تاریخ
شنبه 16 آذر 1398

معجزه قلم

موضوع : اخبار داخلی
کارگاه آموزشی کنگره60 نملیندگی دانیال اهواز با استادی کمک راهنما فرشید ون دستور جلسه نقش سی دی و نوشتن در آموزش
معجزه قلم
جلسهٔ سیزدهم از دور سیزدهم کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی دانیال اهواز، با استادی کمک راهنمای محترم مسافر فرشید، نگهبانی مسافر پوریا و دبیری مسافر سیروس با دستور جلسه (نقش سی‌دی‌ها و نوشتن آن‌ها در آموزش) در روز پنج‌شنبه مورخ 98/09/14ساعت 17 آغاز به کار نمود.
در ادامه تولد سومین سال رهایی مسافر علی رهجوی آقای فرشید تفرشی را با شکوه فراوان جشن گرفتیم.
 

سلام دوستان فرشید هستم مسافر

خداوند را سپاس‌گزارم که این فرصت را به من داد تا در جمع دوستان باشم و تشکر می‌کنم از همه‌ی دوستان و خدمتگزاران که تلاش می‌کنند تا دیگران هم طعم رهایی را بچشند. دستور جلسه‌ی این هفته سی‌دی‌ها و نقش نوشتن سی‌دی‌ها در آموزش است.

 بیشتر اوقات در زندگی شخصی خودم نمی‌توانستم روی یک موضوع تمرکز کنم، برای مثال اگر می‌خواستم کتابی را بخوانم یا به دنبال آموزش زبان یا موسیقی یا ورزش بودم هیچ‌وقت آن را به پایان نمی‌رساندم و چون حافظه‌ام یاری نمی‌کرد رهایش می‌کردم تا زمانی که به کنگره آمدم. من تصویر خاصی داشتم از انسان‌هایی که اهل مطالعه و یادگیری مطالب هستند، قدرت تفکر دارند و مسائل را بهتر تجزیه‌وتحلیل می‌کنند.

فکر می‌کردم که چنین انسان‌هایی باید تحمل و صلح‌طلبی بیشتری نسبت به انسان‌های دیگر داشته باشند و راحت‌تر با مسائل کنار بیایند. درکنگره با گوش دادن به سی‌دی‌ها همین اتفاق برای من افتاد چون هر سی دی مطالب بسیار زیادی در خود داشت و مثل این بود که من هفته‌ای یکی دو کتاب را می‌خوانم و مطالبی از آن‌ها می‌آموزم. تمامی انسان‌های موفق در جهان، اعم از کارآفرینان، هنرمندان یا دانشمندان همه انسان‌هایی بودند که دستی به قلم داشته‌اند و این معجزه‌ی قلم است.

 همه‌ی انسان‌ها در تفکراتشان به دنبال نقاط روشنی هستند و تمام انرژی خود را برای این صرف می‌کنند که به یک نقطه‌ی موفق در هر زمینه‌ای برسند اما این افکار آن‌قدر به‌هم‌ریخته و پریشان است که به‌جایی نمی‌رسد و تنها آن‌هایی که می‌توانند این تمرکز را در خود ایجاد کنند موفق می‌شوند. قلم می‌تواند این افکار را متمرکز کند و به آن‌ها جهت مناسبی بدهد که در مورد من و کنگره چنین بود و ابتدا نوشتن سی‌دی‌ها تمرینی برای حافظه‌ام بود و حافظه‌ی کوتاه‌مدت را به من برگرداند.

 

قسمت دوم صحبت‌های من راجع به تولد سومین سال رهایی مسافر علی است. امروز تولد علی عزیز است؛ به خودش و همسفر و پدر و مادرش تبریک میگویم که همگی در کنار هم تلاش کردند تا علی سفر را به پایان رساند.

علی سفر سختی، اما همچنین عزم خیلی بالایی هم داشت که این به او کمک کرد تا سفرش را طی کند و آموزش‌های کنگره را یاد بگیرد و در قسمت‌های مختلف خدمت کند و درنهایت هم که کمک راهنما شد و الآن هم لژیون خیلی خوبی دارد و امسال هم چند نفر قبولی در آزمون کمک راهنمایی داشت. این روز را به خودش، خانواده و اعضای لژیون او تبریک میگویم.

از این‌که به صحبت‌های من گوش دادید متشکرم.

 

 

اعلام سفر مسافر:
آخرین آنتی ایکس مصرفی شیشه و شیره، بیش از ده سال تخریب داشتم ۱۴ ماه سفر کردم به روش DST  با داروی درمان شربت OT به راهنمای آقای فرشید تفرشی الان هم ۴ سال و دو ماه می باشد که آزاد و رها هستم.

آرزوی مسافر:
آرزوی بزرگ من این است که در سال آینده ساختمان آکادمی بین المللی کنگره 60 شروع به ساخت کند و به زودی افتتاح شود.

 

سخنان مسافر:

سلام دوستان علی هستم یک مسافر
من قبل از آشنا شدنم با کنگره جایم در زندگی مشخص نبود. درس می‌خواندم یا ورزش می‌کردم اما چون هدف نداشتم سریع رهایشان می‌کردم. حتی وقتی مواد هم مصرف می‌کردم آرامش نداشتم و کلاً گم‌شده بودم. مواد باعث می‌شد سرخوش باشم و همه مسائل را نادیده بگیرم و فکر می‌کردم زندگی همین است. بعد از مصرف مشروبات الکلی به مواد مختلف رو آوردم و همه را تجربه کردم و بعد از زیاد شدن مشکلاتم  چندین بار برای ترک کردن راه‌های مختلف را تجربه نمودم. تا اینکه برادرم از طریق برنامه شروع خوب با کنگره آشنا شد و حتی به تهران رفت و تحقیق کرد و جزوه‌هایش را برایم آورد؛ اما من اهمیت ندادم و به مصرفم ادامه می‌دادم تا این‌که به برادرم گفتم من متادون مصرف می‌کنم اما او با توجه به شیوه درمانی کنگره که با آن آشنا شده بود گفت: تریاک را مصرف کن. بعد از مدتی خداوند توفیق داد و وارد کنگره شدم. بااینکه سفرم خیلی سخت بود اما توانستم موفق شوم. من هیچ‌وقت دوست نداشتم تولد بگیرم اما الآن به این دلیل تولد گرفتم که تازه‌واردی که وارد کنگره می‌شود، اسناد روش درمان کنگره را به عینه ببیند.

 

لذت‌بخش است که درکنگره حضور داریم و چقدر بهتر از آن‌که مهندس آمد و مشکل بزرگی که حتی دانشمندان نتوانستند حل کنند را حل کرد. حتی شیشه که من فکر نمی‌کردم درمان داشته باشد به‌راحتی درمان شد و خیلی از خانواده‌ها که به خاطر اعتیاد ویران شدند با کمک کنگره، دوباره زندگیشان ساخته شد. انشا الله به‌زودی به آرزوی آقای مهندس که ساختن آکادمی است برسیم.

 سخنان راهنمای همسفر خانم زهرا:

بیست و دومین سالگرد رهایی مهندس را تبریک می‌گویم و از مهندس و خانواده محترمش تشکر می‌کنم. تشریف‌فرمایی آقای تفرشی را به شعبه دانیال اهواز خیرمقدم عرض می‌نمایم. تولد چهارمین سال رهایی کمک راهنمای شعبه آقا علی را تبریک می‌گویم و همچنین تبریک به راهنمایش آقای تفرشی و هم‌سفرش مرضیه خانم نیز  می‌گویم. خانم مرضیه به علت شاغل بودنشان و داشتن فرزند خردسال برای آمدن به شعبه مشکل داشتند ولی هیچ‌گاه از آموزش‌ها دور نبودند و در آزمون کمک راهنمایی شرکت کردند و قبول شدند. امیدوارم  ایشان و همسفرشان را با شال نارنجی در شعبه شوشتر مشاهده کنیم.

سخنان همسفر خانم مرضیه:

از مهندس و خانم آنی تشکر می‌کنم و تولد 4 سال رهایی آقا علی را تبریک می‌گویم و امیدوارم درکنگره به هدفش برسد همان‌طور که می‌دانید آقا علی سفر خیلی سختی داشت و شیطان به‌راحتی رهایش نمی‌کرد، اما بعد از چندین بار ناامیدی آخر توانست موفق شود و فقط می‌توانم بگویم ما همه آرامش خود را از کنگره‌داریم و از خداوند ممنونیم که آرامش را به ما بازگردانید.

 در ادامه شما را دعوت به دیدن گوشه هایی از این جشن می کنیم

 

 

 

 

 

مرزبان کشیک مسافر آقای احسان

تهیه: گروه وبلاگ نمایندگی دانیال اهواز

 

تعداد بازدید از این مطلب : 888
ادامه مطالب در آرشیو اخبار داخلی
دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
15 نظر  
 • همسفر مرضیه نمایندگی دانیال اهواز
زمان ارسال
1398/09/17 15:37:57
خداقوت خدمت تمام مسافران و همسفرانی که با تمام توان برای آبادی خویش خویشتن میکوشند
 • سامان راه نورد
زمان ارسال
1398/09/17 13:55:30
خداقوت خدمت آقای فرشید تفرشی عزیز و تبریک به علی عزیز.پاینده باشید
 • مسافر سپهر
زمان ارسال
1398/09/17 9:52:52
تبریک به آقا علی و آقا فرشید
 • همسفر فرزانه نمایندگی دانیال اهواز
زمان ارسال
1398/09/16 21:27:55
خداقوت خدمت آقا فرشید عزیز و تبریک مجدد به ایشان و علی آقا کمک راهنمای زحمت کش دانیال اهواز
 • عبدالله
زمان ارسال
1398/09/16 20:26:0
تبریک به اقاعلی واقافرشیدعزیز
 • همسفر سمیرا شعبه دانیال اهواز
زمان ارسال
1398/09/16 19:52:27
تبریک و شادباش خدمت خانم مرضیه ی عزیز و مسافرشون آقا علی و خداقوت و تبریک به راهنماهای بزرگوارشون خانم زهرای عزیز و آقای تفرشی. انشالله که شاهد جشن آزاد مردی مسافران کنگره باشیم. خداقوت به گروه وبلاگ.
 • همسفربنفشه دانیال اهواز
زمان ارسال
1398/09/16 17:44:18
خداقوت به آقای تفرشی خیلی خوشحال شدیم که ایشون رودوباره در شعبه ی دانیال اهواز دیدیم و عرض تبریک داشتم تولد 4سال رهایی کمک راهنمای محترم علی آقا را به راهنمای خوبشون آقای تفرشی وهمسفرشون خانم مرضیه وکمک راهنمای همسفرشون خانم زهرا ی عزیز ان شاالله در جایگاه های بالاتر شاهد موفقیتشون باشیم
 • مسافر امین لژیون 7شعبه دانیال اهواز
زمان ارسال
1398/09/16 15:40:4
تبریک خدمت علی آقا و کمک راهنمای محترمشون آقا فرشید و تبرک ویژه به جناب مهندس و خانواده بزرگ کنگره 60تا باد چنین بادا🌹🌹
 • مسافر پوریا دانیال اهواز
زمان ارسال
1398/09/16 15:29:11
علی عزیز برتو مبارک و شاد باش از این فرخنده عیدی که هرکس لایق تجربه آن نیست ... میلاد دوباره شما موید صداقت و عمل خالصانه ای ست که کنگره برمبنای آن استوار گردیده. امید‌ست شاهد تولد انسانهایی لایق همچون شما بیشتر از پیش باشیم.
 • شارود
زمان ارسال
1398/09/16 14:10:22
تبریک به آقا علی و تبریک به آقا فرشید و تشکر فراوان از ایشان بابت زحماتی که می کشند.
 • مهرداد. دانیال اهواز
زمان ارسال
1398/09/16 13:43:7
تبریک به راهنمای عزیز آقا فرشید و آقا علی و کلیه اعضا کنگره ۶۰. انشاالله که هر چه سریعتر ساختمان آکادمی بین المللی ساخته بشه تا از درد و رنج مردم کم بشه
 • همسفر سمیه ،دانیال اهواز
زمان ارسال
1398/09/16 13:34:36
تبریک به آقا علی و خانم مرضیه عزیز ان شاالله در راه تون ثابت قدم باشین.و تبریک خدمت آقای تفرشی راهنمای گرامی و خانم زهرای عزیز
 • محمدلژیون ۵شعبه دانیال اهواز
زمان ارسال
1398/09/16 13:30:41
تبریک به آقا علی وراهنمای عزیز آقا فرشید روز بسیار خوبی بود
 • همسفر سمیرا از شعبه ی چالوس
زمان ارسال
1398/09/16 13:23:37
بسیار عالی و ضمن تبریک تولد،انشااله که پایدار باشید
 • مسافر علی شعبه دانیال اهواز
زمان ارسال
1398/09/16 12:40:24
تبریک خدمت آقای تفرشی و آقا علی کمک راهنمایان محترم
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب