تاریخ
چهار شنبه 22 آبان 1398

کارگاه آموزشی جهان بینی چهارشنبه؛ گلریزان

موضوع : کارگاه های آموزشی کنگره 60
ما نمی خواهیم فکر کنیم که برای مسائل مالی چه کار باید کنیم، این کار برعهده اعضای لژیون مالی است. با این قضیه ما توانستیم، شعب زیادی را در شهرهای مختلف احداث کنیم ، توانستیم شعبه احداث کنیم، برای کنگره.
کارگاه آموزشی جهان بینی چهارشنبه؛ گلریزان

جلسه اول از دوره شصت و هشتم کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60، ویژه مسافران و همسفران سفر دوم، با استادی و نگهبانی مهندس و دبیری همسفر ژیلا با دستور جلسه "گلریزان"، در روز چهارشنبه 22 آبان ماه سال 98 ساعت 9:00 آغاز به کار کرد.

سخنان استاد:

امیدوارم حال شما خوب باشد، حال من هم بحمدلله خوب است.
هفته قبل تعطیل بود، امروز تعداد زیادی رهایی داریم. هرچهارشنبه من صبح استخر می روم، امروز استخر نرفتم و ساعت 5:30 آمدم برای دادن رهایی. البته هفته آینده دیگر اینطور نیست.
دو نکته کوتاه می گویم و بعد به سراغ لژیون سردار می روم. دفعه قبل راجع به معرکه گیری صحبت کردم. ما در کنگره 60، راجع به هیچکس تجسس نمی کنیم، اصلاً به ما ربطی ندارد و در امور شخصی هیچکس دخالت نمی کنیم. ما حق دخالت در امور دیگران و سرزنش کردن و پشت سر کسی حرف زدن نداریم. خداوند در قرآن هم می گوید: به دیگران گمان بد نبرید، ظن بد نبرید و غیبت نکنید.
مسئله دیگر اینکه؛ ما تمام اعضای کنگره 60، به یکدیگر ایمان کامل داریم، مخصوصاً به مسئولین وایجنت های خودمان. ما در کنگره60، بساط جاسوس بازی نداریم، نه در همسفران و نه در مسافران. من که نگهبان کنگره هستم، از این کار بسیار متنفر هستم. راهنما یا ایجنت نباید، در غیاب خودشان ، یک نفر را بعنوان جاسوس خودشان جایگزین کنند. اینها سم هستند و اصلاً خیرخواهی نیستند. این موضوع بسیار زننده و زشت است و در کنگره چنین چیزی نداریم.
کنگره خودش، خودش را حفظ می کند. لازم نیست که ما با حرکت های ضدارزشی، مسیر ارزشی را طی کنیم. شما با گناه نمی توانید مسیر ارزشی را طی کنید.
مسئله دیگر؛
ما اگر یک نفر را امین قرار دادیم، دیگر نمی توانیم راجع به آن تجسس کنیم. در یکی از شهرستانها، یک نفر مسئول خرید کرده است، آجر و سیمان خریده است، یک نفر دیگر رفته و تجسس کرده است که این فرد که خرید کرده است، آیا پول داده است یا نه، آیا چک داده است یا خیر؟! این کار بسیار زشتی است. باید حرمت تمام ایجنت ها و مسئولین را حفظ کنیم و نباید اینگونه در مورد دیگران تجسس کنیم و من اصلاً چنین چیزی را دوست ندارم.
22 سال است که من کنگره را اداره می کنم و تابحال یک نفر سخن چین هم نداشته ام و کنگره هم روز  به روز قوی تر و مستحکم تر شده است، افکار من هم آرام است و ذهنم هم نسبت به یک نفر بد نیست. گل بی خار خداوند است، بچه ها این همه خوبی دارند، حالا ممکن است که یک بدی هم داشته باشند.
هفته آینده، گلریزان و لژیون مالی سردار است. در طول سال گذشته، آقای زرکش مسئول لژیون سردار بوده است، کارهای خوب انجام داده است، مرتب به شعب سر می زد و جلسه می گذاشت و این کار بسیار پسندیده ای بود. همانطور که گفتیم، یک تشکیلات یا یک نفر تنها ، یا یک شرکت ، یا یک کشور ، برای ادامه زندگی به 3 چیز احتیاج دارد. اول : علم و دانش ـ دوم : تخصص ـ سوم : پول . بنابراین مسائل مادی برای کنگره بسیار مهم است. خوشبختانه اعضای کنگره 60، از نظر مالی بالای سطح متوسط قرار گرفته است. دلیل آن این است که بهبود پیدا کرده اند و سعی کردند که در صراط مستقیم حرکت کنند و به این دلیل وضع زندگیشان بسیار بهتر و مستحکم تر شده است. اکثراً بچه های کنگره اینطور هستند. چون در یک راه درست حرکت می کنند، مردم به آنها اعتماد می کنند. وقتی اخلاق و رفتار تو خوب باشد، به تو کار می دهند و این باعث می شود که وضع مالی تو خوب شود.
ما وقتی وارد کنگره شدیم، از همان روز اول وضع مالی مطرح بوده است. این وضع مالی باید ادامه داشته باشد. هم برای افراد تاکید کردیم و هم برای کنگره 60. یک زن و شوهر که می خواهند زندگی کنند، برای اجاره خانه و معاش، چقدر سخت است؟ حالا ماچطور؟ هزاران نفر هستیم، صندلی و جا و برق و ساختمان و ... می خواهیم.
بنابراین از آن اول روی مسئله مالی توجه بسیار زیادی شد و بچه های مالی خیلی خوب کار کردند و همه چیز شفاف و روشن و به بهترین شکل ممکن انجام شد.
هرچیزی یک تفکر است. هر کاری را که می خواهیم انجام بدهیم، باید با یک تفکر انجام بدهیم. ما باید اقدام کنیم تا به عمل برسیم. یک لطیفه در قدیم می گفت: یک نفر هر سال به یک امامزاده می رفت و آنجا گریه و زاری می کرد که امامزاده کاری کن که بلیط من برنده شود. بعد از دو سال، آن امامزاده به خوابش می آید و می گوید که تو برو اول بلیط بخر ، تا من بتوانم تو را برنده کنم. بعضی وقت ها ما هم همینطور هستیم، باید مقدمات کارمان را فراهم کنیم، تا خداوند بتواند به ما کمک کند. در کنگره هم همینطور است.
بلیط ما این بود که یک شماره حساب اعلام کردیم و گفتیم که برای هر شعبه ای برای تهیه ساختمان و زمین احتیاج به پول داریم. با آن حساب های زمین، حرکت ایجاد شد. بچه ها کمک کردند و حساب ها مقداری واریز شد. بعد دیدیم که ما در همه قسمت ها لژیون داریم. آبیاری، درختکاری، موسیقی و ... گفتیم یکسری از بچه ها که وضعیت مالی بهتری دارند، لژیون مالی تشکیل دهند و این باعث شد که لژیون مالی تشکیل شود.
ما نمی خواهیم فکر کنیم که برای مسائل مالی چه کار باید کنیم، این کار برعهده اعضای لژیون مالی است. با این قضیه ما توانستیم، شعب زیادی را در شهرهای مختلف احداث کنیم ، توانستیم شعبه احداث کنیم، برای کنگره. بارها گفته ام که تمام اموال کنگره مثل اموال وقف می باشد، نه برای من است و نه برای خانواده من و نه دیده بانان. ما چه باشیم و چه برویم، هیچ فرقی می کند.
هدف اصلی و نهایی من در لژیون سردار این بود که ، کسانی این 6میلیون تومان را پرداخت کنند که توان مالی آن را داشته باشند و براحتی از پرداخت آن بر بیایند. ولی بعضی بچه ها خیلی عاشق هستند و با اینکه وضع مالی خوبی ندارند، دوست دارند که عضو لژیون مالی باشند. من مخالف بودم که این اتفاق بیفتد، چراغی که به منزل رواست، به مسجد حرام است. کسانی که خودشان مشکل مالی دارند، نیاز نیست که عضو لژیون مالی باشند. در روز لژیون مالی، دادن دستبند، گردنبند طلا، حلقه طلا و ... ممنوع است. خیلی ها بخاطر عشق به کنگره، این کار را می کنند.
ما می خواهیم کسانی جزو لژیون مالی باشند که توان مالی داشته باشند. اعضای کنگره 60 ، بالای قشر متوسط هستند. اعضای کنگره 60، بازاری، کسبه، دانشگاهی، کارمند، مهندس، دکتر و ... هستند.
کسانی که می خواهند عضو لژیون سردار بشوند، می توانند مقداری را پرداخت کنند و الباقی را طی 3 ماه آینده پرداخت کنند.
مسئله دنور ها :
گفتم کسانی که بتوانند بعنوان بالای 50میلیون تومان پرداخت کنند، بعنوان دنور معرفی می شوند. دنور یعنی حافظ کنگره 60، کسانی که منابع مالی را تامین می کنند. الآن دنورهای ما، 7 تا 8 درصد هزینه ها را تامین کرده اند. امسال هم 20 تا 30 نفر دنور داشتیم، میهمان شخصی من در هتل استقلال بودند. دعوت کردم که من افتخار ناهار خوردن با این افراد را داشته باشم. خیلی خوش گذشت و جای همگی خالی بود.
جالب این بود که وقتی اینطور تشکیلاتی درست می شود، می خواهند پول بگیرند، ما برعکس عمل کردیم، گفتیم که قبلاً پول گرفته ایم و در این ضیافت هیچ پولی از آنها دریافت نکردیم. برای دنورها انگشتر طراحی کرده ایم که بعنوان یادگاری به آنها می دهیم. امیدوارم دنورهای بیشتری داشته باشیم. کسانی که بالای 50میلیون پول پرداخت کنند، دنور می شوند. می توانند زمین به کنگره بدهند. مثلاً اگر یک خانواده زمینی به کنگره بدهند که مثلاً 150میلیون تومن بیارزد، 3 نفر اعضای آن خانواده بعنوان دنور معرفی می شوند. برای دنورها هم ما طبقه بندی در نظر می گیریم، دنور 50میلیون تومانی، دنور 100میلیون تومانی و ... همه ی اینها بازی است، ولی یک بازی که نتیجه خیلی خوبی دارد. همین فکر، مثل خریدن بلیط بخت آزمایی است. ما برای سال های آینده، نیاز به مکان و فضا داریم. هدف اصلی ما این بوده است که ما روی پای خودمان بایستیم.
حتی کسانی که ساختمانی را در اختیار کنگره 60 قرار داده بودند، بعنوان دنور معرفی کردیم. همه ی افراد کنگره به کنگره کمک می کنند، چون دیده اند که این پولی که کمک می کنند برکت دارد و از بین نمی رود. ما افراد بسیار نیرومند نیاز داریم.
ما الآن مثل دانشگاه آزاد و آکادمی هستیم. برای گرفتن مجوز و انجام کارهای اصلی، پول بسیار زیادی احتیاج داریم و این اتفاق می افتد. ما نیاز به 70 ، 80 میلیارد تومان پول داریم. دانشگاه هاروارد فقط 12میلیارد دلار پشتوانه ارزی دارد و ما بدون پشتوانه هیچ قدیمی نمی توانیم بر داریم.
مطلب دیگری که بارها در جلسات گفته ام، درمان بعضی افراد در کنگره، شگفت انگیز است. زندگی هایی که باید ویران می شد، در کنگره 60 سروسامان شکل می گیرد. اگر یک انسانی را احیاء کنید، انگار تمام جمعیت کره زمین را احیاء کرده اید. اینجا مرتب انسانها احیاء می شوند، خانواده ها مرتب احیاء می شوند. خانواده هایی که در حال انهدام کامل بوده اند، شکل می گیرند. جوانان که در حال پرپر شدن بودند، دوباره شکل می گیرند.  
بنابراین من هنوز یک آدم دل و جگر دار در کنگره ندیده ام، کسی که بتواند از یک سرمایه بسیار سنگین، دل بکند. مثلاً 200میلیارد سرمایه دارد، 20میلیارد آن را به کنگره بدهد. یا مثلاً یک زمین 5میلیاردی را به کنگره بدهد. بارها گفته ام، شما 70 سالتان است، دو یا سه پسر دارید، فردا می میرید. اینها سر قبر شما می آیند، یک فاتحه می خوانند و بعد بخاطر ارث و میراث بایکدیگر دعوا می کنند. اگر پول و سرمایه ای دارید، تا زمانی که زنده هستید، بین بچه هایتان تقسیم کنید. مقداری از آن را هم در کار خیر کمک کنید و به دیگران بدهید. شما تا ابد زنده نیستید! یک لحظه است . کسانی که وضع مالی خوبی دارند، تا زمانی که زنده هستند، تکلیف خودشان را مشخص کنند. کاری کنید که دیگران هم به رهایی و وضع مناسب برسند و بتوانند زندگی کنند.
کاری کنید که جوانان آینده، بتوانند به مکانی بروند، تا بتوانند به درمان برسند. موادمخدر انسان و طائفه را نابود می کند. ممکن است فردا نوه های شما، فرزندان شما، درگیر این مشکل بشوند. زمین بگیرید و به کنگره بدهید و من به اسم خودتان یک شعبه تأسیس می کنم، تا آخر عمر آنجا به اسم شما خواهد بود.
من از بیل گیتس بسیار سپاسگزارم، چون او کار بسیار درستی انجام داد و تمام سرمایه اش را به خیریه بخشید. به دخترش، فقط یک میلیون دلار داد و گفت بخاطر اینکه دخترم خراب نشود، بقیه را به امور خیریه اختصاص داد. باید برای کمک به دیگران، کمک کنید. یک ریال یا یک آجری که می دهید، در ساختمان حفظ می شود و همه در آنجا به رهایی می رسند.
مسئله دیگر؛ اتباع بیگانه مثل برادران افغان هستند که در کنگره به درمان رسیده اند. ما به اینها کارت کنگره نمی توانیم بدهیم، چون قوانین اقامتی آنها را نمی دانیم. ولی اینها می توانند آزمون بدهند و شال کمک راهنمایی بگیرند. بنابراین در هر شعبه، این عزیزان را بپذیرید و به آنها خدمت بدهید.
این دستورجلسه لژیون مالی، بخاطر اهمیتی که دارد، تمام شعب می توانند در مورد لژیون مالی صحبت کنند، یعنی یک روز به لژیون مالی اضافه کردیم، بخاطر اینکه بتوانند مشارکت کنند و اطلاعات کافی بدهند.
در شعب تهران، چهارشنبه و شنبه راجع به لژیون مالی صحبت می کنند، دوشنبه جشن گلریزان است. شهرستان ها پنجشنبه و یکشنبه راجع به لژیون مالی صحبت می کنند و سه شنبه جشن گلریزان است. گروه خانواده، در تمام شهرستانها روز دوشنبه گلریزان دارند. از گروه موسیقی مجاز هم می توانید استفاده کنید.
اگر آقای زرکش صحبت خاصی دارند، لطفاً صحبت کنند.

 

سخنان آقای زرکش :
سلام دوستان علیرضا هستم یک مسافر. همه ی صحبت ها را آقای مهندس فرمودند، من بعنوان دیده بان لژیون سردار، خیلی خوشحال هستم. با استاد امین راجع به هفته ی گلریزانی که در پیش داریم، صحبت می کردیم. ما در کنگره قشنگ می بینیم و قشنگ احساس می کنیم. به استاد امین گفتم که احساس بچه ای را دارم که برای لحظه ی عید لحظه شماری می کند. ایشان گفتند که در این هفته، همه لباس نو می پوشند. این کار برای من خیلی سخت بود، تا درک کردم، اگر کسی به وادی چهاردهم، نتواند در حد و اندازه خودش عمل کند، متوقف می شود. برای همه ی اعضا آرزوی موفقیت می کنم، امیدوارم همه ی ما با تمام توانمان در این هفته شرکت کنیم. ممکن است تمام توان یک نفر 100هزارتومن باشد، تمام توان یک نفر هم می تواند 1میلیارد باشد.
کنگره می گوید: یک پنجم کم کن، سیگارت را کنار بگذار و درمان شو، این هفته ی گلریزان هم به ما یک چیزی می خواهد بگوید، برای همین با تمام وجودم، از همه ی شما می خواهم که با تمام وجودتان در این مراسم شرکت کنید.

 

سخنان آقای مهندس؛
امیدوارم بتوانیم در هفته لباس نو بپوشیم. من اولین چراغ لژیون سردار را خودم روشن می کنم و مبلغ 100میلیون تومان پرداخت می کنم. من هرکاری که از شما می خواهم، ابتدا خودم انجام می دهم.
آنچه در توان من باشد، برای اهداء به کنگره، دریغ نخواهم کرد. امیدوارم بتوانیم از خودمان به یادگار بگذاریم. اگر گذشتگان ما از 20 سال پیش تا کنون، فعالیت یا کوششی نمی کردند و هم از جان و مالشان نمی گذاشتند، امروز ما این کنگره را نداشتیم. اینها زحماتی است که گذشتگان کشیدند و ما باید ادامه این مسیر را بدهیم و دور را ببینیم.
از روزی که کنگره 60، آغاز به کار کرد، همیشه دورتر را نگاه کردم و همه چیز برای شما پیش بینی شده است. همه ی اتفاقاتی که در حال رخ دادن است، در کتاب 60درجه پیش بینی شده بود و مطمئن هستم که به جاهای بسیار خوبی خواهیم رفت.

 

نگارنده: مسافر احمد شریفیان

 

نام فایل

تاریخ

لینک

فایل صوتی سخنان مهندس

98/08/22

دانلود

 

دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
46 نظر  
 • توران
زمان ارسال
1398/09/10 0:15:26
عالی و بسیار نیروبخش و امیدوار کننده
 • همسفر زینب
زمان ارسال
1398/09/03 13:16:11
امیدوارم با حمایت اعضا، به جهانی شدن کنگره 60، نزدیکتر شویم و به زودی شاهد بر پایی دانشگاه کنگره 60 باشیم.
 • Hamim
زمان ارسال
1398/09/01 5:44:43
مهندس عزیز. 🌹💐🙏 خداقوت به خدمتگزاران کنگره شصت.
 • مسافر احمد ,تخت جمشید
زمان ارسال
1398/08/26 11:59:42
درود بر مهندس دلها . امیدوارم هفته پر برکتی داشته باشیم. و خداقوت خدمت خدمتگزاران سایت
 • شهین نایینی7
زمان ارسال
1398/08/26 8:10:31
سلام خداقوت ارزوی سلامتی و موفقیت برای اقای مهندس وتمام دست اندر کاران دارم
 • محمد علی
زمان ارسال
1398/08/25 22:44:1
سلام به همه اعضای کنگره؛ انشاالله که همیشه حال جناب مهندس و دستیاران خالص ایشان خوب باشد و ما هم در رکاب مهندس به خلق خدا خدمت کنیم هدف ما بعد از درمان هدف والاییست که لیاقت می‌خواهد انشاالله این لیاقت نصیب انسان های در بند دیگر هم بشود انشاالله
 • احمدرضا لژیون دوم نمایندگی نیما یوشیج بهشهر
زمان ارسال
1398/08/25 19:40:56
با سلامت درود خدمت بنیان کنگره جناب مهندس دژاکام امیدوارم زیر سایه رحمت الهی طول عمر باعزت داشته باشید و سلامت پایدار باشید
 • همسفر زهرا
زمان ارسال
1398/08/25 10:3:51
سلام خدا قوت تبریک برای جشن گلریزان آقای مهندس از خدا بایتان عزت ابدی وسلامتی وعمر پایدار خواستارم
 • احسان لژیون ۱۸ آکادمی
زمان ارسال
1398/08/24 23:54:15
امیدوارم بعد از گلریزان منابع مالی کافی همین امسال برای تاسیس دانشگاه تامین شود
 • مجيد امين گلي
زمان ارسال
1398/08/24 20:3:44
سلام عرض خدا قوت خدمت اقاي مهندس انشاالله هميشه سلامت باشيد
 • همسفر آزاده از اصفهان
زمان ارسال
1398/08/24 16:59:19
سلام وخداقوت خدمت جناب مهندس برای شما وخانواده محترم آرزوی سلامتی وتندرستی دارم به امید جهانی شدن کنگره60
 • مسافر مرتضی .شعبه میر داماد
زمان ارسال
1398/08/24 16:36:2
درود بسیار خدمت اقای مهندس هرصبح که از خواب بیدار میشم به شما درود وتشکر میفرستم که این حال خوب را بمن دادید .من هم در توانم حتما در گلریزان شرکت میکنم .ممنون از شما
 • مسافر یوسف از شعبه صائب تبریزی
زمان ارسال
1398/08/23 19:13:52
با عرض سلام و خدا قوت خدمت بنیانگذار کنگره 60 آقای مهندس دژاکام.واقعا از فرمایشات شما استفاده میکنیم.خوشحالم که شما هستید و ما دنباله رو شما هستیم🌷🌹💐
 • مسافر مهدی
زمان ارسال
1398/08/23 14:43:30
سلام و خسته نباشید خدمت آقای مهندس،روز گلریزان به امید خدا با شورفراوان شرکت میکنیم
 • میثم لژیون ۲همدان
زمان ارسال
1398/08/23 13:55:44
سلام وخداقوت خدمت آقای مهندس با عشق و محبت امیدوارم که همیشه سالموتندرست درکنار خانواده محترمتان باشید
 • مسافر از شعبه شمس
زمان ارسال
1398/08/23 12:5:20
جناب آقای مهندس سپاس فراوان از تفکر و اندیشه شما و اینده نگری که میکنید
 • مسافر محمد رضا فایر من کرجی
زمان ارسال
1398/08/23 11:36:23
خدا قوت به آقای مهندس عزیز و تمام دست اندرکاران با عشق کنگره
 • همسفر لیلی محمدی ازحر
زمان ارسال
1398/08/23 11:33:26
درود بر بزرگ مرد تاریخ پاینده؛ سلامت وسربلند باشید... خداقوت خدمت خدمتگزاران سایت.
 • عقیل لژیون ۱۱شعبه کاسپین قزوین
زمان ارسال
1398/08/23 10:24:56
باسلام خسته نباشید خدمت همه زحمت کشان کنگره به خصوص بنیانگذارکنگره جناب مهندس ان شاالله که همیشه سالم وتندرست باشید
 • همسفر الیاس
زمان ارسال
1398/08/23 7:40:26
سلام خدا قوت میگم به آقای مهندس دژاکام و همینطور عزیزان
 • " بهرام " ل ۱۴ فردوسی مشهد
زمان ارسال
1398/08/23 2:23:53
لبِ لعل و خطِ مُشکین چو آنش نیست ، جانش نیست / بنازم دلبرِ خود را که حُسنش آن و این دارد - به خواری منگر ای مُنعم ضعیفان و نحیفان را / که صدرِ مجلسِ عشرت گدایِ ره نشین درد - بَلا گردانِ جان و تن دعای مستمندان است / که بیند خیر از آن خرمن که ننگ از خوشه چین دارد ؟ ( از حضرت حافظ ) - با درود و مهر 🍎
 • همسفرشهین ازپرستار
زمان ارسال
1398/08/23 0:54:5
با سلام و خدا قوت به بنیان کنگره 60 پدر عشق و محبت وبخشش و گذشت وایثاروفداکاری .امیدوارم پشت سر شما آهسته اما محکم قدم جا پایتان بگذارم وبادستی پراز این آزمایش الهی سربلندکنم.بخاطر وجود شما بزرگوار در مسیر زندگیم هزاران بار شکر شکر شکر
 • معصومه
زمان ارسال
1398/08/23 0:40:4
با سلام خدمت مهندس دژاکام، امیدوارم سایه شما بالا سر ما باشد.و خدا قوت به جناب آقای زرکش، و مسئولین سایت و همه اعضای کنگره ۶۰، از خداوند میخوام ابتدا به خانواده مهندس سلامتی بدهد. و من هم بتوانم به نوبه خودم به اندازه توانم کمک بکنم، اما میدانم زحماتی که کنگره برای من کشید هیچوقت نمیتوانم جبران کنم. از همه عزیزان سپاسگزارم.
 • علی اصغر نمایندگی وحید لژیون۵
زمان ارسال
1398/08/23 0:7:46
باسلام وخسته نباشید خدمت جناب مهندس عزیزو خدمتگزاران کنگره ۶۰
 • مسافرحسین، نمایندگی کاسپین قزوین
زمان ارسال
1398/08/22 20:57:10
درود بر شما مهندس عزیز،وعرض خداقوت برای همه عزیزان زحمتکش کنگره ۶۰.امیدوارم زندگینامه همیشه درزندگیتان خیروبرکت چون آبشارسرازیر باشد.
 • روح اله نوروززاده شعبه آزادی
زمان ارسال
1398/08/22 20:21:33
سخنان جناب مهندس بسیار تأثیرگذار است .باتمام وجودم دوسش دارم🌹🌹🌹🌹🌹
 • همسفر حسن اشرفی از اکادمی
زمان ارسال
1398/08/22 19:47:30
باسلام و تشکر و خدا قوت خدا حافظ شما و خانواده بزرگ کنگره همراه با سلامتی.
 • مسافر مهدی نمایندگی کاسپین
زمان ارسال
1398/08/22 19:35:18
ممنون از جناب مهندس دژاکام بابت این همه آموزش
 • علی
زمان ارسال
1398/08/22 19:29:23
با سلام و تشکر ازمطالب ارزشمند
 • مسافر ابراهیم لژیون ۱۶ شعبه فردوسب مشهد
زمان ارسال
1398/08/22 19:4:12
سلام علیکم بسیار خوب و پرمحتوا انرژی گرفتیم و اماده تر شدیم برای جشن گلریزان ممنونم مسافر ابراهیم از لژیون ۱۶ شعبه فردوسی
 • مسافر سجاد .ل دوم .شیراز .
زمان ارسال
1398/08/22 18:30:35
سلام و خدا قوت خدمت تمامی خدمتگذاران و بخصوص بنیانگذار محترم کنگره جناب آقای مهندس عزیز .امیدوارم هفته خوب و پر باری را پیش رو داشته باشیم . دستانی که کمک میکنند مقدس تر از لب هایی هستند که دعا میکنند .. مسافر سجاد .ل دوم شیراز .
 • همسفر ام البنین احمدیان از شعبه سمنان
زمان ارسال
1398/08/22 17:37:13
با سلام و خدا قوت به جناب مهندس عزیز.ممنونم.جناب مهندس طبق فرمایشات ارزشمندشان از ساعت 5 صبح به شعبه تشریف آوردند.انشاالله این نشاط و شادی همیشه در طول حیاتهایتان برقرار باشد.ممنونم بابت تمامی خدمتهای ارزشمندتان. ممنونم از جناب آقای زرکش محترم دیده بان مالی شعب.خدا قوت.دستمریزاد.
 • همسفر سحر
زمان ارسال
1398/08/22 17:18:33
آقای مهندس ممنونم از شما بابت آموزشهای ناب شما.
 • همسفر اکرم ابراهیمی لژیون 14 شعبه شیخ بهایی
زمان ارسال
1398/08/22 16:36:10
تشکر و سپاس فراوان خدمت آقای مهندس دژاکام وخداقوت خدمت زحمتکشان سایت
 • مسافر محسن حدادشیرازی_ لژیون ۱۶ فردوسی
زمان ارسال
1398/08/22 15:23:12
درود و خداقوت به آقای مهندس دژاکام تبریک فرارسیدن هفته گلریزان به اهالی کنگره۶۰ خداقوت به خدمتگزاران لژیون سردار و خدمتگزاران سایت از صحبتهای آقای مهندس دژاکام و دیده بان محترم آقای علی زرکش استفاده کردم. ما میتوانیم. دانه دانه است غله در انبار
 • همسفرزهره ازاصفهان سلمان فارسی
زمان ارسال
1398/08/22 14:35:34
خداقوت به جناب مهندس بسیارلذت بردم.
 • رضا لهراسبی
زمان ارسال
1398/08/22 14:23:51
ضمن عرض خدا قوت خدمت جناب مهندس همانطور که جناب مهندس و آقای زرکش فرمودند ، همه دوستان با تمام توان در جشن گل ریزان شرکت میکنند. مبلغ پرداختی خیلی اهمیتی نداره چیزیکه اهمیت زیاد داره داستانه اون تلاش و اون کوشش برای تهیه ی مبلغی است که در جشن گلریزان می بخشیم.
 • همسفر فاطمه (سلمان فارسی)
زمان ارسال
1398/08/22 13:50:47
خدا قوت خدمت جناب مهندس وتمامی خدمتگذران کنگره 60....بسیار از شنیدن صدای شما و آموزشهای نابتان لذت بردم...بسیار ازتون تشکر میکنم بابت این آموزشهای ناب ولذتبخش....سایه تون مستدام. متشکرم از خدمتگذران محترم سایت
 • حسن لژیون شش دانیال اهواز
زمان ارسال
1398/08/22 13:43:49
باسلام زنده و پاینده باشید
 • مسافر اسماعیل از قم
زمان ارسال
1398/08/22 13:12:27
سلام اقای مهندس خدا قوت خداوند شما را برای نجات ما فرستاد شکر شکر شکر خدا قوت اقای شریفیان.
 • همسفر نازنین نمایندگی کاسپین
زمان ارسال
1398/08/22 13:9:42
خدا قوت به آقای مهندس و اعضا سایت
 • علی اکبر لژیون ۲۱سلمان فارسی
زمان ارسال
1398/08/22 12:55:0
سلام وخداقوت به بنیان کنگره ۶۰ به سردار عزیز وبه جناب آقای زرکش .خداقوت به لژیون سردار ودنوری های عزیز که به این محکمی قدم برداشتند برای گرفتن بلیط .امیدوارم منم بتونم این بلیط مقدس را از خداوند به دستان جناب مهندس عزیز دریافت نمایم چون وعده ی خدا حق است .بسیار لذت بردم از سخنانتون جناب دژاکام عزیزتراز جان
 • مسافرعلی، بهشهر
زمان ارسال
1398/08/22 12:53:52
سلام بر جناب مهندس بزرگوار، از خداوند برای شما و خانواده محترمتان سلامتی را خواستارم، امیدوارم بتوانم در هفته گلریزان گوشی ای از زحمات شما را جبران کنم
 • همسفر مهتاب
زمان ارسال
1398/08/22 12:0:17
سلام .زنده باد بزرگ مرد زمانه.پاینده باشید.
 • مسلفر مهدی
زمان ارسال
1398/08/22 10:46:3
باسلام وخداقوت انشالا سایتون مستدام...
 • مرتضی لژیون ۱۴فردوسی مشهد
زمان ارسال
1398/08/22 10:45:30
سلام و عرض ادب به فرمانده عشق و محبت آقای مهندس و عزیزان تشکربابت همه زحمات شما واقعا هیج جای دنیاادم عشق ومحبت روبه اندازه کنگره ۶۰ نمیتونه تجربه کنه انشالله تو جشن گلریزان بتونیم ذره ای اززحمات شما و دوستان عزیزروجبران کنیم
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب