تاریخ
سه شنبه 26 اسفند 1399

کسی که جهان‌بینی ندارد حقه‌های نفسش مانند باروت است

موضوع : یادداشت
کمک راهنمای محترم همسفر پروانه در مورد دستور جلسه «چگونه از تعطیلات استفاده کنیم» نوشت: از تعطیلات بهره‌جوییم و مانند کسانی نباشیم که بدون تفکر می‌خواهند مسیر کوتاه را انتخاب کنند تا زودتر به مقصد برسند که غذای نیم پخته یا خام قابل‌خوردن نیست.
کسی که جهان‌بینی ندارد حقه‌های نفسش مانند باروت است

در ادامه در مورد دستور جلسه «چگونه از تعطیلات استفاده کنیم» را به قلم شیوای کمک راهنمای محترم همسفر از نمایندگی ارتش را باهم می‌خوانیم:

بهار فصل بیدار شدن طبیعت برجهان بشریت مبارک باد.

طبق وادی اول باید تفکر کنیم که از چه راه‌هایی می‌توانیم در جهت درمان اعتیاد از این تعطیلات بهره‌جوییم و مانند کسانی نباشیم که بدون تفکرمی خواهند مسیر کوتاه را انتخاب کنند تا زودتر به مقصد برسند که غذای نیم پخته یا خام قابل‌خوردن نیست. طبق تجربیاتی که به‌عمل‌آمده کسانی که در سفر اول هستند باید از نظم و برنامه‌ریزی دقیقی در این تعطیلات برخوردار باشند تا حکمی باشد برای به اجرا درآوردن آموزش‌هایی که در کنگره 60 گرفته‌اند.

 

 

مسئله مهم مصرف داروست که باید سر ساعت مصرف شود، باید اهمیت زیادی داده شود که در ساعت و زمان معین مصرف شود. نکته مهم دیگر خواب شبانه است که اگر تنظیم باشد، وعده مصرفی صبح مسافران سروقت مصرف می‌شود، در دیدوبازدیدها شب‌ها تا دیروقت نباید بیدار بمانند و به فکر بازسازی جسم و گرفتن انرژی‌هایی که در طول شب و روزدریافت می‌کند باشد تا انرژی و آرامش کافی برای در کنار خانواده بودن را داشته باشد، از آموزش‌های صحیح کنگره در این ایام فاصله نگیرد و از سی‌دی‌هایی که راهنما سفارش کرده و در هفته جناب مهندس اعلام می‌نمایند استفاده کند، این برای سفر اولی‌ها بسیار مهم است تا از حقه‌های نفس و وسوسه‌هایی که شاید در سفر اول، چون در ابتدای آموزش هستند در امان باشند. برای کسی که جهان‌بینی دارد این حقه‌ها مانند آب است و برای کسی که جهان‌بینی ندارد حقه‌های نفس مانند باروت است.

مسئله بعدی ورزش است که در درمان اعتیاد نقش ضروری دارد، در این ایام باید این‌طور نباشد که به‌طورکلی ورزش را کنار بگذارد.

اساسی‌ترین تصویری که از کتاب عبور از منطقه60 درجه زیر صفر در وضعیت مسافرهای سفر اول در این ایام روشن می‌کند تصویر شماره یک کتاب است که در چنین شرایطی با چه سرعتی و چگونه حرکت کنند.

مسافرت‌های بی‌جهت موجب سقوط سنگ از کوه‌ها و ریزش بهمن بر سر گذرگاه‌ها می‌شود. عبور از گذرگاه نوروز امسال سخت است. پس باید آنچه از من خواسته‌شده را درست انجام دهم و دانسته‌ها را به عمل تبدیل کنم.

نوبهار است درآن کوش که خوش‌دل باشی.

 

 

تایپ: همسفر مژگان (رابط خبری لژیون هفتم)

ویرایش و ارسال: همسفرشبنم (لژیون یکم)

همسفران نمایندگی ارتش

تعداد بازدید از این مطلب : 224
ادامه مطالب در آرشیو یادداشت
دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
6 نظر  
  • همسفر شکوفه، کاشمر
زمان ارسال
1400/01/17 14:53:12
خداقوت به شما، پایدار باشید
  • همسفر زهره
زمان ارسال
1399/12/25 14:34:3
بسیار زیبا بود راهنمای عزیزم🙏😘
  • مژگان
زمان ارسال
1399/12/25 11:48:16
سلام به خانم پروانه گل ودوست داشتی از نوشته زیباتون استفاده کردم امیدوارم سال خوبی در انتظار شما ومسافر گرامیتون وهمه مسافرها وهمسفرها باشد سپاسگزارم
  • همسفر پروانه
زمان ارسال
1399/12/25 11:0:25
خدا قوت به خانم حمیده عزیز و خانم شبنم عزیز و خانم مژگان عزیز بسیار سپاسگزارم
  • اعظم لژیون 5
زمان ارسال
1399/12/24 19:10:3
خداقوت به خانم پوانه و خانم شبنم..
  • همسفر حمیده
زمان ارسال
1399/12/24 13:30:23
سلام و خدا قوت به همه عزیزان ،خانم پروانه عزیز بسیار شیوا و زیبا دستور جلسه را بیان کردید متشکرم از شما ،و برای همه عزیزان تعطیلات خوب و خوشی را آرزو میکنم🌹🌹🌹
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب