تاریخ
يکشنبه 12 مرداد 1399

رعایت معرفت، عدالت و عمل سالم در تمامی خدمت‌ها عامل موفقیت

موضوع : گفت و گو
گفت و گو با دوتن از همسفران نمایندگی صالحی که شال کمک راهنمایی تدریافت کرده اند؛ همسفر عذرا، دنور نمایندگی صالحی و همسفر اکرم مرزبان.
رعایت معرفت، عدالت و عمل سالم در تمامی خدمت‌ها عامل موفقیت

به مناسبت دریافت شال کمک راهنمایی توسط دوتن از همسفران  نمایندگی صالحی؛ باهمسفر عذرا که دنور نمایندگی صالحی  است و همسفر اکرم که هم اکنون در جایگاه مرزبانی در حال خدمت هستند، مصاحبه‌ای کرده ایم که در ادامه می خوانید:

 

با عرض سلام و تبریک خدمت شما عزیزان؛ لطفا کمی از حس و حال خود، از لحظه‌ای که متوجه قبولی در آزمون کمک راهنمایی شدید، بگویید.

همسفر اکرم

اسامی قبول شدگان در آزمون کمک راهنمایی هر روز اعلام می‌شد. روز ۲۰یا۲۱ مرداد ماه بود و قرار بود اسامی قبول شدگان شعبه صالحی را اعلام کنند. هرلحظه سایت را چک می‌کردم و بی صبرانه منتظر بودم که اسامی را ببینم. حس بسیار عجیبی داشتم. بعد از اینکه اسم خود را بین اسامی دیدم از خوشحالی گریه می‌کردم اما با دیدن اسامی دوستان و مسافرم، شادی‌ام چندین برابر شد. قبولی در آزمون کمک‌راهنمایی یکی از شیرین‌ترین لحظه‌های زندگی‌ام بود.

همسفر عذرا

برایم باوری بود در ناباوری و خداوند را شکر می‌کردم که مرا لایق این خدمت دانست. با اینکه مانند پرنده‌ای سبکبال بودم ولی سنگینی این مسئولیت را احساس می‌کردم و تمام تلاشم را کردم که نگاهم را به آموزش‌های کنگره دقیق‌تر و بهتر کنم.

کدام نکته از سخنان جناب مهندس در روز دریافت شال، بیشتر از هر نکته‌ای برایتان قابل توجه بود تا متوجه حساسیت این جایگاه بشوید؟

همسفر اکرم

این جمله که: «خداوند فرصت خدمت به بندگانش را به همه نمی‌دهد.»

همسفر عذرا

آقای مهندس فرمودند: «رهجو دست راهنما امانت است و در کنگره60 واژه "رهجویِ من" نداریم بلکه رهجو برای کنگره است و راهنما باید در برخورد با رهجو تعادل را رعایت کند و فقط متون کنگره را آموزش بدهد.»

لطفا به ما بگویید برای تشکیل لژیون چقدر در خود احساس آمادگی دارید؟ آیا حضور در جلسات هماهنگی راهنمایان توانسته به شما کمک کند تا برای تشکیل لژیون خود آمادگی و برنامه‌ریزی مناسبتری داشته باشید؟

همسفر اکرم

اوایل این احساس آمادگی را نداشتم. اکنون در جایگاه مرزبانی خدمت می‌کنم و با تمام اعضای شعبه در ارتباط هستم. این خدمت‌ها به اضافه‌ حضور در جلسات کمک راهنمایان و استفاده از تجربیات راهنمایان پیشکسوت توانستند مرا آماده‌تر کنند.

همسفر عذرا

حضور در جلسات راهنمایان و استفاده از تجربیات سایر راهنماها مرا برای تشکیل لژیون آماده‌تر کرد و من در طول چندین سالی که در کنگره بوده‌ام نیز آموزش گرفتم و اکنون زمان آن رسیده که آموزش‌هایی که در کنگره گرفته‌ام را به دیگران آموزش بدهم و خود هم وارد مرحله جدیدی از آموزش بشوم.

با توجه به سابقه خدمت‌های شما(همسفر اکرم) در جایگاه مرزبانی و همچنین (همسفر عذرا) در جایگاه نگهبانی لژیون سردار و جایگاه دنوری؛ فکر می‌کنید خدمات شما تا به امروز به چه میزان می‌تواند شما را در این جایگاه یاری دهد؟ و به عقیده شما انجام خدمت‌های مختلف تا چه میزان می‌تواند رهجویان را به سمت جایگاه کمک‌راهنمایی سوق دهند؟

همسفر اکرم

هر خدمتی که در آن حرمت‌ها و قوانین و اصول رعایت شده باشد انسان را به طرف عمل‌سالم سوق می‌دهد. در خدمت کردن بسیاری از حس‌ها را تجربه می‌کنیم و این تجربیات می‌توانند در ادامه راه بسیار کمک‌کننده باشند.

 نشان کنگره‌۶۰ از دایره پوشیده از گندم و مثلثی که سه ضلع آن معرفت، عمل سالم و عدالت است تشکیل شده و اگر بتوانیم در تمامی خدمت‌ها این سه مورد را برای خود یادآوری کنیم حتما میتوانیم در آن موفق باشیم.

همسفر عذرا

انسان تا زمانی که کاری را انجام نداده باشد نمی‌تواند آن را به دیگران انتقال بدهد. خدمت در جایگاه دنوری باعث شد تا من گذشت را یاد بگیرم و در آینده بتوانم به رهجو‌های خود نیز آموزش بدهم. تمام خدمت‌های کنگره بار آموزشی بالایی دارند و باعث ارتقای انسان می‌شوند. اگر من در جایگاه‌هایی که هستم حس خوبی داشته باشم می‌توانم آن را به دیگران نیز انتقال بدهم.

با توجه به نزدیک شدن به آزمون کمک راهنمایی، کمی از تجربه خود در آزمون سال گذشته بگویید. در این خصوص برای مشتاقان کسب این جایگاه چه پیشنهادی دارید؟

همسفر اکرم

در ابتدا من برنامه ریزی کردم و این مسئله را نیز آموخته بودم که اگر انسان خواسته‌ای داشته باشد باید روی آن خواسته متمرکز بشود تا به آن برسد. من نیز تمام تمرکز خود را بر این گذاشتم که در این آزمون قبول شوم. بسیاری از کارهایی که احتیاج به صرف وقت و انرژی داشتند را حذف کردم و در آزمون‌هایی که توسط مرزبانان و اسیستانت شعبه برگزار می‌شد شرکت می‌کردم .

همسفر عذرا

افرادی که عاشق خدمت و آموزش بیشتر هستند حتماً به این جایگاه می‌رسند. افرادی که می‌خواهند آزمون بدهند باید تلاش کنند و متون کنگره را فقط برای قبولی در آزمون نخوانند بلکه برای آموزش بیشتر بخوانند. سعی کنند مطالب را فهم کنند که در این صورت به راه نزدیک‌تر می‌شوند. با نزدیک شدن به راه این احساس درون فرد قوی تر می‌شود. انشالله که امسال شاهد قبولی بیشتر عزیزان در آزمون کمک راهنمایی شویم.

 

تهیه و تنظیم: همسفر زهرا (ف)، لژیون دوم

نمایندگی همسفران صالحی

تعداد بازدید از این مطلب : 1263
ادامه مطالب در آرشیو گفت و گو
دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
16 نظر  
 • همسفر میناشعبه صالحی
زمان ارسال
1399/05/14 17:23:45
خدا قوت تبریک خدمت خواهرای عزیزم خیلی خوشحالم که در این جایگاه و شال خوشرنگ. کمک راهنمایی و گردنتون میبینم امیدوارم که در جایگاههای بالاتری ببینمتون این جایگاه واقعا برازندتون هست انشالا مستدام باشه❤🙏
 • سعیده لژیون ششم شعبه صالحی
زمان ارسال
1399/05/13 14:3:22
خدا قوت به هر دو عزیز بزرگوارانشالله پایدار و مستدام باشید و شاهد موفقیت های بیستر شما خواهرای عزیز باشیم
 • محمد علی
زمان ارسال
1399/05/13 7:18:46
سلام و خدا قوت به کل اعضای کنگره60؛ من هم خواستم برای خودم و تمام کسانی که در کنگره به خدمت مشغولند بهترین جایگاه های خدمتی را خواستارم پایدار باشید
 • مریم صادقی
زمان ارسال
1399/05/12 20:57:53
ماشالله و خدا قوت به شما خواهران با لیاقتم موفق باشید و این‌جایگاه شایسته مبارکتون باشه
 • همسفر پروین لژیون سوم شعبه امین گلی
زمان ارسال
1399/05/12 15:16:56
تبریک بابت شال کمک راهنمایی و خیلی لذت بردم از سخنان شما دو عزیز زیبا و آموزنده بود
 • همسفر فائزه شعبه صالحی
زمان ارسال
1399/05/12 13:1:7
هزاران تبریک به خانم اکرم وخانم عذرای عزیز امیدوارم هرچه زودتر شاهد لژیون های قوی وپربارشما باشم الحق که برازنده شماست.
 • همسفر لیلا لژیون دوم نمایندگی صالحی
زمان ارسال
1399/05/12 12:56:9
خداقوت خدمت خانم اکرم و خانم عذرا عزیز بسیار لذت بردم
 • همسفر زهرا ک لژیون دوم لژیون دوم صالحی
زمان ارسال
1399/05/12 12:45:23
خدا قوت به همسفر اکرم و همسفر عذرا امیدوارم که در این راه هم مانند همیشه موفق باشید
 • محبوبه لژیون دوم
زمان ارسال
1399/05/12 12:28:40
تبریک به دوعزیز همسفر اکرم عزیزو همسفر عذرا عزیزم امیدوارم همیشه موفق وسربلندباشید در تمام مراحل زندگی😘😘
 • همسفر سمیرا از شعبه چالوس لژیون سوم
زمان ارسال
1399/05/12 11:53:16
بسیار عالی،موفق باشید
 • همسفر الهه
زمان ارسال
1399/05/12 11:46:59
خداقوت به عزیزانم خانم ها اکرم عذرا که به زیبایی تجربیات خود را بیان کردند، امیدوارم در این جایگاه زیبا هم بدرخشید، خداقوت به زهرای عزیزم برای تنظیم این گفتگوی دلنشین
 • سوگل
زمان ارسال
1399/05/12 11:41:18
سلام وخداقوت میگم به همه ی عزیزان تشکرمیکنم وتبریک میگم مستدام باشید
 • مریم لژیون ششم
زمان ارسال
1399/05/12 11:14:13
سلام و تشکر به خانم بهارراهنماخوبم بخاطر زحماتشون و تبریک به این دو عزیز امیدوارم مستدام وپایدارباشند
 • لژیون 25
زمان ارسال
1399/05/12 9:52:19
سلام زنده باشید
 • مسافر پوریا نمایندگی دانیال اهواز
زمان ارسال
1399/05/12 9:8:18
خداقوت مصاحبه خوبی بود ..... موفق و پیروز باشید
 • همسفر بهار صالحی
زمان ارسال
1399/05/12 8:35:8
خداقوت خدمت هر دو عزیز انشالله در جایگاه های بالاتر خدمت کنید.
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب