تاریخ
شنبه 22 دي 1397

مصاحبه با کمک راهنمای تازه واردین خانم سمیه؛ نمایندگی دانیال اهواز

موضوع : گفت و گو
بودن در کنگره هر لحظه‌اش یک آموزش است و همین آموزش‌های کنگره باعث شده که من ذره‌ذره نقطه تحمل خودم را بالا برده و بتوانم هم در خانه برای همسر و فرزندم مؤثر باشم و هم در کنگره خدمت کنم.
مصاحبه با کمک راهنمای تازه واردین خانم سمیه؛ نمایندگی دانیال اهواز

با خانم سمیه کمک راهنمای تازه واردین به گفت‌وگو نشسته‌ایم که شما خوانندگان ارجمند را به خواندن این مصاحبه دعوت می‌کنیم.

با سلام. لطفاً به رسم کنگره خودتان را معرفی کنید؟

سلام دوستان سمیه هستم همسفر احسان. آخرین آنتی ایکس مصرفی مسافرم تریاک بود، ۱۰ سال تخریب داشت، ۱۱ ماه سفر کرد به روش DST با داروی OT به راهنمایی آقای تفرشی و الآن سه سال و ۷ ماه هست که آزاد و رهاست، همچنین سفر سیگارشان با راهنمایی آقای تفرشی در مدت زمان  11 ماه و ۱۸ روز طی شد و  الان ۲ سال و ۶ ماه هست که آزاد و رهاست، راهنمای خوب خودم خانم شهلا هستند.

چگونه با کنگره آشنا شدید؟

من از طریق برنامه شروع خوب با کنگره آشنا شدم، البته سال­ ها پیش آقای مهندس را در سریال مسافر هم دیده بودم. من و مسافرم راه‌های زیادی را برای درمان امتحان کرده بودیم و من بعد از ۸ سال به یکباره یاد برنامه شروع خوب افتادم و به کنگره آمدیم، فرمان آن موقع صادر شده بود.

 

تاکنون چه جایگاه‌هایی را در کنگره تجربه کرده‌اید و دوست دارید که در چه جایگاه‌های دیگری هم خدمت کنید؟

به لطف خدا من هم مثل همه همسفران کنگره پله پله شروع به خدمت کردم، خدمت کردن من از مهمانداری شروع شد بعد دبیری، نگهبانی، مرزبانی و اکنون در جایگاه راهنمای تازه واردین در حال خدمت هستم و امیدوارم بتوانم جایگاه مقدس کمک راهنمایی را هم تجربه کنم.

 

لطفاً از تغییراتی که کنگره و آموزش‌های آن در شیوه زندگی شما ایجاد کرده، برای ما مختصری شرح دهید؟

کنگره به من آموخت که مشکلات، رحمت الهی هستند و تا سختی و مشکل نباشد انسان نمی‌تواند پخته شود، خدا را شکر می‌کنم که همسرم یک مصرف‌کننده بود و من به واسطه ایشان با کنگره آشنا شدم.

 

آیا تاکنون از D.SAP استفاده کرده‌اید؟

بله D.SAP عضوی از خانواده ماست. پدر و مادر من دچار سنگ صفرا شده بودند که باید عمل می‌کردند ولی خدا را شکر با استفاده از D.SAP درمان شدند.

دیدگاه و نظر شما در رابطه با این مورد که کنگره 60 در هنگام درمان اعتیاد به فرد توصیه میکند که از تصمیمات بزرگ در طول سفر خودداری نماید چیست؟

یک مصرف‌کننده به واسطه مصرف مواد دچار بی تعادلی در قسمت جسم، روان و جهانبینی شده و معمولاً تصمیمات اشتباهی برای زندگی خود می‌گیرد که این تصمیمات اشتباه، هم به خود او ضربه می‌زند هم به اطرافیانش، پس در ابتدا باید در این سه قسمت به تعادل برسد تا بتواند به درستی تفکر نموده و شروع به حرکت کند.

 

خانم سمیه، شما مادر یک فرزند خردسال هستید، آیا این موضوع در فعالیت‌های شما در کنگره اختلالی ایجاد نمی‌کند؟

بودن در کنگره هر لحظه‌اش یک آموزش است و همین آموزش‌های کنگره باعث شده که من ذره‌ذره نقطه تحمل خودم را بالا برده و بتوانم هم در خانه برای همسر و فرزندم مؤثر باشم و هم در کنگره خدمت کنم.

 

خدمت در جایگاه راهنمای تازه واردین برای شما تداعی‌گر چه می‌باشد؟

تداعی‌گر روزهای اول ورود خودم به کنگره است.  ۵ ماه از سفر اول مسافر من گذشته بود که من برای اولین بار به کنگره آمدم، ترس و ناامیدی تمام وجود مرا در برگرفته بود، ولی وقتی چهره‌های بشاش و امیدوار همسفران را دیدم، امید در من زنده شد. به همین دلیل من هم هنگام ورود یک تازه وارد، به او امیدواری می‌دهم و می‌گویم به چهره‌های همسفران دقت کن، همه آن‌ها یک روز با ناامیدی به اینجا آمدند ولی الآن سرشار از حس‌های خوب و آرامش هستند و این معجزه کنگره است.

 

خدمت در کنگره چه حس و حالی در شما ایجاد می‌کند؟ 

حس زیبای آرامش و همدلی.
 

 

تأثیر سایت و وبلاگ‌های شعب در انتقال اطلاعات و فراگیر شدن کنگره 60 و آموزش‌های آن‌ را چگونه می‌بینید؟

خیلی از خانواده‌ها و یا خود افراد مصرف‌کننده دنبال راه درمان هستند و با توجه به اینکه در این مقطع زمانی استفاده از اینترنت همگانی شده است به همین علت افراد در اینترنت جستجو می‌کنند و اطلاعات به روزی که در سایت کنگره ۶۰ می‌باشد، کمک بسیار زیادی به آن‌ها می‌کنند.

 

نظرتان را در مورد این چند کلمه بفرمایید؟

تازه واردین: سردرگمی و گشتن به دنبال کور سویی از امید

همسفران کوچک: آینده کنگره هستند.

لژیون‌ها: انتقال حس خوب

آواهای کنگره: اهمیت اصوات

 

با تشکر از شما که وقتتان را در اختیار ما قرار دادید.

 

تهیه و تنظیم: همسفر مرجان از لژیون یکم (خانم شهلا)
عکاس: همسفر سعیده از لژیون دوم (خانم زهرا)
نمایندگی دانیال اهواز

 

Share
تعداد بازدید از این مطلب : 1698
ادامه مطالب در آرشیو گفت و گو
دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
6 نظر  
  • همسفر فاطمه آکادمی
زمان ارسال
1397/10/23 21:4:32
خداقوت همسفر عزیز. موفق باشید
  • همسفر سعیده ، دانیال اهواز
زمان ارسال
1397/10/23 8:5:33
سلام و خدا قوت به خانم سمیه عزیز و مهربان. از پاسخ های زیبا و کاربردی شما استفاده بردم ممنون از شما بهترینها رو براتون آرزومندم ، تشکر از خانم مرجان عزیز بابت مصاحبه خوبشون خدا قوت و تشکر از گروه خوب سایت و وبلاگ شعبه
  • محمد سعید اروند آبادان
زمان ارسال
1397/10/22 22:53:27
خداقوت استفاده بردم
  • همسفرشهین ازپرستار
زمان ارسال
1397/10/22 22:48:18
با سلام وخداقوت بسیارعالی بود لذت بردم.
  • مهرداد شیری . اهواز
زمان ارسال
1397/10/22 20:50:21
عالی بود. تشکر بابت تهیه مصاحبه
  • عذرا همسفر دانیال اهواز
زمان ارسال
1397/10/22 13:27:53
با سلام و احترام خدمت خانم سمیه عزیز مصاحبه عالی و آموزنده پایدار و مستدام باشید. با تشکر فراوان از گروه سایت کنگره خدا قوت
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب