تاریخ
دوشنبه 31 شهريور 1399

تعادل برایمان آرامش می‌آورد

موضوع : کارگاه های آموزشی کنگره 60
مسافر رسول استاد جلسه: زمانی که ما تعادل داشته باشیم می‌توانیم آرام باشیم. در هنگام خماری عصبی و پرخاشگر بودیم. پس اگر روان خوبی داشته باشیم خلق‌وخوی خوبی هم داریم.
تعادل برایمان آرامش می‌آورد

دوازدهمین جلسه از دور هفتادوپنجم کارگاه های آموزشی عمومی کنگره 60 ویژه آقایان مسافر و همسفراندر شعبه اکادمی با استادی مسافر رسول نگهبانی مسافر احمد و دبیری مسافر مسعود با دستور جلسه «صورت مساله اعتیاد» شنبه 29 شهریور 1399 ساعت 17 آغاز به کار کرد.

سخنان استاد:

سلام دوستان رسول هستم مسافر. خدا را شاکرم که توانستم این جایگاه را تجربه کنم و از راهنمای خودم آقا مهدی سپاسگزارم که اجازه دادند من در این جایگاه خدمت کنم.

دستور جلسه امروز صورت مسئله اعتیاد است چیزی که من قبل از ورود به جلسه در مسیر کنگره به آن فکر می‌کردم این بود که همه ما شاید راه‌های زیادی را برای ترک رفته‌ایم. از سقوط آزاد، کمپ، خوردن انواع قرص متادون و غیره اما به نتیجه‌ای نرسیدیم و به کنگره 60 آمدیم. ما همیشه می‌خواستیم صورت مسئله را پاک کنیم. من خودم در زمان سو مصرف حاضر بودم 20 میلیون بدهم و از فردا که از خواب بیدار می‌شوم دیگر مصرف کننده نباشم. نمی‌خواستم که حلش کنم چون فکر نمی‌کردم که چه تخریبی را در وجود خودم به وجود آورده‌ام. من سیستم بیوشیمی خودم را از کار انداخته بودم. وقتی‌که برای چندین سال مصرف کننده بودم و در خودم تخریب به وجود آورده‌ام، فکر می‌کردم که تخریب فقط در جسم است. به قول آقای مهندس اعتیاد تمام حس‌های انسان را درگیر می‌کند. تمام حس‌های ما از کار افتاده بود و دوشخصیتی شده بودم. من 4 سال پیش هم به کنگره آمدم اما راهنمایم گفت اگر خسته نشدی نه وقت خودت را بگیر نه مرا. چون من واقعاً خسته نشده بودم. دفعه بعد که آمدم در کتاب خواندم که آقای مهندس نوشته بودند اینجا جایی‌ است برای افرادی که خسته شده باشند.

من 4 سال قبل هنوز دوست داشتم مصرف کنم. به‌نوعی هنوز داشتم لذت می‌بردم. در کنگره گفته می‌شود درمان طی یک مثلث است که اضلاع آن شامل جسم روان و جهان‌بینی است. وقتی شروع به درمان می‌کنیم هر هفته 3 جلسه حدود 3 ساعت باید شرکت کنیم که الآن به خاطر بیماری کرونا به یک جلسه تقلیل پیدا کرده است. خود من روزهایی بود که حدود 15 ساعت برای مصرف خود زمان می‌گذاشتم؛ اما حالا به خود می‌گویم می‌خواهی حدود 10 ساعت برای درمان خود وقت بگذاری آن‌وقت گاهی شل کن سفت کن درمی‌آوری؛ اما آنجایی که 15 ساعت برای مصرف مواد وقت می‌گذاشتی اشکالی نداشت.

در شروع درمان برای جسم ما داروی اوتی داده می‌شود. این نگاه من به شربت اوتی باید نگاه دارویی باشد و اگر من اضافه مصرف کنم تبدیل به آنتی ایکس می‌شود و من به خودم و کنگره خیانت کرده‌ام؛ مثلاً راهنما به من گفته 3 سی‌سی مصرف کن اما من 10 سی‌سی مصرف می‌کنم در این صورت سوءمصرف محسوب می‌شود.

ضلع بعدی روان است. روان همان خلق‌وخو است. زمانی که ما تعادل داشته باشیم می‌توانیم آرام باشیم. در هنگام خماری عصبی و پرخاشگر بودیم. پس اگر روان خوبی داشته باشیم خلق‌وخوی خوبی هم داریم نکته خیلی مهمی که سعی کردم یاد بگیرم جهان‌بینی است. من خیلی ترک‌ها با مدت‌های متفاوت داشته‌ام و بعد از گذشت مدتی می‌گفتم که چی؟ چرا مصرف نکنم؟ آن آگاهی را نداشتم که چه بلایی سرخودم آورده‌ام. در طول سفر باید ساختار تفکر من عوض شود. در غیر این صورت پس از مدتی خسته می‌شوم و دوباره به همان‌که چی می‌رسم؛ اما در کنگره یاد گرفتم که یک انسان خوب و خدمتگزار باشم.

 

 مسافر میثم لژیون 2
ضبط تهیه و تنظیم: مسافر مرتضی لژیون 5

 

دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
3 نظر  
  • علی لژیون 25 کرج
زمان ارسال
1399/07/01 10:29:8
سلام و خداقوت دوستان سایت جلسه عالی و تاثیرگذاری بود
  • مسافر رضا زنگنه.. کرمانشاه
زمان ارسال
1399/06/31 11:49:25
سلام و خسته نباشید به عزیزان
  • مسافر علی
زمان ارسال
1399/06/31 8:43:33
سلام...برقرار و سرسبز باشید عزیزان دل. علی عنبران رهجوی آقاحسام لژیون دوم فردوسی مشهد.
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب