تاریخ
دوشنبه 20 اسفند 1397

کارگاه آموزشی کنگره 60؛ نمایندگی شهرکرد

موضوع : دستور جلسات هفتگي
این تغییر مسیر و خوشبختی را مدیون معلمان و مربیان خود هستیم که علم را در اختیار ما می گذارند...
کارگاه آموزشی کنگره 60؛ نمایندگی شهرکرد
یازدهمین جلسه از دور بیست و دوم سری کارگاههای آموزشی خصوصی مسافران کنگره 60 نمایندگی عمان سامانی شهرکرد با استادی ایجنت محترم مسافر آقای آرش ، نگهبانی مسافر عباس و دبیری مسافر پیام، با دستورجلسه  "هفته راهنمادر روز سه شنبه 14 اسفندماه رأس ساعت 17 آغاز بکار نمود.

سخنان استاد:
 

این هفته را خدمت معلم بزرگ کنگره جناب آقای مهندس و سایر راهنمایان کنگره ۶۰ تبریک عرض می‌نمایم.
قدردانی به سه روش زبانی و قلبی و مهم‌تر از همه به عمل می‌باشد.


ما نسبت به کمک راهنمایان به‌صورت زبانی و قلبی تشکر کردیم و امروز روز عمل می‌باشد، اگر عملی به زبان بیاید ولی عملی انجام نشود هیچ سودی ندارد.

همه ما در هر جایگاهی باشیم یک راهنما و مربی داریم که باید صمیمانه از او قدردانی به عمل آوریم.
دستور جلسه بنطر من دو قسمتی می‌باشد، راهنما و جایگاهش و قسمت بعد سپاسگزاری از راهنما می‌باشد.
ما در زندگی و هستی برای زندگی کردن، به‌صرف داشتن اختیار، مسیر خودمان را انتخاب می‌کنیم و در هر جایگاهی که امروز هستیم را بر اساس مسیر و انتخاب‌هایمان رقم‌زده‌ایم. قبل از کنگره مسیر زندگی‌مان را بر اساس یک سری انتخابات غلط و مسیرهای اشتباه رقم‌زده بودیم، قبل از کنگره همه‌جا را به دنبال یک معلم و مربی و مسیر درست می‌گشتم که بتوانم آن‌همه کج روی و اشتباه را جبران کنم. زندگی به آموزش و آگاهی نیاز دارد و این اطلاعات و آگاهی باید توسط یک معلم و مربی به ما آموزش داده شود.
آقای مهندس می‌فرمایند که رب فقط خداوند نیست بلکه مربی هم رب می‌باشد. مربی و رب آگاهی و اطلاعات و دانش را انتقال می‌دهد، این انتقال اطلاعات می‌تواند منفی باشد یا مثبت، که ما با منفی کاری نداریم.
در کنگره منبع اصلی اطلاعاتی می‌باشد که از کنگره به ما می‌رسد و علم زندگی و خوب زیستن می‌باشد، ناقلان این علم کمک راهنمایان و راهنمایان کنگره می‌باشند، وقتی به عقب نگاه می‌کنم تا قبل از آموزش اطلاعات، زندگی خودم را پر از تاریکی و پوچی و سیاهی می‌بینم که تمام اطرافیان و زندگی آن‌ها را هم به دردسر و تخریب کشانده بودم، چون طرز فکر و دانش زندگی‌ام درست نبوده است. از زمانی که آموزش‌های راهنمایی را گرفتم که به یک منبع درست و صحیح وصل بودند که علم زندگی درست را در  اختیار داشت، مسیر و دیدگاه تغییر کرد و به سمت روشنایی و درستی حرکت کردم.
این تغییر مسیر و خوشبختی را مدیون معلمان و مربیان خود هستیم که علم را در اختیار ما می‌گذارند. این جایگاه مربی و راهنما در زندگی من می‌باشد.

نقش بسیار اساسی در تغییر زندگی من از سمت نابودی به سمت هستی و زندگی را راهنمایم ایفا نموده است. من باید فرهنگ و روش سپاسگزاری را فرابگیرم و انجام دهم و دیدگاه طلبکارانه را تماماً تغییر دهم. در هفته ساعت‌ها آموزش می‌گیرم که دیدگاه‌های اشتباه را تغییر دهم و به مسیر درست قدم بگذارم. ما باید به خدمتگزاران خودمان توجه نماییم در هرجایی که هستیم و در هرجایی که زندگی می‌کنیم انسان‌های زیادی هستند که به ما خدمت می‌کنند. وظیفه من اینجا این می‌باشد که در مسیر درست حرکت نمایم ولی این کافی نیست و باید با دل و زبان و عمل سپاسگزاری را انجام دهم، باید هدیه و گل بدهیم و این عمل فقط به خاطر یادگیری فرهنگ و نحوه تقدیر و سپاسگزاری می‌باشد.
آقای مهندس میگویند ما باید به دیدگاهی برسیم که اطرافیان خودمان را بشناسیم و به آن‌ها توجه بنماییم و در روز آن‌ها، از این عزیزان تشکر و قدردانی درخور آن‌ها را بجا بیاوریم.
امیدوارم بتوانیم به بهترین شکل مراسم قدردانی را بجا بیاوریم.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
عکس/ مسافر پدرام
تهیه گزارش/ تایپ/ مسافر علی اکبر
ارسال/ مسافر کاظم
Share
تعداد بازدید از این مطلب : 1096
ادامه مطالب در آرشیو دستور جلسات هفتگي
دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
1 نظر  
  • امیر سلمان
زمان ارسال
1397/12/21 14:17:40
تبریک و خداقوت
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب