تاریخ
پنج شنبه 17 آبان 1397

لژیون های درمان سیگار؛ نمایندگی دانیال اهواز

موضوع : درمان سیگار
ما باید هر چه که راهنمایمان می‌گوید را انجام بدهیم زیرا در مسیر درمانمان انگیزه بیشتری می‌گیریم و ثابت‌قدم‌تر می‌شویم و هر مانع ای که انگیزه ما را کم ‌کند را می‌توانیم با تفکر کنار بزنیم...
لژیون های درمان سیگار؛ نمایندگی دانیال اهواز

روز سه شنبه مورخه 97/08/15 راس ساعت 15:45 لژیون درمان سیگار (ویلیام وایت) با کمک راهنمایی مسافر آقای احسان دستور جلسه رابطه یادگیری با معرکه گیری" در نمایندگی دانیال اهواز برگزار شد.

باید توجه کنیم که دستور جلسات چه کاربردی برای ما دارد و چه کمکی می‌تواند برای درمان سیگار ما داشته باشد، باید به دنبال ارتباط دستور جلسات با درمانمان باشیم،  زمانی که ارتباط را پیدا کنیم حس و حال خوبی در ما ایجاد می‌گردد زیرا جناب مهندس و دیده‌بانان در مورد دستور جلسات و نوع ترتیب دستور جلسات تفکر کرده‌اند و تمام شعب کنگره 60 در مورد دستور جلسات صحبت می‌کنند و ما هم باید در مورد دستور جلسات فکر کنیم و مشارکت کنیم. ما می‌توانیم  در مورد هر دستور جلسه از سی‌دی‌ها مربوط به دستور جلسات و سایت استفاده کنیم تا نوع نگاه خودمان را با نوع نگاه دیگران بسنجیم.

هفته گذشته جناب آقای حکیمی در شعبه ما بودند و در مورد یک مثلث صحبت فرمودند که هر فردی که وارد دنیای مصرف مواد مخدر و سیگار می‌شود وارد دنیایی می‌شود که مثلثش شامل انکار، دروغ و توجیه هست، اینکه نخواهم بپذیرم، اینکه در مقابل اتفاقاتی که برایم می‌افتد توجیه کنم و اینکه برای هر چه که به نفع و حقم نیست دروغ بگویم صحبت فرمودند، ولی زمانی که وارد کنگره می‌شویم برای درمان به ما گفته می‌شود تسلیم قوانین کنگره باش و ما را در وادی آموزش قرار می‌دهند در مسیری که باریک است و مسیری که ساده نیست و کوچک‌ترین انحراف ممکن است باعث سقوط ما شود، ولی کنگره به ریزترین جزئیات توجه کرده است و از پیچیده‌ترین جزئیات چیده شده است، اینکه به ما  گفته می‌شود اول خواست‌های نامعقولت را کنار بگذار و از زیاده‌خواهی‌هایت کم کن و نمی‌توانی چندین کار را باهم داشته باشی و اگر به دنبال درمان هستی نمی‌توانی در کلاس‌های آموزشی دیگر شرکت کنی یا نمی‌توانی مثل گذشته به تمام ساعات کاریت رسیدگی کنی زیرا باید بدانیم درمان برایمان مهم‌تر است یا مسائل دیگر ما، اگر به دنبال حال خوب هستیم باید از ساعت کاریمان کم کنیم، باید اولویت‌بندی داشته باشیم حال خوب سیگار نکشیدن مهم‌تر است یا درآمد بیشتر و این‌ها همه به انتخاب ما بستگی دارد. کوچک‌ترین انحراف از درمانمان می‌شود معرکه‌گیری و ابرازهای معرکه‌گیری بسیار زیاد هستند، مهم‌ترین بخش‌های معرکه‌گیری که در مسیر درمان ما هستند در حرمت‌ها اشاره‌شده‌اند، وقتی می‌گویند غیبت نکن، دروغ نگو، تجسس نکن، الفاظ ناشایست بکار نبر این‌ها همه از ما انرژی می‌گیرد ما انرژی خود را باید در مسیر درمان قرار دهیم نه مسائل بیهوده که هیچ سودی برای ما ندارد به‌جز نقض قوانین و حال خرابی.

ما باید هر چه که راهنمایمان می‌گوید را انجام بدهیم زیرا در مسیر درمانمان انگیزه بیشتری می‌گیریم و ثابت‌قدم‌تر می‌شویم و هر مانع ای که انگیزه ما را کم ‌کند را می‌توانیم با تفکر کنار بزنیم، ما با آموزش گرفتن توانا می‌شویم و رشد و ترقی پیدا می‌کنیم و زمانی که توانا شویم انگیزه ما هم بیشتر می‌شود، سیستم کنگره بر اساس آموزش گرفتن می‌باشد و اگر بخواهیم بر اساس منیت در کنگره برخورد کنیم هیچ تغییری در درمان ما اتفاق نمی‌افتد و اگر فکر کنم که این آموزش‌ها به درمان من ربطی ندارد و به تحصیلات و جایگاهم فکر کنم و طالب یادگیری نباشم هیچ تغییری و تبدیلی در من ایجاد نمی‌گردد ولی اگر به پیام ندانی را بدان فکر کنم و بدانم حالم خراب است و شروع کنم به یادگیری و اشکالاتم را درست کنم حالم تغییر می‌کند. علم کنگره علم درست زندگی کردن است باید شیوه زندگی‌ام را تغییر بدهم آن‌وقت است که حال خوش را تجربه خواهم کرد. ما نمی‌توانیم در مسیر درمان با مسائل کنگره موضوعی برخوردار کنیم نمی‌توانیم بگوییم که من از سروقت رفت و آمدن خوشم نمی‌آید ولی از پیراهن سفید خوشم می‌آید یا نمی‌توانیم بگوییم از لژیون خوشم می‌آید ولی از جلسات خوشم نمی‌آید، باید تمام اصول کنگره را بپذیرم تا به درمان برسیم.

ما زمانی که مشارکت می‌کنیم از تجربیات خود به دیگران می‌بخشیم و یا از تجربیات دیگران استفاده می‌کنیم، یکی از مهم‌ترین بخش‌های یادگیری یاددادن می‌باشد و این یک نوع بخشیدن است و ما به‌عنوان یاددادن و نصیحت کردن حرف نمی‌زنیم به‌عنوان انتقال تجربیات مشارکت می‌کنیم. این یاددادن‌ها و  یادگرفتن‌ها و بخشیدن‌ها آیا شامل بقیه مسائل کنگره نمی‌شود؟ آیا بخشیدن مال باعث زیادشدن مال نمی‌شود؟ وقتی خوب توجه کنیم درک می‌کنیم که گذشتن هم دریافت دارد، ولی اگر بخواهیم بدون توجه از این مسائل بگذریم وارد معرکه‌گیری می‌شویم و این به معنی تسلیم نبودن و قبول نداشتن می‌باشد و این نیاز به بیان کردن ندارد و ممکن است از درون قبول نداشته باشیم، ما می‌گوییم که درمان در کنگره رایگان است ولی مجانی نیست، اصل صحبت من در مورد حقیقت موضوع می‌باشد و حقیقت موضوع این است که هر مقدار که ببخشیم چندین برابرش را دریافت خواهیم کرد، باید توجه داشته باشیم که چگونه خدمت کردن حال ما را خوب می‌کند و علتش انجام دادن خدمت می‌باشد درک این مسائل با آموزش گرفتن میسر می‌شود و زمانی که شروع می‌کنیم به یادگیری باید آموزش‌ها را وارد مسائل زندگی خود کنیم زیرا کنگره تمام ابعاد آشکار و پنهان انسان را می‌شناسد و در ادامه هیچ کجا مثل کنگره بستر و فضا ندارد برای تمرین آموزش‌ها، باید تجربه کنیم و نترسیم در تمام مسائل کنگره مشارکت کنیم هم در مسائل آموزشی و هم در مسائل مالی شرکت کنیم تا به اصل و حقیقت کنگره پیوند بخوریم نه به اعضای کنگره، به اصل و حقیقت کنگره باور و ایمان داشته باشیم و هر کاری که کنگره می‌گوید را بدون هیچ منیت ای انجام دهیم، انشا الله که آموزش‌های کنگره را انجام بدهیم و ذره‌ای سستی در خود راه ندهیم و هر نوع عامل بازدارنده‌ای را از خود دور کنیم زیرا ما اعتقادداریم که نیروهای بازدارنده کارشان توقف دانایی و خراب کردن حس است.

 
 
 

نگارش: مسافر علی (لژیون ششم)
عکس: مسافر رامین (لژیون دوم)

 

Share
تعداد بازدید از این مطلب : 1901
ادامه مطالب در آرشیو درمان سیگار
دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
5 نظر  
  • رضا از اهواز نمایندگی دانیال
سلام به استاد وراهنمای خوبم آقا احسان انشالله همیشه سرفراز وپاینده باشید واقعا اگر کنگره وشما نبودید خدا میداند که الان من در کدام سوی خرابهای این شهر آواره بودم تشکر از پدر واستاد معنوی خودمان آقای دژاکام وتشکر از شعبه دانیال اهواز
  • مسافر نیما از نمایندگی گیلان
زمان ارسال
1397/08/18 20:54:8
ممنونم صحبت هاتون عالی بود و استقاده کردم
  • حنیف
زمان ارسال
1397/08/18 4:15:12
نوشته خیلی خاص و عالی بود خیلی از مسایل کنگره را برای من روشن کرد
  • مسافرمحمدنمایندگی ابادان
زمان ارسال
1397/08/17 22:18:0
سلام وخداقوت به دوستان خدمت گذار.حرفای اقا احسان همیشه انرژی بخش و پر از اموزش است ایشاالله که همیشه برکت کنگره تو زندگیشون جاری باشه
  • همسفر عذرا. آبادان
زمان ارسال
1397/08/17 19:26:12
با سلام و درود فراوان خدمت استاد گرامی عالی و آموزنده استفاده کردم سپاسگذارم. خداوندا ، امیدوارم که حافظ آنچه بر ما می‌بخشی باشیم و شکر که امروزم را این اندازه با آموزشهای کنگره توانا ساختی. به امید توانگری تمام اعضای کنگره ۶۰ در همه امورات زندگی.با تشکر از گروه وبلاگ خدا قوت.
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب