تاریخ
چهار شنبه 15 ارديبهشت 1400

ما خیلی مواقع خواب هستیم، اما توهم بیداری داریم

موضوع : تولد رها یافتگان
خانم مریم استاد جلسه در کارگاه آموزشی نمایندگی یاس در مورد دستور جلسه گفتند: من که زمانی خود را بیهوده می‌پنداشتم، امروز می‌توانم کارهای زیادی انجام دهم. مثلاً می‌توانم باتدبیر و پس‌انداز، عضو لژیون سردار شوم و بخشش را بیاموزم. هیچ‌یک از ما انسان‌ها بیهوده خلق نشده‌ایم، ما با خالق خود پیمان بسته‌ایم که تلاش کنیم تا انسانی بیندیشیم، و کوله‌پشتی خود را از عمل سالم پرکنیم.
ما خیلی مواقع خواب هستیم، اما توهم بیداری داریم

جلسه چهاردهم از دوره پنجاهم کارگاه‌های آموزشی- خصوصی، خانم‌های مسافر، نمایندگی یاس اصفهان، با استادی مسافر مریم کمک راهنما، نگهبانی مسافر مهری و دبیری مسافر سیمین، با دستور جلسه «وادی دوم و تأثیر آن روی من» روز دوشنبه مورخ ۶ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰ رأس ساعت ۱۳:۰۰ آغاز به کار نمود.

https://up.c60.ir/repository/3098/WhatsApp%20Image%202021-04-28%20at%2017.42.48.jpeg

سخنان استاد:

سلام دوستان مریم هستم یک مسافر. دستور جلسه امروز وادی دوم است؛ «هیچ مخلوقی جهت بیهودگی قدم به حیات نمی‌نهد، هیچ‌کدام از ما به هیچ نیستیم، حتی اگر خود به هیچ فکر کنیم».

نخست باید بدانم این وادی در من چه تأثیری داشته است؟ درگذشته تصور می‌کردم که بیهوده خلق‌شده‌ام. آفریده‌شده‌ام که همیشه حالم بد باشد، عذاب بکشم و دیگران را عذاب بدهم.

زمانی که وارد کنگره شدم، غرور زیادی داشتم، و چون با مصرف قرص آمده بودم، نمی‌توانستم بپذیرم که یک مصرف‌کننده هستم، و خودم را مصرف‌کننده نمی‌دانستم. تا اینکه خانم فریبا به من گفتند: «هر یک از شما رسالتی دارید و بی‌هدف وارد کنگره نشده‌اید».

اوایل حضورم در کنگره، مادری را دیدم که در جشن رهایی فرزندش اشک شوق می‌ریخت و بر زمین کنگره سجده می‌کرد، و بابت این‌که به‌واسطه فرزند مصرف‌کننده‌اش در کنگره حضور دارد، از خداوند سپاسگزار بود! در آن زمان درک این موضوع برایم سخت بود، اما امروز می‌دانم آمدن به کنگره بی‌دلیل نیست، من به کنگره آمده‌ام تا روش صحیح زیستن را بیاموزم، و به دیگران نیز اجازه زندگی کردن بدهم.

در سی دی «خواب بودن» استاد امین می‌فرمایند؛ «ما خیلی مواقع خواب هستیم، اما توهم بیداری داریم، یا نادان هستیم، ولی توهم دانایی داریم». من هم به‌نوعی درگذشته خواب بودم.

در کنگره همه ما یکسان هستیم. آقای حکیمی جمله زیبایی می‌گویند؛ "اگر زمانی اندیشه‌ها عریان شوند، چه اتفاقی می‌افتد؟" باید به این فکر کنم که آیا اندیشه من سالم است؟ و اگر برملا شود، شرمنده نمی‌شوم؟

من که زمانی خود را بیهوده می‌پنداشتم، امروز می‌توانم کارهای زیادی انجام دهم. مثلاً می‌توانم باتدبیر و پس‌انداز، عضو لژیون سردار شوم و بخشش را بیاموزم. هیچ‌یک از ما انسان‌ها بیهوده خلق نشده‌ایم، ما با خالق خود پیمان بسته‌ایم که تلاش کنیم تا انسانی بیندیشیم، و کوله‌پشتی خود را از عمل سالم پرکنیم. زندگی مانند صفحه‌ای سفید است، اگر اشتباه نوشتم، می‌توانم آن را پاک‌کنم و از نو بنویسم.

وقتی آقای مهندس می‌فرمایند؛ «هیچ مخلوقی جهت بیهودگی آفریده نشده»، یعنی هر آنچه در زمین وجود دارد، بهر کاری خلق‌شده است. اگر مشکلی هست، قطعاً کلیدی برای حل آن وجود دارد. امیدوارم در این فرصتی که به ما داده‌شده، بتوانیم به‌خوبی در جهت سازندگی ایفای نقش کنیم.

سخنان استاد در مورد تولد هفت‌سالگی خانم فاطمه:

خانم فاطمه هفت سال پیش باحال نامساعد وارد کنگره شدند، اما امروز بسیار پرانرژی و منظم هستند. ایشان تلاش زیادی کردند تا جایگاه خود را تغییر بدهند. پس از قبولی در آزمون کمک راهنمایی، تشکیل لژیون دادند و رهجوهای موفق و خدمتگزاری را پرورش داده‌اند. درواقع خانم فاطمه وادی دوم را به‌خوبی درک و اجرا نموده‌اند.

این روز را خدمت جناب مهندس و خانواده محترمشان، همچنین خدمت خانم فاطمه عزیز و همسفرشان تبریک عرض می‌کنم. امیدوارم در تمام مراحل زندگی پیروز و سربلند باشند.

https://up.c60.ir/repository/3098/WhatsApp%20Image%202021-04-28%20at%2017.40.33.jpeg

خانم فاطمه، نام کمک راهنما: خانم مریم- آنتی ایکس مصرفی: تریاک- روش درمانDST- داروی درمان: OT- مدت سفر: ۱۲ ماه- مدت رهایی: ۷ سال- رشته ورزشی: دارت

سخنان خانم فاطمه:

سلام دوستان فاطمه هستم یک مسافر. امروز سرشار از حس و حال خوب و زیبا هستم، چراکه از ماه‌ها قبل چنین روزی را تصویرسازی می‌کردم.

اگر بخواهم از گذشته صحبت کنم، باید بگویم مواد مخدر بهانه‌ای بود تا من در مسیر کنگره قرار بگیرم و خودم را پیدا کنم. بعد از این‌همه سال، متوجه شده‌ام که زندگی توأم با سختی و آسانی است، و هستی بر اساس اضداد خلق‌شده. تا زمانی که هستی برقرار است، رنج و سختی، و راحتی و آسانی، با او همراه است. بنابراین جای گله و شکایتی نیست.

از جناب مهندس و خانواده محترمشان که عاشقانه برای ما زحمت می‌کشند، تشکر می‌کنم. همین‌طور از راهنمای عزیزم خانم مریم سپاسگزارم که همیشه مشوق من بودند، و با امید و انرژی مثبت خود به من عشق و اعتمادبه‌نفس بخشیدند، و باعث شدند که در کنگره بمانم و به حال خوش برسم. من هر چه دارم از وجود راهنمای خوبم و همسفر عزیزم خانم زهرا است، از ایشان بسیار سپاسگزارم که همیشه برایم همسفری خوب و فداکار بودند. از ایجنت دوره‌های قبل، همچنین از مرزبانان، رابط محترم اصفهان خانم معصومه عزیز، ایجنت خانم‌های مسافر خانم مونا و همه شما عزیزان صمیمانه سپاسگزارم.

 

سخنان مسافر زهرا:

این روز باشکوه را خدمت جناب آقای مهندس و همه اعضاء کنگره، همچنین خدمت خواهر عزیزم و راهنمای محترمشان خانم مریم تبریک و خداقوت عرض می‌نمایم. ما سلامتی خود را مدیون کنگره و جناب آقای مهندس هستیم، از خداوند برای ایشان طول عمر و سلامتی آرزومندم.

https://up.c60.ir/repository/3098/WhatsApp%20Image%202021-04-28%20at%2017.43.27.jpeg

آرزو:

آرزوی اول: در دل گفته شد.

آرزوی دوم: از خداوند بزرگ برآورده شدن آرزوی جناب مهندس و جهانی‌شدن کنگره ۶۰ را خواستارم.

 

گردآوری: کمک راهنما مسافر فاطمه- لژیون ۷- نمایندگی یاس

ویرایش و تایپ: مسافر مریم- لژیون۹- نمایندگی یاس

بازبینی: مسافر بیتا- آکادمی

ارسال: مسافر مهرانا

تعداد بازدید از این مطلب : 296
ادامه مطالب در آرشیو تولد رها یافتگان
دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
13 نظر  
 • عفت میخک مشهد
زمان ارسال
1400/02/18 8:10:48
عالی و پرباربودخداقوت
 • مسافرحسین لژیون ۱۶شهرکرد
زمان ارسال
1400/02/15 22:6:5
سلام.عالی بود.خداقووت
 • همسفر خندان
زمان ارسال
1400/02/15 13:43:5
سرکار خانم فاطمه عزیز! این روز بزرگ و‌ ارزشمند را خدمت شما و‌ کمک راهنمای محترم، سرکار خانم. مریم صمیمانه تبریک عرض می کنم. امیدوارم رهایی هایتان بدون تاریخ باسد و‌ همیشه سرشار از حال خوب باشید🙏🏻🌹
 • مسافر محمود نمایندگی رودهن
زمان ارسال
1400/02/15 7:51:19
سلام خداقوت به تمامی اعضاء، بخصوص خدمتگزاران وبلاگ.
 • مریم
زمان ارسال
1400/02/13 14:53:45
سلام و‌خداقوت امیدوارم من هم بتونم عضو لژیون‌های مالی کنگره بشم یکی از آرزوهامه .امیدوارم خدا این لیاقت رو بهم بده .چون دیگران کاشتند ما خوردیم پس ماهم باید بکاریم تا دیگران بخورند واین مکان مقدس پابرجا بمونه وهیچ کجای کسورمون مصرف کننده نداشته باشبم
 • مهسا
زمان ارسال
1400/02/12 19:23:49
عرض تبریک و خداقوت
 • مسافر پریسا شعبه یاس
زمان ارسال
1400/02/11 18:17:1
خانم فاطمه عزیزم تولد هفت سال رهایی از بندهای زمینی را صمیمانه تبریک میگم انشالا همیشه سلامت و شاد زندگی کنی..خیلی دوستت دارم
 • محدثه همسفر (لژیون شانزده، آکادمی )
زمان ارسال
1400/02/11 12:13:54
با عرض تبریک و خداقوت خدمت عزیزان
 • مسافرسپیده شعبه میخک مشهد
زمان ارسال
1400/02/10 10:55:31
سلام وخداقوت خدمت همه عزیزان وتبریک میگم به خانم فاطمه ازاد زن عزیزمان انشالله این حال خوب ورهایی شما پایدار ❤
 • مسافرآزاده،راهنمای تازه واردین، شعبه یاس اصفهان
زمان ارسال
1400/02/10 2:33:56
چه روزقشنگ وباشکوه ولذت بخشی بودباتشکرفراوان ازایجنت محترم شعبه سرکارخانم مریم واستادی وصحبتهای شیواوبسیارزیبایشان دراین جایگاه وتبریک مجددخدمت کمک راهنمای عزیزسرکارخانم فاطمه بابت تولدهفت سالگی وهمسفران عزیزشان راهتان هموارشادباشید🌹💚🙏
 • اسیه کمک راهنما
زمان ارسال
1400/02/09 16:58:58
تبریک خدمت اقای مهندس و خانم مونا وخانم معصومه و خانم مریم عزیز و خدمت خانم فاطمه عزیز تبریک میگم و بهترین ها از خداوند منان خواستارم .شکر شکر شکر بابت این رهایی 🌷🌷🌾
 • فاطمه لژیون پنجم شعبه یاس
زمان ارسال
1400/02/09 16:4:27
🌷🌷🌷🌷
 • فاطمه لژیون پنجم شعبه یاس
زمان ارسال
1400/02/09 16:3:12
خداقوت خدمت خانم مریم عزیز،وتبریک به خانم فاطمه عزیزم،الگوی بی نقص
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب