تاریخ
شنبه 3 خرداد 1399

برای کمک به انسانیت، سهامدار کنگره باشیم

موضوع : کارگاه های آموزشی کنگره 60
مسافر مهدی استاد جلسه: باید به اندازه توان خودم نقش آفرینی کنم. همان طوری که کنگره با آخرین توانش آمد و مرا از تاریکی بیرون کشید، من نیز باید در قسمت مالی، علمی و خدمت با تمام توانم نقش آفرینی کنم. چون همه ما جزئی از این مجموعه هستیم و خودمان را سهام‌دار این مجموعه می‌دانیم.
برای کمک به انسانیت، سهامدار کنگره باشیم

سومین جلسه از دوره هفتادوپنجم کارگاه‌های آموزشی مجازی کنگره ۶۰؛ ویژه آقایان مسافر در نمایندگی آکادمی با استادی ایجنت شعبه نیما یوشیج مسافر مهدی، نگهبانی مسافر احسان و دبیری مسافر عارف، با دستور جلسه «برای استحکام پایه‌های علمی و مالی کنگره من چه کرده‌ام» چهارشنبه 31 اردیبهشت‌ماه سال 99 ساعت 17 آغاز به کار کرد.

 

 

سخنان استاد:

سلام دوستان مهدی هستم یک مسافر؛ آنتی ایکس تریاک با تخریب 8 سال و سه ماه، طول سفر ده ماه و پانزده روز، روش درمان DST داروی درمان اوپیوم به راهنمایی علی آقا آزادی؛ در ضمن سفر سیگار کردم طول سفر ده ماه، به راهنمایی علی آقا آزادی و رهایی از سیگار 6 سال و نیم. خدا را شاکرم و در رأس از بنیان کنگره آقای مهندس تشکر می‌کنم که این فرصت را برای همه ما قرار داد که بتوانیم در مسیر آموزش و خدمت قدم برداریم. این فرصت شاید در هیچ زمانی به ما داده نمی‌شد ولی برای ما فراهم شد تا بتوانیم در این مسیر قدم برداریم. باید این فرصت را غنیمت بدانیم. خدا را شکر می‌کنم و از صمیم قلب از آقای مهندس متشکرم.

از دیدبان‌های محترم که واقعاً این اعتماد را به ما می‌کنند که بتوانیم در این مسیر قدم برداریم از ایجنت محترم احمد آقا که این فرصت را در اختیار من قرار دادند و از نگهبان و دبیر نیز تشکر می‌کنم.

در مورد دستور جلسه که می‌گوید در استحکام پایه‌های مالی و علمی کنگره من چه کرده‌ام. قبل از اینکه بگویم‌‌ من در این قسمت چه کرده‌ام، بهتر است که از خودم بپرسم که کنگره برای من چه کرد و چه کاری برای من انجام داد. من چه بوده‌ام و در چه برهه‌ای از زندگی قرار داشتم و امروز کجای زندگی قرار دارم. وقتی یک فلش بک به عقب می‌زنم می‌بینم که از هر نظر در تاریکی بودم و کنگره چیزهایی که به من داد را اصلاً نمی‌توانم بنویسم. فقط این را می‌دانم که اگر چیزهایی که کنگره به من داد را در یک کفه ترازو بگذارم و در کفه دیگر تمام ثروت عالم، باز سمت کنگره سنگینی بیشتری می‌کند. تا اینجا من این را قبول دارم که کنگره چیزهای باارزشی به من داد. شاید با خود بگویید. چیزهای باارزش چیست؟ اینکه من در دنیای تاریکی، دنیای نفرت، دنیای دروغ و... زندگی می‌کردم.

حالا از نگاه دیگر، یک NGO داریم که در حال فعالیت است و به درمان افرادی که در دنیایی تاریکی و اعتیاد هستند کمک می‌کند؛ و همه این کارها و فعالیت‌ها رایگان است. حال برای اینکه یک مصرف‌کننده رهایی یابد، خیلی چیزها ملاک است؛ که برای آن شخص هزینه می‌شود از وقت و زمان گرفته، از هزینه سالنی که در آن آموزش می‌گیریم که مسلماً نیاز به برق و آب و هزینه نگهداری و در کل هزینه‌هایی دارد. همه این‌ها را کنگره برای من مصرف‌کننده انجام می‌دهد. نتیجه‌ای که می‌گیریم این NGO باید ازنظر مالی قوی باشد و بدون پول کاری نمی‌توان کرد. اگر ما مکانی برای َآموزش نداشته باشیم و بخواهیم آموزش بدهیم. قدر مسلم ممکن نیست. وقتی تعداد زیاد می‌شود. حتماً نیازمند مکانی برای آموزش هستیم؛ که این مستلزم هزینه است.

 

 

حال این سؤال پیش می‌آید که هزینه‌هایی که کنگره می‌کند از کجاست؟ این هزینه‌ها از خودمان است. از این سفره برمی‌داریم و باید خودمان جمع کنیم و باز خودمان پهن کنیم. همه کارها را خودمان باید انجام دهیم. اگر روز اول آقای مهندس این هزینه‌ها را متقبل نمی‌شد و این کارها را انجام نمی‌داد، اصلاً ‌و ابداً من به رهایی نمی‌رسیدم و این روش برای من به ثمر نمی‌رسید. اگر قرار است این روش به آیندگان و به انسان‌هایی که دربند تاریکی و اعتیاد هستند برسد، باید ما هم سهم خود را ادا کنیم. ما نمی‌دانیم که آیندگان چه کسانی هستند. هر که می‌خواهند باشند. چیزی که می‌دانیم این است که انسان هستند. یک‌وقت با خود می‌گوییم شاید برادرمان باشد یا خواهرزاده‌مان باشد، اما درست این است که به این موضوع فراتر فکر کنیم که انسانی از تاریکی بیرون می‌آید. مسئله بعدی این است، ما در کنگره برای ادامه مسیر سه مؤلفه داریم که عبارت‌اند از قسمت مالی، قسمت علمی و قسمت خدمت. حال می‌گوییم این سه مؤلفه را اگر یک NGO داشته باشد می‌تواند به کار خود ادامه دهد؛ و مستحکم باشد. سؤالی که پیش می‌آید این است؛ که نقش من چیست؟ کار من در این قضیه چیست؟

 

 

اینکه به خود بگویم. در این سه مؤلفه که سه ضلع یک مثلث می‌شود، باید به‌اندازه توان خودم نقش‌آفرینی بکنم. همان‌طوری که کنگره با آخرین توانش آمد و مرا از تاریکی بیرون کشید، من نیز باید در قسمت مالی، علمی و خدمت با تمام توانم نقش‌آفرینی کنم. چون همه ما جزئی از این مجموعه هستیم و خودمان را سهام‌دار این مجموعه می‌دانیم. باید بتوانیم این سه مؤلفه را به‌درستی انجام دهیم. تا این مجموعه و NGO بتواند به راه خودش ادامه دهد. نتیجه‌ای که می‌گیریم این است که این روشی که ما درک کردیم و به‌واسطه این روش که می‌گویند علم کنگره است، این علم کنگره و روش DST به دنیا شناسانده می‌شود. با روش DST می‌توان اعتیاد را به درمان رساند، خیلی از چیزها را ساخت و خیلی از مسائل را حل کرد. باید خود را سهام‌دار کنگره بدانیم. هر شخص باید بتواند به‌اندازه سهم خودش یا قدمی یا قلمی یا درمی انجام دهد. باید در تمام قسمت‌ها به‌اندازه توانمان باشیم.

 

 

حال ممکن است یکی با خود بگوید من که پول ندارم، جواب ممکن این است که آن‌قدر ضعیف نیستیم که بگوییم ما در قسمت مالی نمی‌توانیم خدمت کنیم. منظور اینکه اگر بتوانیم این سه مؤلفه را باهم داشته باشیم. آن‌وقت است که این تعادل اتفاق می‌افتد؛ و این NGO می‌‌تواند به کار خودش ادامه دهد. آن‌وقت است که خیلی قوی جلو می‌رود و قطعاً سودش به آیندگان می‌رسد. در این قضیه شخص مهم نیست، این سیستم است که دارد کار خودش را انجام می‌دهد. به کمک چه کسانی؟ به کمک همه افرادی که در کنگره هستند.

 
 

سؤالی پیش می‌آید که برای چه ما این کارها را بکنیم؟ قبلاً هم گفتم کارهایی که کنگره برای من انجام داده است و چیزهایی که به من داد آیا آن‌قدر ارزش دارد که من از درآمد و زمان و وقت و کار خودم بزنم تا در این راستا قدم بردارم؟ در این راستا قدم برداشتن یک مدال افتخار است. اینکه ما بتوانیم در این سه مؤلفه نقش‌آفرینی کنیم، نتیجه‌اش کمک به یک انسان و انسانیت می‌شود. این را بعید می‌دانم در هیچ کتابی بیابید. این عملی بسیار بزرگ است. امیدوارم که همه با نقش‌آفرینی در این سه مؤلفه بتوانیم حرکت کنیم و روش DST را همگی درک کنیم و بتوانیم این روش را صحیح و سالم به دیگر انسان‌ها برسانیم. تا انسان‌هایی که در دنیای تاریکی و اعتیاد هستند، رهایی یابند.

 

عکس: مرزبان وبلاگ مسافر مهدی

پیاده‌سازی و تنظیم: مسافر محمدرضا لژیون 19

دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
6 نظر  
  • مسافر میثم لژیون چهارم (گیلان)
زمان ارسال
1399/03/05 13:25:45
خدا قوت خدمت همه عزیزان که زحمت میکشند
  • محمد علی
زمان ارسال
1399/03/05 9:56:13
سلام به اعضای کنگره60؛ خدا قوت به خدمت گذاران در کنگره60
  • همسفر محمدحسین، نمایندگی آکادمی
زمان ارسال
1399/03/05 8:55:11
سلام و خداقوت به استاد محترم جلسه، بسیار عالی
  • احمدزمانی
زمان ارسال
1399/03/04 5:5:24
خداقوت به استاد جلسه ایجنت محترم نمایندگی نیمایوشیج بهشهر آقای مهدی یوسفی و همراهان و تشکر از ایشان که جلسه خوبی برگزار نمودند
  • همیشه مسافر
زمان ارسال
1399/03/03 20:2:48
با سلام خدمت استاد عزیز، مثل همیشه عالی و آموزنده.
  • همسفر اکرم از شعبه نیما یوشیج بهشهر چ
زمان ارسال
1399/03/03 17:4:28
سلام تشکر می کنم از استاد جلسه که مطالب شیوا و آموزنده ای را بیان فرمودند و تشکر از گروه سایت
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب