون سردار در رساندن پیام رهایی و درمان به دیگر افراد چگونه باید باشد؟

ما موظف به انجام هستیم پیکان تیر که از چله کمان پرتاب می‌شود یک نکته دارد، آن‌یک نوک دارد که دل تاریکی را می‌شکافت و جلو می‌رود و بقیه پشت آن‌یک نفر نظام گرفته‌اند یک‌زمانی من موظف به انجام هستم به هیچ‌چیز نباید فکر کنم، وقتی‌که فرمان می‌دهند فلان خدمت نیاز ما است؛ ما موظف به انجام هستیم. کسی دیگر رسالت آن را می‌دهد، کسی دیگر فریادش را می‌زند، کسی دیگر چراغ را روشن می‌کند و ای‌کاش که ما نفر هزارم یا یک میلیاردم آن پیکان باشیم، خوشا به حال آن‌کسی که طراح آن تیر است. ما رسالتی نداریم و رسالت ما آنجایی است که استاد به مهندس می‌گوید 15 سال دیگر آن‌ها می‌آیند و تو برو آنجا، آن‌هایی که می‌آیند کار بزرگی نکرده‌اند، مهندسی که 15 سال در صراط مستقیم حرکت می‌کند کار بزرگ را انجام داده استما رسالتی نداریم ما موظف به انجام فرمان خدا هستیم.

نقش یک عضو لژیون سردار در جهانی‌شدن کنگره چیست؟

ما به دنبال نقش نباید باشیم؛ همین‌که ما حالمان خوب است یعنی نقشمان را خوب بازی می‌کنیم، همان‌که لذت می‌بریم، پس نقشمان را درست انجام می‌دهیم، همین‌که احساس می‌کنیم این ساختار به این عظمت دارد حرکت می‌کند و تو هم عضوی از این ساختار هستی نقشت را درست انجام داده‌ای.

دانایی یک همسفر یا مسافر چه نقشی در مورد بخشش می‌تواند ایفا کند؟

بخشش کار بسیار سختی است با صحبت‌هایی که جناب آقای امین دژاکام و آقای مهندس دژاکام و اساتید آقای مهندس در کنگره سال‌ها است که انجام می‌دهند بخشش در کنگره نهادینه‌شده است همین‌که اعضاء کنگره می‌آیند و برای کمک راهنمایی امتحان می‌دهند و ولع دارند، بخشش هم همین‌طور است، جزو دانایی و ژن شخص می‌شود؛ چون بخشش در کنگره نهادینه‌شده است و همه ما یاد گرفته‌ایم و تمرین می‌کنیم و نفر جلویی ما به ما توصیه می‌کند و ما هم به پشت‌سری خودمان توصیه می‌کنیم و ما همه در پی هم روان شده‌ایم؛ ولی آن چیزی که امروز مهم است میزان بخشش است نه اینکه با چه مقدار بازی می‌کنیم؟ آیا ما با تمام توانمان می‌بخشیم؟ یا با کسری از توانمان می‌بخشیم؟ این بسیار مهم است ما باید این را بدانیم که ظرفیت همه ما در کسب دانایی، کسب ثروت، کسب جایگاه‌های مختلف متفاوت است، این نیست که کسی که توانایی‌اش کمتر است پس ضایع‌تر است، نه این‌طور نیست؛ ولی این‌طور است که هرکسی باید با تمام توانش بازی کند؛ اینکه میزان دانایی‌مان مشخص می‌کند هرچه که ما داناتر باشیم قطعاً در این قضیه توانمندتر هستیموسعت رزق و روزی آدم‌ها، وسعت لذت آن‌ها از زندگی به این‌طرف برمی‌گردد، به دست راست آن‌ها و به وسعت بخشش آن‌ها، به وسعت دل بزرگشان برمی‌گرددمن در لژیون سردار دیده‌ام افرادی که ضلع بخشش و گذشت شان در توان و قد خودشان فراخ است به همین میزان آن‌طرف برایشان اتفاق می‌افتدبحث بهره‌مندی است، تو چقدر از زندگی‌ات بهره می‌بری؟ آقای مهندس می‌فرمایند شخص خیلی پول‌دار است، خیلی دارا است؛ ولی چقدر می‌تواند از آن لذت ببرد؟ تو آن‌قدری می‌توانی از زندگی‌ات لذت ببری که توانایی بخشش داشته باشی.

ارتباطِ هدف کنگره که در جهت پیشگیری، مهار و درمان اعتیاد قدم برمی‌دارد با استحکام پایه‌های مالی و علمی در چیست؟

رابطه مستقیم دارد؛ خوشا به حال کسانی که کلید فرعی نیستند، خوشا به حال کسانی که گروه فرعی نیستند و در مسیر اصلی و کلید اصلی و گروه اصلی هستند. کسانی که می‌آیند و خدمت مالی می‌کنند در این دسته قرارگرفته‌اند. بازهم می‌گویم ما تعیین‌کننده نیستیم من ایمان به این قضیه دارم و بابت این ایمانم و به عینه دیدنِ این قضیه، این کار را می‌کنم و به این ساختار مطمئن هستم و در این گروه قرار می‌گیرم چون خود آقای مهندس گفته‌اند که خدمت مالی کردن و ضلع مالی یکی از اجزاء اصلی درحرکت کنگره است.

هدف از خلقت انسان آموزش و خدمت است (استاد سردار)، برداشت شما از این پیام چیست؟

آقای مهندس می‌فرمایند که آدم‌هایی که درست حرکت می‌کنند برداشت خوبی هم دارند و لذت می‌برند و آن برداشتشان هم حاکی از حق بودن این قضیه است و می‌گویند در ادامه این را می‌بخشند چیزی که کسب کرده‌اند و استفاده کرده‌اند در اختیار دیگران می‌گذارند.

نقش یک همسفر در تقویت پایه‌های مالی کنگره به چه شکلی می‌تواند باشد؟

مسافر و همسفر هیچ فرقی نمی‌کند، برای اینکه جنس‌ها متفاوت است. آقای مهندس یک‌فاصله‌ای گذاشته است؛ چون حس‌های آن‌ها متفاوت است، سطح انرژی‌هایشان متفاوت است و خوشا به حال افرادی که آقای مهندس در آن‌ها حریم ایجاد کرده است؛ یعنی یک قسمت عظیمی از کنگره را آقای مهندس حریم برایشان ایجاد کرده و برای ایشان احترام قائل شده است. همان‌قدر که یک مسافر در پیشبرد اهداف کنگره مؤثر است، به همان میزان هم همسفر مثمر ثمر استنفس است، نفسِ یک مؤنث با نفسِ یک مذکر هیچ تفاوتی ندارد و این همیاری و همکاری همان‌قدر که برای آن نفس در مسافر مهم است برای همان نفس در همسفر هم مهم است.

اگر ممکن است به جایگاه‌های خدمتی در لژیون سردار مثل دنور، پهلوان و سردار اشاره‌ای داشته باشید؟

ما در کنگره شال‌های مختلف بارنگ‌های مختلف داریم، جایگاه‌های مختلف داریم. لژیون سردار هم همین‌طور است لژیون سردار هم طیف‌های مختلفی دارد، جایگاه‌های مختلف برایش تعریف‌شده است. یک تعدادی می‌آیند عضو لژیون سردار می‌شوند با سالی 6 میلیون تومان، یکسری از آدم‌ها تمکن مالی بهتر و دانایی بهتری دارند می‌آیند با 50 میلیون تومان، جایگاه دنوری را کسب می‌کنند و بعضاً بعضی‌ها هستند که می‌آیند به بالای 500 میلیون تومان خدمت مالی می‌کنند و این هزینه را در اختیار کنگره می‌گذارندیک پهلوان می‌آید می‌گوید این مبلغ در اختیار کنگره و هرجایی که دوست دارید با هر شرایطی که دوست دارید خرج بشود نه برای شعبه مافقط می‌گوید به من ربطی ندارد به شما ربط دارد تنها ربطش به من این است که فقط این پول را به دست صاحبش برسانماین جایگاه‌ها مختلف هست و قطعاً این جایگاه‌ها هم‌تغییر می‌کند و همه ما تلاش می‌کنیم که بتوانیم خودمان را قوی کنیم که این جایگاه‌ها را تجربه کنیم جایگاه یک دنور، یک پهلوان و...

 

 

 

تهیه و تنظیم: کمک راهنمای تازه واردین همسفر مریم لژیون کمک راهنما همسفر زهره (لژیون هفتم)

عکس و ویراستاری: کمک راهنما همسفر فاطمه (لژیون چهارم)

همسفران نمایندگی شهرری

ویژه ها

دیدگاه شما

64 دیدگاه

 • محمود‌ میرداماد لژیون18

  سلام و عرض ادب چون کنگره مقدس هست انسانهای هستند که از فقر رنگ به رخسار ندارند اما با پس انداز که آموزش گرفتند وارد لژیون سردار شدن و اینها همش از آموزشهای ناب کنگره هست. خداوند مهندس رو حفظ کنه

 • مسافرعلی نمایندگی امین گلی اصفهان لژیون سوم

  سلام با تشکر فراوان از همسفران خانم مریم و خانم فاطمه بخاطرتهیه ی این مصاحبه وبا تشکر از دیدبان محترم آقای زرکش بخاطر زحمات بسیار زیادی که برای ما مسافران و همسفران متحمل می شوند به امید رهایی باتشکر

 • همسفر محمدحسين از نمايندگي اكادمي

  سلام و عرض ادب خدمت ديده بان محترم، جناب اقاي زركش. مطالب بسيار عالي و زيبايي بودند.

 • محمدرضا فریدون نیالژیون شانزدهم شعبه فردوسی

  سلام وعرض ادب مطالب بسیار عالی بود لذت بردم

 • مسافر مهدی لژیون۴شفا.مشهد

  سلام خداقوت.به امیدروزی که منم بتونم عضولژیون سرداربشم.

 • همسفر هما(نمایندگی خمین)

  سلام و عرض ادب . با خواندن این مصاحبه آنقدر حس خوب دریافت کردم که گویی این مصاحبه رو حضوری شنیدم. خوشا بحال آنانی که اینقدر زیبا آموزشهای کنکره رو دریافت کرده اند. ثشکر از خانم مریم و دیگر عزیزانی که این مصاحبه ی زیبا رو تهیه کردند.

 • همسفرفاطمه از گلپایگان

  سلام خدا قوت

 • حسن لژیون ده شعبه وحید

  سلام واقعا لذت بردم واقعا دیده بانی کنگره بی دلیل به ایشون تعلق نگرفته برازنده دانایی و آموزش ایشون است

 • مسافر مرتضی نمایندگی وحید

  عالی لذت بوردیم ...منون از اقای ذرکش و خدمتگذاران سایت

 • 💚علیرضا ز لژیون سوم شعبه کرمان💚

  سلام ودرود بر اقای زرکش وهمه خدمتگذاران💖

 • داریوش الف ل یکم شعبه عمان سامانی

  درود به همه اعضای سخاوتمند لژیون سردار. خداوند به زندگیتون برکت عنایت کنه. انشاالله

 • مهرداد مسافر

  سلام و خسته نباشید خدمت همه عزیزانی که زحمت این گفتگو را کشیدن،تشکر از جناب استاد زرکش که در این مصاحبه نکات آموزشی مهمی را یادآوری کردند

 • وحید مرادی

  با سلام و درود ممنون از همه اعضاء لژیون سردار. هم دوستانی که عضو اند هم دوستانی که میخواهند عضو شوند🙏

 • محمد لژیون دوم پرستار

  سلام عرض ادب واحترام،امیدوارم من هم بتوانم وارد لژیون سردار شوم چرا که جایگاهی است که خداوند لیاقتش را نصیب هرکسی نمی کند

 • سعید

  تشکر از عزیزان وبلاک که این آموزش را در اختیار ما گذاشته و باعث آموزش ماشدند

 • مسافر بهروز،لژیون یکم باباطاهر

  جاودان باد سایه کسانیکه شادی‌ها رادلیلند نه شریک،وغمها راشریکند نه دلیل

 • مسافر مسعودحاجیعلی

  هر پولی لیاقت هر جا خرج کردن رو نداره.چه جایی بهتر از کنگره که لایق و سهمی برای خود داشته باشیم.استاد و دیده بان گرامی جناب آقای زرکش از مصاحبه شما بسیار لذت بردم و آموزش گرفتم. امیدوارم خداوند بزودی زود این لیاقت سردار رو نصیبمان کند و لذت شیرین این اشریه گرانبها را به من هم بچشاند.آمین.مسافر مسعود لژیون دوم نمایندگی پرستار.

 • سلام اصغر زنجان لژیون سوم

  سلام دوستان خدا قوت خوشحالم که میتونم دست نوشته هایی رو بخونم که با دانایی بالا وعشق و ایمان کامل نوشته شده و خوشحالم که میتونم استفاده و کاربردیش کنم به لطف شما دوستانی که همه بدون چشم داشتی در کنگره خدمت خدمت میکنند

 • سعید بغدادی (ل ۲ - لویی پاستور)

  مثل همیشه از شنیدن و خواندن مشارکت ها و مصاحبه های دیده بان محترم استاد زرکش آموزش و انرژی گرفتم ... انشاالله همیشه و همیشه دل شون شاد و تن شون سلامت باشه ...

 • محمد خدابنده دهخدا قزوین

  عرض سلام و خدا قوت به کل اعضای لژیون سردار شعب ودیده بان محترم آقای زرکش

 • محمود شریفی

  سلام وعرض ادب خدا قوت خدمت اقای زرکش عزیز مطالب رو خوندم واقعآ انرژی خوب ولذت زیادی بردم امیدوارم بتونم خدمت گذار خوبی برای کنگره باشم محمود شریفی از لژیون سوم شعبه بابا طاهر همدان

 • مسافر حامد فلاح شعبه چالوس

  ممنونم که من را نیز از این آموزش بهره مند نمودید، گزارشی تمام و کمال ، بابت این نعمت عظیم شکر شکر شکر...

 • مسافر هوشنگ ل۱ باباطاهر همدان

  با عرض خسته نباشید و خدا قوت به جناب آقای زرکش دیدبان محترم لژیون سردار موفق و استوار باشید و ممنونم از سایت کنگره ۶۰

 • حمید گنجی 5

  سلام دوستان حمیدم ازباباطاهر همدان دست تمام دوستان درد نکنه خیلی انرژی گرفتم

 • علیرضا لژیون نهم دهخدا (ل سردار)

  خدا قوت خدمت همه عزیزان خدمتگزار.پایدار باشید

 • محمدطاهری لژیون پنج همدان

  سلام وخدا قوت خدمت استاد عزیز و اعضای کنگره و بنیان کنگره. بسیار عالی اموزنده بود

 • مسافر حامد میرداماد

  درود بر دیدبان محترم بسیار اموزنده 🌹🌹🌹🌹

 • همسفر سحر ل۲ دهخدا

  خداروشکررررررر هزاران شکرررررر خداقوت خدمت دیده با ن محترم استفاده کردم

 • شهلا لژیون ۱۴ از کرج کوثر

  با سلام وخدقوت خدمت جناب اقای زرکش مطالب عالی وارزنده بود وبسیار بهره مند وکاربردی واز خدواند میخوام کمک کنه همه این جایگاهها را خودم ومسافرم تجربه کنیم

 • مسافر میلاد رهجو اقا علیرضا لژیون چهاردهم

  سلام و خسته نباشی و خدا قوت به اقای زرکش و تمام کسانی که در کنگره خدمت میکنن

 • همسفرطیبه

  خداقوت.

 • علیرضا عبدالله پور

  سلام و درود بر آقای زرکش و خدا قوت به تمام خدمتگذاران

 • مسافر الله قلی (نیمایوشیج بهشهر)

  عرض سلام و ادب خدمت اعضای محترم کنگره شصت بسیار ممنونیم از خدمت گزاران راستین کنگره شصت بویژه اعضای دوست داشتنی لژیون سردار،زحمات بی وقفه شما دیده بان محترم و همکاران گرامتان قابل ستایش میباشد-تا باد چنین باد پیروز و سربلند باشید.

 • همسفر احمد مقدم .شعبه ستارخان

  با درود بردیده بان جناب زر کش و خداقوت بر شما در جایی خواندم که تمام نیروها در جهت خیر در حال حرکت هستند

 • علی مخلصی ل 2 زالپارس کمکراهنما ابولفضل ضیای

  سلام به خدمتگذاران سایت علی مومنی ومحمد قصاب مرزبان زالپارس

 • کمک راهنما همسفر منصوره لژیون ۵ شهرری

  عرض خداقوت خدمت دیده بان محترم آقای زرکش آموزش گرفتم ممنون عرض خداقوت خدمت عزیزان خدمتگزار در وبلاگ همسفران شهرری

 • مسافر عبداله شعبه نجف آباد

  خدا قوت به شما عزیزان.درود بر شما.ممنوت از عزیزان بزرگوار در سایت.خداوند آقای مهندس را برای ما حفظ کنه.تشکر از دیدبابان کنگره ۶۰🙇‍♂️🙇‍♂️🙇‍♂️

 • همسفر پروین لژیون چهارم خانم فاطمه

  عرض سلام و ادب خدمت دیده بان محترم جناب آقای زرکش چقدر مصاحبه آموزنده و مفید بود.ازپرسش وپاسخ ها کلی آموزش گرفتم.خدا قوت به تمامی عزیزان زحمتکشان وبزگوار خانواده ی کنگره شصت.موفق و استوار باشید.

 • دیبا لژیون بیست /شاداباد

  عااالی بود، ممنوون از جناب زرکش و گروه وبلاگ در شعبه شهرری🙏

 • حميدرضا ذكري لژيون ٧سلمان فارسي

  عرض سلام و خداقوت دارم خدمت ديده بان محترم چقدر لذت بردم باخواندن مطالب جنابعالي خداوند توفيق روز افزون به شماعنايت كند و عرض خداقوت دارم از قسمت سايت كه مارا از اين اموزشها بي بهره نميگذارند خدا قوت به همگي

 • اسماعیل لژیون یکم عمان سامانی شهرکرد

  سلام دوستان اسماعیلم یک مسافر، خدا قوت خدمت همه خدمتگزاران کنگره 60

 • داریوش الف ل یکم شعبه عمان سامانی

  مصاحبه بسیار آموزنده و مفید بود. با کمال تشکر از دیدبان محترم و همچنین قدر دانی میکنم از خدمتگزاران محترم سایت بخاطر اطلاع رسانی

 • مسافر احسان از شعبه شهرضا

  تشکر از دیده‌بان محترم آقای زرکش و تمام عزیزانی که برای نشر این مطالب تلاش می‌کنند

 • مصطفی امینی،امین گلی اصفهان

  سلام و خداقوت خدمت دیده بان محترم جناب آقای زرکش،اموزش گرفتم انشالله بتونم به درجه دنوری یاپهلوانی برسم

 • همسفر فریده

  سپاسگزارم و خدا قوت جناب زرکش ،در جهت اهداف کنگره ۶۰ پیروز و موفق باشید.خداقوت خانم مریم عزیز و خانم فاطمه عزیز

 • همسفرمهتاب ازلژیون پنجم

  خسته نباشید خدمت شما دیده بانی محترم استفاده بردیم وخداقوت خدمت همه شما خدمتگزاران کنگره60

 • مساقر مجتبی شعبه مبارکه

  سلام وخداقوت خدمت دیدبان محترم اقای زرکش بهترینهای خداوند رابرایتان ارزو میکنم وسپاس از بچه هاب سایت

 • مهدی رستمی/بوشهر

  خداقوت به دیدبان محترم آقای زرکش،برقرار باشید

 • همسفر زهره راهنمای تازه واردین امین گلی

  خداقوت به خانم مریم عالی بود از سخنان جناب زرکش آموزش گرفتم.

 • جواد سجادی

  درود بر دیده بان محترم آقای زرکش عزیز بسیار عالی و اموزنده

 • همسفر مهری ازشعبه پرستار

  سلام و خاقوت خدمت دیده بان محترم آقای زرکش ، بسیار عالی بود مصاحبه شما، خدا حفظتان کند. ممنون از مصاحبه خوبتان همسفر مریم عزیز

 • زهرا همسفر احسان زنجان

  خدا قوت دیده بان محترم لژیون سردار،بسیار اموختم از مطالب که بیان کردید بسیار سپاسگزارم، وتشکر از خدمتگزاران سایت متشکرم

 • صدیقه رهجوه خانم نسرین لژیون یک

  خدا قوت مطالب بسیار آموزنده بودلذت بخشش بسیار خوب واحساس خوبی به انسان میده🙏🏻🙏🏻🙏🏻

 • همسفر اسرین

  با سلام و عرض خدا قوت خدمت دیده‌بان محترم آقای زرکش. از آموزش‌های شما بسیار لذت بردم . همچنین خدا قوت به خدمتگزاران عزیز در سایت جهت تهیه این مصاحبه زیبا و انتقال آموزش‌ها.

 • محمد سپیدکار

  عرض خداقوت خدمت خدمنگزاران

 • همسفرلیلا ل ۱شعبه شهرضا

  خداقوت بسیارعالی وآموزنده و پرمغز بود،سپاس از خدمتگزاران سایت

 • همسفر لیلا رهجوی خانم زهره لژیون سوم

  بسیار مصاحبه ی پر محتوایی بود، خسته نباشید و خدا قوت

 • همسفر خندان، لویی پاستور

  جناب زرکش! همیشه در سخنانتان نکته‌ای هست که به من تلنگری وارد کند و‌ مرا متوجه خودم و رسالتم در قبال دیگران و کنگره کند. بابت آموزش امروز هم بسیار تا بسیار از شما سپاسگزارم.🙏🏻🙏🏻🙏🏻 کاش جلسات لژیون سردار پارک هنوز برقرار بود. خدا فوت عرض می کنم خدمت همسفران محترم شهرری و خدمتگزاران سایت🙏🏻🌹

 • همسفر فوزیه رهجوی خانم زینب لژیون دهم

  خدا قوت به جناب دیده بان محترم آقای زرکش بابت مطالب پربارشان و خسته نباشید به خانم مریم عزیز.

 • همسفر زهره لژیون 7شهر ری

  بسیا مصاحبه بسیار عالی و پر محتوایی بود، تشکر فراوان از جناب آقای زرکش و همچنین از کمک راهنمای تازه واردین همسفر مریم و کمک راهنما همسفر فاطمه بابت تمامی زحماتشان تشکر فراوان دارم انشالله برکت این خدمت در زندگی شان جاری و ساری باشد.

 • میثم لژیون نهم

  خدا به شما سلامتی بده و ما هم نعمت بخشش

 • همسفر مریم لژیون ۷شهرری

  بسیار عالی و پر محتوا بود تشکر فراوان از جناب آقای رزکش موفق وپیروز باشید.

 • مرزبان همسفر آزاده لژیون سوم

  خداقوت مصاحبه بسیار زیبایی بود و لذت بردم. ممنون از وقتی که گذاشتید،عالی بود.

 • کمک راهنما همسفر فاطمه لژیون چهارم

  مصاحبه بسیار زیبایی بود لذت بردم؛ خیلی زیبا مسئله بخشش را مطرح نمودید. خدا قوت خدمت خانم مریم بابت تهیه مصاحبه