تاریخ
پنج شنبه 17 آبان 1397

جلسات صبحگاهی پارک لاله با استادی دیده بان جهان بینی آقای امین دژاکام

موضوع : تربیت بدنی
مراسم پیمان دوره جدید مرزبانی پارک لاله با حضور دیده بان محترم آقای امین دژاکام...
جلسات صبحگاهی پارک لاله با استادی دیده بان جهان بینی آقای امین دژاکام

روز یکشنبه مورخ 97/08/13 جلسات صبحگاهی پارک لاله با استادی دیده بان جهان بینی آقای امین دژاکام؛ با دستور جلسه رابطه یادگیری و معرکه گیری راس ساعت 6:30 صبح آغاز به کار نمود.سخنان استاد:

سلام دوستان امین هستم یک مسافر؛ شاکر خداوند هستم که در جمع شما حضور دارم انشالله کسانی که در سفر اول و آنهایی که درسفر دوم هستند توفیق داشته باشند که در این جلسات حضور داشته باشند. جلسات مرده زنده کن پارک لاله انشالله که روز به روز رونق پیدا کند و عزیزان بیایند و از این فضا و این شرایط بتوانند استفاده کنند.

دستور جلسه این هفته رابطه یاد گیری و معرکه گیری است که در سی دی عناصر معرکه گیری و رابطه آن با یادگیری آقای مهندس در موردش صحبت کرده اند. من خودم وقتی که سی دی را گوش کردم، کاملا برای من قضیه باز شد که چه زمان های زیادی از عمرم را در معرکه گیری گذراندم و زمان ها را از دست داده ام. اصولا انسان یا در حال یادگیری است یا در حال معرکه گیری است. وقتی که در کلاس قرار می گیرد، یکی از این دو کار را انجام می دهد. تقریبا می شود گفت از این دو حالت خارج نیست و اگر انسان در فاز معرکه گرفتن قرار بگیرد، یاد گرفتن متوقف می شود. یعنی نمی تواند انسان هم در حال یاد گرفتن باشد و هم در حال معرکه گفتن باشد و در کنگره این قضیه برای ما جا افتاده است که اگر آموختن انجام نگیرد، عملا حرکتی به سمت رهایی انجام نمی گیرد. یعنی اگر یک نفر به کنگره بیاید و چیزی یاد نگیرد، بعد از چند ماه ارتباطش قطع می شود و می رود. معمولا اینطور است که وقتی انسان از کاری که انجام می دهد، نتیجه نمی گیرد، و توفیق پیدا نمی کند و شکست می خورد، معمولا دو کار انجام می دهد. یا متمرکز می شود برای پیدا کردن ایراد دیگران، و یا اینکه شروع می کند به نشان دادن نقاط قوت خودش، من خودم این کار را می کردم.
 


اگر درس استاد را یاد نمی گرفتم، کلاس را به سمت توانایی های خودم  پیش می بردم، سعی می کردم آن چیزهایی که در من قوی است را به استاد نشان بدهم تا آن مشق هایی که ننوشتم و آن درس هایی که بلد نیستم را پنهان کنم. بعد ها متوجه شدم این قضیه معرکه گیری بود که من انجام می دادم. یک وقت هایی هم که نمی توانستم آن کار را انجام بدهم و توانایی ام را نشان بدهم، شروع می کردم به نقاط ضعفی که در سیستم وجود دارد. هر کدام از این کارها را که انسان انجام بدهد، در فاز معرکه گیری قرار گرفته است. چون برای اینکه انسان بتواند پرواز کند، نیاز به دو بال دارد. اگر یکی از بالها  کوچک باشد، بال دیگرش بزرگ باشد؛ نمی تواند پرواز کند. ممکن است بال بزند و دور خودش بچرخد، ولی از زمین نمی تواند بلند شود. آن توانایی هایی که من دارم آن بالی است که بزرگ است ولی آن ناتوانایی هایی که ندارم و نیاز دارم که یاد بگیرم، آن بالی است که کوچک مانده است. ولی آدم معمولا آن بالی که کوچک است را پنهان می کند و آن بالی که بزرگ است را به رخ می کشد و نمایش می دهد. در نتیجه آن قسمتی که کوچک مانده است، پنهان می ماند. جالب این است که برای خود من پنهان می ماند، اولین کسی که قربانی می شود خود شخص است و دیگر این نیاز در من به وجود نمی آید که بروم آن قضیه را درست کنم.یک وقت هایی ممکن است آن استاد هم فریب بخورد و آن توانایی های من برایش جذاب باشد، یعنی من آنقدر در معرکه گیری به تبحر رسیده ام که استاد خودم را سر کار گذاشته ام. حالا اگر این قضیه را شخص متوجه شد باید این چرخه را برگرداند و البته کار خیلی سختی است چون اصولا روبرو شدن انسان با ناتوانایی های خودش و نقاط ضعف خودش، سخت ترین کارها در تزکیه و پالایش است. یعنی نیاز به شجاعت دارد، انسان زمانی که توانایی اش را به رخ بکشد دوباره آن ناتوانی خودش را پنهان می کند. پس انسان باید حواس خود را جمع کند که اگر یک توانایی کسب می کند، از آن توانایی استفاده کند ولی ناتوانی را پنهان نکند.آن حس خوب که در انسان به وجود می آید به خاطر درست شدن آن خرابی ها است، وقتی که آن خرابی ها درست می شود، حال آدم خوب می شود. مثل اینکه در خانه لوله خراب شده است و من آن را تعمیر می کنم و آن خرابی درست می شود، حال من خوب می شود، ولی من وقتی بروم سراغ نقاط قوت ساختمان، مثلا ستونش خوب است و من باز آن را تقویت کنم، مشکل حل نمی شود. بنابراین معرکه گیری در کوتاه مدت، یک حال خوشی به انسان دست می دهد، چون انسان ناتوانایی های خودش را فراموش می کند ولی چون مشکل سر جای خود مانده است، حالش روز به روز بدتر می شود. انشالله که روز به روز در حال یاد گیری باشیم و از معرکه گیری فاصله بگیریم. پس بنابراین انسان یا آموزش می گیرد و یا معرکه گیری می کند. نمی تواند هر دو را با هم انجام دهد. از اینکه به صحبت های من گوش دادید متشکرم.
 در ادامه جلسه مراسم پیمان و معرفی مرزبانان دوره جدید پارک لاله برگزار گردید و از مرزبانان دوره گذشته تقدیر به عمل آمد.
 
از شعبه لویی پاستور نیز مسافر حمید رضا دوره مرزبانی خود را به پایان رساندند و مسافر امین نیز به عنوان مرزبان دوره جدید برگزیده شدند. به هر دو عزیز تبریک و خدا قوت عرض می کنیم.
 
شما را به دیدن تصاویری از این مراسم دعوت می نماییم.


 

عکس: مسافر سامان
تایپ: مسافر عباس
تنظیم و ارسال: مسافر میثم

 

Share
تعداد بازدید از این مطلب : 3016
ادامه مطالب در آرشیو تربیت بدنی
دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
9 نظر  
  • احسان
زمان ارسال
1397/08/23 19:22:21
یا تشکر از سامان و عباس و میثم عزیز که زحمت جمع آوری مطلب را کشیدند خیلی خوشحالم که در( سومین )جلسه ای حضور داشتم که استاد امین ، استاد جلسه پارک لاله بودند. تشکر و خدا قوت: آقا حامد و مرزبانان دوره قبل تبریک به هم لژیون های خودم در لژیون مرزبانی پارک لاله
  • مهدی
زمان ارسال
1397/08/19 23:53:55
خدا قوت، ممنونم از گزارش عالیتون
  • مصطفی
بسیار جلسه پر انرژی و خوبی بود استاد امین بهترین ها رو از خداوند براتون می خواهم. 🌹🌹🌹🌹
  • مجید
زمان ارسال
1397/08/19 14:51:32
خدا قوت
  • يوسف ازقزوين
زمان ارسال
1397/08/19 11:55:17
عرض خدا قوت خدمت استاد عزيز آقاي امين ، بنده وقتي سي دي هاي ايشون را گوش ميدهم ومي نويسم خيلي انرژي مي گيرم ممنونم ازش وبهنرينها رابرايشون آروزدارم وعرض خدا قوت به همه عزيز حاضر درجلسه
  • همسفر فاطمه از شعبه نیک آباد
زمان ارسال
1397/08/18 13:41:12
سحر خیز باش تا کامروا شوی ، مسافران پارک لاله مصداق این شعر هستن ،خداقوت ،تشکر از آقای امین بابت مطالب خوبشان
  • محمود
زمان ارسال
1397/08/17 18:16:14
خداقوت به مرزبانانی که خدمت بسیار خوبی داشتند و عرض تبریک به مرزبانان دور جدید و آرزوی موفقیت.
  • همسفر مرضیه- شادآباد
زمان ارسال
1397/08/17 9:28:58
آقای امین بزرگوار سپاس از صحبت های خوبتان و خدا قوت
  • مسافر باقر لژیون 3 میرداماد اصفهان
زمان ارسال
1397/08/17 8:48:32
سلام خداوند به شما قوت بدهد، خسته نباشید
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب