تاریخ
چهار شنبه 23 مهر 1399

مرزبانان ستون شعبه هستند

موضوع : دستور جلسات هفتگي
دیده بان محترم آقای رضا ترابخانی در نمایندگی پرستار: شكرگزاری از خالق ، خدمت به مخلوق است خداوند بی نهایت مخلوقاتش را دوست دارد و ما اگر بخواهیم از خداوند شكرگزاری كنیم باید به مخلوقاتی كه ایجاد كرده به هر شكلی كه در توانایی مان هست قدردانی كنیم.
مرزبانان ستون شعبه هستند

چهاردهمین جلسه از دوره‌ی‌ چهل و ششم کارگاه های آموزشی عمومی کنگره60 نمایندگی پرستار به استادی مسافر امین،نگهبانی مسافر‌ رضا و دبیری مسافر مهدی با دستور جلسه هفته ایجنت و مرزبان و جشن ایجنت و مرزبان روز دوشنبه 21 مهرماه 1399 آغاز به کارکرد.

 
سخنان استاد:

خیلی خوشحالم که مجدداً در خدمت شما دوستان هستم، چند مدت بود که قسمت نمی‌شد در این جایگاه بنشینم اما در این چند هفته اخیر به مناسب تولد و جشن چندمین بار هست که در خدمت شما هستم، به‌هرحال من خیلی خوشحالم و امیدوارم برای شما خسته‌کننده نباشد.

دستور جلسه این هفته، هفته ایجنت و مرزبان است. ما در کنگره چند جشن اصلی داریم که جشن‌های گل‌ریزان، ایجنت و مرزبان، جشن راهنما، جشن دیده‌بان و جشن همسفر این چند جشن هستند و چند جشن فرعی داریم، جشن سایت یا همان هفته سایت، هفته اوتی و هفته نشریات.

معماری کنگره واقعاً خیلی ساختار شگفت‌انگیزی است، مجموعه‌ای از انسان‌های مصرف‌کننده و به‌هم‌ریخته ای که به درمان رسیده‌اند و حالا در جایگاهای مختلف این ساختار را به پیش می‌برند، انسان‌هایی که هم روح و روان و جسم خودشان به‌هم‌ریخته بود و هم در اطرافیان و اطرافشان تخریب ایجاد می‌کردند، کسانی که قبل از آمدن به کنگره و در اواخر دوران مصرفشان شاید حتی توان راه رفتن و ارتباط برقرار کردن با اطرافیان را دیگر نداشتند؛ حالا این افراد بعد از اینکه مسیر درمانشان را سپری کردند در ساختار کنگره قرار می‌گیرند و خدمت می‌کنند. ساختاری که واقعاً مانند ساختارهای طبیعی است، به این معنی که همان‌طور که جناب مهندس می‌گویند کنگره مثل دانه‌ای است که در زمین کاشته شده و رشد کرده و به همین خاطر همان‌طور که شنیده‌اید جناب مهندس می‌گویند من بنیان گزار نیستم بلکه بنیان کنگره هستم. کنگره مثل ساختارهای طبیعی و مثل درختی که کاشته شده و رشد کرده، این‌گونه ساخته‌شده و رشد کرده است. خیلی از قسمتهای معماریِ این ساختمانِ شکفت انگیز الهی در بدو شروعش به این شکل نبوده است، مانند دانه‌ای است که وقتی سر از خاک بیرون می‌آورد به یک شکل است، وقتی ساقه می‌دهد به یک شکل است و وقتی تنه و شاخه و برگ درمی‌آورد به شکلی دیگر؛ کنگره هم به همین شکل بوده است؛ لژیون، سیستم راهنمایی، سیستم مرزبانی و ایجنتی و دیگر قسمتها و جایگاهها آرام‌آرام به ‌تبع رشد کنگره متولدشده‌اند و این پایان نیست و این تکامل‌ها همچنان ادامه‌دار هستند.

بخش مهم دستور جلسه این هفته به این خاطر است که من یادم بیاید کجا هستم و با قسمتهای مختلف این ساختار و با وظایف و جایگاه افراد بیشتر آشنا بشوم، مخصوصاً برای تازه‌واردها که آشنایی چندانی ندارند و بخش دیگر این دستور جلسه سپاسگزاری است، یکی از بزرگ‌ترهای کنگره آقای خدامی همیشه می‌فرمایند که بزرگترین نشانه حال خوب سپاسگزاری است. یک بیتی از حافظ هست که می‌گوید: 

دلا معاش چنان کن که گر بلغزد پای      فرشته‌ات به دودست دعا نگه‌دارت

یعنی طوری زندگی کن که اگر بلایی خواست سرت بیاید یک نیرویی تو را حفظ کند. شاید یکی از مهم‌ترین کمندهایی که حفاظت می کند از من ، از ما، در مقابل بلاهایی که قرار است سرمان بیاید؛ چه بلاهای بیرونی و طبیعی و چه بلاهای درونی و افکار و حسهای منفی، یکی از مهمترین کمندها و شاید بشود گفت مهمترین کمندی که من را حفظ می کند سپاسگزاری است. یکی از حس‌های منفی در انسان‌های مصرف‌کننده دائماً غر زدن است، دائماً گلایه کردن است، ندیدن است، حس نکردن و از همه چیز شکایت داشتن است، متوجه پیرامون نبودن است، متوجه خدمت و سرویسی که دیگران و طبیعت به انسان ارائه می‌دهند نبودن است، اینکه اطرافیان مانند پدر، مادر، همسر، خانواده، معلم و ... دارند به انسان خدمت می‌کنند و کمک می‌رسانند اما فرد مصرف‌کننده‌ای که در تاریکی است و متوجه این‌ها نیست. یکی از شرطها و درس‌ها برای این‌که درمان اتفاق بیفتد و فرد دیگر مصرف‌کننده نباشد موضوع سپاسگزاری است. 

مصرف‌کننده نبودن حقیقتاً فقط قطع مواد مخدر نیست، ممکن است مصرف مواد مخدر قطع شود اما هنوز من مصرف‌کننده باشم، به این معنی که تولیدی برای اطرافم نداشته باشم، بازپرداختی برای خدمت و کمک اطرافیانم، خانواده‌ام، جامعه‌ام و طبیعت و هستی نداشته باشم. یکی از درس‌های خیلی مهمی که باید یاد گرفت و باید اجرایی شود سپاسگزاری است که در قسمت‌های مختلف کنگره، در آموزش‌ها و در مناسب‌ها مرتباً این دیدن و حس کردن، آموزش داده می‌شود، گاهی اوقات با ترغیب و تشویق و جشن، گاهی به ظاهر زور و اجبار، گاهی اوقات با مراسمهای تولد و سپاسگزاری در جشن تولدها و... همه این‌ها درس‌های یادگیری و اجرای سپاسگزاری هستند.

در مورد جایگاه مرزبانی و ایجنت من زیاد صحبت نمی‌کنم، خب حتماً در این هفته به سایت کنگره بارها مراجعه کرده‌اید و آنجا راجع به این موضوع مفصل صحبت شده است. مرزبان‌ها نیروی اجرایی شعبه هستند و بارِ تمام حرکت کنگره بر دوش مرزبان‌هاست. امروز خودم داشتم به این فکر می‌کردم که من در جایگاه ایجنتی و راهنمایی مرزبان‌ها، گاهی بنا به شرایط غرو لندی به مرزبانها می کنم، امّا واقعاً وقتی به‌عنوان یک عضو نمایندگی و کنگره به این عزیزانِ مرزبان نگاه می‌کنم می‌بینم که چه زحمت زیادی می‌کشند و چه خدمت بزرگی می‌کنند. برای مثال فقط همین چند ماهی که درگیر کرونا هستیم و کشور در بحران و قرنطینه هست را بخواهیم ببینیم واقعاً مرزبان‌ها چه می‌کردند؟! مگر خانواده نداشتند؟ مگر نگران از بیرون رفتن نبودند؟ مگر پدر مادر پیری، پدربزرگ و مادربزرگی، همسر و فرزندی نداشتند که نگران سلامتی‌شان باشند؟! پس چطور و چرا حرکت و خدمت می‌کنند؟ در سرما و گرما می‌آیند شعبه را باز می‌کنند و چراغ را روشن نگه می‌دارند، هر شعبه حداقل صد مصرف‌کننده دارد و هر شعبه فعالیت‌های مختلفی دارد و بار زحمت و اداره تمام این‌ها بر دوش مرزبان‌های عزیز است و من از صمیم قلب خدا قوّت می‌گویم به مرزبانان شعبه خودمان و همچنین تمام مرزبانان سراسر شعب کنگره و قطعاً با زحمتی که این عزیزان می‌کشند سپاسگزاری با زبان کافی نیست.

کمندهای نامرئی‌ای که در کنگره ما را در کنار هم قرار می‌دهد و ما را حفظ می‌کند و کمک می‌کند تا موفق حرکت کنیم محبت است، انشاء الله که جریان محبت بین اعضای کنگره روزافزون خروشان و جوشان باشد، کما اینکه همین‌طور هم هست.

این اولین بار است که در نمایندگی پرستار من این مراسم را اجرا می‌کنم و دقیق نمی‌دانم چکاری باید کرد، اما در زمان قرائت پیامِ سفر دوم، مرزبان‌ها یک‌به‌یک تشریف می‌آورند بالا و صحبت می‌کنند و خودشان را معرفی می‌کنند و از وظایف و خدمت‌هایی که انجام می‌دهند برایمان می‌گویند و آن موقع مراسم تقدیر و تشکر را انجام می‌دهیم؛ الآن به‌رسم کنگره از مرزبانان می‌خواهم در سالن بایستند و همه تشویقشان بکنند.

و در آخر بازهم به تمام این عزیزان خدا قوت می‌گویم و انشاء الله که در مسیر آموزش و خدمت مستدام باشند.

از اینکه به صحبت‌های من گوش کردید خیلی تشکر می‌کنم.

 

حضور دیدبان محترم آقای ترابخانی در نمایندگی پرستار
 
صحبت های دیده بان محترم:

من قبل از هر چیز این هفته را به همه عزیزان زحمتكش مرزبانان و ایجنت شعبه و اسیستنت تبریك و خدا قوت عرض می كنم و آرزو می كنم همیشه در مسئولیتی كه دارند موفق و پیروز باشند.

اداره هر مكانی حتی یك مكان بسیار كوچك مثل خانواده ، اداره و... سختی ها و مشكلات خاص خود را دارد چه برسد برای اداره شعبات كنگره 60 كه باید بسیار منظم و روی اصول و قوانین تعیین شده باشد. در هر كدام از این شعب در هر جلسه بیش از صد نفر حضور دارند كه اینها باید مشاوره شوند باید وسایل و شرایط آموزشی شان فراهم شود تا انشاءلله به درمان برسند طبیعتا به وجود آوردن چنین شرایطی مستلزم وقت و انر‍ژی بسیاری است.

چه كسانی كار اجرای نظم و قانون و نظارت را انجام می دهند تا ما بتوانیم با آرامش آموزش بگیریم و به درمان برسیم؟ اینها كسانی نیستند جز مرزبانانی كه شاید تمام وقت در اختیار كنگره هستند و من كه می بینم كه این عزیزان هر لحظه برای حل مسائل و مشكلات شعبه آماده هستند.

در تمام مؤسسات و كارگاهها یا جاهایی كه هر كسی به نحوی زحمت می كشد اولین چیزی كه مطرح می شود بحث مادی است و تنها جایی كه هیچ بحثی از مادیات نیست و هر كاری كه انجام می شود با عشق است كنگره است.

مرزبانان افرادی هستند كه ستون هر شعبه هستند و اینها قوانین و حرمتهای كنگره را نظارت می كنند كه به بهترین نحو در شعبه اجرا شود. ولی در بعضی اوقات كه از بعضی از قوانین اطلاعی ندارند لازم است كه فرد دیگری این قوانین جدید یا قوانینی كه نمی دانند به آنها گوشزد كند تا قوانین و حرمتهای كنگره به طور صحیح انجام شود كه این فرد ایجنت نام دارد . ایجنت به نوعی راهنمای مرزبانان می باشد .

تمام عزیزانی كه در كنگره خدمت می كنند بدون چشم داشت هست و ذره ای مسئله مالی مد نظرشان نیست. اما این سؤال برای خیلی ها پیش می آید كه چرا یك ایجنت یا مرزبان یا اسیستنت از صمیم قلب و با تمام قدرت و انرژی اش به كنگره خدمت می كند؟ برای این است كه این عزیزان به معنی واقعی محبت پی بردند و از عشق و خدمت به همنوع لذت می برند.

آقای مهندس به ما آموزش می دهند كه هر نعمتی كه نصیب ما می شود باید شكرگزاری كنیم . ولی آیا فقط شكرگزاری لفظی كافی است ...؟!

شكرگزاری از خالق ، خدمت به مخلوق است خداوند بی نهایت مخلوقاتش را دوست دارد و ما اگر بخواهیم از خداوند شكرگزاری كنیم باید به مخلوقاتی كه ایجاد كرده به هر شكلی كه در توانایی مان هست قدردانی كنیم.

اگر آقای مهندس این هفته را هفته قدردانی از ایجنت و مرزبانان قرار داده برای این است كه ما در بقیه شئونات زندگی ، در جامعه، در محیط كار، در خانواده و... هم بتوانیم این تشكر و قدردانی را انجام دهیم.

پیام نگهبان کنگره 60 به مناسبت هفته مرزبان و ایجنت
 
 
خلاصه گزارش تصویری از جشن هفته مرزبان و ایجنت
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
خدمتگزاران در نمایندگی پرستار
 
 
 
 
 
 
 
 
تهیه و تنظیم در گروه وبلاگ نمایندگی پرستار
تعداد بازدید از این مطلب : 947
ادامه مطالب در آرشیو دستور جلسات هفتگي
دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
29 نظر  
 • وحید پیرهادی
زمان ارسال
1399/07/28 9:24:48
با سلام.خدا قوت به ایجنت و مرزبانان با محبت نمایندگی پرستار
 • فاطمه لژیون چهارم
زمان ارسال
1399/07/28 1:47:10
ازخدمت شایسته شما در شعبه پرستار تشکر و قدردانی میکنم
 • جاوید
زمان ارسال
1399/07/26 23:47:4
بادرودوخدا قوت به تمامی عزیزان..آرزوی توفیق روزافزون را برای شما عزیزان ازخداوندخواهانم
 • شارود
زمان ارسال
1399/07/25 16:1:52
خداقوت و تبریک به دوست و برادر عزیزم آقا امین،ایجنت محترم نمایندگی پرستار. تبریک ویژه به مرزبانان گرامی نمایندگی پرستار.
 • همسفر زهره
زمان ارسال
1399/07/25 14:43:46
با سلام وخسته نباشید خدمت خدمتگذاران شعبه پرستار هفته ی ایجنت و مرزبان را خدمت آقای امین حمله داری و مرزبانان محترم شعبه تبریک عرض میکنم ویه خدا قوت به آنها میگویم چون تو دوران مریضی کروناکم نگذاشتند باز هم سپاس
 • مهدی-د لژیون۱۰پرستار
زمان ارسال
1399/07/25 14:37:53
سلام و خسته نباشید به همه مرزبانان و ایجنتهای کنگره ۶۰ خصوصا مرزبانان و ایجنت محترم شعبه پرستار. مطمئنا دعای خیر کلیه اعضاء و خانوادهایشان همیشه بدرقه راهتان خواهد بود.خدا قوت دوستان دلسوز.
 • عباس زمانی رودکی
زمان ارسال
1399/07/25 9:19:25
خداقوت به همه مرزبانان و ایجنت های محترم و تبریک به امین عزیز و گروه مرزبانی نمایندگی پرستار شاد و سربلند باشید
 • وحید بابایی
زمان ارسال
1399/07/25 8:2:20
سلام و عرض ادب ب تمامی عزیزان زحمت کش کنگره ۶۰ . منم ب ایجنت و مرزبانان محترم شعبه پرستار تبریک میگم.
 • عباس کاظمی لژیون دهم
زمان ارسال
1399/07/24 23:31:26
سلام تبریک میگویم به مرزبانان محترم و ایجنت کنگره پرستار
 • محمدحسین محمدی لژیون 2
زمان ارسال
1399/07/24 21:1:49
هفته مرزبانی بر همه دوستان مبارک
 • همسفرالهام از لژیون ۹ شعبه پرستاذ
زمان ارسال
1399/07/24 20:37:13
سلام و خسته نباشید خدمت ایجنت ومرزبانان شعبه پرستار این هفته رو بهتون تبریک می گویم .و امیدوارم در این مسیر قدم هایتان همیشه استوار باشد.وآرزوی درجه های بالاتر را از خداوند برای شما آرزومندم.
 • محسن رضایی
زمان ارسال
1399/07/24 20:31:26
سلام و عرض ادب و خسته باشید مطالب را مطالعه کردم از زحمات شما سپاس گذارم
 • مسافرسعیدلژیون دوازده
زمان ارسال
1399/07/24 20:31:22
خداقوت وخسته نباشید به همه خدمت گزاران بی مت کنگره ۶۰ وهمچنین خسته نباشیدویژه خدمت ایجنت محترم شعبه پرستار ومرزبانان عزیز
 • حمید شاهرخی
زمان ارسال
1399/07/24 20:17:2
عرض تبریک به حضور همه ی این بزرگمردان
 • محمد لژیون دوم پرستار
زمان ارسال
1399/07/24 19:9:55
سلام عرض ادب واحترام خدمت همه عزیزان خدوم وزحمت کش ،این هفته عزیز وپرشگون را خدمت همه عزیزان مرزبان وایجنت محترم تبریک وتهنیت عرض میکنم واز خداوند بزرگ برای ایشان سلامتی ،سعادت وشادکامی و موفقیت را در تمامی مراحل زندگیشان خواستارم
 • محمدجواد
زمان ارسال
1399/07/24 19:6:46
باسلام و خسته نباشید خدمت تمام خدمتگذاران عزیز در کنگره بخصوص شعبه پرستار برای همه شما عزیزان آرزوی موفقیت میکنم
 • مهدی حسینی
زمان ارسال
1399/07/24 18:47:28
با سلام از همه عزیزانی که در جشن شرکت کردند صمیمانه تشکر میکنم امیدوارم همچنان اجازه خدمت کردن به شما عزیزان را داشته باشم و آموزش بگیرم ⚘
 • مهدی لژیون دوم
زمان ارسال
1399/07/24 18:37:42
با سلام و عرض تبریک خدمت ایجنت محترم آقای حمله داری و مرزبان پر تلاش نمایندگی خدا قوت مستدام باشید...
 • حسین لژیون دوم
زمان ارسال
1399/07/24 18:33:10
این هفته را به تمام ایجنتها و مرزبانان کنگره شصت تبریک میگم—
 • صالح
زمان ارسال
1399/07/24 18:31:42
عرض سلام و خدا قوت خدمت تمامی عزیزان این جشن را به تمامی اعضا کنگره ۶۰تبریک و شاد باش عرض میکنم
 • مجتبی لژیون سوم پرستار
زمان ارسال
1399/07/24 18:30:32
جلسه ی بسیار زیبایی بود که مطمئنم یکی از نقاط عطف زندگی من بود. تقدیر کردن از کسانی که با دستانشان خدمت میکنند بسیار ارزشمند است. ایجنت محترم که حقیقتا خود استاد اخلاق هست و مرزبانانی که با تمام وجود هم حرمت های کنگره را حفظ میکنند و هم حلقه و پیوند محبت و عشق را وصل میکنند.سر تعظیم در محضر این بزرگواران فرود میارم و خاک پایتان را سرمه ی چشمانم میگزارم
 • همسفر
زمان ارسال
1399/07/24 16:10:38
عرض خداقوت و تبریک این هفته با شکوه.امیدوارم در پناه خداوند و زیر سایه کنگره ۶۰ مستدام باشید.🌷
 • همسفر مریم
زمان ارسال
1399/07/24 12:25:31
هفته ایجنت و مرزبان را به همه شما عزیزان تبریک میگویم امیدوارم خدمتی که میکنید در زندگی شما عزیزان جاری شودکه برکت
 • سعید دوست محمدی
زمان ارسال
1399/07/23 20:45:32
خداقوت و خسته نباشید به عزیزان خدمتگذار
 • میلاد مرجانی
زمان ارسال
1399/07/23 19:43:46
تبریک و سپاس از ایجنت محترم آقای حمله داری و همچنین تبریک و سپاس از مرزبانان عزیز🌹🌹⁦♥️⁩⁦♥️⁩
 • محمد علی
زمان ارسال
1399/07/23 19:36:40
سلام و خدا قوت به اعضای کنگره60؛ من هم این هفته رو به خدمتگزاران تبریک میگویم و خواستم براتون موفقیت و ماندن در مسیر آموزش های کنگره است... شاد و پیروز باشید
 • همسفر زهره راهنمای تازه واردین امین گلی
زمان ارسال
1399/07/23 19:32:49
تبریک میگم این هفته رابه تمام ایجنت ها و مرزبانان
 • اکبر از ساوه
زمان ارسال
1399/07/23 19:3:57
عرض سلام و خدا قوت خدمت ایجنت محترم آقای امین حمله داری و مرزبانان محترم.مبارک باشه
 • همسفرشهین ازپرستار
زمان ارسال
1399/07/23 18:17:52
باسلام وخداقوت وتبریک به ایجنت محترم شعبه پرستار اقای امین حمله داری ومرزبانان بزرگوار انشالله خیر خدمت شما بزرگواران در زندگیتان جاری باشد وسپاس از خدمات بلاعوض شما بزرگواران که برای ارتقا هرچه بهتر وبیشتر شعبه پرستار تلاش می کنید .
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب