تاریخ
چهار شنبه 18 مهر 1397

کارگاه آموزشی جهان بینی چهارشنبه؛ فرمان‌برداری تا فرماندهی

موضوع : کارگاه های آموزشی کنگره 60
شما نمی توانید در سیستم هستی در جایگاهی قرار بگیرید که فرمانبردار نباشید. فقط خداوند است که بالادست ندارد، همه ی آحاد هستی، زیر دست هستند.
کارگاه آموزشی جهان بینی چهارشنبه؛ فرمان‌برداری تا فرماندهی
بسمه تعالی
جلسه یازدهم از دوره شصت و سوم سری کارگاههای آموزشی کنگره 60 با دستور جلسه از فرمانبرداری تا فرماندهی در روز چهارشنبه 97/7/18 با استادی مهندس و دبیری همسفر سلوا راس ساعت 09:40 آغاز به کار نمود.
سخنان استاد؛
سلام دوستان حسین هستم یک مسافر
دستورجلسه از فرمانبرداری تا فرماندهی است. اگر به کنگره 60 نگاه کنیم، می بینیم که نزدیک به 50 مرکز در سراسر کشور داریم و این سیستم با یک آهنگ خیلی ملایم و بدون تشنج به کار خودش ادامه می دهد. 
برای مثال در شعبه آکادمی، در ظرف این 14 ـ 15 سال، شاید یک بار صدای یک نفر بالا رفت و آنهم من نشنیدم، درگیری نداشتیم. پارک طالقانی با آن جمعیت، درگیری نداریم. چه چیزی باعث شده که درگیری نداریم؟ آنهم قشری که همه تصور می کنند، خلافکار هستند. یکی از دلایل این موضوع، فرمانبرداری است. شما نمی توانید در سیستم هستی در جایگاهی قرار بگیرید که فرمانبردار نباشید. فقط خداوند است که بالادست ندارد، همه ی آحاد هستی، زیر دست هستند. 
ما همه فرمانبرداری را یاد میگیریم، مخصوصاً در کنگره. اگر 400نفر مصرف کننده را در یک کمپ بخواهند نگهداری کنند، بایستی کلی نیروی انتظامی از آنها مراقبت کنند، ولی در کنگره 60 چنین چیزی نیست. وقتی یک راهنما، وارد لژیون می شود، شاگردانش به احترامش می ایستند. 
فرمانبرداری را باید از بچه گی به فرزندان آموخت، نه با ظلم و زور، بلکه با محبت و تربیت. 
رهجو در لژیون فرمانبرداری را می آموزد، می آموزد که باید دستورات راهنما را اجراء کند. دستورات مرزبان و ایجنت را باید عمل کند. خداوند هیچ سیستم ، خانواده  و ملتی را بدون بزرگتر نکند. ما نه دری داریم، نه دروازه ای داریم، نه نگهبانی داریم، نه حقوقی می دهیم و نه دستمزدی می گیریم و همه مورد احترام یکدیگر قرار می گیرند. 
اگر یک راهنما به حرف ایجنت یا مرزبان، دهن کجی کند، خودش از بازی خط می خورد و خودش را خراب می کند، تا این فرمانبرداری را فرا نگیرند، به هیچ عنوان فرمانده خوبی نمی شوند. اگر کسی فرمانبرداری نکرده باشن، نمی تواند فرمانده خوبی شود. 
در تاریخ 16/7/97 جلسه دیده بانان را داشتیم. مصوبات آن این بود؛
ـ لژیون های مالی بایستی هر 15روز یکبار تشکیل جلسه بدهند و گزارشات جلسه را تحویل آقای علیرضا زرکش (دیده بان لژیون های مالی) بدهند. لژیون های مالی همسفران و مسافران در یک محل و یک زمان برگزار می شود.
ـ پرداخت 5 میلیون تومان برای ورود به لژیون مالی، قسطی نمی شود و این مبلغ حداقل پرداختی برای ورود به لژیون مالی است، سالهای بعد اگر بخواهند می توانند برای تمدید بصورت قسطی پرداخت کنند.
ـ همانطوری که گذراندن دوره دبیری و نگهبانی در آموزشها دارای امتیاز می باشد، حضور در لژیون مالی هم دارای امتیاز می باشد. 
ـ حتی راهنما، برای تمدید چهارساله دوم، آمار اعضای لژیونش که در لژیون مالی شرکت کرده اند، جزو امتیازات به حساب می آید. 
ـ ما کسی را می توانیم استاد جلسه انتخاب کنیم که در شش ماه گذشته ، در کنگره بوده باشد. حال استاد چه برای چشن تولد و چه غیر از تولد.
ـ هیچ لژیونی نمی تواند بسته شود، مگر اینکه من برگه آن را امضاء کنم. اگر موارد انضباطی باشد آقای ترابخانی، مرزبانان، ایجنت، آقای سلامی برای شهرستان، آقای حکیمی برای شهرستان ها، می توانند لژیون ببندند. در غیر اینصورت برای چهار سال، هیچ کس نمی تواند آن لژیون را ببندد. اگر می خواهید لژیونی را جمع کنید و تودیع بگیرید، اسامی را به من می دهند و من می گویم که بسته شود یا باز باشد. 
ما دو لنگه بار داریم، که با الاغ و قاطر بار می بردند. دو تا خورجین بود که داخل آنها بار می ریختند، این دوتا باید متعادل می شد و اگر متعادل نمی شود، بار به یک طرف کج می شد. حالا ما یک طرف بار ایجنت و مرزبانان را داریم و یک طرف بار راهنماها را داریم، باید این بارها را بالانس کنیم. 
ـ راهنما، وقتی می خواهد رهایی بدهد، باید حتماً به شاگردش بگوید که همسفرش را خبر کند. همسفران برای ما ارزش دارند. بهترین کاری که برای شهرستان ها گفتیم انجام بدهند، این بود که گفتیم با اتوبوس همه بیایند. 
ـ در تولد مرزبانان باید ایجنت بعنوان استاد بنشیند، چون راهنمای مرزبانان، ایجنت است. وقتی ایجنت آمد، دیگر راهنما نمی تواند بالا بیاید و کیک را نگه دارد و یا صحبت کند. این بخاطر این است که برای مرزبان محرز شود که راهنمایش ایجنت است. 
ـ مطلب دیگر، وضعیتی داریم که دلار، طلا و ریال در تلاطم است. خودتان را درگیر این مسائل نکنید، این کار مثل قمار می ماند. کسانی که می خواستند دلار یا پول ببرند، 6ماه پیش می دانستند، ولی شما تازه از خواب بیدار شده اید. قدر پول و خانه خودتان را بدانید و خودتان را درگیر این مسائل نکنید. 
ـ در روزهایی که جلسه مشترک هست (پنجشنبه ها) هم مسافران می توانند رای بدهند و هم همسفران.
 

نام فایل

تاریخ

لینک

فایل صوتی سخنان مهندس

97/07/18

دانلود

نگارنده: مسافر احمد شریفیان

دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
18 نظر  
 • مسافر ابراهیم سهروردی اصفهان
زمان ارسال
1397/07/22 9:7:26
خداقوت خدمت جناب مهندس بسیارپرمحتواوآموزنده.تشکرازسایت کنگره
 • همسفر سلوه
زمان ارسال
1397/07/21 19:23:16
سلام و عزض ادب و احترام به جناب اقای مهندس و خداقوت به ایشان و تمام عزیزان خدمتگزار در سایت .
 • مسافر بهزاد شعبه امین گلی اصفهان
زمان ارسال
1397/07/21 19:0:40
عرض سلام و خداقوت خدمت آقای مهندس دژاکام بابت این رهنمودها ودرایت های عالی و آموزنده ، تشکر فراوان از عزیزان سایت بابت زحمات
 • همسفر زهرا از شیراز
زمان ارسال
1397/07/21 9:50:7
ممنونم از آقای مهندس دژاکام که وقت گرانبهاشون میزارن برای بهتر زیستن جمعیت کنگره 60ان شاالله فرمانبردار خوبی باشم ممنونم از آموزشهای مفید تان
 • مسافر روح الله شاه محمدی شعبه ابوریحان
زمان ارسال
1397/07/19 10:0:0
سلام وخدا قوت به تمام فرمانبرداران کنگره
 • علی مسافر چالوس
زمان ارسال
1397/07/19 7:33:24
سلام خدا قوت جناب مهندش با صحبتش راهنمایی مینمایدوممنون ازآقای شریفیان بابت به نوشته در آوردن صحبت آقای مهندس وسپاس ازدست اندر کاران سایت کنگره
 • معصومه همسفر امیر(هیدج)
زمان ارسال
1397/07/19 7:33:19
سلام و خداقوت به تمام زحمت کشان کنگره۶۰علی الخصوص جناب مهندس،انشاالله سایه اتون سالیان سال بالاسرمون باشه
 • همسفرليلاH
زمان ارسال
1397/07/19 6:23:20
درودوهزاران درودبربنبانگزاراين عرصه نوروزندگى، هميشه فكرميكنم وبه خداميگويم اگراين انسان بزرگ رابه ماخفتگان نشان نميدادى چه ميشد؟!!!!! شكروسپاس از خدا وسپاس براى زحمات جناب مهندس،وتشكرفراران براى عشقومحبت شما،اقاى شريفيان
 • حمید از نمایندگی شمس
زمان ارسال
1397/07/19 4:35:39
سلام خدمت جناب آقای مهندس دژاکام وتمام خدمت گزاران کنگره60. تشكر از دوستان در قسمت سايت كنگره60. خدا قوت. 🌺
 • آزاده ازاصفهان
زمان ارسال
1397/07/19 4:7:23
خداقوت آقا؛امیدوارم بتونم فرمانبردارلایقی بشم نه صرفاجهت فرمانروائی،فقط به نیت انسان شدن وخالصانه خدمت کردن وکنارآموزشای شماانرژی گرفتن...🙏
 • مسعودشعبانی ازارک
باسلام وخداقوت خدمت آقای احمدشریفیان که با تلاش و فن تایپش صحبتهای اقای مهندس را در همان لحظات اول برایمان اماده میکنند ودرود به معلم بی بدیل خودمان جناب مهندس که با رهنمودهایش همیشه راه گشایمان بودن خدارو هزاران بار شکر
 • مسافر عباس
زمان ارسال
1397/07/18 23:51:4
خدا قوت به بچه های سایت و درود وسپاس خدمت آقای مهندس دژکام .خیلی خیلی استفاده کردم و آموزش گرفته مثل همیشه .آقای مهندس شال تازه واردین در موردش چیزی نگفتید
 • مسافر اسماعیل یوسفی از قم
زمان ارسال
1397/07/18 22:2:12
سلام و خدا قوت خدمت جناب مهندس دژاکام شما زندگی دوباره ایی به من بخشیدید پس من همیشه فرمانبردار شما و کنگره هستم.خدا قوت اقای شریفیان.
 • مسافر باقر لژیون 3 میرداماد اصفهان
زمان ارسال
1397/07/18 21:44:10
سلام ممنون از مهندس و دبیر گرامی و نگارنده محترم خداقوت
 • سید مصطفی
زمان ارسال
1397/07/18 20:34:56
فرمانبرداری در کنگره عالی با نظارت خوب آقای مهندس دژاکام
 • مسافر توحید
زمان ارسال
1397/07/18 19:53:16
خداقوت
 • همسفر سهیلا(میر داماد)
زمان ارسال
1397/07/18 14:24:47
با سلام و عرض ادب و احترام خدمت بنیان کنگره و خانواده ی محترمشون،بسیار سپاس گزارم از درایت و توجه آقای مهندس به مسایل کنگره ی ۶۰،مثل همیشه سرتا سر آموزش، سپاس گزارم از عزیزان خدمت گزار در سایت مرکزی که باعث می شوند ما بتوانیم صدای پر انرژی و سرشار از عشق ایشان را از فرسنگ ها فاصله با تمام وجودمان حس کنیم.پاینده و سرافراز بمانید.
 • مجید
زمان ارسال
1397/07/18 12:39:10
آقای مهندس عالی سپاس از زحمات
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب