تاریخ
شنبه 16 فروردين 1399

نوری که جاده زندگی مرا روشن کرد

موضوع : مقالات
همسفر سمیرا در دلنوشته ای از رفتن به سفر دوم می نویسد: تنها چیزی که واقعیت داشت این بود که با نو شدن سال و شروع فصل بهار٬ فصل تازه ای از زندگی برای من آغاز شد.
نوری که جاده زندگی مرا روشن کرد

زمانی که گل رهایی را ازدستان جناب آقای مهندس دژاکام دریافت کردم و با گفتن پیام تبریکشان که به سفردوم خوش آمدید، چنان لذتی داشتم که شاید حتی مانند آن را دیگر در طول زندگیم دریافت نکنم. روزی از فصل بهار را به امید خداوند نزد جناب مهندس دژاکام رفتیم و ایشان اذن رهایی را برای ما صادر کردند. دردلم آشوبی به پابود، هم استرس بود، هم ترس و نگرانی ولی در نهایت حس خوشحالی همه آنها راخنثی می‌کرد. رفتن نزد جناب مهندس و در یک قدمی ایشان قرار گرفتن، انرژی غیر قابل توصیفی به همراه داشت. چنان لذتی داشتم که شاید حتی مانند آن را دیگر در طول زندگیم دریافت نکنم. به گذشته برمی‌گردم و تمام دوران حضورم در کنگره را از ابتدا مرور می‌کنم؛ در بدو ورودم به نمایندگی احساسی غریب داشتم، در بین افراد آنجا، تعدادی با شال‌های رنگی سبز٬ زرد یا نارنجی در حال خدمت بودند. آن زمان شناختی در مورد رنگ شال و عنوان آن نداشتم و تنها می‌دانستم که باید از بین افرادی که شال نارنجی دارند تحت عنوان راهنما، یک نفر را با حس قلبی خودم انتخاب کنم.

توجهم به محیط بود، ناخودآگاه تمام سالن در سکوت رفت یک صدا در گوش من پیچید، سرم را به طرف صدایی که می‌شنیدم چرخاندم. آن‌ها تمام چیزهایی بود که من در آن اواخر دلم می‌خواست از زبان کسی می‌شنیدم؛ صحبت‌هایی که یک راهنما با رهجوهایش می‌کرد ولی انگار که مرا مخاطب قرار داده بود و برای من صحبت می‌کرد. به ندای قلبم توجه کردم و راهنمایم را باحس درونی انتخاب کردم. بعد از آن کنگره برای من تبدیل به مکانی مقدس شد و همه چیزش برایم حرمت داشت. روزهایی بود که بدون انرژی و بی‌حوصله بودم ولی با شرکت در جلسات و برخورد با افراد کاملا دگرگون می‌شدم. ازهمان ابتدا فقط و فقط به روز رهایی خودم و مسافرم فکر می‌کردم، به کلمه کلمه حرف‌هایی که باید در آن روز می‌زدم٬ و این که چگونه می‌توانم به اعضای کنگره نشان دهم که من قدردان زحمات شما هستم، ولی هیچ چیز آنطور که فکر می‌کردم نشد. به دلیل تعطیلات کنگره هیچ کدام از آن خواسته‌ها واقعی نشدند. تنها چیزی که واقعیت داشت این بود که با نو شدن سال و شروع فصل بهار، فصل تازه‌ای از زندگی برای من آغاز شد. در این ایام تعطیل که در کنگره به طور مجازی حضور داریم من هم به صورت مجازی خواسته‌ام را به حقیقت می‌رسانم.

درود فراوان خدمت بنیانگذار کنگره۶۰ جناب مهندس دژاکام و خانواده محترم ایشان، سپاس فراوان از آقا قاسم راهنمای محترم مسافرم و همچنین خانم فاطمه ملکی که در آن ایام پر رنج، بسان نوری بودند که جاده تاریک زندگی مرا روشن کردند. 

 

نویسنده: همسفر سمیرا، لژیون یکم

تهیه: همسفر زهرا

تنظیم: همسفر مونا

تعداد بازدید از این مطلب : 419
ادامه مطالب در آرشیو مقالات
دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
12 نظر  
 • همسفر اعظم استکی
زمان ارسال
1399/01/17 9:50:4
سلام همسفر سمیرا ورودتان به سفر دوم در بهار طبیعت گوارای بهار جانتان باد
 • مسافر هادي رباط كريم
زمان ارسال
1399/01/17 6:16:8
مبارك باشد اين رهايي
 • همسفر زهرا لژیون اول نمایندگی دهخدا
زمان ارسال
1399/01/17 6:0:44
عرض تبریک و خدا قوت
 • مسافر رحیم نمایندگی رودهن
زمان ارسال
1399/01/16 23:37:24
سلام و خداقوت به راهنمایان گرانقدر آقا قاسم و خانم فاطمه. برایشان از خداوند مهربان خواستار سلامتی روزافزون دارم و همینطور از همسفرم بابت صبر و حمایت بی دریغ سپاسگزارم
 • میترا
زمان ارسال
1399/01/16 23:4:29
سلام وخداقوت به سمیرای عزیزم مطالبت خیلی عالی بود امیدوارم همیشه موفق وسربلند باشی.
 • همسفر تینا شعبه رودهن
زمان ارسال
1399/01/16 15:59:43
سلام سمیرا عزیز این رهایی رو بهتون تبریک میگم و ارزو بهترینهارو براتون دارم . خداقوت ویژه خدمت خانم فاطمه عزیز و اقا قاسم.
 • همسفر لیلا.لژیون یکم رودهن
زمان ارسال
1399/01/16 14:52:11
سلام به سمیرای عزیزم چه قدر حست رو خوب به قلم کشبدی.واقعا لذت بردم باعنایت به اموزشهای کنگره و به امید یزدان پاک موفق باشید.
 • علی اکبر oTسلمان فارسی
زمان ارسال
1399/01/16 14:19:57
عرض سلام وخداقوت به جناب مهندس وشما رهاییتون نوش جونتون انشاالله روزبه روز قدمهایتان در سفر دوم را محکم تر بردارین
 • همسفر زهرانمایندگی رودهن
زمان ارسال
1399/01/16 13:55:44
سلام تبریک میگم به شما سمیرای عزیز و همچنین به خانم فاطمه عزیز و آقا قاسم ومسافر محترمتون
 • همسفر فاطمه از شعبه رودهن
زمان ارسال
1399/01/16 12:24:24
سلام و خدا قوت خدمت عزیزان و عرض تبریک به بنیان کنگره۶۰ و کمک راهنمایان و همچنین همسفر و مسافر عزیز ، با آرزوی موفقیت برشما عزیزان
 • مسافر عليرضا نجف آبادي - اراك
زمان ارسال
1399/01/16 11:55:48
خدا قوت . مبارك باشه
 • مسافر عليرضا نجف آبادي - اراك
زمان ارسال
1399/01/16 11:55:15
خدا قوت ، مباركتون بشه
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب