تاریخ
پنج شنبه 2 خرداد 1398

کارگاه آموزشی عمومی کنگره 60؛ نمایندگی رودهن

موضوع : کارگاه های آموزشی کنگره 60
انسان به این جهان آمده است تا نقطه تحملش بالا برود، تحمل یعنی قدرت و استقامت، این وادی به ما می‌آموزد که هر چیزی در هستی نقطه تحملی دارد...
کارگاه آموزشی عمومی کنگره 60؛ نمایندگی رودهن

جلسه اول از دور دوازدهم سری کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگرهٔ 60؛ نمایندگی رودهن ویژه آقایان مسافر و همسفران در روز شنبه مورخ 98/02/28 با دستور جلسه وادی نهم با استادی کمک راهنما مسافر حبیب و نگهبانی مسافر مهدی و دبیری مسافر مهرداد رأس ساعت 30:17 آغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد:

خدا را شاکرم که در این جایگاه هستم تا خدمت کنم، دستور جلسه امروز وادی نهم است؛ وقتی نیرویی از کم شروع بشود و به درجه بالا و بالاتری برسد نقطه تحمل پیدا می‌شود.

اگر به وادی نهم نگاهی بیندازم می‌بینم که به نکات مهم و ریزی اشاره‌کرده است، در کتاب عشق چهارده وادی دارد برای رسیدن به خود یعنی اگر بخواهیم به خود برسیم و یا خود را بشناسیم باید این چهارده وادی را طی کنیم، جناب مهندس دژاکام تفکر بسیار بالایی دارند که این وادی‌ها را مرتبط باهم و پشت سر هم قرار داده است که یکدیگر را پوشش می‌دهند، وادی نهم وادی نقطه تحمل است این وادی می‌تواند به من کلیدی بدهد که در ادامه راه دچار مشکل نشوم.

انسان به این جهان آمده است تا نقطه تحملش بالا برود، تحمل یعنی قدرت و استقامت، این وادی به ما می‌آموزد که هر چیزی در هستی نقطه تحملی دارد مانند همین صندلی که بر روی آن نشسته‌ایم که این صندلی تحمل یک وزن خاصی را دارد که اگر وزن بیشتری به آن بیاید از تعادل خارج می‌شود؛ انسان هم به خاطر اینکه اختیار به او تفویض شده است نقطه تحملش بالا و پایین می‌رود، اگر نقطه تحمل را در شهر وجودی خود یا همان جسم در مسائل مثبت بالا ببریم شهر وجودی به مسیر خود ادامه می‌دهد ولی اگر در مسائل منفی بالا ببریم شهر به دست نیروهای منفی می‌افتد؛ زمانی که من یک مصرف‌کننده شدم این کار کم‌کم صورت گرفت که در وادی می‌گوید این زهری است در جامی بلورین، جناب مهندس میگویند که بیست سال است که به خود اجازه نداده‌ام که بگویم خسته شده‌ام، فرمانروایان زمان کسانی هستند که سازندگی دارند و نقطه تحمل بالا دارند.

زمان، یکی از مسائل مهم در بالا بردن نقطه تحمل است، گاهی اوقات ما زمان را حذف می‌کنیم و به‌جای آن از واژه اراده استفاده می‌کنیم، اراده برای از بین بردن وسوسه است من نمی‌توانم بااراده کردن اعتیاد خودم را با روش سقوط آزاد ترک کنم زیرابه بندبند بدنم بدهکارم، ساختاری در من به وجود آمده به نام اعتیاد چگونه می‌توانم آن را در مدت کوتاه از بین ببرم برای از میان برداشتن آن احتیاج به زمان است، در کنگرهٔ 60 به علت طی کردن زمان مناسب، درمان صورت می‌گیرد، اگر شهری را فرض کنیم که به‌یک‌باره مردم آن علیه پادشاه قیام می‌کنند مانند آن است که من برای درمان اعتیاد به‌یک‌باره و با روش سقوط آزاد بخواهم اعتیادم را ترک کنم که به علت تخریب‌هایی که مواد بر روی جسم من گذاشته است نقطه تحمل من پایین آمده است و با این کار نه‌تنها نمی‌توانم اعتیادم را درمان کنم بلکه آسیب بیشتری به خودم می‌زنم و به نتیجه نمی‌رسم.

اگر مشکلی در زندگی دارم همه مأمورند که نقطه تحمل من را بالا ببرند که این بستگی به آن دارد که من از چه زاویه‌ای به آن نگاه کنم کسی که من را اذیت می‌کند باید نگاه خوبی به او داشته باشم زیرا باعث می‌شود تا نقطه تحمل من بالا برود.

نگارنده و ویراستار:مسافر عباس
عکس: مسافر مهرداد

دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
10 نظر  
  • زینب همسفر مجتبی
زمان ارسال
1398/03/04 2:27:36
درود برشما ۰استاد گرامی سخنان بسیار زبیایی داشتید امیدوارم سخنان شمارا کاربردی کنم ۰
  • مژگان همسفر امیر
زمان ارسال
1398/03/04 1:0:14
سلام خداقوت به استاد عزیز وتمامی خدمتگذاران شعبه رودهن
  • همسفر مهتاب از لژیون یکم شعبه رودهن
زمان ارسال
1398/03/02 18:6:57
باعرض سلام وخداقوت خدمت استاد محترم ودیگرخدمتگزاران نمایندگی. استادمحترم صحبت های شما بسیار آموزنده بودواستفاده کردیم.موفق باشید.
  • امیر شکر
زمان ارسال
1398/03/02 17:42:5
خدا قوت به همه عزیزان که در قسمت سایت فعالیت میکنند
  • سمیرا همسفر رحیم ازرودهن
زمان ارسال
1398/03/02 16:16:8
بسیار آموزنده بود ممنونم
  • همسفر نازنین رودهن
زمان ارسال
1398/03/02 15:44:0
با سلام و خداقوت عالی بود
  • ندا همسفر محسن از رودهن
زمان ارسال
1398/03/02 13:5:27
سلام خداقوت به همه خدمت گذاران کنگره 60
  • الهام همسفر سعید
زمان ارسال
1398/03/02 11:55:29
سلام وخسته نباشید خدمت استاد سپاس از این که وادی نهم را به نحوه احسنت برای ما باز کردید تا من همسفر هم بتونم مسئله ی که جلوی پای من قرار می گیردبا دیدخوب نقطه تحمل خودم وبالا ببرم
  • مسافر احمد(نمایندگی رودهن)
زمان ارسال
1398/03/02 11:16:34
سلام و خدا قوت به همه خدمتگزاران عزیز
  • فاطمه همسفر احمد از رودهن
زمان ارسال
1398/03/02 10:53:27
سلام و خدا قوت خدمت استاد ارجمند ، سپاس از توضیحات آموزندتون 🌹🌹
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب