تاریخ
دوشنبه 26 فروردين 1398

بخشش را بیاموزیم؛ گفت و گو با همسفر محبوبه

موضوع : گفت و گو
شاید در نظر تفکر حسابگرانه، با بخشیدن چیزی را از دست خواهیم داد اما در نظر تفکر عاقلانه، ما می‌دانیم که بخشیدن درست هم باعث خوب شدن حال ما و هم برکت و نعمت در زندگی ما خواهد شد.
بخشش را بیاموزیم؛ گفت و گو با همسفر محبوبه

در خدمت یکی از کمک راهنمایان عزیز و عضو لژیون سردار هستیم. با سلام لطفاً به‌رسم کنگره خودتان را معرفی نمایید؟

سلام دوستان محبوبه هستم هم‌سفر جواد، باده سال تخریب شیشه و تریاک وارد کنگره شدیم حدود ده ماه و نیم سفر کردیم با راهنمایی خانم فاطمه عزیز و آقای محمود اسماعیلی.

 

لطفاً از سوابق خدمتی خودتان در کنگره 60 برای ما بگویید؟

به لطف خداوند توانستم جایگاه دبیری و نگهبانی را تجربه کنم و در حال حاضر هم حدود چهار سال است که در جایگاه کمک راهنمایی در کنگره 60 شعبه شهرری در قسمت هم‌سفران باافتخار خدمتگزار هستم.

شما در روز رهایی‌تان چه حسی داشتید؟ آیا آن روز گمان می‌کردید به این جایگاه برسید؟

بعضی از روزها هستند که خاطره آن‌ها هیچ‌گاه از ذهن انسان پاک نخواهد شد. یکی از روزهای بسیار زیبا و خاطره‌انگیز برای من هم روز رهایی همسرم بود و از همان ابتدا یکی از آرزوهای من کمک راهنما شدن بود که به لطف خداوند و کمک‌ها و راهنمایی‌های راهنمای عزیزم و همه خدمت‌گزاران کنگره توانستم این جایگاه را تجربه کنم.

 

هدف شما از خدمت کردن در جایگاه کمک راهنمایی در کنگره 60 چیست؟

همان‌طور که بارها در کنگره شنیده‌ایم اولین بازخورد خدمت کردن در کنگره رسیدن به حال خوش و باز شدن گره‌های درونی خودمان است و من هم برای رسیدن به این امر بهترین راه را که خدمت کردن در کنگره است انتخاب کردم.

 

چند وقت است که به‌عنوان یک کمک راهنما خدمت می‌کنید و ثمره آن چیست؟

حدود چهار سال و چهار ماه است که در این جایگاه خدمت می‌کنم و به لطف خداوند یکی از رهجویانم در جایگاه کمک راهنمایی در شعبه در حال خدمت هست.

 

چه مسائلی شمارا ترغیب نمود که عضو لژیون سردار کنگره 60 بشوید؟

همان‌طور که می‌دانیم یک مصرف‌کننده در بیرون از کنگره برای ترک مجبور به پرداخت هزینه‌های سنگین و هنگفتی است، درحالی‌که با پرداخت چنین هزینه‌های سنگینی بازهم به درمان قطعی نخواهد رسید؛ اما در کنگره به لطف آقای مهندس و خانواده ایشان و خدمتگزاران کنگره ما بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای توانستیم به رهایی و درمان برسیم، همان‌طور که در نوشتارهای کنگره خوانده می‌شود ما به هیچ گروهی وابسته نیستیم، بنابراین خود اعضا با همکاری و هم یاری یکدیگر تا حد توان خود باید کنگره را حمایت کنند. این حمایت می‌تواند خدمت کردن در هر جایگاهی از کنگره و یا کمک‌های مالی اعضا باشد. من هم که عضو کوچکی از کنگره هستم بر خود لازم دیدم که عضو لژیون سردار بشوم و در حد توان در این امر مشارکت نمایم.

 

احساس شما از این‌که عضو لژیون سردار هستید چیست؟

بسیار خوشحال هستم و خدا را هزاران بار شاکر هستم که توفیق خدمت در این جایگاه را به من داد.

 

برای عزیزانی که می‌خواهند عضو لژیون سردار بشوند اما توان تصمیم‌گیری ندارند چه پیشنهادی دارید؟

گاهی ما دانه‌ای گندم در دست داریم اگر همیشه این دانه را نزد خود نگه‌داریم همواره همان یک‌دانه را خواهیم داشت چه‌بسا بعد از مدتی دانه پوک می‌شود و از بین می‌رود، ولی اگر همین دانه را به زمین ببخشیم، زمین در شرایط مناسب هفتاد برابر آن را به ما بازخواهد گردانید، باید بخشش را بیاموزیم. شاید در نظر تفکر حسابگرانه، با بخشیدن چیزی را از دست خواهیم داد اما در نظر تفکر عاقلانه، ما می‌دانیم که بخشیدن درست هم باعث خوب شدن حال ما و هم برکت و نعمت در زندگی ما خواهد شد.

 

خدمت کردن ازنظر شما چه طعمی دارد، آیا خدمت کردن ازخودگذشتگی است؟

 طعم خدمت کردن در کنگره بسیار شیرین و گوارا است خدمتگزاران کنگره بعد از اتمام جلسه نه‌تنها خسته و نالان نیستند بلکه باانرژی مضاعف و چند برابر به کارشان پایان می‌دهند. این‌که خدمت کردن از خود گذشتگی می‌خواهد درست است زیرابه هر حال فردی که می‌خواهد خدمت کند باید شرایط بیرون از کنگره خود اعم از کار و خانواده را فراهم کند تا بتواند در کنگره حضورداشته باشد، اما کسانی که در کنگره خدمت می‌کنند به علت گرفتن آموزش‌های جهان‌بینی و همچنین بازخورد مثبتی که از خدمت کردن خود دیده‌اند با تمام وجود و خستگی‌ناپذیر در کنگره خدمت می‌کنند.

با توجه به‌عنوان وادی هشتم حرکت و نمایان شدن راه کمی برایمان توضیح می‌دهید؟

این‌یک قانون است که تا زمانی که حرکت ننماییم راه را پیدا نخواهیم کرد. انسان در زندگی اهداف و آرزوهای بسیاری دارد ولی بدون حرکت، رسیدن به آن‌ها محال خواهد بود. پس لازم است از نقطه‌ای حرکت را آغاز نماییم تا به امید خدا به هدفمان نزدیک شویم و به آن دست پیدا کنیم.

 

و اما کلام آخر:

و در آخر هزاران بار خدا را شکر می‌کنم که من و همسرم  راه کنگره را پیدا کردیم و با لطف و عنایت خداوند و زحمات بی‌دریغ خانواده کنگره 60 توانستیم به آرامش و رهایی برسیم، در انتها من هم از خداوند منان خواستارم که تمام کسانی که با مواد مخدر و یا فرد مصرف‌کننده در ارتباط هستند و همواره به دنبال راهی هستند که بتوانند از شر این نیروی اهریمنی رهایی یابند راه کنگره را پیدا کنند و به درمان و رهایی برسند و من نیز بتوانم همواره خدمتگزار کنگره باشم.

از اینکه وقت خودتان را در اختیار ما قرار داده‌اید صمیمانه سپاس‌گزارم و آرزوی سلامتی و تندرستی را برای  شما از قدرت مطلق خواستارم.

 

تهیه و تنظیم: هم‌سفر الناز
عکاسهم‌سفر فاطمه
نمایندگی: همسفران شهرری

Share
تعداد بازدید از این مطلب : 293
ادامه مطالب در آرشیو گفت و گو
دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
2 نظر  
  • همسفر فاطمه آکادمی
زمان ارسال
1398/01/26 11:54:50
با سلام و عرض ادب خدمت کمک راهنمای محترم همسفر محبوبه و همه خدمتگزاران شعبه شهر ری . بسیار ممنون بابت مصاحبه پر بارتون. از صحبت های پرانرژی تون استفاده کردم . سپاسگزارم و پایدار باشید
  • مسافرحسن عباسی نمایندگی ابن سینا
زمان ارسال
1398/01/26 10:6:57
باسلام وعرض ادب و احترام خدمت شما و تمام همسفران عزیز و گرانقدرمان.سخنان شما بسیار تا بسیار آموزنده و یادآوری مهمی برایم بود ازشما همسفر گرامی از صمیم قلبم بسیار سپاسگزار و ممنونم. باتشکر
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب