تاریخ
شنبه 25 مرداد 1399

شروع از یک نقطه

موضوع : دستور جلسات هفتگي
همسفر مریم: اشخاص قوی همیشه توانایی و قدرت انجام هر کاری را دارند. ما با کار و تحصیل، صاحب قدرت می‌شویم و این را هم با درست فکر کردن می شود انجام داد.
شروع از یک نقطه

نخستین جلسه از دوره چهارم کارگاه‌های آموزشی مجازی همسفران نمایندگی حسنانی با دستور جلسه  «کار، تحصیل، قدرت» با استادی همسفر مریم برگزار شد.

 

سخنان استاد:

کار، تحصیل و قدرت هر سه از وظایف اصلی ما انسان‌ها است. بزرگترین و کامل ترین الگوی بشر، طبیعت است. کنگره ۶۰ از طبیعت الگوبرداری کرده است، در هستی چیزی سریع و بدون در نظر گرفتن زمان به وجود نیامده است. یک دانه مراحلی را طی می کند آن هم در مدت زمان معین، تا محصول مورد نیاز را برداشت کنیم.

از بیرون هستی هیچ کمکی به ما نمی‌شود؛ شما توجه کنید به جامدات، گیاهان و حیوانات، هر کدام کار خودشان را در هستی آموزش گرفته‌اند و به طور خودکار انجام می دهند و هیچ موجودی در هستی بیهوده و بی فایده آفریده نشده است.

فلزات، گازها و حتی درختان که اکسیژن مورد نیاز کرهٔ زمین را تنظیم می‌کنند در حال خدمت هستند.

شما حیوانات را در نظر بگیرید: مثل ماهی ها و حیواناتی که در جنگل زندگی می کنند، هر کدام در حال حرکت و خدمت هستند؛ مثل کوسه ها یا لاشخورها که تمام ویروس و میکروب هایی که در دریا هستند را می‌خورند تا به حیوانات دیگر آسیب نرسد.

کنگره ۶۰ هم مانند هستی عمل می‌کند تمام کارها و فرامین اجرا شده در آن توسط خود افرادی که در کنگره خدمت می‌کنند، انجام می‌شود و به هیچ گروهی نیازی ندارد و همه برای حال خوش خودشان خدمت می‌کنند.

در ابتدا شخصی که وارد کنگره ۶۰ می‌شود هیچ آگاهی ندارد و فقط مصرف کننده می باشد. با آموزش های کنگره تعلیم می‌بیند و به تعادل می‌رسد، حال باید تبدیل به تولید کننده شود و تمام این آموزش‌ها را عملی کرده و به اجرا درآورد. به فرمایش آقای مهندس (که بازهم از طبیعت الگوبرداری شده است) در هستی ضعیف پایمال است، یعنی ضعیف همان ضعیف است و اگر ما تلاش و کوشش نداشته باشیم، هیچ قدرت و توانایی نخواهیم داشت و در هیچ جایی ارزشی هم پیدا نخواهیم کرد. شما یک خانواده‌ای که در آن مصرف کننده وجود دارد را در نظر بگیرید فرد مصرف‌کننده چه تخریب هایی به تک تک اعضای خانواده خودش می‌زند، این چنین افرادی در تاریکی و جهل خود همیشه سقوط می‌کنند. چون تمام فکر آنها تهیه مواد و در کجا و چگونه مصرف کردن مواد است.

حال یک درخت سیب را در نظر بگیرید، با باد شدید یا طوفان تمام سیب هایی که سست و خراب است ریزش می‌کند. اما آن سیب هایی که محکم هستند بر شاخه خواهند ماند و پخش زمین نمی شوند. ما در کنگره وقتی سفر خوبی را انجام می‌دهیم تازه حساب کار دستمان می‌آید و دائم در تکاپوی این هستیم تا پایه و اساس هایی را که سال ها ویران کرده ایم، قوی کنیم. چون اشخاص قوی همیشه توانایی و قدرت انجام هر کاری را دارند. ما با کار و تحصیل، صاحب قدرت می‌شویم و این را هم با درست فکر کردن می شود انجام داد.

 تحصیل فقط درس و دانشگاه نیست. ما در هر کاری باید هنر و علم آن کار را داشته باشیم این خودش یک نوع تحصیل است، شخصی که تحصیل کرده باشد شعور و فهم و سواد کاری را که بخواهد انجام بدهد را در نظر می‌گیرد و راه بهتری را انتخاب می‌کند.

ما به این دنیا آمده‌ایم که سفری از یک نقطه را شروع و تا نقطه بعدی پیش برویم.

ما باید ذره ذره فرامین الهی را آموزش بگیریم تا تصویر و منظره زیبایی درست کنیم و برای حفظ جنگل ها، درختان و دریاها کوشا باشیم تا آیندگان نیز از این طبیعت که موهبت الهی است استفاده و لذت ببرند.

 

هماهنگی و نگارش: همسفر زینب، لژیون سوم

عکس: همسفر سارا

ارسال: همسفر سمیه

تعداد بازدید از این مطلب : 258
ادامه مطالب در آرشیو دستور جلسات هفتگي
دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
5 نظر  
  • الهام ولي پور
زمان ارسال
1399/05/26 17:0:57
خدا قوت خانم مريم
  • لژیون 25
زمان ارسال
1399/05/26 15:42:2
سلام و خداقوت
  • ابوالفضل نمایندگی حسنانی
زمان ارسال
1399/05/26 0:38:3
خدا قوت به استاد محترم وتمام خدمتگذاران گرامی
  • همسفر الهه
زمان ارسال
1399/05/25 19:24:43
خداقوت
  • محمد علی
زمان ارسال
1399/05/25 14:23:29
سلام و خدا قوت به همسفران محترم؛ متن رو خواندم و از آموخته هاتون آموختم پاینده باشید
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب