تاریخ
دوشنبه 30 دي 1398

دومین جشن تقدیر از همسفران نمایندگی آکادمی

موضوع : کارگاه های آموزشی کنگره 60
همسفر راحله در جشن هفته همسفر: تمام هستی و کائنات بر مبنای عشق و محبت بناشده و امواج عشق در تک‌تک ذرات موجودات هستی جاری است.
دومین جشن تقدیر از همسفران نمایندگی آکادمی

جلسه دوازدهم از دوره هفتاد و سوم کارگاه آموزشی عمومی کنگره 60؛ نمایندگی آکادمی با استادی کمک راهنمای محترم همسفر راحله، نگهبانی خانم زری و دبیری همسفر سیمین با دستور جلسه «جشن همسفر» روز شنبه 28 دی‌ماه 1398 ساعت 17 آغاز به کار کرد.

سخنان استاد:

خیلی خوشحالم که امروز در خدمت شما هستم. این هفته را به اولین همسفر کنگره خانم آنی بزرگ و تمام اعضا و همسفران عزیز تبریک عرض می‌کنم و از خداوند برای همه سلامتی و نعمت و فراوانی روزافزون خواستارم.

تمام هستی و کائنات بر مبنای عشق و محبت بناشده و امواج عشق در تک‌تک ذرات موجودات هستی جاری استیک همسفر برمبنای همین عشق و پیوند محبتی که با مسافرش دارد، به دنبال راهی است که او را از ظلمت و تاریکی نجات دهد. انسان‌ها زمانی که در مراتب بالای نفس قرار دارند، هرچقدر که آگاه‌تر و داناتر باشند نسبت به همسفرانی که در طول هستی با آن‌ها همراه هستند، احساس مسئولیت بیشتری دارند و درواقع می‌شود گفت آن‌هایی که در مراتب پایین‌تری از تفکر و دانش هستند چگونگی زیست همسفرانشان برایشان مهم نیست.

حضور یک همسفر در کنگره نشان‌ میدهد که این مسئولیت را پذیرفته و در این جایگاه قرارگرفته است. این‌که یک همسفر خودش نمی‌دانسته چه خواسته‌ای دارد و زمانی که این حرکت را انجام داد خداوند هم این فرمان را برای مسافر و همسفر صادر کرد که آن‌ها به رهایی برسند و از ظلمت خارج شوند. چرا می‌گوییم هر دو؟ مسافر به‌واسطه آن اندیشه و نقطه تفکری که در او ایجادشده می‌خواهد از تاریکی‌ها به سمت روشنایی‌ها حرکت کند، یک همسفر هم یک‌زمانی که حتی خودش هم نمی‌داند و برمبنای خواسته‌ای که داشته مبنی بر آموزش، آمده و در کنار مسافر قرارگرفته و این حرکت را شروع کرده است. استاد سردار می‌فرمایند که گاهی وقت‌ها آن چیزهایی که ما می‌دانیم و از آن آگاه هستیم خواسته‌های واقعی ما نیستند و یکسری خواسته داریم که این‌ها عمیق‌تر هستند و صور پنهان ما هستند و ما از آن آگاهی نداریم. یک همسفر حتی اگر خودش اطلاع نداشته باشد بر اساس همین خواسته حرکت کرده و ادامه مسیر می‌دهد که تاریکی و ساختارهای منفی که در درونش ایجادشده را به‌روشنی و ساختارهای مثبت تبدیل کند.

تبدیل این ساختارها که در طول زمان از روز الست تا امروز ایجادشده کار راحتی نیست و این قسمت نیاز به آموزش همراه با تمرین و تکرار و عمل به ارزش‌ها و پیروی از قوانین الهی دارد. ما این مجموعه را در کنگره آموزش می‌بینیم. یک همسفر از دیدگاه کنگره جایگاه ویژه‌ای دارد که با توجه به همین تفکر و خواسته حرکت کرده است.

استاد سردار می‌فرمایند که ما برای گرفتن آموزش سالم و خدمت صحیح پا به این دنیا می‌گذاریم، یک همسفر دانسته یا ندانسته در جهت همین تفکر در حال حرکت است.

در این راه سختی‌های زیادی هست، باید استقامت کرد. ما راهی را آغاز کردیم که پایانش دست ما نیست؛ اما مسئله‌ای که خیلی مهم است، درراه‌هایی که نیاز به استقامت دارد، همسفر باید آگاهی و باور داشته باشد که حرکت من در این سختی‌ها برای آموزش گرفتن شخص خودم است. یک همسفر در کنار یک مصرف‌کننده زندگی سختی داشته است و دچار تخریب‌هایی شده است؛ عمق این تخریب‌ها را حتی خودش هم نمی‌داند، حالا با این تخریب‌ها می‌خواهد به یک فرد مصرف‌کننده هم کمک کند.

ین کمک کردن آرامش درونی همسفر را می‌خواهد که با آموزش گرفتن و درست حرکت کردن به نتیجه می‌رسد. اگر همسفر در جایگاه و شرایط مطلوبی قرار بگیرد و تعادل نسبی داشته باشد می‌تواند به مسافرش کمک کند؛ می‌دانیم که انرژی از سطح بالا به سطح پایین انتقال پیدا می‌کند و همسفر باید بتواند این شرایط مطلوب را در درون خودش به وجود بیاورد و در ادامه به مسافر کمک کند. عقل همیشه راه درست را نمایان می‌کند اما من باید در یک آرامش نسبی باشم که قدرت تفکرم بتواند راهی که عقل نمایان کرده را استفاده کند و این هم نیاز به زمان دارد یعنی همه این‌ها حلقه‌هایی هستند که درهم‌تنیده‌اند.

درمان اعتیاد یک علم است. برای این‌که به این علم شناخت پیدا کنیم؛ چون در بعد فیزیک همه‌چیز بر مبنای زمان پیش می‌رود. باید بعد زمان را در نظر بگیریم. اعتیاد یک علم است که از انسان و مواد مخدر تشکیل‌شده است و به فلسفه وجودی انسان ارتباط دارد. باید بدانیم حرکت‌ها و تجربه‌های یک انسان بر چه مبنایی است و این‌که مواد مخدر و آنتی ایکس‌ها چه تأثیری در فرآیند زیست و فیزیولوژی یک مصرف‌کننده می‌گذارد، با این آموزش‌ها یک همسفر متوجه می‌شود که اگر مسافرش حرکتی کرد یا سخنی را گفت که ناراحت شد، این حرکت یا سخن او را بر مبنای تأثیر مواد بر فیزیولوژی و روان بگذارد نه بر مبنای بی‌مسئولیتی یا بی‌ارادگی یا حتی بی‌محبتی. وقتی‌که یک همسفر این آموزش را می‌گیرد و این موضوع را درک می‌کند، آن زمان حال بهتری پیدا می‌کند و این شناخت نیازمند زمان است. پس باید صبور بود، استقامت داشت و در این جهت حرکت کرد.

در انتهای صحبتم نکته‌ای را می‌خواستم به مسافران و تازه‌واردانی که هنوز اجازه ورود همسفرانشان را به کنگره نداده‌اند، بگویم که کنگره مکان مقدس و امنی است، ما اعضای کنگره با احترام به آموزه‌هایی که از آقای مهندس گرفته‌ایم، تمام تلاشمان را می‌کنیم تا این مکان را مقدس و امن نگاه‌داریم تا همسفران شما به اینجا بیایند و آموزش بگیرند و درواقع ستون‌های محکمی شوند برای حرکت شما و خانوادهٔ شما.

عکاس: مرتضی و آرش
نمایندگی آکادمی

دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
7 نظر  
  • همسفر زهرا آکادمی
زمان ارسال
1398/11/06 19:31:42
شوق و اشتیاق مسافران و اشک شکر همسفران استادی راحله جانمان صحنه صدق و خلوص و ایمان
  • الهام
زمان ارسال
1398/11/06 8:34:53
با سلام و خدا قوت خانم راحله عزیز مثل همیشه پر از حس خوب و انرژی و مطالب ناب...خیلی لذت بردم....امیدوارم اموزش هایی که گرفتم رو کاربردی کنم
  • فاطمه
زمان ارسال
1398/11/03 12:39:41
خانن راحله عزیز خدا قوت باز هم مثل همیشه عالی و پر انرژی از صحبتهاتون لذت بردم وامیدوارم من رهجو بتوانم در راه شما قدم بردارم
  • پروین همسفر مسعود
زمان ارسال
1398/11/02 16:47:18
ضمن تبریک هفته همسفر به کلیه همسفران ومسافران و جناب مهندس وخانواده محترم و عزیزشان و‌تمام اعضای کنگره شصت در سراسر ایران خدا قوت خانم راحله و خانم زری و خانم سیمین ممنون از زحماتتون
  • همسفر اسرین شعبه آکادمی
زمان ارسال
1398/11/02 16:13:46
بسیار ممنون از استاد عزیز خانم راحله، آموزش هایتان مثل همیشه چراغ راهم شد. هر سال که میگذرد عمیق تر معنای این جشن زیبا را درک میکنم و در این جشن ها بیشتر و بیشتر از راهی که آمده ام مطمئن می‌شوم
  • علی چنگیزی
زمان ارسال
1398/10/30 14:17:52
خدا رو شکر. برای چی اومدم کنگره. به چی تبدیل شد!! اگر به کنگره و روش درمان آن ایمان آوردیم روزهای خوبی برایمان رقم خواهد خورد. هفته همسفر و جشن های دیگر از این قبیل روزها هستند. حالمان خوب خوب شده. این چیزی نیست جز معجزه کنگره ۶۰. انشاالله تمام گرفتاران هر چه زودتر پیام کنگره را لبیک بگویند.
  • مسافر مجتبی
زمان ارسال
1398/10/29 23:2:47
باسلام خسته نباشید خداقوت
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب