تاریخ
پنج شنبه 7 شهريور 1398

دلنوشته ، فرو رفتن در تاریکی

موضوع : یادداشت
می گویند در دریا وقتی که یک جسم در اثر تلاطم ، درون یک صدف وارد می شود ، درب صدف بسته می‌شود.
دلنوشته ، فرو رفتن در تاریکی
 
من یک همسفر در سفر اول هستم که همراه با مسافر خود تازه سفرمان را آغاز نموده ایم، خوب می دانیم که  این سفر، سفری سخت و دشوار است و در این جاده که به راه افتاده ایم،  پیچ و خم های بسیاری وجود دارد.
اول از سربالایی سخت شروع می‌شود که باید به آرامی حرکت کرد تا از جاده منحرف نشویم، شاید جاده بسیار باریک و سنگلاخ باشد اما با قدرت و به آرامی از روی آنها عبور می کنیم و سنجیده به راه خود ادامه می دهیم تا در راه خسته نشویم .
در طول این مسیر، من باید همسفری دانا و فهمیده باشم، مسافرم را همراهی کنم  تا او سفر خود را به آرامی طی کند؛ یعنی  باید خود را دانا کنم تا بتوانم مسافرم را دلگرم و یاری نمایم پس اول باید خودم آموزش ببینم.
 
 
 می گویند در دریا وقتی که یک جسم در اثر تلاطم ، درون یک صدف وارد می شود، درب صدف بسته می‌شود و نمی گذارد که خارج گردد چون آن جسم خیلی ضعیف و ناتوان است پس در تاریکی مطلق فرو می رود و باید تا ابد آن تاریکی را تحمل کند. 
 
اگر بخواهد در آنجا نماند باید چاره ای برای بیرون آمدن از تاریکی کند، باید دست به کاری بزند تا صدف را مجبور به باز کردن خودش کند و به جز اینکه تغییر نماید و به یک جسم قوی تبدیل گردد چاره ای ندارد. برای تغییر کردن باید مدام در درون صدف حرکت کند، سختی های زیادی را تحمل کند؛ آن موقع صدف مجبور به باز شدن می باشد  و می تواند از صدف بیرون آید تا به نور و روشنایی برسد.
 
وقتی که  آن جسم، سر از صدف بیرون می آورد دیگر یک جسم ضعیف و ناتوان نیست بلکه تغییر یافته است و به یک مروارید گران بها تبدیل شده است که صدف نمی‌تواند به آن زور بگوید و آن را درون خود زندانی کند بنابراین سختی ها و فشارها، نباید ما را از حرکت باز دارند. به یکباره هم  تبدیل انجام نمی شود و باید آرام آرام و کم کم به حرکت خود ادامه دهیم تا به تغییر لازم برسیم و  تبدیل شویم.
 
 به امید تغییر یافتن و تبدیل شدن من و دوستانم و رسیدن به مروارید درون خود، مرواریدی سفید و زیبا که همه جا بدرخشد؛ آمین.
 
به قلم؛ همسفر معصومه 
تایپ: همسفر مائده
تنظیم و ارسال: همسفر شهرزاد
وبلاگ نمایندگی سهروردی

 

تعداد بازدید از این مطلب : 665
ادامه مطالب در آرشیو یادداشت
دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
6 نظر  
  • همسفرافسانه نمایندگی ابوریحان
زمان ارسال
1398/07/07 8:56:27
خدا قوت به خانم معصومه و همه خدمتگزاران سایت خیلی قشنگ و زیبا بود واقعا هرکدام از ما تجربه و افکاری داریم که با بقیه متفاوت است . عاااااااااالی خداقوت
  • فاطمه‌ سادات میرمحمدی
واقعا لذت بردم همسفر. هم حس بودن درد مشترکی است بین همه ی ما که این دلنوشته ها ب ما دلگرمی ب ادامه ی راه را می‌دهد.
  • همسفر سمیرا از شعبه ی چالوس
زمان ارسال
1398/06/31 11:3:34
خدا قوت بسیار زیبا بیان کرده ای امیدوارم ما نیز آنقدر تغییر کنیم تا به تبدیل برسیم
  • داریوش مسافر
زمان ارسال
1398/06/15 9:42:43
همسفر گرامی مطمئن باش راهی را که شروع کردی با همت و تلاش مسافرت با موفقیت بپایان خواهی رساند و تاریکی ها را پشت سر گذاشته و به زودی روشناییها را خواهید دید به امید آن روز که دور نیست.
  • حمید دهقان
زمان ارسال
1398/06/12 15:3:12
امیدوارم تغییراتم مثبت و در صراط مستقیم باشد قطره درون صدف ممکن است تغییر کرده و صدف را بگشاید ولی بقیه آرزو کنند که کاش هنوز قطره درون صدف بود پیروز باشید.
  • همسفر شهرزاد ، شعبه سهروردی
زمان ارسال
1398/06/08 10:16:20
تشکر از نویسنده محترم و سپاسگزارم از عزیزان خدمتگزار در سایت کنگره 60، خداقوت و دست حق یارتان
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب