تاریخ
چهار شنبه 14 آذر 1397

آموزش و خدمت؛ گفت و گو با همسفر مریم عضو لژیون مالی

موضوع : گفت و گو
خوشا به حال آنان که می‌دهند و منتظر باز پس گرفتن نیستند، اگر به این درجه برسیم انرژی و لذتی دارد که نمی‌شود با چیز دیگری عوض کرد...
آموزش و خدمت؛ گفت و گو با همسفر مریم عضو لژیون مالی
خانم مریم عزیز لطف کنید به‌رسم کنگره خودتان را معرفی و اعلام سفر نمایید.

سلام دوستان مریم هستم یک همسفر. مصرف ده سال، آخرین آنتی ایکس مصرفی اوپیوم، مدت سفر دوازده ماه. به روش dst با شربت ot، رشته ورزشی مسافرم شنا و فوتبال. به راهنمایی آقا کوروش و سرکار خانم جعفری شش سال و شش ماه است که آزاد و رها هستیم.

نقش کنگره و آموزش‌هایش در رفتار فردی و اجتماعی شما چه بوده است؟

قبل از ورودم به کنگره مشکلات زیادی داشتم افکار و نگاهی منفی به همه‌چیز داشتم و همیشه بدترین حالت هر موضوعی را می‌دیدم و خاطرات بد و منفی را هیچ‌وقت فراموش نمی‌کردم و مدام برای خود یادآوری می‌کردم و از یادآوری آن‌ها بسیار ناراحت می‌شدم. اعتمادبه‌نفس نداشتم و خیلی از مسائل دیگر که شاید نشود عنوان کرد؛ اما الآن حال خوبم را مدیون کنگره هستم و دیگر از آن آدم منفی‌باف خبری نیست. سعی می‌کنم تمام‌کارهایم را با تفکر انجام دهم و اعتمادبه‌نفسم بازگشته است و با آموزش‌هایی که از کنگره گرفتم از من انسانی دیگر ساخته که سعی می‌کند تمام‌کارهایش را با برنامه‌ریزی انجام دهد. خوشحالم که کنگره باعث شد تا مسیر زندگی‌ام تغییر کند و روزبه‌روز به سمت آرامش و شادی پیش رود.

شما باوجود دختر کوچکتان و مسافت دوری که از هشتگرد تا قزوین می‌آیید، هیچ‌وقت پیش‌آمده که احساس کنید خسته شدید و دیگر نمی‌خواهید خدمت کنید؟

راه دور و فرزند کوچک هر دو مسائل خاص خودش را دارد، ولی به‌هیچ‌عنوان به فکرم هم خطور نمی‌کند که بخواهم در کنگره حضور نداشته باشم، علاوه بر این‌که در کنگره خدمت کوچکی انجام می‌دهم،موضوع اصلی این است که بیشتر آموزش می‌گیرم و از این آموزش‌ها در زندگی شخصی‌ام استفاده می‌کنم. حضور در اینجا برای دخترم آیلین هم خیلی خوب است؛ ما فکر می‌کنیم که بچه‌ها حواسشان نیست و کنگره به درد بچه‌ها نمی‌خورد، ولی من بعضی وقت‌ها از حرف‌هایی که دخترم می‌زند متعجب می‌شوم که چطور یک بچه دوساله این‌گونه یاد می‌گیرد و از اینکه آیلین از بدو تولدش در کنگره حضور دارد بی‌نهایت خوشحال هستم.

در کنگره به دنبال چه چیزی هستید و کنگره به شما چه می‌دهد که حاضرید همه این سختی‌ها را به جان بخرید؟

در کنگره به دنبال آموزش و خدمت کردن هستم. کنگره به من درس‌هایی داده که در هیچ دانشگاهی نمی‌توان یاد گرفت؛ درس انسان بودن، درست زندگی کردن، عشق و محبت به‌کل هستی و بسیاری از مسائل دیگر. از آموزش‌هایی که می‌گیرم لذت می‌برم و انرژی زیادی می‌گیرم و خدمت کردن حالم را بسیار خوب می‌کند. از اینکه خداوند لیاقت حضور در کنگره، آموزش گرفتن و خدمت کردن را به من داده، بسیار شاکرم.

شما امسال وارد لژیون مالی شدید؛ چه چیزی باعث می‌شود که یک فرد به این نقطه برسد؟

در برابر چیزهایی که کنگره به من و همسر و فرزندانم داده و آن‌قدر زیاد است که از شمارش خارج است کاری نکردم. ما اگر هفده میلیون به کنگره پرداخت کنیم تازه توانسته‌ایم هزینه‌های درمان مسافرمان را بپردازیم. این کار آن‌قدر برایم لذت‌بخش بود که اگر بتوانم سال‌های بعد هم انجامش می‌دهم. ما بعضی مواقع بسیار حسابگرانه فکر می‌کنیم و گمان می‌کنیم اگر پولی به کنگره بدهیم حتماً در زندگی‌مان کم می‌آوریم درصورتی‌که من بارها امتحان کردم و دیده‌ام که اگر از یک دست بدهم از دست دیگر چندین برابر دریافت خواهم کرد و برکت آن را در زندگی‌ام دیده‌ام.اگر با تمام وجود به کنگره کمک کنیم لذتی خواهیم برد که قابل وصف نیست و با این کمک در اصل به خود و خانواده‌مان کمک خواهیم کرد. خوشا به حال آنان که می‌دهند و منتظر باز پس گرفتن نیستند، اگر به این درجه برسیم انرژی و لذتی دارد که نمی‌شود با چیز دیگری عوض کرد.

راهنمایان همسفران چگونه می‌توانند لژیون‌های قوی داشته باشند؟

همان‌طور که می‌دانیم آموزش در کنگره به‌صورت جمعی صورت می‌گیرد و لژیون‌هایی که کتاب‌ها و جزوه‌های کنگره و در رأس آن‌ها سی‌دی‌ها را در لژیون کار می‌کنند، لژیون‌های قوی هستند. سی‌دی‌ها تمام مشکلات یک فرد و مسائلی که در زندگی به آن روبه‌رو می‌شویم را مطرح می‌کند و چگونگی برخورد با آن‌ها را به ما می‌آموزد. وقتی یک راهنما خودش سی‌دی‌ها را بنویسد و اجرایی کند و از ره‌جویش هم بخواهد تا این کار را انجام دهد، الگویی برای ره‌جویانش می‌شود و این‌گونه ره‌جو بهتر آموزش می‌گیرد. در هفته لژیون مالی به قول آقای مهندس لژیونی که بیشتر سی دی کارکرده بود بیشتر کمک کرده بود به‌طورکلی سی‌دی‌ها نقش مهمی در آرامش و آسایش ما دارند و به ما کمک می‌کنند تا در شرایط حساس انتخاب‌های بهتری داشته باشیم.

برای همسفرانی که می‌خواهند خدمت در کنگره را آغاز کنند چه پیشنهادی دارید؟

سعی کنند با تمام وجود و با عشق این کار را انجام دهند. اگر خدمت صادقانه و با عشق باشد هیچ‌گاه خسته نخواهد شد و انرژی زیادی هم دریافت خواهند کرد. نکته دیگری هم که وجود دارد این است که ما زمانی که در یک جایگاه خدمتی قرار می‌گیریم آن‌وقت می‌توانیم آموزش‌هایی را که دریافت کردیم را کاربردی کنیم آن‌وقت است که متوجه می‌شویم که این آموزش‌ها را می‌توانیم اجرایی کنیم یا این آموزش‌ها را فقط در حد تئوری و زبان‌ می دانیم.

جمله‌ای هست که در بین همسفران و راهنماها زیاد می‌شنویم این‌که "خدا را شکر که در مسیر یک مصرف‌کننده قرار گرفتم" شاید برای خیلی‌ها غیرقابل‌باور باشد برای یک سفر اولی یا یک تازه‌وارد. کمی در این مورد توضیح دهید.

درک این موضوع کمی سخت است، باید به آن جایگاه برسی تا بتوانی درکش کنی. خود من زمانی که این جمله را در سفر اول شنیدم برایم خیلی عجیب بود. یک تازه‌وارد در بدو ورود به کنگره ممکن است از این‌که به کنگره می‌آید ناراحت باشد ولی در ادامه زمانی که متوجه می‌شود که باید به خاطر خودش بیاید و بعد از چند ماه، تازه نور امیدی در او ایجاد می‌شود و در ادامه متوجه می‌شود که در کنگره اعتیاد موضوع پیش‌پاافتاده‌ای است و اصل موضوع، آموزش‌هایی است که برای درست زندگی کردن و برطرف کردن مشکلات و ایرادات خودمان می‌بینیم. کنگره بزرگ‌ترین مهد آموزش به انسان‌هاست اینجاست که باید شاکر خداوند باشیم که به خاطر بودن در کنار یک مصرف‌کننده به ما هم اجازه ورود به این دانشگاه انسان‌سازی داده‌شده است.

از آرزوهایتان در راستای کنگره بفرمایید و دوست دارید از چه کسانی تشکر کنید؟

آرزو می‌کنم به‌زودی زود آکادمی که آقای مهندس بارها در موردش صحبت کرده‌اند تأسیس شود و آموزش‌های کنگره جهانی شود و انسان‌های زیادی از تاریکی و جهل خارج شوند. خدا را شکر می‌کنم که به من لیاقت حضور در کنگره را داده است. از جناب آقای مهندس به خاطر تمام آموزش‌هایی که در اختیار ما قرار می‌دهند سپاسگزارم. از راهنمای خوب خودم سرکار خانم جعفری تشکر می‌کنم که برای من بهترین بودند. از راهنمای سفر اول مسافرم تشکرمی کنم و از راهنمای سفر دوم ایشان جناب آقای کوروش سپاسگزار و ممنونم که وجودشان برای ما نعمت است از همسرم آقا محمدرضا ممنونم که باعث شدند تا با کنگره آشنا شوم. از دختران عزیزم مرضیه و آیلین جان تشکر می‌کنم که همیشه ما را همراهی می‌کنند و تشکر آخر را از نمایندگی قزوین و از تک‌تک شما عزیزان که در سایت خدمت می‌کنید دارم امیدوارم که همه ما جزء خدمتگزاران راستین کنگره باشیم.

خانم مریم از صحبت های شما بسیار لذت بردم ممنون به خاطر وقتی که به من اختصاص دادید.

 

تهیه گزارش:همسفر خدیجه

 

Share
تعداد بازدید از این مطلب : 3808
ادامه مطالب در آرشیو گفت و گو
دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
2 نظر  
  • مسافر مرتض رضوانی
زمان ارسال
1397/09/15 16:21:10
خدا قوت بسیار عالی
  • مسافرمهدی.لژیون9.شعبه دهخدا
زمان ارسال
1397/09/14 20:45:22
خداقوت وپایدارباشید.
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب