تاریخ
جمعه 24 اسفند 1397

در حاشیه اردوی درختکاری؛ گفت و گو با مسافر محمد

موضوع : گفت و گو
نام این شور و هیجان، شعور است. این برنامه صرفا ثبت نام واجدین شرایط و گذراندن یک اردوی تفریحی نیست. بچه های کنگره 60 به واسطه تخریبی که داشتند و تاریکی هایی که تجربه کرده اند، قدر این برنامه ها را می دانند. آنها با اشتیاق منتظرند تا نهالی را که کاشته اند، آبیاری کنند...
در حاشیه اردوی درختکاری؛ گفت و گو با مسافر محمد
با سلام. لطفا خودتان را معرفی کنید:
سلام، من محمد بهرام زاده هستم از شعبه ستارخان. کمک راهنما هستم و در اردو به عنوان اردوبان در خدمت اعضای کنگره 60 هستم.
نظرتان را در خصوص کنگره 60 و اردوی درختکاری بیان کنید:
خدا را شکر از این جهت که کسانی که روزی مصرف کنندگان مواد مخدر بودند به ازای هر سال رهایی خود ، تحت عنوان وادی دوازدهم هر ساله می آیند و با کاشت درخت به طبیعت می کنند و از این طریق جبران خسارت از خود، خانواده و اجتماع و محیط زیست انجام می دهند. امسال هم یکی دیگر از اردوهای درختکاری کنگره 60 در منطقه جاجرود در حال برگزاری است. دومین سالی است که ما در این منطقه درختکاری انجام داده ایم. سال قبل ما سیزده هفته برای آبیاری نهال هایی که کاشته بودیم آمدیم و الان واکاری درخت هایی که از سال گذشته مانده بود را انجام می دهیم.
چگونه می توان شور و هیجان اعضای کنگره 60 را برای امر درختکاری حفظ کرد و دیگران را نیز ترغیب به این امر نمود؟
نام این شور و هیجان، شعور است. این برنامه صرفا ثبت نام واجدین شرایط و گذراندن یک اردوی تفریحی نیست. بچه های کنگره 60 به واسطه تخریبی که داشتند و تاریکی هایی که تجربه کرده اند، قدر این برنامه ها را می دانند. آنها با اشتیاق منتظرند تا نهالی را که کاشته اند، آبیاری کنند.
چه پیامی برای همیاران کنگره 60 دارید؟
در طی مدت برگزاری اردوهای درختکاری، منابع طبیعی به ما لطف داشته اند و همچنین آقای مجتبی دهقانی ارتباط خوبی را با منابع طبیعی برقرار کرده است. منابع طبیعی ما را جزء بهترین NGO ها معرفی کرده اند که در بحث کاشت و حفاظت کاشت همکاری خوبی داشته ایم. من تنها پیامی که در این زمینه می توانیم داشته باشم بازدید است. اگر بیایند و شور و شوق بچه ها را ببینند، قطعا سال بعد خودشان هماهنگی لازم را خواهند داشت. حضور در اینجا اذن می خواهد و انشاءالله سال بعد همه دوستان در این امر شرکت داشته باشند. 
از شما سپاسگزارم.
 
نگارنده: همسفر اکرم
گزارش وب سایت کنگره 60
 
 
Share
تعداد بازدید از این مطلب : 1897
ادامه مطالب در آرشیو گفت و گو
دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
تاکنون نظری برای این مطلب ارسال نشده است .
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب