تاریخ
يکشنبه 10 اسفند 1399

می شود از تل خاکستر، یک قصر ساخت

موضوع : کارگاه های آموزشی کنگره 60
ایجنت همسفران شعبه ایمان همسفر شبنم در جمع همسفران و مسافران کنگره 60 گفتند: من در کنگره به عنوان همسفر آموختم که باید آرام باشم و جای تحمل کردن مشکلات، صبر را پیشه راه خودم کنم ، یاد گرفتم با مسافرم در طی سفر زیبایی های سفر را ببینم. قطعا هر مسافرتی سختی و مشکلات خواهد داشت اما اگر با دانش و آگاهی وارد این سفر شوم و بدانم چیزهایی که یاد گرفتم کجا به کار ببندم قطعا هم سفر را برای خودم دلنشین خواهم کرد هم برای مسافرم.
می شود از تل خاکستر، یک قصر ساخت

جلسه دوم از  دور بیست و چهارم سری کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60، نمایندگی ایمان با استادی ایجنت همسفران خانم شبنم ، نگهبانی  همسفر سمن و  دبیری همسفر منصوره با دستور جلسه «هفته همسفر» روز شنبه 9 آذرماه 1399 ، ساعت 16 آغاز برگزار شد.

در ابتدا این هفته را خدمت خانم آنی به‌عنوان اولین همسفر کنگره که باعث شد کلمه همسفر در کنگره نقش ببندد هویت پیدا کند و ادامه‌دار شود تبریک می‌گویم. خیلی خوشحالم که امروز در خدمت شما عزیزان هستم از نگهبان و دبیرشان سپاسگزارم که به من اجازه خدمتگزاری دادند.

در مورد کلمه همسفر که از دو تا کلمه چند حرفی کنار هم تشکیل‌شده، بن و مایه این کلمه سفر است. ما نمی‌توانیم کسی را پیدا کنیم که سفر رفتن و سفر کردن را دوست نداشته باشد. اما این‌که سفر به چه شکل باشد با چه آدم‌هایی باشد که به آدم خوش بگذرد خیلی اهمیت پیدا می‌کند. که این سفر از کجا می‌خواهد شروع و به کجا ختم شود.

 

این‌که مسیر سفر به چه شکل سپری شود همان اندازه اهمیت دارد که مقصد سفر اهمیت دارد. مسافرت رفتن با یک آدم خوش‌سفر به‌مراتب سفر را دل‌نشین‌تر می‌کند تا این‌که آدم بخواهد تنها سفر کند یا این‌که با آدمی به مسافرت برود که هر دقیقه غرغر کند که چرا نمی‌رسیم، چرا ترافیک است، چرا ماشینت این‌طوری است،چرا جاده این‌قدر پیچ‌وخم دارد؟

قطعاً این سفر به هیچ‌کس خوش نمی‌گذرد. خدا را شکر آموزش‌های کنگره، همسفرانی را برای مسافرین ساخت که پای خوبی برای سفر با  مسافرین باشند با آموزش‌های خوبی که در جهان‌بینی به ما یاد داده شد من همسفر آموختم که باید آرام باشم، آموختم که به‌جای تحمل کردن مشکلات، صبر را پیشه راه خودم کنم و یاد گرفتم با مسافرم در طی سفر زیبایی‌های سفر را ببینم. قطعاً هر مسافرتی سختی و مشکلات خواهد داشت اما اگر بادانش و آگاهی وارد این سفر شوم و بدانم چیزهایی که یاد گرفتم کجا به کار ببندم و به چه شکلی و به چه نحوی، قطعاً هم سفر را برای خودم دل‌نشین خواهم کرد هم برای مسافرم.

طرف صحبتم الآن با همسفرهای عزیز است، روزی بود همه ما ناامید بودیم روزی که شاید دنبال راه نجاتی می‌گشتیم برای فرار و نه برای ساختن. اما با پیدا کردن کنگره این را یاد گرفتیم و با الگوهایی که در کنگره دیدیم فهمیدیم که شدنی است، فهمیدیم که می‌شود از یک تل خاکستر یک قصر ساخت و در آن زندگی کرد و این به ما امید داد باعث شد جلو برویم و ببینیم که خودمان چقدر تخریب داریم قطعاً همسفرانی که کنار مسافر قرار می‌گیرند شاید بیشتر از مسافران نه ولی کمتر هم از آن‌ها تخریب ندیدند. من همیشه در لژیون به همسفرها می‌گفتم زمانی که کنار مصرف‌کننده قرار می‌گیرید شبیه آدمی  است که با او رفتید مهمانی و بعد از مهمانی سوار ماشین می‌شوید که به خانه بیایید ایشان در حال طبیعی خودشان نیستند رانندگی می‌کنند و چند بار نزدیک بود که به عابر بزنند،به گارد ریل می‌زنند و شما با اضطراب و تشویش به خانه می‌رسید همسرتان راحت می‌خوابد صبح هم که از خواب بیدار می‌شود اصلاً یادش نیست ،که چطوری از محل مهمانی به خانه رسیده اما شما تا صبح خوابتان نمی‌برد به خاطر اضطراب و ترسی که داشتید و صبح با صورت پف‌آلود و خسته از خواب بیدار می‌شوید، واقعاً ما همسفران به این شکل هستیم. شاید طول سفر بیشتر از شما تخریب نداشته باشیم ولی قطعاً آن ناامیدی‌ها ، ترس‌ها، وحشت‌ها و از دست دادن‌ها همیشه با یک همسفری که وارد کنگره می‌شود هست، اما خدا را شکر وقتی در مرحله آموزش قرار می‌گیرد می‌فهمد که تاریکی‌ها را می‌تواند جایگزین روشنایی‌ها کند،ناامیدی‌ها جایگزین امید شود،صبر به‌جای تحمل و همه این‌ها قطعاً طول سفر را قشنگ می‌کند و همان‌طور که عرض کردم خدمتتان به‌عنوان همسفر خوش‌اخلاق، صبور، هم از جاده می‌تواند لذت ببرد و هم از کل مسیر می‌تواند لذت ببرد و هم می‌تواند برای به مقصد رسیدن برنامه‌ریزی کند و تصویرسازی که هم برای خودش می‌کند هم برای مسافرش طول مسیر را لذتش را چند برابر کند.

بخش بعدی صحبتم با مسافران گرامی است، عزیزانی که همسفرانشان در کنگره حضور دارند قطعاً کارشان خیلی راحت‌تر است و قطعاً وقتی زیبایی‌ها را باهم ببینند برایشان باارزش‌تر می‌شود.

اما عزیزانی که به هر دلیل تا الآن صلاح ندانستند که همسفرانشان ، همسرشان، مادرشان و یا خواهرشان در بین همسفران قرار بگیرند بنا به صلاحدید خودشان شاید یک عده از صحبت‌های من کمی تفکراتشان عوض شود. همسفر داشتن و همراه داشتن می‌تواند بخشی از بار مسئولیت را از دوش شما بردارد و به شما قوت قلب بدهد، قطعاً می‌تواند به شما صبوری و امیدواری بیشتری بدهد که در طول سفر بیشتر به آموزش‌ها پی ببریم. کنگره به ما همسفرها و مسافران زبان مشترک را که یاد داد باعث شد چیزی را که سال‌ها طی فرایند سیاهی‌ها و تاریکی‌های اعتیاد روی روح و جان و جسم ما نشسته بود آن ذرات را بردارد خواهش می‌کنم این شانس را از خودتان و همسفرانتان نگیرید و از آن‌ها بخواهید که در کنگره حضورداشته باشند، اول به خاطر ساختن خودشان و دوم به خاطر این‌که این آرامش را و زیبایی‌ها را به زندگی‌تان برگردانند و ثابت‌قدم‌تر می‌توانید این قدم‌ها را بردارید و از این سفره پر از نعمتی که آقای مهندس و خانواده‌شان در کنگره پهن کردند محرومشان نکنید.

 من همیشه می‌گویم همسران و مادران که کنار شما هستند امید دارند و به هر ریسمانی چنگ می‌زنند برای سلامتی شما و عشق و محبتی که در روح و جانشان هست حاضرند آن را خرج کنند. خواهش می‌کنم آموزش‌هایی که در اینجا  وجود دارد از آن‌ها دریغ نکنید شما از آن‌ها خواهش کنید حالا اگر با کلام است،با نگاه،با نوشتن،با یک شاخه گل و انشا الله از آن‌ها بخواهید که همراهتان باشند، شما از آن‌ها خواهش کنید حالا اگر با کلام است،با نگاه،با نوشتن،با یک شاخه گل تقدیمشان کنید و ان‌شاءالله از آن‌ها بخواهید که همراهتان باشند ، بازخورد این عمل به خودتان برمی‌گردد.

در ادامه، مسافران حاضر در جلسه به رسم کنگره، از همسفران خویش تقدیر نمودند:

عکاس: همسفر افسانه لژیون یکم، همسفر زینب لژیون دوم

تایپ : همسفر سوسن لژیون یکم

ارسال: همسفر زینب لژیون دوم

همسفران نمایندگی ایمان

دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
19 نظر  
 • الهه همسفر اکبر
زمان ارسال
1399/12/13 7:27:2
خداقوت به تمام عزیزان که تدارک این جشن باشکوه رو در این شرایط دیدند علی الخصوص خانم شبنم عزیز که پا به پای تمام خدمتگزاران در تلاش بودند . خیر خدمتهاتون روشنی بخش مسیر زندگیتون
 • همسفرزهره لژیون ششم شمس
زمان ارسال
1399/12/11 22:4:21
عرض تبریک و خداقوت خدمت همسفران.
 • فاطمه لژیون هفتم
زمان ارسال
1399/12/11 20:37:34
تشکر از همه دوستان عزیز که زحمت کشیدند.
 • افسانه همسفر لژیون چهارم
زمان ارسال
1399/12/11 15:5:40
خانم شبنم عزیز از جلسه پر بارتون ممنونم روز خجسته همسفر را به خانم انی بزرگ جنابعالی و همسفران تبریک می گویم
 • اذرعابدی
زمان ارسال
1399/12/11 12:29:34
جشن همسفر بر همسفران ِ پاک نیّت مبارک انان ک بال پروازند نه بارِ پرواز ....
 • همسفر نسرین
زمان ارسال
1399/12/11 8:57:45
تبریک میگم این هفته همسفر رو به تمام همسفران عزیز و خدا قوت به همه دوستان
 • همسفر زینب
زمان ارسال
1399/12/10 22:4:39
از همه عزیزانی که در هر چه بهتر شدن این جشن زحمت کشیدند سپاسگزارم و به همسفران کنگره خصوصا سرکار خانم آنی تبریک میگویم.
 • مرضیه همسفر حمید رضا
زمان ارسال
1399/12/10 21:37:30
خدا قوت عالی بود هفته همسفر را به خانم آنی بزرگ و همه همسفران عزیز تبریک میگم
 • نازیلا
زمان ارسال
1399/12/10 19:27:21
خدا قوت به همه عزیزان سپاس
 • عاطفه همسفرمجید
زمان ارسال
1399/12/10 18:20:19
خداقوت وخسته نباشید خدمت تمام عزیزان هفته همسفر را به همه همسفران کنگره۶۰ تبریک میگم.
 • هانیه شعبه ایمان
زمان ارسال
1399/12/10 14:57:46
هفته همسفر بر تمامی شیرزنان کنگره که برای حفظ بنیان خانواده و نشان دادن عشقشان به مسافرشان تا پای جان ایستادگی کردند مبارک.خانم شبنم عزیزم ممنون از آمورشهاتون.صدای گرمتون رو از پشت این نوشته ها شنیدم و آروم شدم😘😘🌸🌸
 • همسفراحسان
زمان ارسال
1399/12/10 12:0:30
خداقوت همسفران عزیز این روز پرشگون بر شما و خانواده کنگره ۶۰مبارک باد انشالاسربلندوموفق در جایگاههای بالاتر باشید سپاس
 • همسفر سپیده
زمان ارسال
1399/12/10 11:49:17
با سلام، هفته همسفر به اولین و بهترین همسفر کنگره 60 سرکار خانم آنی بزرگ و فرزندان نازنینشان و همه همسفران عزیز مبارک ... خانم شبنم عزیز برای برگزاری و اداره جلسه پرانرژی و پربار، از شما، خانم سمن عزیز، خانم منصوره عزیز و مرزبانان عزیز بی نهایت سپاسگزارم. بسیار تا بسیار ممنونم از همراهی تمام دوستان برای برگزاری یک جشن بسیار زیبا در شعبه ایمان ... با احترام ، همسفر سپیده
 • سمیه دردائیل
زمان ارسال
1399/12/10 11:20:37
هفته همسفر پرشگون و خجسته باد بر تمام همسفران کنگره ۶۰ در زمین و آشمان
 • مریم همسفر لژیون۴
زمان ارسال
1399/12/10 10:59:9
خیلی زیبا بود. تحت تأثیر قرار گرفتم. خدا را شکر برای وجود شما عزیزان. خدا را شکر برای وجود جناب مهندس و کنگره که باعث نجات این انسانهای در راه مانده شدند. خدا قوت مهربانان.
 • همسفر نسیم
زمان ارسال
1399/12/10 10:18:10
ممنون از همه عزیزان خدمتگزار و خدا قوت
 • شادی
زمان ارسال
1399/12/10 9:49:13
سلام و خداقوت به همه عزیزان تبریک میگم این هفته را ❤
 • همسفر افشار
زمان ارسال
1399/12/10 9:18:57
خدا قوت به همه ی عزیزان ،هفته همسفر به همه ی همسفران عزیزتب یک میگم ،درپناه خدا🙏🙏
 • شبنم
زمان ارسال
1399/12/10 9:12:28
سپاس از همه ی عزیزانی که در برگزاری جشن ما رو یاری کردند
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب