تاریخ
شنبه 10 آذر 1397

کارگاه آموزشی کنگره 60؛ نمایندگی سهروردی

موضوع : کارگاه های آموزشی کنگره 60
اگر روی اموزش این سی دی ها تاکید موکد داریم به این دلیل است که اگر ما بیاموزیم , می توانیم عاشق شویم ؛ یعنی عشق هم نیازمند اموزش است.........
کارگاه آموزشی کنگره 60؛ نمایندگی سهروردی

 جلسه چهاردهم از دور نهم کارگاههای آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی سهروردی به نگهبانی "مسافر سعید" و استادی "دیده بان محترم آقا کامران "و دبیری "مسافراسماعیل "با دستور جلسه "نقش سی دی ها درآموزش " راس ساعت 17 شروع بکار نمود.

 

 سخنان استاد:

امیدوارم حال همه عزیزان خوب باشد .

تشکر میکنم از کلیه عزیزان که در جشن گلریزان امسال مشارکت داشتند .

موضوع دستور جلسه , نقش سی دی ها در اموزش می باشد ؛ به نظر من انسان امروزی , انسان خیلی فقیری است از نظر تفکر واندیشه ؛ ما امروزه وقتی به زندگی انسانها می نگریم شاهد هستیم که به خیلی از جهات زندگی خود از قبیل نوع پوشش , نوع غذاهای مصرفی و تهیه غذایی با طمع و مزه مناسب و حتی به ظواهر خود توجه و اهمیت زیادی قائل هستند و حتی در نوع ارایش و پوشش لباس خود اهمیت بسیاری می نهند و خیلی تلاش می کنند و خیلی هنرمندانه به این موضوعات می پردازند و بعضا هم خیلی وقت صرف این مسائل می کنند , حتی برای ورزش کردن که در جای خود نیکو هم هست ؛ اما یک موضوعی که بعضا انسانها به ان کم اهمیت می دهند , موضوع تفکر و اندیشه است.

تفکر و اندیشه انسان مثل جسم انسان نیازمند یک خوراک مناسب می باشد ؛ شما اگر غذای نامناسب و یا غذای فاسدی استفاده کنید , صد در صد دچار مسمومیت و دچار امراض متعددی می گردید ,

تفکر انسان هم به همین شکل است ، تفکر انسان هم اگر از خوراک نامناسبی استفاده شود ( یعنی اطلاعات خوبی به ان داده نشود ) دچار مرض میشود و این یک واقعیت است , چرا ؟

چون ما جهان را از پشت دیدگاه و تفکرات خود می بینیم , یعنی تفکر و اندیشه ی ماست که جهان را برای ما معنا و مفهوم می بخشد , ما از دریچه تفکرات خود به این موضوع می پردازیم.

تفکرات ما نیاز به خوراک مناسب دارد , اگر خوراک نامناسبی به ان داده شود ولو اینکه انسان از شرایط مادی هم وضعیت مساعدی داشته باشد و از شرایط زندگی خوبی هم برخوردار باشد ؛ اما به دلیل اینکه در روح و روان برای انسان مشکل پیش می اید , انسان ؛ انسان بیماری میشود .

اگر امروزه و در قرن 21 ما با بیماری افسردگی روبرو هستیم , این به دلیل تفکر و اندیشه انسانهاست . ما برای همه چیز وقت می گذاریم و اموزش می بینیم الا برای زندگی و هنر زندگی کردن ؛ که این هم یک جنبه از زندگی ما انسانهاست که باید در جای خودش به ان بپردازیم . 

اگر ما امروزه در کنگره شاهدیم که به این نقاط خیلی خوب و موفق رسیده ایم و حرکتی منسجم و متحد و گروهی که انجام می دهیم و حتی حرکتهایی که در لژیونها و شعب داریم خیلی منظم و دقیق انجام میشود , فقط و فقط به دلیل این است که ما  از اموزشهای خوبی برخورداریم ، اگر این اموزشها نبود هیچ وقت این اتحاد و همبستگی بین اعضا و شعب کنگره بوجود نمی امد .

به اعتقاد بنده آموزشهایی که ما در کنگره از سی دیهای اموزشی می گیریم , مثل یک ریسمان است که وقتی همه بچه های کنگره به این ریسمان چنگ می زنند , می توانند کارهای خیلی بزرگی را انجام دهند یعنی جلوی تفرقه و جزیره ای شدن وانشعاب شعب را می گیرد .

ما هر چقدر در جهت استفاده از این سی دی ها بصورت هماهنگ حرکت کنیم , قدرت ما بیشتر است ؛ شاهد هستیم که ارتش اگر از انسجام قوی برخوردار است بخاطر این است که اموزشهای انها همه یکسان است و همه یک نوع اموزش  را می بینند و این است که اقتدار و قدرت نمائی ان تشکل خود را نشان می دهد .

ما هم که از منابع اموزشی کنگره استفاده می کنیم , به ما کمک می کند که به نوعی یک چنین حرکتی را در نظم بخشیدن به اموزه های خود داشته باشیم .

موضوع بعدی مسئله الفبا میباشد , ما برای هر چیزی یک الفبا نیاز داریم , که شروع اموزش در مراحل ابتدائی مدارس یک الفبایی اموزش داده میشود برای خواندن و نوشتن و بعد از مرحله شخص پیشرفت می کند و میتواند در مدارج بالاتر ادامه تحصیل دهد ؛ پس شرط لازم ان الفبا می باشد .

به نظر من الفبای زندگی در هیچ مقطعی به من اموزش داده نشده بود ، حتی در دانشگاه، چون کسی هم اموزش ندیده بود که به من اموزش دهد و من و شما امروز این الفبا و اموزش را در کنگره  به صورت رایگان فرا می گیریم .

به اعتقاد من خود این سی دیهای اموزشی در کنگره مثال یکسری علامت و چراغهای اموزشی هستند که وقتی من انها را اویزه گوشم کنم می تواند به من در هر لحظه کمک کند که ما در مسیر قرار بگیریم و از مسیر خارج نشویم و به ما کمک می کند که از گم شدن و بیراهه رفتن ما جلوگیری کند .

بنابراین اگر روی اموزش این سی دی ها تاکید موکد داریم به این دلیل است که اگر ما بیاموزیم , می توانیم عاشق شویم ؛ یعنی عشق هم نیازمند اموزش است .

اگر خوب اموزش نگیریم و خوب تفکر نکنیم و خوراک مناسبی برای تفکر خود نداشته باشیم محال است انسانی عاشق و خدمتگذار باشیم .

اگر نمی توانیم در کنگره , جامعه و هستی خدمتگذار باشیم باید بگردیم و مشکل و خوراک تفکری خود را حل کنیم و مشکل اینجاست و اگر خوراکی مناسب در اختیار تفکر خود قرار دهیم , انسان در هر جایگاهی می تواند خدمت کند .

جناب اقای مهندس فرمودند : اگر اعضای کنگره امروز قوی عمل می کنند و خانواده انها انسجام پیدا می کند و در زندگی و جنبه های مختلف موفق و قوی عمل می کنند , فقط و فقط به دلیل اموزشهای کنگره می باشد .

اگر ما امروز در کنار همدیگر قرار داریم و هیچ مشکلی نداریم ، به دلیل این اموزشهاست که در سی دی های اموزشی فرا گرفته ایم و خدا را شاکر هستیم که چنین بستری مهیا است که ما می توانیم در اوج  امنیت و ارامش درکنار همدیگر باشیم و هیچ  مشکلی نداشته باشیم .

بنده امیدوارم که همه ی ما در هر جایگاهی که هستیم , اهمیت آموزشها و سی دی های اموزشی را همیشه با خود داشته باشیم که در هر مقطعی از این اموزشها بتوانیم بهره مند باشیم تا بتوانیم در یک مسیر درست زندگی و جریان زندگی را هدایت کنیم .

نویسنده مسافر هادی 
عکاس مسافر ابوالفضل 
ارسال تصاویر مسافر سعید
وب نمایندگی سهروردی

 

Share
دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
5 نظر  
  • احمدرضا
زمان ارسال
1397/09/11 10:6:46
سلام وخداقوت خدمت دیدبان محترم آقاکامران وهمه خدمتگذاران کنگره توفیق روزافزون شمارا ازدرگاه حضرت حق خواستارم/ارادتمند .احمدرضا.سازواری
  • امیر خرمشاهی
زمان ارسال
1397/09/10 18:2:9
سلام و خداقوت به دیده بان محترم کامران شریفیان،بسیار عالیبود و استفاده کردیم.
  • احمد خانه زر
زمان ارسال
1397/09/10 17:46:37
با آرزوی صحت و سلامت برای استاد ارجمند و دیده بان گرامی ، جناب آقای شریفیان ، برای کلیه خدمتگزاران نمایندگی سهروردی آرزوی توفیق دارم
  • اکبر
زمان ارسال
1397/09/10 7:24:19
باسلام وخداقوت به اقاکامران عزیز بسیارزیبامطلب رابیان نمودید.سپاسگذارم
  • مسافر طیب . لژیون پنجم قندیان تبریز
زمان ارسال
1397/09/09 22:16:25
سلام دیده بان عزیز آقای کامران . خیلی دوستون دارم.
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب