تاریخ
چهار شنبه 20 آذر 1398

هر آنچه در لژیون سردار میگذرد

موضوع : لژیون سردار
در آستانه برگزاری جشن گلریزان، علیرضا زرکش « دیده بان لژیون های سردار » در مصاحبه ایی با سایت کنگره60 در ارتباط با تاریخچه لژیون سردار، فلسفه تشکیل آن، روند کار و اهداف لژیون سردار توضیح داد.
هر آنچه در لژیون سردار میگذرد

هر ساختاری برای حفظ، رشد و توسعه خود نیازمند پارامترهایی است که ضعف یا قدرت این پارامترها باعث به وجود آمدن یا منحل شدن آن ساختار می‌گردد، در این میان لژیون‌های سردار یکی از پارامترهای حفظ، رشد و توسعه جمعیت احیای انسانی کنگره 60 هستند و البته هر لژیونی نیازمند راهنما و سکان‌داری است که هدایت آن را بر عهده داشته باشد و البته دیده‌بان علیرضا زرکش، فردی که با دقت نظر و صلاح‌دید بنیان کنگره برای انجام خدمت در این جایگاه برگزیده شد و در پی تقویت و استحکام آن برآمد
دیده‌بان علیرضا زرکش تقویت لژیون‌های سردار جزو وظایفش قرار گرفت، بنابراین آن را که زیر بخش قسمت مالی کنگره 60 بود به‌صورت مجزا درآورد و با مشورت، هدف‌گذاری کرد و با رفت و آمد به تمام نمایندگی‌های کشور، ساختار این لژیون را در تمام بخش‌ها ایجاد کرده و قوت بخشید.

در ادامه برای دانستن وظایفی که ایشان به عنوان دیده‌بان در لژیون سردار بر عهده دارد، چگونگی ایجاد تا ساختار کنونی به گفت‌وگو نشستیم که در ادامه با هم می‌خوانیم.

 

وظایف و مسئولیت‌های شما به عنوان دیده‌بان لژیون سردار چیست؟

همه ما در کنگره 60 مسئولیت‌هایی داریم؛ سفر اولی و سفر دومی‌ها مسئولیت‌هایی را بر عهده دارند. در سفر دوم با توجه به شرایط افراد جایگاه‌های مختلفی به آن‌ها داده می‌شود. دیده‌بانی هم یک جایگاه آموزشی برای من است. یک سفر دومی تلاش می‌کند تا خودش را حفظ کند و از طرفی باید وظیفه خود را به بهترین شکل انجام دهد و  دانایی پیدا کند که آن وظیفه را چگونه انجام بدهد. زمانی که آقای مهندس و دیده‌بانان جایگاه دیده‌بانی را به من تفویض کردند، من مسئول لژیون سردار شدم. هماهنگی لژیون‌های سردار، دستور جلساتشان، تصویب قوانین جدید بابت رشد و توسعه لژیون سردار و آگاهی دادن نسبت به مشارکت اعضا در خصوص لژیون‌های سردار از اهم وظایف دیده‌بان لژیون سردار است. برای من مهم است که لژیون‌های سردار به بهترین شکل ممکن برگزار و اداره شوند. مهم‌تر از آن افزایش تعداد اعضای لژیون‌های سردار است و این امر منوط به رشد دانایی تک‌تک اعضای لژیون سردار است. در وهله اول من به عنوان یک سفر دومی و یکی از اعضای لژیون‌های سردار باید در این امر مشارکت کنم و در این خصوص دانایی خودم را بالا ببرم.

روند کار مدیریت لژیون‌های سردار در نمایندگی‌های کشور چگونه است؟

خوشبختانه در اکثر نمایندگی‌های کنگره60 لژیون‌های سردار برگزار می‌شود و مثل سایر لژیون‌ها به فعالیت می‌پردازند. لژیون‌های سردار ماهانه یک‌بار جلسه برگزار می‌کنند. از بین اعضا یک نفر به‌عنوان نگهبان و یک نفر به‌عنوان دبیر انتخاب می‌شود. نگهبان وظیفه انجام قوانین و هماهنگی بین اعضا را بر عهده دارد. دستور جلسات ثابت دارند و در خصوص آن در لژیون صحبت می‌کنند. به‌صورت هفتگی یا دو هفته یک‌بار از آن‌ها گزارش می‌گیریم، همچنین آن‌ها صورت‌جلسات را پر می‌کنند و برای ما می‌فرستند و میزان فعالیت اعضا و یا حضور اعضای جدید را گزارش می‌کنند.

آیا همه نگهبانان موظف‌اند به‌صورت ماهانه در جلسات ساختمان 20 شرکت کنند؟

نگهبانان نمایندگی‌های تهران حتماً باید شرکت کنند. در خصوص نمایندگی‌های شهرستان‌ها به علت بعد مسافت یا آن‌ها در جلسات شرکت می‌کنند و یا من به نمایندگی آن‌ها می‌روم.

 

لژیون سردار از چه تاریخی و با چه تفکری فعالیت خود را آغاز کرد؟ آیا قبل از تشکیل آن به شکل کنونی، اعضاء به چه صورتی در این مشارکت «مالی» شرکت می‌کردند؟

. وقتی کنگره شروع به توسعه کرد، سبد جلسات کنگره دیگر جوابگوی هزینه‌ها نبود. تعدادی از اعضا کمک مالی می‌کردند ولی بازهم این میزان از مشارکت جوابگوی تأمین هزینه‌ها نبود. ما برای حفظ و توسعه خودمان نیاز به منابع مالی داشتیم، بنابراین با راهکاری که آقای مهندس در نظر گرفتند، از حدود 5 – 6 سال پیش در چند شعبه لژیون مالی تشکیل شد. شعبه آکادمی، شادآباد و یک شعبه در اصفهان با تعدادی انگشت‌شمار. ، در آکادمی 4 – 5 نفر و در شادآباد هم همین تعداد بودند که نزدیک دو سال است نام آن به لژیون سردار تغییر کرده است. آقای مهندس یک حساب به نام حساب زمین کنگره60 انتخاب کردند و دیده‌بانان اولین اعضایی بودند که به این حساب پول واریز کردند، بعد اعضای دیگر این کار را انجام دادند. چیزی به‌عنوان لژیون وجود نداشت اما در ادامه با منسجم شدن فعالیت‌ها، لژیون‌های سردار شکل گرفت. در حال حاضر ما 900 نفر اعضای لژیون سردار داریم که در نمایندگی‌های مختلف فعالیت می‌کنند.

 

مبالغ جمع شده در جشن گریزان سال قبل چقدر بود و صرف چه مواردی گردید؟

حدود 10 میلیارد تومان جمع شد که تقریباً 5 میلیارد آن مشارکت اعضا لژیون سردار و باقی آن مشارکت دیگر اعضاء بود. تمامی مبالغ صرف حفظ، توسعه و نگهداری کنگره می‌شود. بیشترین هزینه‌ها صرف خریداری زمین و توسعه ساختمان‌های کنگره می‌شود. 10 میلیارد تومان برای یک خانواده پول زیادی است؛ ولی برای 70 هزار نفر این مبلغ، پولی نیست. من به‌عنوان دیده‌بان و عضو لژیون سردار آن‌قدر به کنگره اعتماد و ایمان دارم که هیچ‌وقت سؤال نمی‌کنم که این پول صرف چه چیزهایی می‌شود؛ چون روز اولی که ما وارد کنگره می‌شویم به ما نمی‌گویند که هزینه‌های ساختمان و آب و برق و گاز از کجا تأمین می‌شود و کنگره برای تازه واردین کاملاً رایگان است. واقعیت امر این است که کنگره در حال توسعه است و این توسعه نیاز به هزینه دارد؛ کنگره زمین می‌خواهد، باید خود را در مجامع علمی مطرح کند، باید درزمینهٔ ورزشی فعالیت کرده و خود را مطرح کند. کلام باید بُرنده باشد و پشت این کلام باید انرژی باشد و این انرژی همان پول است. نکته مهم این است که من اگر در لژیون سردار فعالیت می‌کنم باید چشم‌بسته این کار را انجام بدهم و کاملاً به کنگره ایمان داشته باشم.

آیا درحال حاضر در تمامی نمایندگی‌های کشور لژیون سردار تشکیل می‌شود؟

در همه شعبه ما عضو لژیون سردار داریم. تمهیداتی که آقای مهندس اندیشیده‌اند این است که اگر نمایندگی می‌خواهد احداث شود همان‌طور که باید ایجنت، راهنما ،مرزبان وکمک راهنمای خانواده داشته باشد حتماً باید عضو لژیون سردار هم داشته باشد. آقای مهندس می‌گویند که اگر قرار است فرزندی به دنیا بیاید، با گوش، چشم، لب و دهان و کامل به دنیا بیاید تا سریع‌تر رشد کند و نیازی به ریکاوری نداشته باشد. البته لازم است که  برخی شعب در این زمینه فعالیت بیشتری داشته باشند. اصلاً مهم نیست که شما کجای ایران زندگی می‌کنید، مهم این است که بچه‌های آن شعبه یک پنجم کم کردن،کمک راهنما شدن، مرزبان شدن و خدمت مالی کردن را درک کنند.

 

در لژیون سردار از واژه‌ای به نام «دنور» استفاده می‌شود، کمی در ارتباط با آن برایمان توضیح دهید؟

سال قبل آقای مهندس در آکادمی استاد جلسه بودند و در آنجا از واژه دنور استفاده کردند. دنورها کسانی هستند که توانمندند و از جان و مالشان می‌گذرند. دنور صفت بخشندگی را به تصویر می‌کشد، هنوز هم در دنیا از این نشان استفاده می‌شود ولی نشان دنور به تعداد کمی تعلق می‌گیرد. آقای مهندس این صفت بخشندگی را به کسی دادند که مبلغ 50 میلیون تومان به بالا به کنگره اهداء کند. بعضی افرادی که به کنگره 60 زمینی را اهدا کرده باشند هم از آقای مهندس نشان دنور را دریافت خواهند کرد.  واقعیت امر این است که یک میلیارد کارت کشیدن دل بزرگی می‌خواهد و یک جایی آدم‌ها باید دلشان را بزرگ کنند و کنگره این کار را می‌کند. فردی که می‌تواند از این مبلغ بگذرد به یک توانایی رسیده است و آن بخشیدن برای بخشیدن و محبت کردن برای محبت کردن است.

 

در حال حاضر چند نفر عضو دنور داریم؟ آیا امسال تعداد این افراد بیشتر خواهد شد؟

ما 10 دنور داریم که مسافر هستند و امسال یک دنور همسفر هم به این تعداد اضافه می‌شود.

در پیامی مطرح می‌شود که سرنوشت هیچ قومی تغییر نمی‌کند مگر آن قوم خواسته‌های نامعقولش را کنار بگذارد. اعتقاد کنگره این است که بایستی رشد در شعب کنگره اتفاق بیفتد. علم کنگره یکسان است اما اعضای یک شعبه در هر جهتی که حرکت کنند دست خودشان است و اعضای هر شعبه در پایداری و بقا و توسعه و حفظ شعبه خود تلاش می‌کنند. اعضای لژیون مالی حفظ‌کننده مکان و جایگاه آن شعبه هستند. دنورها در شعب مثل میخ‌های محکمی هستند که باعث استحکام آن می‌شوند. خیلی از شعب هرسال به جایی دیگر نقل‌مکان می‌کنند، وقتی در یک شعبه یک دنور و اعضای لژیون سردار باشند، آن‌قدر آن شعبه قوی خواهد شد که خودش مستقل بتواند یکجایی را اجاره کند و یا جایی را بخرند و بسازند. البته در کنار اعضای لژیون سردار، سایر اعضا هم از اهمیت خاصی برخوردارند. اگر سال گذشته ما 10 میلیارد جمع کردیم، از این مبلغ 5 میلیارد را اعضای لژیون سردار دادند، بقیه را دیگر اعضا پرداختند.

 

آیا تا به حال شرح وظایف لژیون سردار به‌صورت نوشتار، منتشر شده است؟

بله این قوانین مکتوب شده و پس از بررسی‌های لازم در حال در اختیار آقای خدامی – دیده‌بان تحقیقات کنگره 60 – قرار گرفته است تا ایشان این قوانین را ضمیمه جزوه شرح وظایف کنند.

حدود 2ماه است که لژیون‌های سردار در پارک طالقانی  برگزار می‌شود، هدف از برگزاری آن چیست؟

دلیل اصلی تشکیل این جلسات استفاده از اعضایی است که بنا به دلایلی نمی‌توانند در جلسات شعب حضور داشته باشند و از آنجایی که پارک طالقانی به‌عنوان یکی از شعب کنگره 60 تلقی می‌شود، با مشورت آقای مهندس تصمیم بر این گرفته شد که از جمعه‌ها ساعت 7 تا 8:30 صبح لژیون‌های سردار در این نمایندگی برگزار شود. هر هفته یکی از شعب تهران مسئول برگزاری جلسات است. در این جلسات اعضا از مشارکت‌های یکدیگر استفاده می‌کنند. از طرفی شرکت در این جلسات باعث آشنایی بیشتر اعضای لژیون سردار و نیز جذب اعضای جدید است.

 

با توجه به نزدیک شدن جشن گریزان، خبرهایی از شما روی سایت منتشر شد که از نمایندگی‌های مختلف بازدید داشتید؛ لطفاً کمی از وضعیت و شرایط آن‌ها بگویید؟

بچه‌های کنگره خیلی باهوش‌اند و حرف حق را می‌شنوند،  کافی است که یک نفر آن‌ها را راهنمایی کند. من به شعب مختلف می‌روم و با اعضای لژیون سردار  و راهنمایان در خصوص اهمیت بحث مالی صحبت می‌کنم. من به 70% از شعب کنگره رفته‌ام؛ بعضی از شعب قوی‌تر و بعضی درزمینهٔ خدمت مالی باید فعالیت بیشتری بکنند. برای من به‌عنوان دیده‌بان این قسمت خیلی جالب است که وقتی به شعب می‌روم، با سه نوع تفکر مختلف برخورد می‌کنم. گروه اول می‌گویند که کنگره به ما کمک کند تا ما ساختمانی را بگیریم و یا صندلی و ... بخریم؛ اما گروه دوم  می‌گویند که ما خودمان هزینه خودمان را می‌دهیم؛ جالب اینجاست که بعضی شعب می‌گویند که ما خدمت می‌کنیم برای دیگران؛ ما خدمت مالی خود را انجام می‌دهیم و کنگره هر جا که صلاح دانست هزینه کند. من فکر می‌کنم که تفکر گروه آخر بهترین تفکر برای خدمت در مالی باشد که ما خدمت می‌کنیم برای خدمت؛ می‌بخشیم برای بخشش.

 

در پایان اگر صحبتی دارید بفرمایید:

چند هفته دیگر جشن گریزان برگزار می‌شود و ما نباید یادمان برود که چه اتفاقی افتاد که امروز حالمان خوب است. علمی که کنگره جاری کرده است، تماماً محبت است و همه ما از این محبت داریم سیراب می‌شویم. یکجایی باید بتوانم بخشش و گذشت را تجربه کنم. اصلاً لزومی ندارد که کمک من از یک عددی بالاتر برود تا بخشندگی را احساس بکنم. به اعتقاد من همه آدم‌ها در هر شرایط زمانی، مکانی و مالی قرارگرفته‌اند می‌توانند بخشند باشند؛ هر کس در حد توان خودش. آقای مهندس میگویند که اگر ببخشی، اگر خود را هرس بکنی، زیبا می‌شوی و این‌یک حقیقت است. اگر کسانی دیروز این بخشش را برای کنگره انجام دادند و امروز هم انجام می‌دهند، یعنی حقیقتی پشت آن بوده است. اگر فهم این قضیه برای اعضا روشن بشود، این کار را با لذت انجام می‌دهند. من توصیه می‌کنم در هفته گریزان همه اعضا با تمام قدرتشان پیش بروند. فراموش نکنیم که خداوند در امر بخشش، گذشت و محبت کردن می‌گوید که شما دارید با من معامله می‌کنید و خداوند هیچ‌وقت آن را فراموش نمی‌کند. هیچ نفسی بار نفس دیگر را به دوش نمی‌کشد، پس همسفران و مسافران هرکدام برای خودشان مشارکت کنند.
ما موظفیم از خودمان، از خانواده‌مان و از رهایی‌مان محافظت کنیم. کسانی که از دیگران محافظت می‌کنند، دیگران هم از آن‌ها محافظت می‌کنند، این‌یک قانون است. اگر می‌خواهیم بی‌حساب و کتاب از نعمت‌های خداوند ببریم، باید بی‌حساب و کتاب ببخشیم.
بچه‌های کنگره هرسال شگفتی می‌آفرینند و من مطمئنم که امسال هم این اتفاق می‌افتد. دنورها باید چهارگوشه این ساختار را به زمین محکم کنند. حتماً در شعب تعداد اعضای لژیون سردار دوچندان خواهد شد و من مطمئنم گروه خانواده شگفتی‌ساز گریزان امسال خواهند بود.

 

WWW.C60.IR

مسافر سهند

نگارنده: همسفر اکرم

 

 

 

 

تعداد بازدید از این مطلب : 4511
ادامه مطالب در آرشیو لژیون سردار
دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
35 نظر  
 • زهراهمسفرهدایت
زمان ارسال
1398/09/25 22:3:31
باسلام وخداقوت
 • مسافرعلی ل2شعبه تخت جمشید شیراز
زمان ارسال
1398/09/25 20:43:33
خدا قوت به دیده بان محترم آقای زرکش
 • اح
زمان ارسال
1398/09/24 0:22:28
خدا قوت به دیده بان محترم آقای زرکش و با تشکر از مصاحبه کننده
 • شارود از اهواز
زمان ارسال
1398/09/23 10:27:33
خداقوت و تشکر از آقای زرکش.بی گمان امسال در تمامی شعب کنگره ، جشن گلریزان با شکوهی برگزار خواهد شد و این نتیجه درایت آقای مهندس و حس خوب و زحمات بی دریغ دیده بان محترم آقای زرکش می باشد.
 • بیژن شیراز
زمان ارسال
1398/09/23 9:27:59
درود و خداقوت اقا علیرضا عزیز
 • حميد رئيسى نمايندگى(شمس)
زمان ارسال
1398/09/23 4:28:5
سلام و عرض ادب. از قديم گفتن حرفى كه از دل بر آيد،لاجرم بر دل نشيند. از تمام زحماتى كه ميكشيد به نوبه خودم سپاسگزارم. ان شاءالله جشن بسيار خوبى خواهيم داشت.از صميم قلب آرزو ميكنم هميشه موفق باشيد.
 • مسعود مصطفی
زمان ارسال
1398/09/21 13:38:38
خدا قوت به شما جناب زرکش و همه ی خدمتگزاران لژیون های مالی . خیلی عالییی
 • مسافر الله قلی نمایندگی نیما یوشیج بهشهر
زمان ارسال
1398/09/21 9:5:18
با عرض سلام و خدا قوت خدمت، خدمتگزاران کنگره شصت بویژه اعضای لژیون سردار، بسیار عالی دلنشین بوده بیانات دیدبان محترم آقای زرکش ،مستدام و پایدار باشید
 • حسام احمدی
زمان ارسال
1398/09/20 12:33:37
خداقوت و خسته نباشید خدمت دیده بان محترم جناب زرکش ممنون از اطلاع رسانی و اموزش ها
 • همسفرنرگس ازنیشابور
زمان ارسال
1398/09/01 12:54:40
سلام وخدا قوت به اقای زرکش و ممنون به خاطر اموزشهای عالی شون
 • رضا قلی پور (همسفر )
زمان ارسال
1398/08/23 21:4:41
سلام و خدا قوت عزیزان. من بخشیدن را همانند پاشیدن بذر می دانم که اگر در زمین مرغوبی مثل کنگره بپاشیم، با رسیدگی وآبیاری اعضای کنگره،چندین برابر می شود.هم در صور آشکار و هم در صور پنهان.تا باد چنین بادا.
 • همسفر افشار
زمان ارسال
1398/08/21 14:16:32
با عرض ادب احترم خدمت آقای زرکش وتمامی خدمتگزاران کنگره 60
 • همسفر زهرا صفایی
زمان ارسال
1398/08/21 10:0:45
خدا قوت
 • مسافر مهدی ابن سینا
زمان ارسال
1398/08/20 13:44:52
سلام و عرض ادب ، بنده هم خرسندی خود را از عضویت در لژیون سردار اعلام می نمایم . با سپاس
 • همسقرپوران شاداباد1
زمان ارسال
1398/08/20 8:8:20
خداقوت خدمت دیده بان محترم جناب اقای زرکش تشکرمی کنم بابت صحبتهای جامع وکاملتون امیدوارم همیشه دراین خدمت بزرگ سربلند باشید . امیدوارم تداوند به من هم اجازه ورود به این لژیون رابدهد تا من هم بتوانم از این نعمت بزرگ بهره مند شوم.قطعا هرساختاری برای حفظ وبقا نیاز به پشوانه دارد که از این ساختار حمایت شود .ان شاالا همه اعۻا با تمام توان وقدرت مالی دزاین جشن بزرگ شرکت کنند.
 • همسفر مهری از شعبه پرستار
زمان ارسال
1398/08/20 7:2:34
سلام و عرض ادب ، خدا قوت به شما دیده بان عزیز، یله امیدوارم من هم بتوانم از تعییراتم ، از آرامشی که کنگره بع من دا محافظت کنم . آمین . خدا قوت
 • مسعود مصطفی
زمان ارسال
1398/08/19 14:5:45
به یاری خدا کنگره و جناب مهندس و شما جناب زرکش به اهداف تان برسید . خدا قوت . همواره سربلند باشید
 • حسام احمدی
زمان ارسال
1398/08/18 22:16:17
خداقوت به دیده بان محترم اقای علیرضا زرکش عزیز امیدوارم سعادت خدمت در لژیون سردار را داشته باشم
 • علی رضوانی
زمان ارسال
1398/08/17 17:13:40
باسلام واحترام وتشکر فراوان از شما خیلی عالی بود استفاده کردیم
 • هم سفر فرحناز از اصفهان
زمان ارسال
1398/08/17 15:23:26
خدا را شکر می کنم , که عضو لژیون سردار شدم . اولین جلسه لژیون سردار شرکت کردم , جناب زرکش استاد بودند . و چه قدر بار آموزشی داشت . سپاس گزارم از زحمات شما . تشکر از خانم اکرم عزیز . تشکر از آقای سهند .
 • همسفر الهه لژیون دوم صالحی
زمان ارسال
1398/08/17 1:38:13
کلمه به کلمه صحبت های شما برایم درس بود آقای زرکش من ایمان حقیقی را از کلام شما متوجه میشوم، با تمام دلم آرزو دارم خداوند توفیق شرکت در این امر زیبا رو نصیب تک تک اعضا کند...
 • همسفر معصومه - شادآباد
زمان ارسال
1398/08/16 15:15:52
مصاحبه اموزنده ای بود به امید جهانی شدن کنگره. خدا قوت به زحمت کشان سایت و سپاس از خانم اکرم عزیز
 • همسفر ام البنین احمدیان از شعبه سمنان
زمان ارسال
1398/08/16 13:22:52
با سلام و خدا قوت خدمت آقای زرکش محترم.خیلی ممنونم از شما بابت تمام خدمات ارزنده شما. خدا قوت به مسافر محترم اقا سهند بابت گزارش جامع و کاملشان.ممنونم.
 • مسافر مهدی نمایندگی کاسپین
زمان ارسال
1398/08/16 10:22:5
مطلب بسیار کاملی بود، تشکر از اعضای لژیون سردار،
 • همسعر منیره از تبریز
زمان ارسال
1398/08/16 9:37:45
خداقوت خدمت آقای زرکش بابت راهنمایی های پرسودشان . تشکر میکنم از آقای مهندس که به من بصورت عملی یاد دادند که بلند شوم و سعی کنم پایه های مالیم را رشد داده قوی کنم . امیدوارم ما هم بزودی بتوانیم به جمع دنورها بپیوندیم ‌
 • بهروز۲
زمان ارسال
1398/08/16 8:34:1
انشالله بنیان کنگره و خدمتگذاران همیشه دلشون شاد باشه
 • مسافر رضا
زمان ارسال
1398/08/16 5:43:32
🌺🌺🌺به یاری خدا برای برگزاری هر چه باشکوه تر هفته گلریزان آماده میشویم 🌺🌺🌺
 • صدیقه بزرگتبار همسفر شعبه ی چالوس
زمان ارسال
1398/08/15 22:13:51
با سلام و خداقوت. ممنون از جناب سهند برای تهیه ی این گزارش. و سپاس از جناب زرکش برای توضیحات شیوایشان.
 • حمید لژیون ۶ امین گلی
زمان ارسال
1398/08/15 21:58:52
خداقوت بسیار عالی ممنون از گزارشگر
 • علی اکبر لژیون ۲۱سلمان فارسی
زمان ارسال
1398/08/15 21:51:12
سلام وخداقوت به خانواده کنگره ۶۰ مخصوصا جناب مهندس عزیزوشما آقای زرگر عزیز.خدا یاروهمراهتان
 • هم‌سفر مینا (شعبه ابن سینا)
زمان ارسال
1398/08/15 20:28:31
ممنون از آقای زرکش بابت صحبت‌ها و اموزش‌شان. لژیون سردار در پارک طالقانی بهترین اتفاق بود. زیرا من خودم خیلی دوست داشتم در لژیون سردار حضور داشته باشم، ولی به دلایلی امکان عضو شدن نبود. ولی با حضورم در لژیون سردار (در پارک طالقانی) و آموزش‌های عالی آن، تلاشم را می‌کنم تا بتوانم عضو آن شوم. ممنون از آقای سهند و خانم اکرم بابت این مصاحبه عالی
 • مسافر علی ل2شعبه تخت جمشید شیراز
زمان ارسال
1398/08/15 19:53:2
خداقوت
 • همسفر اسرین
زمان ارسال
1398/08/15 19:13:23
بسیار ممنون از دیده بان محترم آقای زرکش که با انتقال آموزه ها و حس های خدماتشان در لژیون سردار به ایجاد نقاط تفکر بیشتر در ما کمک شایانی میکنند. سخنان ایشان در این مصاحبه همانند روزی که در آکادمی استاد جلسه بودند بسیار برای من تامل برانگیز بود همچنین سپاس بابت انجام این مصاحبه زیبا و آموزنده.
 • صابر از نمایندگی زنجان
زمان ارسال
1398/08/15 17:55:9
سلام و ادب.ضمنا تشکر از زحمات شما در سایت کنگره.بخشنده بودن یک مقام معرفتی است که انسان ان صفت را با رشد کردن کسب میکند.امیدوارم همه ما به مقام بخشندگی برسیم و توان مالی داشته باشیم و نشان دنور رو دریافت کنیم
 • همسفر خدیجه نمایندگی کاسپین
زمان ارسال
1398/08/15 13:49:20
خداقوت خدمت دیدبان محترم و تشکر بابت تلاش های بی وفقه شما برای هرچه بهتر اداره شدن کنگره 60 سخنانتان بسیار آموزنده و دلنشین بود انشاالله امسال گلریزانی چشمگیرتر از سال گذشته خواهیم داشت
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب