تاریخ
چهار شنبه 6 شهريور 1398

مکاتبات حسین و بیل، پاسخ مهندس به بیل 98/5/21

موضوع : نامه های حسین و بیل
حسین دژاکام « بنیان گذار کنگره60 » طی آخرین نامه خود به ویلیام ال وایت گفت: شاید هنوز خیلی از متخصصین باور نکنند ولی با کسترش کنگره 60 در داخل کلنیک ها امسال ما افراد زیادی داشتیم که در آنجا به درمان رسیده بودند و در امتحان کمک راهنمائی کنگره 60 شرکت کردند.
مکاتبات حسین و بیل، پاسخ مهندس به بیل 98/5/21

98/5/21

امیدوارم خوب شده باشید، من خوب هستم

من به اتفاق تمامی اعضای خانواده، تمامی تعطیلات را در مزرعه بودیم و همه ما با یکدیگر به کار و استراحت پرداختیم، در این تعطیلات همه در کنار یکدیگر بسیار به ما خوش گذشت.

همانطوریکه گفتید، مسئله وحدت هدف نقطه بسیار مهمی بود که سرلوحه گروه AA  بود و چقدر زیبا و از روی تفکر این موضوع دیده شده بود، ولی متأسفانه کسانی که از این نقطه خارج شدند خودشان را به طرف نابودی سوق داده‌اند.

امروزه در ایران هم برای گروه NA  همین اتفاق رخ داد است و به دسته‌ها و گروه‌های مختلفی تقسیم شده‌اند، که هدف آن‌ها روی مسئله تجاری بنیاد شده است و تشکیلات کوچک و بزرگی را بوجود آورده‌اند که به‌صورت دریافت هزینه انسان‌ها را ترک اعتیاد می‌دهند. ولی با این وجود، هنوز هم افراد دلسوز و معتقد زیادی در NA  و یا AA  مانده‌اند و به هدف خود معتقد هستند و به کار و تلاش مشغول هستند.

موضوعی که می‌خواهم آن را مطرح کنم، البته شما خیلی بهتر از من آن را میدانید، زیرا تاریخ اعتیاد ایالات متحد آمریکا را که بسیار با اهمیت و ارزش است را به نگارش درآورده‌اید و مانند یک گنجینه غنی برای آیندگان بجا گذاشتید. از روزی که معتادین و یا سایر انسان‌ها خواستند برای معتادین کاری انجام بدهند و آن‌ها را گرد یکدیگر گردآورند تا از تجربه یکدیگر استفاده کنند تا در پاکی بمانند و این مسئله بگفته خودتان حتی در قبایل سرخ‌پوستان هم‌شکل گرفت و همین‌طور گروه NA  و یا AA  و هزاران گروه دیگر در سراسر گیتی؛ این گروه‌ها اکثراً روی ریکاوری مشغول بکار شدند ولی برای درمان هیچ‌گونه راه‌کاری نداشتند و تنها راه کار این بود که بایستی قطع مصرف کنند، بنابراین اگر به فرض، گرچه این فرض درست نیست، در نظر بگیریم برای خلاصی یک فرد از مصرف مواد مخدر و الکل 50 درصد آن مربوط به درمان بیماری اعتیاد باشد و 50 درصد آن مربوط به ریکاوری و یا مقداری درصد مربوط به درمان بیماری اعتیاد باشد و مابقی مربوط به ریکاوری به‌راحتی ملاحظه خواهیم کرد که برای خلاصی یک فرد از مصرف مواد مخدر و یا الکل فقط مقداری از پروسه خلاصی از مواد مخدر و الکل و پاکی بر عهده سازمان‌های مثل NA  و یا AA  مشابه آن‌ها می‌باشد و بقیه آن مربوط به تشکیلاتی می‌گردد که معمولاً این تشکیلات پزشکی و یا دانشگاهی می‌باشند، البته ناگفته نماند که این دو قطب یعنی قسمت درمان و ریکاوری هم، معمولاً باهم مشکل‌دارند و گاهی یکدیگر را قبول ندارند.

اما کاری که من در کنگره 60 انجام دادم، پس از کشف متد DST  با داروی OT  تمامی مراحل رهائی و پاکی از مواد مخدر از صفرتا صد در کنگره 60 در یک جا برنامه‌ریزی کردم و کاری که در طول بیش از بیست سال برنامه‌ریزی و به انجام رسانیده‌ام، همانا پزشکان و متخصصین دانشگاهی اعتیاد را به همکاری دعوت کردم و آن‌ها را به داخل دایره کنگره 60 خوش‌آمد گفتم، در حقیقت اکثر آن‌ها عضو کنگره 60 شدند و کارت عضویت گرفتند و با این برنامه‌ریزی، حدود شش سال می‌گذرد که لژیون پزشکان کنگره 60 شکل‌گرفته و همه هفته تشکیل می‌گردد و از طرفی هم در اکثر کلینیک‌های ترک اعتیاد که به کلینیک‌های درمان اعتیاد تبدیل‌شده‌اند، راهنماهای کنگره 60 واردشده‌اند به کمک پزشک کلینیک، روانشناس کلینیک و راهنمای کنگره 60 تشکیل یک لژیون داده‌اند در حقیقت کنگره 60 را با روش درمانی DST  و ریکاوری را به داخل کلینیک برده‌ایم و یک پیوند بسیار مستحکم بین کنگره 60 و جامع پزشکی و دانشگاهی به وجود آمده است که خروج و حاصل آن درمان و رهائی مصرف‌کنندگان مواد مخدر بوده است، در حقیقت هم اکنون به غیر از شعب مختلف کنگره 60 در سراسر کشور، کنگره 60 در داخل کلینیک‌های درمان اعتیاد هم در حال گسترش است. شاید هنوز خیلی از متخصصین باور نکنند ولی با گسترش کنگره 60 در داخل کلینیک‌ها امسال ما افراد زیادی داشتیم که بیماران کلینیک‌ها بودند و در آنجا به درمان رسیده بودند، ولی در امتحان کمک راهنمایی کنگره 60 شرکت کردند و جالب است بعضی از این کلینیک ها از زیادشدن بیماران خود بسیار خرسند هستند و در حال عوض کردن مکان کلینیک خود هستند، چون در کلینیک خودشان با کمبود جا و مکان مواجه شده‌اند و از آنجائی که بیماران آن‌ها کاملاً درمان می‌شوند، بسیار خوشحال و پر انرژی شده‌اند. دوست عزیز، نکته جالب و غیرقابل‌باور که در کلینیک‌ها در حال اتفاق است، این است که کمک راهنمایان کنگره 60 که یک روزی مصرف‌کنندگان مواد مخدر بوده‌اند، حال در مکان‌هایی کار می‌کنند که در حقیقت انبار مواد مخدر است، مثل OT  یا متادون و بوپرنورفین، و این مسئله بیانگر دیدگاه جدید و درمان جدید و نگاهی متفاوت به درمان اعتیاد است، برنامه نهایی من برای کلینیک‌های درمان اعتیاد در ایران این است که با گذشت زمان در هر کلینیک ترک اعتیاد در کنار پزشک، مددکار و روانشناس یک راهنمای کنگره 60 هم حضور داشته باشد تا راندمان و بازدهی کلینیک به‌صورت غیرقابل باور افزایش دهد.

در ضمن یکی از دانشجویان دکتری مشاوره که در حال اتمام دوره خود می‌باشد، تیام مهرنوش یکی از افرادی بوده که با من یک کار تحقیقاتی انجام داده به حضورتان معرفی می‌گردد، اگر فرصت داشتید راهنمایی‌اش کنید.

در خاتمه همانطوریکه گفتید در این راه کسانی و یا گروه‌هایی موفق می‌شوند که عاشق درمان و ریکاوری و آزادی انسان‌ها از مصرف مواد مخدر و الکل باشند، ولی کسانیکه عاشق جمهوری‌خواه و یا دموکرات‌ها باشند و اعتیاد و معتاد برای آن‌ها بهانه‌ای بیش نباشد. در ادامه گردباد حوادث آن‌ها را در هم فرو خواهد شکست و از درون سقوط خواهند کرد!!

از طرف من خانم ریتا را هم سلام برسانید،

 

همیشه به یاد شما هستم دوست و برادر من

دوست و برادر همیشگی شما در زمین و آسمان

حسین

َAug 12,2019

Dear Bill,
 
 
I hope you are well, I am fine.
 
My family and I spent the holidays in the farm. We worked, rest, and had fun together.
 
As you mentioned AA was based on “singleness of purpose”. How thoughtful it used to be. 
 
Today in my country same thing has happened to NA and they are divided into different groups. Some focused on business purposes to receive money from those they are helping. 
 
Let’s not forget that still there are some men within AA and NA who believe in their purpose and they are helping others honourably.
 
You wrote a book on history of addiction treatment and recovery of the U. S. And this book is priceless. It will be a treasure for next generations to come. Since early days When first recovery advocates were formed to help others stay sober they all just focused on recovery while treatment had been neglected.
 
The only approach has been cold- turkey or sudden withdrawal.
Let’s assume that 50% is recovery and 50% is treatment, therefore only a portion rests on NA or AA. The other portion must be performed by other organizations like medical facilities. However the problems between these two is by no means over. 
 
But within Congress 60 all the process of treatment and recovery is being performed in the same place.
 
 
After invention of the DST method during these years I have invited physicians to our meetings. They are now holding membership card of Congress 60. 
 
6 years has passed since initiation of physician legion. Now our guides are working within addiction treatment clinics. The triangle of physician, psychologist and Congress 60’s guide is paying off. 
 
This year we had many participants in examination who spent their treatment and recovery within clinics.
 
Clinics are so vibrant now and some even are thinking about renting or buying new areas.
 
Dear friend, 
 
What seems unbelievable is that our guides as former addicts are now working in addiction treatment clinics which are like drugs warehouses!
 
They posses OT, Methadone and Buprenorphine.  This subject is a strong testimony about the strength of the DST method.
I am planning that in future every addiction treatment clinic will take benefit of a Congress 60 guide alongside with physician and psychologist.
 
I would like to introduce Mehrnoush a PhD student to you who needs guidance. 
 
Those who are thinking about democrats or republicans won’t be successful in addiction treatment. This road requires love and passion to help others rather than love for politics.
Those who deviate will collapse in time.
 
Extend my greeting to Mrs. Rita
 
 
You are always included in my thoughts my dear friend and brother   
 
    مترجم: احسان رنجبر
تعداد بازدید از این مطلب : 798
ادامه مطالب در آرشیو نامه های حسین و بیل
دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
12 نظر  
 • مسافر عباس ( امین گلی 3)
زمان ارسال
1398/06/14 9:20:43
عرض سلام و خدا قوت خدمت آقای مهندس و جناب آقای ویلیام وایت آقای مهندس انشاالله حتماً روزی در کلینیک ها چنین حالتی که مد نظر شماست رخ خواهد داد . از شما بسیار ممنون و سپاسگزارم
 • محمد
زمان ارسال
1398/06/06 23:50:53
به امید روزیکه همه انسانها درزمین و آسمان از این موهبت و لطف خداوند بهره مند شوند.....چراکه اینروزها حال مردم دنیا خوب نیست.....به امید اون روز که نزدیک است....🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷
 • همسفر از اصفهان
زمان ارسال
1398/06/03 18:17:34
خدا قوت خدمت آقای احسان و اعضای سایت انگلیسی و فارسی.تشکر از آقای مهندس🌹🌹🌹
 • صمد
سلام .با تشکر فراوان از زحمتکشان کنگره 60 به ویژه آقای مهندس
 • همسفر صبا
زمان ارسال
1398/06/03 10:52:39
سلام و درود خداوند بر جناب آقای مهندس و آقای ویلیام این مکاتبات ارزشمند تاریخ صدور علم درمان به کل دنیا را رقم خواهد زد و منشا آزادی و رهایی های بسیاری خواهد شد
 • حمید لژیون ۶ امین گلی
زمان ارسال
1398/06/03 9:37:16
خداقوت خدمت آقای مهندس و آرزوی تاسیس آکادمی بین المللی و خداقوت خدمت آقای رنحبر
 • همسفر نرگس آکادمی
زمان ارسال
1398/06/02 23:39:56
سپاس از آقای مهندس وآقای ویلیام وخداقوت به آقای احسان
 • مسافرمحمد عینی.سهروردی
زمان ارسال
1398/06/02 20:21:18
خدا قوت جناب آقای مهندس و دوست همیشگی شما در آمریکا. ما هم از تفکر بسیار درست ؛عظیم و دور اندیش شما بسیار خرسندیم.
 • مسافرمجیدرهجواصغراقامنصوری
زمان ارسال
1398/06/02 16:59:50
سلام اقا...مخلصیم..خداوندسایه شماروبرسرماحفظ نماید
 • محمد صادق
زمان ارسال
1398/06/02 16:3:59
سلام خدا قوت به مهندس و دست عزیزش ویلیام .سخن حق به دل زیبا میشینه زنده باشید مهندس.از احسان عزیزم تشکر میکنم
 • حمید ، حسنانی
زمان ارسال
1398/06/02 14:57:57
درود خدا بر مجاهدین راه حق
 • مجتبی رضایی
زمان ارسال
1398/06/02 12:31:25
عرض سلام و خدا قوت خدمت جناب آقای مهندس و تشکر از زحمات آقا احسان عزیز.
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب