تاریخ
پنج شنبه 15 آذر 1397

نفش سی دی ها در آموزش؛ گفت‌وگو با همسفر مائده

موضوع : گفت و گو
در کنگره آبمیوه های زیادی وجود دارد که یکی از این آبمیوه ها همین سی دی ها می باشد و اگر آموزش نگیریم پیشرفت نمی کنیم...
نفش سی دی ها در آموزش؛ گفت‌وگو با  همسفر مائده

لطف کنید در ابتدا خود را به رسم کنگره معرفی کنید؟

 سلام دوستان مائده هستم یک همسفر. مسافر من با تخریب بیش از بیست سال وارد کنگره شدند . آخرین آنتی ایکس مصرفی : شیره ، شیشه و تریاک ، با کمک راهنمایی آقا مهدی و خانم ساجده مدت ۱۷ ماه و ۱۵ روز سفر کردیم با روش دی اس تی و داروی شفابخش اوتی و الان هم به شکر خدا سه سال و ۱۰ ماه و ۱۴ روز است که آزاد و رها هستیم و در ادامه سفر نیکوتین را شروع کردند با تخریب بیش از ۳۰ سال با کمک راهنمایی آقامحسن سفر کردند و رهایی ۱۱ ماه و ۱۴ روز.                            

از نحوه آشنایی خودتان با کنگره برای ما بگویید؟

به خاطر مسئله اعتیاد که در زندگی ما وجود داشت و کم و بیش با مشکلات مواجه شده بودیم همیشه در پی راهی برای رهایی از این مشکل بودیم و آن موقع هم فرق درمان با ترک را نمی‌دانستیم فقط همیشه دعا می‌کردیم و از خدا می خواستیم که یک راهی را جلوی پای ما بگذارد تا پدرم برای همیشه از دام اعتیاد رها شود و خوشبختانه مادرم بعد از مدتی با تلاش هایی که داشتند توانستند مسیر کنگره را پیدا کنند . با تغییراتی که من در آنها دیدم خودم هم به کنگره آمدم و خدا را شکر می‌کنم که در این مسیر قرار گرفتیم.   

وقتی که در امتحان کمک راهنمایی قبول شدید چه حسی داشتید؟

حس قبولی در این آزمون اصلاً قابل توصیف نیست ؛ باوری در ناباوری است و انشاءالله که همه تجربه کنند . من وقتی که فهمیدم قبول شدم حس مسئولیت پذیری و آموزش پذیری بیشتری در من شکل گرفت که وقت کم است ، باید بجنبم ، مطالب آموزشی بیشتری را یاد بگیرم تا بتوانم روی خودم پیاده کنم و آن موقع بتوانم روی مخاطبم اثر گذار باشم و از نظر من کمک راهنمایی بهترین و مقدس ترین جایگاه است که ما می‌توانیم در طول آموزشی که می دهیم آموزش پذیر هم باشیم . با تشویق راهنمای عزیزم خانم ساجده در این آزمون شرکت کردم و این خواسته در صور پنهانم بود که توانستم به آن دست پیدا کنم و به این نقطه برسم . به قول خانم راضیه عزیز ( کمک راهنمای محترم ) میوه وقتی که رسیده می شود باید چیده شود و خیلی خوشحالم که در مرحله دیگری از آموزش گرفتن قرار گرفتم تا بتوانم مقداری به انسانهای دیگر کمک کنم.                                    

وقتی که از شعبه سلمان فارسی برای تشکیل لژیون وارد شعبه سهروردی شدید با چه حسی وارد شدید؟

اول برای من یک مقدار سخت بود که از کمک راهنما و لژیونم جدا شدم ؛ ولی خدا را شکر وقتی به اینجا رسیدم با آن حس و محبتی که در اینجا بین اعضا وجود دارد روبرو شدم و البته در همه شعب این محبت  هست ، اینجا را هم مثل همان شعبه سلمان فارسی دیدم و یاد این حرف افتادم که انسان هیچ وقت نباید در این دنیا به چیزی وابسته شود ؛ ما همه چیز را می گذاریم و می رویم . سعی کردم که این وابستگی را کنار بگذارم و بیشتر به این فکر کنم که هدف و خواسته ام چیست ؟ من برای چه به کنگره آمدم ؟ چه می خواهم و به کجا می خواهم برسم ؟ همین باعث شد که آن دلتنگی برای من کم رنگ تر شود. 

همسفران شعبه سهروردی را چگونه می بینید؟

واقعاً اینجا کلاً شعبه فعال و پر انرژی هستند . خواهان و تشنه آموزش و خیلی فعال هستند . دوست دارند در همه خدمت ها شرکت کنند ، پیشرفت کنند و همین باعث می‌شود که ما هم انرژی بگیریم .    

 6- به نظر شما سی دی ها چه نقش مهمی در سفر مسافران و همسفران دارند؟

کلاً منابع کنگره نقش بسیار مهمی در آموزش گرفتن دارند و یکی از رازهای موفقیت کنگره همین منابع ناب هستند که در اختیار ما قرار می‌دهند و این اطلاعات شامل علم و دانش و قوانین زندگی است که با چندین سال تلاش به دست آورده اند و توسط همین سی‌دی‌ها در اختیار ما قرار می‌دهند . اینها کلید حل مشکلات ما هستند . در کنگره آبمیوه های زیادی وجود دارد که یکی از این آبمیوه ها همین سی دی ها می باشد و اگر آموزش نگیریم پیشرفت نمی کنیم.                    

7. شما چقدر به نقش سی دی ها در امر آموزش اهمیت می دهید؟

همانطور که گفتم سی‌دی‌ها نقش بسیار مهمی دارند چون که از کلام آقای مهندس و آقای امین بیان شده ، آنها اطلاعات خودشان را در اختیار ما قرار داده اند . حتی کتاب ۶۰ درجه که اولین و مهمترین منبع کنگره ۶۰ است و کتاب عشق هم توسط سی‌دی‌های گفته شده که ما می‌توانیم از روی این سی دی ها منابع دیگر را هم متوجه شویم و خیلی به زبان شیوا و راحت آقای مهندس منابع را برای ما باز کردند و اطلاعات را در اختیار ما گذاشتند . مخاطب آنها هم هر کسی می تواند باشد چه افراد بی سواد و چه متخصصین و استادان دانشگاه .  


         

کسانی که به کنگره می آیند و کنگره را رها می کنند به نظر شما سی دی ها چه نقشی در بازگشت آنها به کنگره دارد؟

اگر بخواهد به نوعی دوباره به کنگره وصل شود باید سی دی هایی را که در خانه دارد استفاده کند و دوباره پی به خواسته اش ببرد که شاید در صور پنهانش ، پنهان شده و با گوش دادن به این سی‌دی‌ها شاید جرقه ایی در ذهن آن زده شود و بتواند محکم تر و مستحکم تر به کنگره برگردد.                             

شما تا چه زمانی تصمیم دارید در کنگره خدمت کنید؟

یکی از آرزوهای من این است که تا وقتی هستم به کنگره وصل باشم و هیچ وقت از کنگره جدا نشوم ، چون چیزهایی در این مکان به دست آوردم که تا به حال اینها را نه من جایی شنیده بودم و نه درک کرده بودم . اینجا تفاوت ها ، معیار خوبی ها و بدی ها و حتی شناخت خودم و خیلی چیزها را از این مکان به آن دست پیدا کردم که تا هر وقت که اجازه داشته باشم دوست دارم بیایم ، خدمت کنم و عضو کوچکی باشم برای اینکه کنگره به هدف خود برسد.                                           

بزرگترین خواسته شما از خداوند چیست؟

اینکه کنگره جهانی بشود و خودم هم بتوانم عضو کوچکی باشم در پیشبرد اهداف کنگره و شاگرد خوبی باشم برای آقای مهندس و بتوانم به عنوان یک شخص کوچکی در آکادمی خدمت کنم و این خدمت ها را ادامه دار انجام دهم .                                          

آخرین صحبتی که دارید بفرمایید؟  

تشکر می کنم از آقای مهندس و آرزوی سلامتی برای آقای مهندس و خانواده گرامیشان را دارم و از کمک راهنما های عزیزم و مسافرم و خانواده ام تشکر می کنم که همه به آمدن من به کنگره و ماندنم تا به حال کمک کرده‌اند . از خداوند می‌خواهم مسیر تمام کسانی که خواهان رهایی از دام اعتیاد هستند به کنگره باز شود . کسانی که باعث رسیدن کنگره به هدف آن می شوند در کنگره بمانند و من هم بتوانم در کنگره بمانم .

 

تهیه و تنظیم: همسفر محبوبه
وب نمایندگی سهروردی

Share
تعداد بازدید از این مطلب : 2502
ادامه مطالب در آرشیو گفت و گو
دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
4 نظر  
  • مسافر سیاوش از کرمان
زمان ارسال
1397/09/16 20:30:56
خسته نباشید به کمک راهنمای محترم بابت مطالب آموزنده و خداقوت به همسفر محترم بابت مصاحبه خوبشون
  • همسفر شهرزاد ، سهروردی
زمان ارسال
1397/09/16 20:30:52
خداقوت خدمت تهیه کننده مصاحبه و تشکر از خانم مائده عزیز . سپاسگزارم از خدمات خالصانه تمامی عزیزان خدمتگزار در سایت کنگره ، همچون ستارگان بدرخشید و انوارتان حیات بخش باد
  • همسفر ندا
زمان ارسال
1397/09/16 19:53:16
خداقوت به کمک راهنمای محترم خانم مائده عزیز و دوست داشتنی. انشاالله همیشه راه خدمت برای شما هموار باشد. خداقوت به خانم محبوبه عزیز بابت تهیه این مصاحبه
  • همسفرزهره لژیون۶ازشعبه سلمان اصفهان
زمان ارسال
1397/09/16 19:43:0
باسلام وخداقوت خدمت خانم مائده عزیز بسیارعالی بودموفق باشید .خانم محبوبه موفق باشید
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب