تاریخ
شنبه 25 خرداد 1398

مکاتبات حسین و بیل، پاسخ مهندس به بیل 98/3/12

موضوع : نامه های حسین و بیل
امروز تمامی مراکز علمی جهان از نظر دانش اعتیاد در قرون وسطی بسر می برند. زیرا همانطوریکه در قرون وسطی هیچ درمانی برای الکلی ها نبود امروز هم همین طور است. البته با کمی تفاوت. مریضی همان مریضی است، فقط لباس آن عوض شده است. و یا اسب همان اسب است فقط زین آن عوض شده است.
مکاتبات حسین و بیل، پاسخ مهندس به بیل 98/3/12

1398/3/12

بیل عزیز

امیدوارم خوب باشید، من هم خوب هستم.

هم اکنون، آخرین روزهای رمضان را در حال پشت سر گذاشتن هستیم. رمضان در کنگره ماهی است پر از خیر و برکت و دوستی و صمیمیت. گوئی یک جشن یک ماهه بر پاست.همه در حال جنب و جوش هستند، هر کسی کاری می کند؛ گروهی آشپزی می کنند، گروهی ظرف ها را می شورند و لژیون ها به ترتیب یک روز را مسئول خدمت در آشپزخانه و تقسیم غذا هستند. همه افراد در حد توانائی خودشان از نظر مالی بصورت داوطلبانه برای مخارج رمضان کمک می کنند.

بیل عزیز، باور کن و قتیکه از دیگ ها غذا می کشیم، دیگ ها تمام نمی شوند، گوئی دیگ های غذائی دیگ های سحر آمیز هستند.

هیچ وقت بخاطر ندارم که غذا کم آمده باشد، همیشه غذا به بمقدار قابل توجه ای اضافه می آید با توجه به اینکه در آکادمی گاهی حدود 600 تا 700 غذا داده می شود، ما گاهی اوقات حتی به همسایه ها هم غذا می دهیم و هرچه اضافه بیاید در ظرف های مخصوص قرار می دهیم و به افراد می دهیم که با خود به منزل ببرند، چون خانواده ها غذای کنگره را خیلی دوست دارند.

نکته جالب در اینجاست که در کلیه شعب کنگره، کلیه آشپزها اعضای خود کگنره هستند که اکثریت آن ها آشپزی را در کنگره فرا گرفته اند.

لازم  بذکر است همانطوریکه در تمامی قسمت های درمان اعتیاد و آموزش جهان بینی ما در کنگره روش های خودمان را داریم. در آشپزی هم من روش های خاصی را بوجود آورده ام. که از آن روش ها در کنگره استفاده می شود. در کنگره واقعا جای شما خالی است. امیدوارم یک روزی، روزگاری شما را کنگره در کنار خودم ببینیم.

از طرف دیگر گوئی شما همیشه در کنگره هستید، زیرا فکر نمی کنم روزی بیاید و اسم شما در کنگره آورده نشود. شاید روزانه در کنگره صدها بار اسم شما آورده شود. زیرا نزدیک به 205 لژیون بنام شماست و به لژیون شما بصورت خلاصه لژیون ویلیام گفته می شود.

گفته بودید بحث هائی در مورد موثر بودن درمان ها در آمریکا همچنان ادامه دارد. به اعتقاد من این بحث ها کاملا به جا و درست است. اگر ریکاوری را کنار بگذاریم در قسمت درمان پزشکی هیچ گونه موفقیتی هم مشاهده نمی شود. در حقیقت در قسمت پزشکی هیچگونه درمانی وجود ندارد. و بیشتر درمان ها شبیه بازی های کودکانه است. و می گویند بیماری اعتیاد مثل بیماری فشار خون و یا بیماری قند است و همیشه همراه انسان است.

این سخن به اعتقاد من کاملا غلط و نادرست است، زیرا اعتیاد یک جایگزینی است که مواد مخدر بیرون از جسم، جایگزین مواد مخدر طبیعی بدن شده است. در حقیقت در اثر عدم تعادل در مواد مخدر طبیعی و بیوشیمی شبه افیونی مغز اعتیاد بوجود آمده است و صد در صد قابل درمان است و من به این مطلب صد در صد اعتقاد دارم و چنانچه به کلیه تشکیلات غیر پزشکی و گروه ها و NGO های گوناگون و مختلف نگاه کنیم، آن ها هم به غیر از دعا کردن و خاطره گفتن و با چنگ و دندان پاکی خودشان را حفظ کردن و اینکه فقط تمام تلاش خود را بکن که فقط امروز پاک باشی و شخص را گرفتار جنگی کردن که یک عمر به درازا می کشد و آن جنگ، جنگ با خود، جنگ با مواد، جنگ با دوستان و یا ترس، ترس از خود، ترس از مواد، ترس از قانون، ترس از خانواده و ترس از همه چیز؛ ترس از اینکه گرفتار یک بیماری مرموز شده اند، گرفتار یک بیماری ناشناخته شده اند.

دوست عزیز قصه امروز ما قصه ماجرای کوپرنیک و گالیله است. که میگفت زمین مرکز عالم نیست. و زمین و سایر سیارات دور خورشید می چرخند. آن ها را دادگاهی کردند و تمامی مراکز علمی که اکثرا در کلیسا ها بودند، می گفتند زمین مرکز عالم است و این غلط بود.

امروز هم تمامی مراکز علمی جهان از نظر دانش اعتیاد در قرون وسطی بسر می برند. زیرا همانطوریکه در قرون وسطی هیچ درمانی برای الکلی ها نبود امروز هم همین طور است. البته با کمی تفاوت. مریضی همان مریضی است، فقط لباس آن عوض شده است. و یا اسب همان اسب است فقط زین آن عوض شده است.

بنابراین کلیه درمان ها بایستی بازنگری شود و راندمان آن ها مورد بررسی قرار بگیرد. در اینجاست که مسئولین دولتی هم که فقط با چشم هایشان فکر می کنند و هیچگونه پیشرفتی را درمان اعتیاد مشاهده نمی کنند و در اکثر قسمت های شهرهای مختلف معتادان بی خانمان را مشاهده می کنند. برای عوض کردن چهره شهر و جمع آوری معتادان از قوه قهریه و کارهای پلیسی و زور استفاده می کنند. مشکل اساسی به اعتقاد من در اینجاست که مراکز علمی که خودشان را مسئول درمان اعتیاد می دانند، برای درمان اعتیاد هیچ چیز موثری و هیچ دانشی در اختیار ندارند، به غیر از یک سری داروهای مخدر که گاهی بدتر از خود مواد مخدر می باشند و این داروها را در مقدار بسیار بالائی جایگزین می کنند. گوئی دست های پنهان همه را هدایت می کند. هرچه بیشتر دارو مصرف شود تولید کارخانه های داروسازی بالتر می رود و ....

بنابراین اگر روزی در آمریکا و تمامی جهان به دانش بنیادین اعتیاد مانند کنگره 60 دست پیدا کنند، سیاست های سیاسی و پلیسی و زوری کاهش پیدا و هیچ سیاست مداری، حتی آنهائی که عوام گر و مردم فریب هستند هیچ لزومی را نمی بینند که بخواهند از قوه زور به معتادین برخورد کنند.

حدود دو هفته دیگر آزمون کمک راهنمائی در کنگره برگزار می شود . همانطوریکه قبلا گفته بودم نزدیک به چهار هزار و پانصد (4500) نفر در این آزمون شرکت کرده که بیش از حدود هفتاد درصد آن ها مصرف کنندگان سابق هستند و برای امتحان بایستی تمامی متون کنگره را که شامل کلیه کتاب ها ، جزوه ها، سی دی ها، سخنرانی را شدیدا مطالعه کنند. و افرار اکثرا با شدت تمام در حال مطالعه هستند تا اگر موفق شدند به دیگران خدمت رایگان انجام بدهند. این افراد اعتیاد را مثل کف دست خودشان می شناسند و به راحتی قادر به درمان دیگران هستند.

می خواهم بگویم اعتیاد کاملا و صد در صد قابل درمان است، ولی متاسفانه نه مراکز علمی و پزشکی و نه سایر گروه های دیگر راه درمان آن را بلد نیستند و متاسفانه هم آن ها خیال می کنند که خوب اعتیاد را می شناسند و حتی PHD دارند ولی من می دانم که نمی دانند. زیرا تا کنون توانسته ام بیش از 25000 بیست و پنج هزار نفر را به درمان قطعی طی بیست سال گذشته برسانم. و همین طور از معتادینی که حتی ورزش کردن هم نمی دانستند، 15 نفر ورزشکار ملی پوش تحویل جامعه بدهم و تاکنون طی این بیست سال سه بار تیم راگبی 15 نفره و سه بار تیم راگبی 7 نفره کنگره در مسابقات قهرمانی کشور بین استان ها به قهرمانی کشور نائل گردند. و یک بار هم تیم راگبی ساحلی کشور به مقام قهرمانی کشور و یک بار هم به مقام نایب قهرمانی کشور رسیدند.

بیل عزیز، منظور از بیان مطالب فوق فقط یادآوری این مطلب بود که در این هیاهو یک طرف معتادین قرار دارند و طرف دیگر کسانیکه می خواهند معتادین را درمان کنند، متاسفانه هیچ کدام اعتیاد را از نظر فیزیولژی نمی شناسند و این هیایو هم چنان ادامه دار خواهد بود.

در این میان تنها کمکی که به معتادین انجام گرفته فقط و فقط در قسمت های ریکاوری بوده است و اگر آن هم نبود معتادین کاملا نابود می شدند.

امروز ماه رمضان به پایان رسید و من مشغول کارهای کشاورزی خودم شده ام و هر هفته بایستی برای سامان دادن به کارها به مزرعه بروم. از اینکه آلیشا و استورات را در کنار خود دارید خوشحال هستم و امیدوارم ماهیگیری و تماشای منطقه حفاظت شده طبیعت را مشاهده و شما و خانم ریتا از آن زیبائی ها لذت ببرید. در ضمن از درخت گل زیبائی که برایم فرستادید، صمیمانه تشکر می کنم.

 

دوست و برادر همیشگی شما در زمین و آسمان

حسین

 

Mar 10,2019

Dear Bill,

 

 I hope you are fine, I am well.

Last days of Ramadan is passing. Ramadan is a month full of friendship and bliss.

It is like a feast in which everyone is so vibrant, some are cooking, some are washing the dishes, and each day a legion is in charge of serving in kitchen. Everyone is trying their best to support this ceremony financially.

Dear Bill,

Believe me when I say our cauldrons are magical! I can’t think of even one time that we lacked enough food. We always have some leftovers that we lend to neighbors or travelers to take home. All the cooks are picked from our members who learned how to cook within Congress 60.

Just like addiction treatment and worldview that we have our unique methods, in cooking I have created new methods. We really miss you here and hopefully one day I will have you here by my side.

From other perspective, you are always present here since your name is being mentioned every day within all branches.

All the smoking cessation legions bears your name.

You mentioned that controversy about effectiveness of addiction treatment methods in the U.S. is ongoing.

I believe they are right to continue these debates. Apart from the recovery, no success has been achieved in medical treatment section. In fact there is no true method in medical treatment, and these methods are like childish games!

They claim addiction is like diabetes or blood pressure! This is so wrong!

Addiction is a substitution. In fact addiction is the replacement of narcotics instead of natural opioids within body. This process is reversible, in other words, addiction is completely curable. We must fulfill medical treatment or physical treatment and then enter the recovery.

 

If we take a look at other NGOs, non-medical organizations, and groups they are praying and sharing their memories in their sessions! They don’t possess the correct knowledge! They are striving to keep their sobriety.

Do whatever you can to be sober just for today, they are saying. They are in fact engaging their members in a lifetime and ongoing war! A war against themselves! A war against drugs, against friends! Or a fear of themselves, fear of drugs, fear of law, fear of family, fear of everything!

A deep fear that they are struggling with a mysterious illness! An unknown illness!

Dear friend, our story today resembles closely to the story of Galileo and Copernicus! They claimed earth is not the center of universe and all the planets are circling around the sun! They were prosecuted by church!

Today all the addiction treatment centers are in middle ages! They didn’t have any proper treatment method for alcoholism in middle ages! Today they are suffering the same fate with some changed circumstances.

The illness stays the same however the dressing is changed! Or the horse is the same and saddle is changed!

All the treatment methods must be revised and their effectiveness must be re-evaluated.

Dignitaries are thinking with their eyes! Therefore they are not seeing any progress, and still they are confronted with homeless addicts. That’s why in order to change they utilize force and police.

I believe the problem lies within addiction treatment centers! They possess no true knowledge regarding addiction treatment except for some psychoactive pills which in some cases are worse than narcotics!

They replace narcotics with these psychoactive pills, like hidden hands are controlling this process. The more pills they make the more profit is gained.

If one day they find the true knowledge of addiction treatment JUST LIKE Congress 60 did, the compulsory methods will fade away.

Even the hypocrisy in this field will fade away.

We are having the co-guide examination in two weeks. As I mentioned before 4500 individuals enrolled for this exam. They must study real hard to be accepted. Those who are accepted in this exam know the addiction treatment like back of their hands!

Addiction is completely curable but unfortunately the scientific centers are not familiar with it. They think they know the road and they even have addiction treatment PhD! However, I know that they don’t know. I have been able to cure more than 25000 individuals in the past 20 years. I have been able to present 15 national athletes out of addicts! such transformation! In past 3 years our rugby team achieved many championships. Our beach rugby team gained first and second place in our national cup in past 2 years.

Dear Bill, all I have mentioned is just to remind a fact. In the ongoing turmoil between addicts and those who are trying to cure them, none are familiar with true nature of addiction! This turmoil will continue indeed!

The only help which was provided for drug abusers is the recovery.

Ramadan is over now and I am back to my agricultural activities. I must go to my farm once a week to handle chores.

I am delighted that Alisha and Stewart are by your side. Do enjoy visiting nature preserves and fishing.

By the way, thank you for the beautiful photo of the flower.

 

Friends and brothers on heaven and earth forever

Hossein

مترجم: احسان رنجبر

تعداد بازدید از این مطلب : 433
ادامه مطالب در آرشیو نامه های حسین و بیل
دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
تاکنون نظری برای این مطلب ارسال نشده است .
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب